Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Thajsko Koh Mak

Počasie Thajsko Koh Mak


Thajsko je krásna krajina so širokou škálou destinácií, ktoré ponúkajú zážitky pre všetkých návštevníkov. Koh Mak je jedným z najkrajších ostrovov v Thajsku a jedným z tých menej obľúbených, ktorý však poskytuje mimoriadne zážitky. O tom, ako sa tu vyvíja počasie, si povieme v nasledujúcom článku.

Počasie na Koh Mak sa veľmi líši od počasia iných krajín, rovnako ako od ostatných ostrovov v Thajsku. Kov Mak si udržiava celoročne tropický podnebý typ, s vyššími teplotami a zväčša vysokou vlhkosťou vzduchu. Najhoršou časťou počasia sú tam teda monzuny, a to obzvlášť v monzúnovom období.

Ak cestujete na Koh Mak, môžete si byť istí, že počasie tu bude teplé a slnečné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia a v noci sa zvykne len o niekoľko stupňov znížiť. Vlhkosť vzduchu je tu vysoká celý rok a pohybuje sa okolo 80%.

Monzúnové obdobie na Koh Mak trvá zvyčajne od polovice mája do konca októbra. V tomto období sa môže stať, že budete mať deň s pol opačným počasím ako včera. Výkyvy sú v tomto období bežné, ale väčšinou netrvajú dlho. Niektoré dni sú napriek tomu výrazne chladnejšie, s nízkou oblačnosťou a miernym vetrom. Pákistanský monzún prináša pre Koh Mak čerstvý vzduch a často sa v jeho rámci môže vyskytnúť krátkodobý dážď.

Ak však plánujete cestu na Koh Mak v období sucha, odporúčame vám ísť tam od decembra do apríla. V tomto období je počasie oveľa menej roztiahnuté, teploty sú vyššie a dážď príliš nehrozí. Venujte ale pozornosť, pretože začiatkom marca býva na Koh Mak veľmi vysoká teplota, ktorá sa môže pohybovať až na hranici 40 stupňov Celzia.

Koh Mak je krásny ostrov, ktorý ponúka pokoj, ticho a prírodu. Pozornosť však treba venovať výkyvom počasia, ktoré v niektorých obdobiach môžu byť náročné. Pred cestou na Koh Mak si preto skontrolujte predpoveď počasia a prispôsobte si podľa nej svoje plány. Ak si ale nechcete nechať ujsť krásy Koh Maku, určite si cestu na túto čarovnú destináciu nevynechajte - len sa na ňu dobre pripravte.


Letenka Thajsko Koh Mak


Thajsko Koh Mak je ostrov, ktorý sa nachádza v Thajsku. Je to malý ostrov, ktorý je ideálny pre tých, ktorí hľadajú únik z mesta a chcú stráviť niekoľko dní na pláži. Pretože Koh Mak nie je taký populárny ako obľúbené turistické miesta v Thajsku, môžete sa na tomto mieste dostať za veľmi lacné letenky.

Ak hľadáte letenku na Thajsko Koh Mak, máte niekoľko možností. Najlepšie je hľadať lety do Bangkok a odtiaľ pokračovať na ostrov. Koh Mak je vzdialený približne 400 kilometrov od Bangkoku, takže lety z inej krajiny sú obvykle drahšie a pravdepodobne budete musieť cestovať dlhšiu dobu.

Najlepšie lety do Bangkoku sú z Európy alebo Ázie. Ak žijete v Európe, môžete sa dostať do Bangkoku letom z Londýna, Paríža, Berlína alebo Madridu. Ceny leteniek sa líšia podľa toho, kedy a kde chcete letieť, ale v priemere môžete očakávať cenu okolo €400-€600.

Ak žijete v Ázii, môžete použiť nízkonákladové letecké spoločnosti ako AirAsia, Tiger Airways alebo Cebu Pacific, ktoré ponúkajú lety do Bangkoku za veľmi dobré ceny. Tieto spoločnosti ponúkajú lety do Bangkoku z mnohých miest, vrátane Kuala Lumpur, Singapuru, Manily, Hanoju a Siem Reapu.

Po príchode do Bangkoku musíte cestovať na ostrov Koh Mak. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa tam dostať, vrátane autobusov, taxíkov a benzínových člnov. Najlepší spôsob, ako sa dostať na Koh Mak, je však let. Existujú dve spoločnosti, ktoré ponúkajú lety na ostrov, a to je Siam Seaplane a Bangkok Airways. Let trvá asi 45 až 50 minút a cena letenky sa pohybuje okolo €100.

Thajsko Koh Mak je ideálny pre tých, ktorí hľadajú krásne pláže a únik z mesta. Jeho vzdialenosť z hlavného mesta Thajska urobí z Koh Mak miesto, kde si môžete oddýchnuť od šialenstva veľkého mesta a užiť si pokojný život na pláži. A s ceny leteniek za veľmi dobré ceny, môžete ušetriť na cestovaní a stráviť viac času na pláži s vašou rodinou alebo priateľmi.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Koh Mak


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu ostrova Koh Mak?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Koh Mak je v suchom období medzi decembrom a aprílom.

2. Je potrebné si pred odchodom do Thajska zrealizovať očkovanie?
Odpoveď: Nie, špeciálne očkovania nie sú potrebné, no pred cestou je dobré skonzultovať sa s lekárom a zabezpečiť si cestovné poistenie.

3. Koľko trvá let z Európy do Thajska?
Odpoveď: Let z Európy do Thajska trvá zhruba 10-12 hodín.

4. Aké sú náklady na život na ostrove Koh Mak?
Odpoveď: Náklady na život závisia od vašich preferencií a štýlu života, no priemerné náklady na jeden deň sa pohybujú okolo 1000-1500 thajských bathov (asi 30-50 USD)

5. Aké aktivity a atrakcie sú na ostrove Koh Mak ?
Odpoveď: Na Koh Mak si môžete užiť pohodu na plážach, návštevu chrámov, prechádzky po národnom parku alebo snorkelovanie a potápanie.

6. Je potrebné mať hotovosť alebo sú akceptované debetné karty?
Odpoveď: Väčšina hotelov, reštaurácií a obchodov akceptuje debetné karty, no je vhodné si s sebou zobrať aj nejaké hotovosť.

7. Ako sa dostať na Koh Mak?
Odpoveď: Na Koh Mak sa dá dostať trajektom z krajiny alebo z ostrova Koh Chang.

8. Ako je to s bezpečnosťou na Thajsku a na Koh Mak?
Odpoveď: Bezpečnostná situácia na Thajsku a na Koh Mak je vo všeobecnosti pomerne dobrá. Je však potrebné dodržiavať základné opatrenia na ochranu majetku a nevstupovať do kontroverzných a nebezpečných situácií.

9. Aké sú klimatické podmienky na ostrove Koh Mak?
Odpoveď: Na Koh Mak prevláda tropické klima s vysokou vlhkosťou a teplotami okolo 30 stupňov Celzia.

10. Aké sú miestne jedlá na ostrove Koh Mak?
Odpoveď: Na Koh Mak sa dajú ochutnať typické thajské jedlá ako Pad Thai, Tom Yam alebo kari. Môžete si vyskúšať aj miestne rybie špeciality.


Dovolenka Thajsko Koh Mak


Koh Mak, ostrov v Thajsku, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú únik z rušného sveta a túžia zažiť pravé miestne dobrodružstvo. Tento drobný ostrov sa nachádza v Thajskom zálive a je súčasťou národného parku Koh Chang. Koh Mak je stále relatívne neznámy turistom, čo z neho robí ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú menej preplnené pláže a skutočnú exotiku.

Koh Mak má množstvo unikátnych miest pre turistov, žiadajúcich o niečo iné ako masové a preplnené pláže. Na ostrove nájdete útočiská, prírodné trasy, krásne korálové útesy, rybie farmy a veľkú množinu priateľských ľudí.

Jednou z najväčších atrakcií ostrova sú jeho pláže. Pláže sú menej preplnené, ale stále ponúkajú pokojnú a krásnu atmosféru. Najobľúbenejšie pláže na Koh Mak sú Ao Suan Yai, pláž čiarkovaná belasy a mäkko rudej farby a Ao Kao, idealna pre surfovanie, s plážou obkolesenou skalnými útesmi z východnej strany ostrova.

Koh Mak je tiež domácim prístaviskom pre množstvo rybárskych lodí a rybárska dedina, ktorá sa nachádza na najzápadnejšom cípe ostrova. Táto rybárska dedina ponúka autentický pohľad na život v Thajsku a návštevníci sa môžu účastniť pravidelných trhových dní, kedy sa predávajú najväčšie ryby a ďalšie morské plody.

Jednou z najväčších atrakcií Koh Mak sú jeho korálové útesy. Túto výnimočnú prírodu môžete vidieť pri šnorchlovaní, potápaní alebo plachtení loďou. Korálové útesy sú plné rôznych druhov morských rýb, vojtokov, morských korytnačiek a mnohých ďalších druhov fauny a flóry.

Okrem toho, na Koh Mak sa nájdu aj mnohé turistické miesta, ktoré si môžete pozrieť. Môžete navštíviť buddhistický Chao Por Koh Mak, alebo Ostanovit veľkú bielu sochu bychlého sloníka. Okolo ostrova je množstvo turistických tras, ktoré vás doviedu do rôznych malých zátok.

Zhrnutím sa Koh Mak javí ako odľahlé a pokojné miesto, ideálne pre tých, ktorí hľadajú prírodu, pláže a autentickú kultúru Thajska. Vyjazdiť sa tam môžete loďou z Koh Chang alebo Ban Phe, skutočne sa oplatí.


Ubytovanie Thajsko Koh Mak


Thajsko je nádherná krajina s nekonečným množstvom miest na objavovanie a Koh Mak rozhodne patrí medzi jedno z najkrajších miest v tejto krajine.

Koh Mak je jedným z najmenších ostrovov v Thajsku a jej krása a pokoj sa prejavuje vďaka nízkemu počtu turistov. Nachádza sa v Thajskom zálive a je dostupný rýchloplavebnou loďou z Trat alebo z Koh Chang.

Voľba vhodného ubytovania na Koh Mak nie je ťažká a záleží na individuálnych požiadavkách a preferenciách. Ostrov ponúka niekoľko luxusných plážových letovísk, ale aj cenovo dostupnejších možností.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti pláže, môžete zvážiť bungalovy na pláži neďaleko Banana Beach alebo pláži Ao Suan Yai. Bungalovy sú k dispozícii v rôznych cenových reláciách od luxusných až po skromnejšie možnosti. Na spoznanie miestnej kultúry a životného štýlu osadníkov je výhodné ubytovať sa v bungaloveach mimo areálu letovísk.

Ak hľadáte niečo trochu iné, máte možnosť ubytovať sa na lodiach alebo v jurtách. Niekedy sú k dispozícii aj prenajímateľné chatrče na strome.

Väčšina ubytovania na Koh Mak ponúka hostiam rôzne doplnkové služby, ako sú masáže, jogy, potápanie a výlety do okolitých miest.

Väčšina miest na Koh Mak ponúka aj rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality a tradičné thajské jedlá.

Celkovo je ubytovanie na Koh Mak dostupné pre každého a návštevníci sa môžu tešiť na krásu, pohodu a relaxáciu v nádhernom prostredí. Bez ohľadu na to, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Koh Mak vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a nechajú vás s pocitom, že ste boli niekde úplne inom svete.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky