Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park

Počasie Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park


Tanzánia je krajina plná módy a kultúry, ale aj nádherným prírodným bohatstvom. Jedným z najznámejších prírodných záznamov tejto krajiny je Mount Kilimanjaro National Park. Toto územie sa nachádza v severovýchodnej Tanzánii a obklopuje najvyšší vrchol Afriky, pohorie Kilimandžáro.

Počasie v tejto oblasti môže byť veľmi rozmanité, v závislosti od toho, v ktorej fáze roka sa nachádzate. Avšak, všeobecne platí, že v tomto parku panuje celoročne mierna teplota. V lete, ktoré trvá od októbra do marca, teploty v parku sa pohybujú medzi 15 ° C a 25 ° C počas dňa. V noci sa teplota dostáva mierne pod bod mrazu, ale všeobecne síce ostáva teplá.

V zimnom období, ktoré trvá od apríla do septembra, prichádza do parku suché obdobie. Teploty sa stále pohybujú okolo 15 ° C -20 ° C počas dňa avšak v noci teploty klesnú na okolo nuly. Na niektorých miestach v parku, ako je napríklad kemp v Uhuru Point, môže byť extrémne chladno a riziko námrazy je veľmi vysoké.

Najvhodnejšie obdobie na výstup na vrchol Kilimandžáro je v lete, keď je stabilnejšie a miernerejšie počasie. Avšak, aj v tomto období môže počasie rýchlo meniť a preto je dôležité byť pripravení na rôzne poveternostné podmienky.

V parku môžete skúsiť množstvo aktivít, ako je turistika, lezenie a opatrný výstup na vrchol. Okrem toho, môžete ochutnať miestnu kuchyňu a poznať miestnu kultúru.

V závislosti od vašej potreby a preferencií si môžete vybrať rôzne typy kempov, hotely a ubytovania, ktoré vám umožnia užiť si park a jeho okolie.

Tanzánia sa môže pochváliť niektorými najkrajšími prírodnými scénami na svete a preto, ak hľadáte dobrodružstvo a krásu, potom by ste si určite mali pozrieť Mount Kilimanjaro National Park. A nezabudnite, aj keď park ponúka celoročne stredne teplé počasie, vždy sa pripravte na to, že počasie sa môže zmeniť v akomkoľvek čase.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park


1. Čo je Mount Kilimanjaro National Park?
Mount Kilimanjaro National Park je národný park v Tanzánii, ktorý zahrnuje oblasť okolo najvyššieho vrcholu Afriky, Mount Kilimanjara.

2. Kde sa nachádza Mount Kilimanjaro National Park?
Mount Kilimanjaro National Park sa nachádza na severe Tanzánie, v blízkosti hraníc s Keňou.

3. Čo je Mount Kilimanjaro?
Mount Kilimanjaro je najvyšší vrchol Afriky a jedna z najznámejších dominant afrického kontinentu. Má výšku 5 895 metrov.

4. Aký je najlepší čas na výstup na Mount Kilimanjaro?
Najlepší čas na výstup na Mount Kilimanjaro je v suchom období od júla do októbra a od decembra do marca.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Mount Kilimanjaro National Park?
V Mount Kilimanjaro National Park je možné si vybrať z niekoľkých druhov ubytovania, od stanov a chatiek až po luxusné hotely.

6. Aký je poplatok za návštevu Mount Kilimanjaro National Park?
Poplatok za návštevu Mount Kilimanjaro National Park sa líši v závislosti od počtu dní pobytu a od druhu ubytovania. Cena sa pohybuje od 60 do 100 dolárov na deň.

7. Čo by som mal/a vziať so sebou na výstup na Mount Kilimanjaro?
Na výstup na Mount Kilimanjaro by ste mali vziať so sebou kvalitné turistické oblečenie a obuv, dostatok vody, liekov a potravín, ako aj vysokohorskú výstroj a vybavenie.

8. Aké sú riziká a nebezpečenstvá spojené s výstupom na Mount Kilimanjaro?
Výstup na Mount Kilimanjaro je náročný a môže byť nebezpečný, najmä pre turistov s nedostatočnou kondíciou alebo vysokohorskými chorobami. Rizikom sú aj prudké zmeny počasia a vysoké nadmorské výšky. Je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a odporúčania skúsených sprievodcov.

9. Koľko času trvá výstup na Mount Kilimanjaro?
Časový rozsah pre výstup na Mount Kilimanjaro sa líši v závislosti od trasy a kondície turistu. Väčšinou sa pohybuje od 5 do 9 dní.

10. Je potrebné mať vízum na návštevu Tanzánie a Mount Kilimanjaro National Park?
Áno, cestujúci z väčšiny krajín potrebujú vízum na návštevu Tanzánie a Mount Kilimanjaro National Park. Víza sa dajú získať na letiskách alebo na hraničných priechodoch.


Letenka Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park


Tanzánia je krajina so zaujímavou históriou a fascinujúcou kultúrou. Je to domov mnohých afrických kmeňov, ktoré zachovali svoje tradičné spôsoby života a rúšia. Svojou prirodzenou krásou a bohatou faunou a florou, ako aj veľkým množstvom turistických atrakcií, Tanzánia priláka každého cestovateľa. A jednou z najkrajších atrakcií, ktoré táto krajina ponúka, je Mount Kilimanjaro National Park.

Mount Kilimanjaro je najvyšší vrchol Afriky s výškou 5 895 metrov nad morom. Nachádza sa na severe Tanzánie v pohorí Kilimanjaro, v blízkosti hranice s Keňou. Park sa nachádza na južnej strane pohoria a pokrýva plochu takmer 756 kilometrov štvorcových. Patrí k svetovo dedičstvu UNESCO a je najobľúbenejšou turistickou atrakciou v Tanzánii a celom východnom Afrike.

Park je domovom mnohých zvierat, ako napríklad slonov, levov, gepardov, hyen, zebier a mnohých ďalších. Okrem toho je známy aj pre svoje množstvo endemických druhov rastlín a zvierat, ktoré sú zriedkavé a ťažko nájdené v iných častiach sveta.

Jedným z najpopulárnejších spôsobov, ako navštíviť park, je letecky. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré letia do hlavného mesta Tanzánie, Dar es Salaamu. Z Dar es Salaamu môžete pokračovať ďalej letom do mesta Kilimanjaro alebo Arusha, odkiaľ môžete ďalej putovať do parku.

Pri cestovaní do Tanzánie sa vám odporúča získať víza a očkovania, najmä proti žltej zimnici a malárii. Okrem toho, odporúča sa aj získať cestovné poistenie.

Ak vás zaujíma príroda a turistické atrakcie, nemali by ste si toto miesto nechať ujsť. Tanzánia sú zemou veľkých možností a neobmedzených dobrodružstiev, a cesta do národného parku Kilimanjaro by pre vás mohla byť takýmto dobrodružstvom, ktoré si zapamätáte na celý život.


Ubytovanie Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park


V najvyššom hrebeni Afriky si turisti môžu užiť krásy horských masívov Mount Kilimanjaro a vidieť divokú faunu, vrátane dravcov a slonov. Ako turista môžete stráviť svoju dovolenku v tomto parku, ak ste niekedy snívali o dobrodružstve v horách alebo cestovateľských zážitkoch, Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park je vašou cestou.

Ubytovanie v Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park

Ubytovanie v Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park je veľmi dôležité pri plánovaní vašej dovolenky v tejto oblasti. Pretože si užijete veľmi ťažký, ale neuveriteľne krásny trekking, musíte si zvoliť ubytovanie podľa svojich požiadaviek. Park ponúka dve druhy ubytovania, základné kempy a prvotriedne chaty, aby ste mohli stráviť noc v horách.

Kempy

V kempoch žijú návštevníci parku v stanoch. Kempy sú určené pre turistov, ktorí plánujú tráviť niekoľko nocí v parku počas svojho dobrodružstva. V kempoch bude k dispozícii voda a jedlo, zatiaľ čo turisti budú mať príležitosť vidieť krásy, ktoré tento národný park ponúka. Tento typ ubytovania má na parkovisku ohraničené miesta, kde si môžete nainštalovať svoj stan.

Chaty

Prvotriedne ubytovacie zariadenia v parku sú chaty. Tieto chatky sú vybavené kúpeľňou, teplou vodou, posteľou, elektrinou a elektrickým osvetlením pre každú izbu. Chaty sú situované na najlepších miestach, takže turisti môžu vidieť najkrajšie panorámy a mať príležitosť užiť si najlepšie možné dobrodružstvo. Vďaka tejto možnosti nemusíte mať so sebou svoje vlastné stanové vybavenie, pretože už bude všetko pripravené pre vaše pohodlie.

Súkromné kempy

Súkromné kempy v parku sú ďalšou možnosťou ubytovania pre turistov, ktorí plánujú stráviť viac nocí. Kempy sú umiestnené v okolí chat, aby turisti mohli využiť všetky výhody a zariadenia parku. Kempy sú ohraničené a disponujú postieľkami, kúpeľňou, jedlom a pitnou vodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tanzániu Mount Kilimanjaro National Park, zapamätajte si, že najlepšie možnosti ubytovania sú vopred zarezervované. Preto je dôležité, aby ste sa s ubytovaním s dovolením vybavili pred vašou cestou. Bez ohľadu na to, či ide o kempovanie alebo prvotriedne ubytovanie, každý turista, ktorý navštívi tento park, si užije pôvab a krásu Mount Kilimanjaro a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí.


Dovolenka Tanzánia Mount Kilimanjaro National Park


Tanzánia je krajinou, ktorá sa pyšní nespočetnými krásami a pôvabmi. Medzi ne patrí aj pohorie Kilimandžáro, ktorého úbočia a vrchol sú chránené v Národnom parku Mount Kilimanjaro. Táto oblasť ponúka neopakovateľný zážitok pre turistov z celého sveta. Ak hľadáte dovolenku plnú prírodných krás, treba sa zastaviť práve tu.

Národný park Mount Kilimanjaro bol vytvorený na ochranu slávnej hory Kilimandžáro, ktorá je s výškou 5 895 metrov najvyššou horou Afriky. Park pokrýva oblasť 756 km² a nachádza sa na hranici Kene a Tanzánie. Okrem nezabudnuteľného výstupu na vrchol hory, park ponúka aj možnosť pozorovať africkú zver, ako je napríklad slony a žirafy.

Mount Kilimanjaro je jedným z najobľúbenejších miest pre horolezcov z celého sveta. Turistické chodníky vedúcich k vrcholu hory bývajú preplnené odvážnymi a cieľavedomými turistami a výstup na vrchol je skutočným zážitkom. Pri výstupe je potrebná dobrá fyzická kondícia, odhodlanie a odolnosť proti extrémnym podmienkam horskej prírody. Prechádzka cez niekoľko klimatických pásiem, ako sú dažďové lesy, subtropické suché lesy, alpínske lúky a ľadovce, poskytuje výhľady, ktoré sú nádherné a nezabudnuteľné.

Pre milovníkov prírody a zveri je možné pozorovať obrovské stáda zvierat, ako je napríklad slon a žirafa, ktoré sa voľne pohybujú po úpätí hory. Taktiež je možné vidieť veľké počty kopytníkov, ako sú buvoly, zebry a koňovce, ktoré sa zdržiavajú v okolí hory. Práve preto je návšteva Tanzánie a Národného parku Mount Kilimanjaro nezabudnuteľnou dovolenkou.

Okrem turistickej atraktivity hory, park ponúka aj nezabudnuteľné možnosti pre príjemné stretávanie s miestnymi obyvateľmi a ich kultúrou. Medzi najzaujímavejšie patrí návšteva miestnych trhov a vidieckych tradičných dediniek, kde sa turisti môžu zoznámiť s tradičným tancami a ďalšími miestnymi zvykmi.

Výlet do Národného parku Mount Kilimanjaro ponúka nevšedné zážitky a je skvelou voľbou pre dovolenku. Výhľady na vrchole hory, pozorovanie zvierat a miestnych obyvateľov, zážitky na turistických chodníkoch a odkaz prírody spôsobia, že budete ochotní vrátiť sa do Tanzánie ešte raz a ešte častejšie.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky