Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Vietnam Can Tho

Dovolenka Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina plná exotiky a zážitkov. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Hanoj či Ho Či Minovo mesto, no v tomto článku sa pozrieme na mesto Can Tho.

Can Tho je najväčšie mesto južného Vietnamu a je hlavným mesto deltového regiónu Mékong. Toto mesto je známe najmä pre svoje plavby na rieke, rybárske osady a ovocné záhrady. Je to ideálna destinácia pre tých, ktorí hľadajú oddych a zároveň chcú objavovať miestne zvyky a tradície.

Jednou z najväčších atrakcií v Can Tho je trh floating market. Tento trh sa nachádza na rieke Mekong a ponúka veľké množstvo miestnych produktov vrátane ovocia, zeleniny a plodín. Touristi môžu dokonca vidieť, ako miestni obchodníci predávajú tovar z člnov a ako sa vzájomne vyjednávajú.

Okrem toho, návštevníci Can Tho si môžu zahrnúť aj viacero ďalších atrakcií. Jednou z nich je pagoda Hai Ba Trung, ktorá je najväčšou pagodou v južnom Vietnamu. Táto pagoda predstavuje miesto kľudu a pokoja a návštevníci môžu obdivovať jej nádherné interiéry a exteriéry.

Ďalšou atrakciou je historický mekongský palác Bình Thủy. Tento palác sa nachádza na západnom brehu rieky a bol postavený v 19. storočí. Palác je zhotovený v koloniálnom štýle a návštevníci si môžu prezrieť jeho krásne záhrady a sobáše.

Pre tých, ktorí hľadajú prírodu a zvieratá, je tu National Park U Minh Thuong. Tento park je domovom pre veľa druhov zvierat a rastlín, ako napríklad dravce, opice, hmyz a exotické rastliny.

A konečne, kvôli jeho blízkosti k rieke Mekong, Can Tho je ideálnou návštevou pre tých, ktorí chcú vidieť miestnych rybárov v akcii. Môžete sledovať, ako získavajú svoje úlovky a ako sa ich predaj odohráva na rieke.

Po dni plnom zážitkov sa môžete ubytovať v jednom z mnohých hotelyov v meste a užívať si miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi čerstvými a lahodnými zeleninovými jedlami, napríklad zeleninové raže alebo rýžové cestoviny.

Zhrnutie

Can Tho v južnom Vietnamu ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí hľadajú kultúrnu a prírodnú zábavu. Plavby po rieke Mekong, tržnica floating market, pagoda Hai Ba Trung, historický mekongský palác Bình Thủy a národný park U Minh Thuong sú len niektoré z miest, ktoré stojí za návštevu. Takže ak hľadáte dovolenku plnú zážitkov, Can Tho je tou správnou destináciou pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Can Tho


1. Aké sú vylodzovacie miesta v Can Tho?

V Can Tho je niekoľko vylodzovacích miest, najčastejšie využívané sú Ninh Kieu Pier a Cai Rang Floating Market.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Can Tho?

Najlepší čas na návštevu Can Tho je od decembra do apríla, keď je suché obdobie a teploty sú príjemné.

3. Kde sa dá v Can Tho prespať?

V Can Tho sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a ubytovacie zariadenia. Medzi najobľúbenejšie patria Victoria Can Tho Resort, Azerai Can Tho a Ninh Kieu Riverside Hotel.

4. Aké turistické atrakcie sú v Can Tho?

Can Tho ponúka mnoho turistických atrakcií, vrátane Cai Rang Floating Market, Bao Gia Trang Vien Garden, Can Tho Museum a Pagoda of the Lady Thien Hau.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Can Tho?

V Can Tho sú k dispozícii rôzne reštaurácie s tradičnou vietnamskou kuchyňou, medzi najlepšie patria Mekong Rustic, Bao Gia Trang Vien Restaurant a Nam Bo Restaurant.

6. Aké aktivity sa dajú v Can Tho robiť?

V Can Tho sa dá robiť mnoho aktivít, vrátane plavieb lodou po rieke Mekong, návštevy trhov, cyklistických výletov a prehliadok historických pamiatok.

7. Kde sa dajú kúpiť suveníry v Can Tho?

Suveníry sa dajú kúpiť na trhoch a na uliciach v blízkosti turistických atrakcií. Najobľúbenejšie suveníry z Can Tho sú tradičné oblečenie, umelecké výtvory a starožitnosti.

8. Aké sú možnosti dopravy v Can Tho?

V Can Tho sa dá využiť autobusová, taxíková a motocyklová doprava. Okolie Can Tho sa dá preskúmať aj na bicykli alebo loďou.


Letenka Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina, ktorá sa môže pochváliť krásnymi prírodnými okoliami, fascinujúcou kultúrou a pôsobivými historickými miestami. Ak ste však nikdy predtým nevideli Vietnam a chceli by ste vidieť niečo trochu výnimočné, mali by ste sa určite pozrieť na mesto Can Tho.

Can Tho je hlavné mesto provincie Can Tho a leží na juhu Vietnamu. Mesto je zelené a tropické, plné kvitnúcich rastlín a métiacej vody, ktorá ponúka celému miestu jedinečnú atmosféru. Okrem toho, Can Tho ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré stojí za to navštíviť.

Jedným z najkrajších miest v Can Tho je bezpochyby most Cai Rang, ktorý spojuje rieky Can Tho a Hau. Most bol postavený počas francúzskej koloniálnej éry, a dnes slúži ako obľúbené miesto pre turistov i miestnych obyvateľov. Odtiaľto môžete vidieť krásu mesta z výšky, a zároveň sa dozvedieť o histórii miesta a jeho vývoj.

Ďalším zaujímavým miestom v Can Tho je trh Cai Rang Floating Market. Trh sa koná na vode a predstavuje typickú obchodnú scénu, ktorá je pre mesto charakteristická. Na trhu nájdete tucet lodií, kde sa dajú kúpiť čerstvé ovocie, zelenina a mäso. Tento trh je vynikajúcou príležitosťou pre turistov, ktorí chcú vidieť, aké životné podmienky sú bežné pre miestnych ľudí.

Mesto Can Tho má oveľa viac pamiatok a zaujímavostí, ktoré stojí za videl Zaujímavosťou je napríklad chyža Binh Thuy s nádherne zariadenými izbami, ktorá vás okúzli svojou jedinečnou architektúrou a najmä reštaurácie, kde sa môžete pokojne posedený ochutnať typické vietnamské jedlá.

Ak chcete navštíviť Can Tho, musíte si kúpiť letenku na Vietnam a zohnať ubytovanie v meste. Výlet do tohto mesta bude určite unikátnym zážitkom, na ktorý nezabudnete. Obdivovať tropické prostredie a spoznať miestnych ľudí a ich životné podmienky, bude pre vás novou skúsenôťou a zároveň skutočným dobrodružstvom. Vietnam má mnoho miest, ktoré stojí za to navštíviť a mesto Can Tho je rozhodne jedným z nich. Odporúčame Vám pustiť sa do objavovania skrytých pokladov vietnamskej krajiny, ktoré vám budú robiť radosť na mnoho rokov.


Ubytovanie Vietnam Can Tho


Vietnam je jednou z najpopulárnejších turistických destinácií v juhovýchodnej Ázii a mesto Can Tho je lokalitou, ktorú nemožno preskočiť.

Can Tho sa nachádza na juhu Vietnamu a je hlavným mestom delty Mekongu. Mesto ponúka bohatú históriu, skvelú kuchyňu a čarovné miesta, ktoré vás ohromia.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie v Can Tho, môžete si vybrať spomedzi mnohých možností. Dostupné sú vám hotely, hostely, apartmány a špeciálne designerské hotely.

Jeden z najlepších hotelov v Can Tho je Vinpearl Can Tho Hotel. Tento luxusný hotel sa nachádza na juhu mesta a ponúka nádherný výhľad na rieku Hau. Vinpearl Can Tho Hotel má pláž na rieke s pieskovou plážou, detský bazén, fitness centrum a spa.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, môžete sa zariadiť v hosteli Le Garden Homestay. Tento rodinný dom sa nachádza v tichšej časti mesta a ponúka pohodlné a ekonomické ubytovanie. Le Garden Homestay má k dispozícii spoločenský priestor, kde si môžete oddýchnuť a užívať si vietnamskú kávu.

Ďalšou skvelou možnosťou sú apartmány Era House. Nachádzajú sa v centre mesta a ponúkajú zariadenie, ktoré uspokojí náročných hostí. Era House sa nachádza v priamom susedstve s rôznymi reštauráciami a barmi.

Ak máte radi dizajnové hotely, určite si musíte pozrieť Hotel Xoai. Nachádza sa v historickej časti mesta a ponúka moderné zariadenie a nadštandardné služby. Hotel Xoai má wellness centrum, kde si môžete objednať relaxačné procedúry a masáže.

Can Tho neponúka iba skvelé ubytovania, ale aj úchvatné zážitky. Navštívte Ninh Kieu Pier, kde sa môžete prechádzať po rieke a pozerať na krásne panorámy mesta. Viete, že z Can Tho je možné objaviť najväčšie trhy s plodmi a zeleninou v juhovýchodnej Ázii? Mali by ste určite navštíviť trh Cai Rang Floating Market. A na koniec si doprajte skvelú vietnamskú kuchyňu, ktorú ukusnete najlepšie v reštaurácii Kim Tho. Toto miesto ponúka najlepšie tradičné jedlá s čerstvými surovinami.

Can Tho je jednoznačne miestom, ktoré by ste mali navštíviť. Ubytovanie v Can Tho nie je problém, pretože si môžete vybrať zo širokej ponuky. Mesto ponúka prekrásne miesta, ktoré zaručene zanechajú nezabudnuteľné zážitky a spomienky.


Počasie Vietnam Can Tho


Vietnam je krajina s tropickým a subtropickým podnebím, ktoré ovplyvňuje juhozápadný monzún. Mesto Can Tho sa nachádza na juhu krajiny v delte rieky Mekong a má podnebie typu Aw podľa klasifikácie Köppen.

Počasie v Can Tho sa líši v závislosti od obdobia. Obdobie od decembra do apríla je suché a obdobie od mája do novembra je obdobie dažďov. Teploty sa počas celého roka pohybujú medzi 25 a 35°C a vlhkosť vzduchu je veľmi vysoká, čo robí z Can Tho dosť horúce miesto.

V období sucha sa teploty líšia len málo, ale vlhkosť vzduchu je nižšia, čo robí pocit teplejšieho a suchšieho počasia. Toto obdobie je ideálne pre turizmus, pretože návštevníci sa môžu tešiť z pekných pláží a krásneho slnečného počasia.

Počas obdobia dažďov prichádzajú občasné dažde a búrky, ktoré môžu trvať niekoľko hodín. Teploty zostávajú rovnaké, ale vysoká vlhkosť vzduchu môže spôsobiť pocit ťažkosti a umožniť výskyt nepríjemných zápachov. Toto obdobie tiež prichádza s veľkým rizikom pre povodne, ktoré môžu spôsobiť značné škody a problémy pre miestne obyvateľstvo.

Pre turistov, ktorí navštívia Can Tho, je najlepší čas návštevy v období sucha od decembra do apríla. Počas tejto doby sa môžu turisti tešiť z pekných pláží, prechádzok po uliciach a návštevy miestnych pamiatok. V období dažďov je potrebné byť opatrný a vyhýbať sa oblastiam, kde sú vysoké riziká povodní.

Všeobecne platí, že Can Tho má celoročne teplejšie počasie, ktoré umožňuje množstvo možností na zábavu a relaxáciu. Mesto návštevať kedykoľvek v priebehu roka, no najlepší čas návštevy býva v období sucha pre priaznivé podmienky pre turistiku a iné aktivity.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky