Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Taliansko Matera

Najčastejšie otázky a odpovede Taliansko Matera


Otázky:

1. Kedy je najlepší čas na návštevu Matera?
2. Ako sa dostať do Matera?
3. Kam sa oplatí ísť v Matera?
4. Aké sú najlepšie reštaurácie v Matera?
5. Kde sa dá ubytovať v Matera?

Odpovede:

1. Najlepší čas na návštevu Matera je na jar alebo na jeseň, kedy sú teploty príjemné a menej turistov.
2. Do Matera sa dá dostať letecky, vlakom, autobusom alebo autom.
3. V Matera sa oplatí ísť do historického centra s tradičnými domami v skale, do chrámu Svatého Petra a Pavla alebo na prechádzku po krásnej prírode v okolí mesta.
4. Medzi najlepšie reštaurácie v Matera patria Ristorante Francesca, Osteria al Casale a ristorante Baccanti.
5. V Matera sa dá ubytovať v hotely, penziónoch, apartmánoch alebo súkromných izbách. Viaceré ubytovacie možnosti sú situované priamo v skale, kde sa nachádza historické centrum.


Počasie Taliansko Matera


V Taliansku sa nachádza veľa krásnych miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z nich je aj Matera, historické mesto v južnej časti krajiny. Okrem svojej architektúry a histórie sa Matera môže pochváliť aj priaznivým počasím.

Matera sa nachádza v oblasti Basilicata, ktorá sa vyznačuje miernym počasím počas celého roka. Počas jari a jesene sa teploty pohybujú medzi 18-25°C a v letných mesiacoch môžeme očakávať teploty okolo 30°C. Zimy v tejto oblasti nie sú príliš chladné, teploty sa pohybujú medzi 5-12°C.

Matera má suché a slnečné počasie, čo ju robí ideálnym miestom na návštevu kedykoľvek počas roka. Turisti môžu navštíviť mesto a okolité oblasti počas celého roka, pripravení na teploty a podmienky dané ročným obdobím.

Ak sa chcete vyhnúť veľkej letnej horúčave, najlepšie obdobie na návštevu Matera je medzi júnom a septembrom. Tieto mesiace ponúkajú podmienky na prechádzky, objavovanie mesta a jeho okolia, bez toho aby ste sa museli potiť a oddeľovať od intenzívneho slnka.

Matera je krásne histórické mesto, kde sa ukrývajú úkryty, kostoly a skalné budovy, ktoré boli v priebehu storočí využívané ako obytné priestory. Mesto bolo nomino­va­né na známosť UNESCO, vďaka svojej jedinečnej krajine a architektúre. Okrem toho, Matera ponúka návštevníkom úžasné jedlá a pitia, ktoré je charakteristické pre túto oblasť Talianska.

Návštevu Matera si môžete naplánovať kedykoľvek počas roka, v závislosti na vašich osobných preferenciách. Užite si jej mnoho zaujímavých a kultúrnych atrakcií, a uvoľnite sa v príjemnom počasí, ktoré ponúka túto oblasť Talianska.


Letenka Taliansko Matera


Ak hľadáte jedinečné dobrodružstvo, Taliansko Matera by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Matera, mesto na juhu Talianska, je jedným z najstarších miest v krajine a je známe svojimi zvláštnymi skalnými stavbami.

Ak plánujete cestovať do Matera, dôležité je nájsť správne letenky. Fungovať tu budú zväčša lety do letiska Bari, ktoré je vzdialené 65 kilometrov od Matera. Vzhľadom na to, že ťažko bude nájsť priame lety z vašej krajiny, možno bude potrebné premyslieť si spojenie cez Rím, Miláno alebo aj nejaké iné veľké mesto v Taliansku alebo Európe.

Matera nie je moc veľké mesto, je pomerne izolované a ponúka jedinečné zážitky a vzrušenie. Samotný let do Bari trvá zhruba 2 hodiny a po prílete vás môže prekvapiť krása talianskej krajiny.

Matera sa nachádza uprostred malej údoliny obklopená skalnými útesmi. Tento krásny južný taliansky klenot má dve hlavné časti - Sassi a il Piano. Sassi je historická časť mesta, ktorá je postavená zo skál a nachádza sa v údolí. Nachádzajú sa tu starodávne skice, ktoré poskytujú obdivuhodné výhľady na mesto. Na druhej strane je il Piano, nová časť mesta, ktorá ponúka moderné obchody a priestory na prechádzky.

Keď dorazíte do Matera, určite navštívte skalné osady Sassi, ktoré sú zachované od roku 1950 alebo walkog po starých uličkách Nového mesta. Okrem prechádzok môžete navštíviť aj rôzne múzeá a vychutnať si autentické jedlá talianskej kuchyne.

Okrem Materu možno pozrieť sa aj na miesta v okolí. Môže to byť napríklad Alberobello alebo obľúbené pláže na juhu Talianska.

Ak sa chystáte navštíviť Materu, uistite sa, že nájdete správne letenky, ktoré vám umožnia vychutnať si všetky skvosty tejto krásnej talianskej krajiny. A potom sa môžete ponoriť do histórie a kultúry Materu a Talianska.


Dovolenka Taliansko Matera


Taliansko je známe svojou krásnou kultúrou, históriou a samozrejme svojou gastronómiou. Jedným z najnavštevovanejších miest v Taliansku je Matera, ktorá sa nachádza v regióne Basilicata. Matera je mestom s bohatou históriou a kultúrou, ktoré sa stalo aj miestom zaujímavých filmových a televíznych snímok. Poďme sa pozrieť bližšie na to, čo Matera ponúka ako dovolenkovú destináciu.

História Matera sa datuje až do prehsitórie. V minulosti sa z nej stalo miesto, kde ľudia bývali v skalných jaskyniach. Tento spôsob bývania bol v Materi veľmi rozšírený až do 20. storočia. Dnes sa tieto skalné jaskyne stali turistickými atrakciami a mnohé z nich boli premenené na hotely a luxusné apartmány s moderným vybavením a zariadením.

V Materi nájdete aj bohaté kultúrne dedičstvo, ktoré je viditeľné v architektúre mesta. Najvýraznejšou črtou architektúry v Materi sú tzv. Sassi - staré mestečká postavené v kamenných bralách a súčasťou svetového dedičstva UNESCO. V Materi sa nachádza mnoho kostolov a kláštorov, ktoré sú tiež súčasťou kultúrneho dedičstva. K najvýznamnejším patrí Katedrála v Materi, ktorá bola postavená v 13. storočí a jej vnútro je zdobené nádhernými freskami.

Okrem toho, Matera ponúka aj jedinečné gastronomické zážitky. V meste nájdete mnoho reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné talianske jedlá, ako sú napríklad domáce cestoviny, rôzne druhy syrov a chutné morské plody. Mnoho reštaurácií ponúka aj degustačné menu, ktoré vám umožní ochutnať rôzne typy jedál a miestnych špecialít.

Ako sa dostať do Materi? Matera sa nachádza asi dve hodiny jazdy od najbližšieho letiska Bari. Z letiska si môžete prenajať auto alebo použiť verejnú dopravu, ktorá vás dovezie až do Materi.

Matera je jedinečným miestom, ktoré určite stojí za návštevu. Bojazlivým turistom odporúčame prenajať si miestneho sprievodcu, ktorý vám pomôže objaviť všetky klenoty tohto krásneho mesta. Tak neváhajte a navštívte Materu, aby ste zažili neuveriteľné dobrodružstvo a objavili taliansky poklad!


Ubytovanie Taliansko Matera


Matera je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Taliansku. Svojimi skalnými stavbami a prekrásnymi výhľadmi privádza každého turistu do úžasu. Ak sa teda rozhodnete navštíviť Materu, musíte nevyhnutne vyriešiť otázku ubytovania.

V Materi nájdete prevažne hotelové ubytovanie, kde si môžete vybrať medzi rôznymi kategóriami hotelových izieb. Najlacnejšími hotelmi sú tie, ktoré sa nachádzajú mimo historického centra a ponúkajú základné služby. Ak chcete ubytovanie bližšie k historickému centru a s lepšou kvalitou služieb, ponúka Matera veľa prepychových hotelov a luxusných apartmánov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné a originálne, je tu možnosť ubytovať sa v jednej z tradičných trulli, ktoré sú typické pre región Puglia, ale aj v samotných sezameových jaskyniach Materi. Tieto jaskyne boli premenované na neobývateľné a boli nahradené modernými domami, ale niektoré z nich boli štýlovo zrekonštruované a ponúkajú nezvyčajný zážitok z pobytu v jaskyni.

Ak preferujete úplne nový zážitok, niečo čo si užijete so svojimi najbližšími, máte na výber aj možnosť bývať v apartmáne, kde si môžete uvariť svoj obľúbený špagetový recept a zažiť miestnu kuchyňu priamo v apartmáne.

V Materi nie je problém s ubytovaním, môžete si vybrať z viacerých možností a nájsť tie najideálnejšie, ktoré budú vyhovovať vašim požiadavkám. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete bývať v klasickom hoteli alebo v jaskyni, určite sa nebudete cítiť ako turista, ale ako miestny obyvateľ.

Keďže Matera patrí medzi jedno z obľúbených miest v Taliansku, všetky ubytovacie zariadenia si vyžadujú včasnú rezerváciu, najlepšie v sezóne vopred. Ak budete mať šťastie a nájde sa voľné miesto, určite odmeníte samých seba tým, že si užijete jeden z najkrajších výhľadov a atmosfér v Taliansku.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky