Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Zimbabwe Victoria Falls

Letenka Zimbabwe Victoria Falls


Victoria Falls je nádherný vodopád nachádzajúci sa na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe. Vodopád zaujme svojou veľkosťou, ktorá ho radí medzi najväčšie vodopády sveta. Ak plánujete cestovať do tohto nádherného miesta, mali by ste si zakúpiť letenku do Zimbabwe Victoria Falls.

Cesta do Zimbabwe Victoria Falls je zvyčajne plná dobrodružstiev a zážitkov. Po prílete na letisko Victoria Falls Airport sa môžete kývať s nádherným výhľadom na miestne hory a nádhernú prírodu. Okrem toho, môžete sa tešiť na vonkajší vzduch a teplo po ceste.

Ak chcete navštíviť samotný vodopád Victoria Falls, najlepším spôsobom, ako sa dostať tam, je prostredníctvom miestnej Muni bus linky. Linka premáva každú hodinu a odvezie vás do blízkosti vodopádu pre pohodlnú a praktickú jazdu. Po príchode k vodopádom Victoria Falls sa môžete tešiť na nádherný výhľad na miestnu flóru a faunu. Miesto je ideálne na prácu krásnych fotografií a vytvárania spomienok.

Okrem toho, v okolí vodopádu sú k dispozícii rôzne aktivity ako napríklad vodopádový výlet, rafting, jazda na koňoch, bicyklovanie a mnoho ďalších. Vodopád prekrásny nielen zblízka, ale aj z výšky. Existuje viacero spôsobov, ako si ho pozrieť z vrchu, napríklad z vrtuľníka, alebo poisteniam sa na kraj vodopádu.

Navštívenie Zimbabwe Victoria Falls je tiež vynikajúcou príležitosťou na objavovanie nových kultúr a miestnych tradícií a histórie. V meste sa nachádza mnoho múzeí a galérií, ktoré vám umožnia obohatiť svoje vedomosti o miestnej histórii a kultúre.

Celkovo, letenka do Zimbabwe Victoria Falls je skutočne nezabudnuteľnou skúsenosťou. Získate prístup k nádherným vodopádom, ktoré vás prekvapia svojou krásou. Navštívenie tohto miesta vám tiež umožní preskúmať miestnu kultúru a zaujímavosti. Nebojte sa uskutočniť túto cestu a prezradiť si, aký to je byť súčasťou tohto úžasného miesta.


Počasie Zimbabwe Victoria Falls


Victoria Falls, tiež známe ako Mosi-oa-Tunya, alebo „hukot fúkajúcej hmly“, je jedným z najväčších a najslávnejších vodopádov na svete. Nachádza sa na rieke Zambezi, ktorá tvorí hranicu medzi Zimbabwe a Zambiou. Ako každá ikonická destinácia, aj Victoria Falls má svoje klimatické vlastnosti.

Zimbabwe Victoria Falls má podnebie subtropického suchého typu. To znamená, že má dva ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od mája do októbra, pričom teploty sa pohybujú okolo 25 ° C. Toto obdobie je obľúbené medzi návštevníkmi, pretože vodopády sú jasné a viditeľné. Kvôli nízkym zrážkam je však tento čas roka tiež ideálny pre safari.

Daždivé obdobie trvá od novembra do apríla, pričom teploty sú vyššie, okolo 30 ° C. Počas tohto obdobia prichádza obrovské množstvo zrážok a rýchlo sa menia vodné hladiny. Vodopády sa stávajú obrovskými a hmla výraznou, takže pre návštevníkov nie je také ľahké vidieť celú krajinu. Napriek tomu je toto obdobie skvelé na divočinu a kvitnutie rastlín a je tiež obdobím narodenia zvierat.

Ak plánujete návštevu Zimbabwe Victoria Falls, najlepšou dobou je obdobie medzi aprílom a májom, keď návštevníci môžu zažiť najkrajšiu kombináciu jasného počasia a viditeľnosti celého krajinného obrazu. V každom prípade, nech už sa rozhodnete prečo sa rozhodnete navštíviť túto nádhernú oblasť, môžete si byť istí, že zážitok zo Victoria Falls bude pre Vás veľkolepým zážitkom a nezabudnuteľnou časťou Vášho života.


Dovolenka Zimbabwe Victoria Falls


Zimbabwe je krajina so zaujímavou históriou, bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najznámejšie turistické atrakcie patrí Victoria Falls, ktoré sú jedným z najväčších a najkrajších vodopádov sveta. Tento úžasný prírodný zázrak sa nachádza na hranici medzi Zambiou a Zimbabwe, no väčšina turistov prichádza práve na zimbabwskú stranu, aby si užili výhľad na vodopády z najlepšieho uhla.

Victoria Falls sú výsledkom rieky Zambezi, ktorá padá z výšky 108 metrov a vytvára oblak vodnej pary a oblakov kvapôč pri narážaní na skaly pod sebou. Tento impozantný zážitok si môžete vychutnať z niekoľkých rôznych miest a aktivít. Okolo vodopádov sa nachádza národný park, ktorý ponúka neskutočné možnosti na safari, kde si môžete prezrieť slony, levice, gepardy a ďalšie zvieratá. Istým dňom, nepremeškajte vôbec istú jazdu slonmi, kde sa dozviete o živote týchto obrovských zvierat a ich histórii v Zimbabwenskom kultúre.

Victoria Falls sú taktiež vynikajúcim miestom pre adrenalinové aktivivity, aké sú rafting, bungee jumping, padlaťovátrasa, zipline a podobne. Tento zážitok vám určite ponúkne adrenalinovú dávku a nezabudnuteľné zážitky.

Po aktívnym dni si môžete oddýchnuť v miestnej dedinke Victoria Falls, ktorá je plná mnohých reštaurácií, barov a obchodov s darčekmi. Môžete sa tu naučiť kochať tradičnými tancami a hudbou Zimbabwenskej kultúry, a to všetko v sprievode pohostinných a priateľských obyvateľov.

Ak ste prišli na dovolenku do Zimbabweho Victoria Falls, určite navštívte aj blízke historické miesto, ako je napríklad čuvený Robinov svet, odvlečených do otroctva, pochádzajúci z Anglicka, ktorý prestavil svoje otroctvo v jednej z mnohých dediniek okolo vodopádov, kde šíril svoje vzdelanie, dával aj školu pre tento dedinky odzbrojeným bojovalcom, korisťou zo svojich mysov. Je to možnosť vieť poznať históriu Zimbabwe z prvej karátete.

Celkovo, Zimbabwe Victoria Falls je destináciou s nespočetnými príležitosťami na zábavu, dobrodružstvo a rozmanitý odpočinok. Pre vnímavosť miestnych zákazníkov však odporúčam navštíviť Victoria Falls a okolité miesta v sprievode skúseného miestneho sprievodcu. Najlepšie cestovné obdobie pre Zimbabwenske Victoria Falls máme pre vás v období od júna do septembra, teda v suchom ročnom období. V letných mesiacoch tam je príliš horúco a dochádza k vyše častým dažďom, ktorej výpary z vody bránia súvislostnému výhľadu na vodopády.

Zimbabwe Victoria Falls si určite zasluhuje miesto na vašom zozname možných dovolenkových destinácií. Vzhľadom na diverzitu aktivít, ktoré sú dostupné, sa tu určite nudiť nebudete. Všetko čo potrebujete urobiť, je zarezervovať si letenky, ubytovanie a vydajte sa na nezabudnuteľnú dovolenku do Zimbabwe.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Victoria Falls


1. Aké je počasie v Victoria Falls?
Odpoveď: Počasie v Victoria Falls je celoročne teplé a vlhké, s obdobím dažďov v letných mesiacoch (november až marec) a suchého obdobia v zime (jún až august).

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Victoria Falls?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Victoria Falls je v období medzi augustom a decembrom, keď je menej zrážok a vodopád nie je příliš rozsiahly. No treba dbať na to, že v zimnom období hladina vody klesá a niekedy vodopád úplne vyschne.

3. Ako sa najlepie dostať do Victoria Falls?
Odpoveď: Victoria Falls má medzinárodné letisko, takže môžete sa sem dostať letecky. Alternatívou je cesta autom alebo džípom zo susedných krajín ako Zambia alebo Južná Afrika.

4. Kde sa dá najlepšie pozorovať Victoria Falls?
Odpoveď: K najlepším miestam na pozorovanie Victoria Falls patrí vyhliadka Devil's Pool v Zambia alebo si upraviť vhodné miesto na jednom z množstva vyhľadávacie chodníkov na zimbabwské strane v blízkosti vodopádu.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v okolí Victoria Falls?
Odpoveď: V okolí Victoria Falls je veľa vecí na robenie, vrátane riečnych raftingov, bungee jumpingu, prechádzok na slonoch, safari a podobne. Samozrejme, návštěva samotného vodopádu je nevyhnutná.

6. Je bezpečné cestovať do Zimbabwe a Victoria Falls?
Odpoveď: Zimbabwe má pomerne bezpečne cestovanie, ale ako v každej inej krajine, sú určité bezpečnostné opatrenia, ktoré treba dodržiavať. Odporúča sa, aby ste mali na pamäti, kde sa pohybujete a nechávali svoje cennosti v sejfe na recepcii alebo v hotelovej izbe. Je tiež dôležité zabudnúť na nevhodné oblečenie a používať ochranu proti slnku a komárom.

7. Kedy sa koná najväčšia mokrá sezóna v Victoria Falls?
Odpoveď: Najväčšia mokrá sezóna v Victoria Falls je v mesiacoch od novembra do marca, s najväčším množstvom zrážok v januári. Táto sezóna je veľmi dobrá pre návštevu vodopádu, pretože vytvára ešte väčší prúd vody, ale zároveň môže byť ťažké a mudrostné, tak nezabudnite na vhodné turistické vybavenie.


Ubytovanie Zimbabwe Victoria Falls


Victoria Falls je jedným z najnavštevovanejších miest na africkom kontinente a je domovom k mnohým izbám, ktoré turistom ponúkajú útulné a pohodlné ubytovanie počas ich pobytu v tejto oblasti. Zimbabwe, krajina bohatá na históriu, kultúru a majestátnych divokých zvierat, je miestom, kde si návštevníci môžu užiť nezabudnuteľný dovolenkový zážitok. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v oblasti Victoria Falls v Zimbabwe.

1. Ilala Lodge

Ilala Lodge je luxusné ubytovanie len o niekoľko minút pešo od Victoria Falls. Táto štvorhviezdičková látka ponúka hostiteľský servis, moderné zariadenie a útulné izby. Okolie hotela je úplne krásne, s nádhernými záhradami a bazénom. Navyše, hotel organizuje safari jazdy so skúsenými sprievodcami v oblastiach s obrovskou rôznorodosťou divočiny.

2. Victoria Falls Hotel

Victoria Falls Hotel je ikonický historický hotel s výhľadom na úchvatné Victoria Falls. Tento krásny koloniálny hotel začal v roku 1904 a dodnes ho považujú za jedno z najúžasnejších miest na ubytovanie v Zimbabwe. S veľkými izbami s klimatizáciou a súkromnými kúpeľňami, najmodernejšími zariadeniami a útulným interiérom, Victoria Falls Hotel ponúka zážitok, ktorý si hostia nikdy nezabudnú.

3. Kingdom Hotel

Kingdom Hotel je moderný hotel so všetkými moderne zariadeniami, ktoré si turista môže predstaviť. So všetkým od pekných izieb s balkónmi až po štýlové reštaurácie a ihriská na tenis a golf, je to ideálne miesto pre rodiny a jednotlivcov s menším rozpočtom. Kingdom Hotel ponúka niektoré z najlepších výhľadov na Victoria Falls a ponúka aj možnosti výletov do okolitej krajiny.

4. Imbabala Zambezi Safari Lodge

Imbabala Zambezi Safari Lodge sa nachádza na severozápadnom okraji oblasti Victoria Falls. Tento úžasný kemp ponúka súkromné bungalovy a chatky sútoku riek Zambezi a Imbabala. Zafari jazdy, túry s jeleňom a mnoho ďalších aktivít umožnia hostom vnímať nezávislú atmosféru Victoria Falls a okolitej krajiny. Ubytovanie v Imbabala Zambezi Safari Lodge je ideálne pre turistov, ktorí chcú stráviť čas blízko prírody a utiecť od rušného mestského života.

Celkovo je Victoria Falls oblasťou plnou špičkového ubytovania a rozmanitých zázitkov, ktoré turistom pomôžu získať nezabudnuteľné zážitky z dovolenky. Bez ohľadu na váš rozpočet, bude vždy dobré miesto na ubytovanie, kde budete môcť relaxovať, zotaviť sa a užiť si krásy miesta známeho ako jeden z ôsmich divov sveta.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky