Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Sudan Národný park Suakin

Letenka Sudan Národný park Suakin


Sudan je dosť nezvyčajnou turistickou destináciou, ale ak by ste hľadali niečo trochu iné ako bežné pláže a ruch hlavného mesta, určite sa oplatí navštíviť národný park Suakin. Suakin sa nachádza na pobreží Rudého mora, v blízkosti mesta Port Sudan. Je to skvostná prírodná oáza plná rôznych druhov zvierat, z ktorých niektoré sú úplne jedinečné pre tento region.

Ako sa tam dostať?

Ak sa rozhodnete navštíviť Suakin, musíte sa dopraviť do mesta Port Sudan, čo je posledné miesto, kde sa ešte nachádza letisko. Z Port Sudanu sa dá ľahko dostať lodou do Suakinu. Existuje však aj možnosť prejsť tento krásny prírodný park na chrbte ťavy, čo je nepochybne najlepší spôsob, ako tu vidieť všetky krásy tohto miesta.

Čo tu môžete vidieť?

Suakin Národný park je domovom pre mnoho zvierat, ale určite najviac viditeľnými z nich sú sovy, ježkovia a kočky divé. Najväčšou atrakciou parku sú však kozy Nubian, ktoré sú jediným druhom košatcov na tomto svete. Títo kozy sú úplne ohromujúci so svojím obrovskými, krivými rohmi a dokážu bežať rýchlosťou až 60 km/hod.

Okrem týchto zvierat môžete vidieť aj niektoré plazy, ako napríklad húsenice, gekóny a mnoho iných druhov. A aby ste si to všetko mohli pozrieť, musíte sa preháňať po drsnom teréne parku, kde budete podobne ako vaša ťava, prekonávať rôzne prekážky. Tieto ťavy sú tradičný spôsob dopravy v tomto regióne a sú skutočne mimoriadne silné zvieratá, ktoré držia krok aj po hodinách jazdy.

Ak si chcete zlepšiť svoje skúsenosti a zistiť, ako tu žijú miestni obyvatelia, môžete sa zapojiť do niektorých aktivít, ktoré sa tu konajú. Tu sú niektoré možnosti:

- Učte sa, ako sa pripravujú miestne jedlá, kde sa dozviete aj o používaní liečivých rastlín.
- Vyberte sa na loď a preplávajte sa po Rudom mori, kde uvidíte rôzne druhy rýb a možno aj delfíny.
- Navštívte neďaleké beduínske osady a sledujte, ako si títo ľudia stavajú tradičné stany.

Celkovo povedané, Suakin Národný park je určite jedným z najkrajších a najfascinujúcejších miest na návštevu v Sudáne. Je to omamná kombinácia nezvyčajnej prírody, fascinujúcich zvierat a nádherných kultúrnych skvostov. Ak sa rozhodnete, že sa sem chcete poriadne pozrieť, nezabudnite si pripraviť dostatok času. To vám umožní nadýchnuť sa tejto fantastické krajine a objaviť jej tajomstvá.


Počasie Sudan Národný park Suakin


Sudan je africká krajina s bohatou históriou a kultúrou. Táto oblasť sa vyznačuje teplým a suchým podnebím, ktoré je charakteristické pre aridné a polosuché oblasti. V tomto kontexte je Národný park Suakin jedným z miest, ktoré sa môže pochváliť niektorými z najúžasnejších krajín a prírodou.

Národný park Suakin sa nachádza na východe Sudánu, vo vnútrozemí Krasu Búrnu. Tento park sa vyznačuje svojim exotickým prostredím, ktoré zahŕňa rozsiahle pohoria, mŕtvu daču a púšte. Tiež je tu prevažujúce suché podnebie, ktoré sa vyznačuje vysokou teplotou a nízkou vlhkosťou.

Počas leta, ktoré trvá od júna do septembra, teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 38 stupňov Celzia v denných hodinách a klesajú okolo 26 stupňov Celzia v noci. V tomto období je to najteplejšia čas a turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť park, by mali byť pripravení na extrémne teploty.

Počas jesene, ktorá sa v tomto regióne začína okolo októbra a končí v decembri, teploty sa mírnia a pohybujú sa okolo 30 stupňov Celzia v denných hodinách a klesajú na 18 stupňov Celzia v noci. To je vhodné obdobie na návštevu parku ako teploty nie sú tak intenzívne a počasie je pohodlnejšie.

V zime, ktorá prebieha od januára do februára, teploty klesajú a pohybujú sa okolo 26 stupňov Celzia v denných hodinách a klesajú na 16 stupňov Celzia v noci. Toto obdobie je vhodné na turistické aktivity, ale návštevníci by mali byť pripravení na chladné noce.

Na jar, ktorá sa v parku začína v marci a končí v máji, sa teploty zvyšujú a pohybujú sa okolo 35 stupňov Celzia v denných hodinách a klesajú na 22 stupňov Celzia v noci. V tejto sezóne je počasie príjemné a je vhodné na turistické aktivity.

Ak sa teda chystáte navštíviť Národný park Suakin, odporúčame plánovať svoju cestu na základe typického počasia počas daného obdobia. Upozorňujeme, že počasie v Sudáne môže byť často extrémne a návštevníci by mali prijať rezervy ako je dostatočné množstvo pitnej vody a vhodné oblečenie. Avšak, keď sa plánovanie berie do úvahy, správne vybavení turisti budú mať možnosť spoznať jedinečnú prírodu a krásu parku.


Ubytovanie Sudan Národný park Suakin


Sudan je krajina, ktorá ukrýva v sebe množstvo skrytých klenotov. Jedným z nich je aj Národný park Suakin, ktorý sa nachádza na východnom pobreží krajiny, pri meste Suakin. Tento národný park je známy svojou bohatou faunou a flórou, čím sa stal populárnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a oddych.

Ubytovanie v Národnom parku Suakin ponúka jednoduchú a autentickú skúsenosť, ktorá sa rovná pobytu v tradičnom sudánskom dome. Táto jedinečná forma ubytovania je ideálna pre tých, ktorí chcú spoznať miestne kultúrne dedičstvo a zároveň užívať si prírodu z tej najlepšej strany. Tieto domy sa nazývajú "zarih", sú vyrobené z hliny a prírodných materiálov a sú veľkorysé vo svojom dizajne, ktorý umožňuje maximálne využitie prírodného svetla a vzduchu.

Okrem toho, že sa môžete ubytovať v tradičnom dome, v Národnom parku Suakin je k dispozícii aj kempovanie pod hviezdami. Prírodní zalievači sú ideálne miesta, kde si môžete postaviť stan, uvariť si grilované jedlo a navonok pozorovať zvieratá žijúce v parku. Ak vás láka pobyt v kempe, nezabudnite si so sebou priniesť dobrú kvalitu spacieho vaku a dostatok vody, aby ste v prípade potreby mohli hydratovať.

Národný park Suakin ponúka množstvo činností pre turistov. Môžete sa ísť pozrieť na miestne bývalište žralokov, plávať v miestnych lagúnach alebo sa ísť vybrať na prechádzky prírodou. Pre tých, ktorí hľadajú trochu adrenalínu, je k dispozícii potápanie, ktoré umožňuje preskúmať miestnu podmorskú faunu a flóru.

Národný park Suakin je jedinečným miestom pre tých, ktorí hľadajú autentickú a zaujímavú skúsenosť. Ubytovať sa v tradičnom dome alebo kempovať pod hviezdami je jedinečným zážitkom, ktorý sa nezabudne. S bohatou faunou, flórou a prírodou, ktoré môžete preskúmať, si môžete byť istí, že váš pobyt v tomto národnom parku bude nezabudnuteľný. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vzdialiť od ruchu mesta a spojiť sa s prírodou, Národný park Suakin by mala byť na vašom zozname miest, ktoré musíte navštíviť.


Dovolenka Sudan Národný park Suakin


Sudán nie je obvykle prvou voľbou turistov, ale pre tých odvážnejších cestovateľov to môže byť jedno z najzaujímavejších miest, ktoré môžu navštíviť. Ak sa rozhodnete navštíviť Sudán, rozhodne nevynechajte návštevu Národného parku Suakin.

Národný park Suakin sa nachádza na pobreží Rudého mora a je jedným z najkrajších miest v Sudáne. Je to nezvyčajná kombinácia koralových rias a ryb, ktoré sa tu tiahnu mnoho metrov pod hladinou. Vodný svet je tu tak rozmanitý, že to z neho robí ideálne miesto pre potápačov. Pokiaľ nie ste fanúšikom potápania, môžete si vychutnať pohľad na koralové riasy prostredníctvom tzv. sklenených člnov, ktoré vás vynesú priamo nad koralové riasy.

Okrem vodného sveta tu nájdete aj zvyšky architektúry z koloniálnej éry, ako aj pamiatky a dedičstvo z obdobia faraónov. Mesto Suakin predstavuje jeden z najstarších prístavov v oblasti a mal dôležitú úlohu v zlatej ére námornej obchodnej cesty v 12. storočí.

Národný park Suakin je miestom, kde sa stretáva kultúra, histórie a krása prírody. Mal by sa stať súčasťou zoznamu každého cestovateľa, ktorému záleží na objavovaní nových kultúr a neobvyklých zážitkov.

Okrem návštevy Národného parku Suakin si môžete v Sudáne vychutnať aj iné zaujímavé miesta, ako napríklad archeologické nálezisko Meroe, kde sa nachádza množstvo pozostatkov starovekých chrámov a pyramíd, alebo mesto Khartoum, ktoré predstavuje miesto, kde sa stretávajú dve najdlhšie rieky - Nil a Modrý Níl.

Sudán má neodškriepiteľne niečo, čo ho robí jedinečným a čarovným miestom na Zemi. Napriek bevzdušnej situácii v krajine, Sudán je bezpečná a úchvatná destinácia s množstvom krásnych miest na objavovanie. Národný park Suakin nie je výnimkou a pri vašej návšteve s najväčšou pravdepodobnosťou nechá zanechať vašu pamäť bohatú na zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Národný park Suakin


Otázka: Kde sa nachádza Sudan Národný park Suakin?
Odpoveď: Národný park Suakin sa nachádza na východnom pobreží Kórejského zálivu v Sudáne.

Otázka: Aké druhy rastlín a zvierat sa v parku nachádzajú?
Odpoveď: Park je domovom pre množstvo druhov endemických a ohrozených druhov rastlín a zvierat, ako napríklad endemický druh tamarix, kočkodan vonkajší, strakapúd púštneho typu a mnoho ďalších.

Otázka: Môžem si v parku prezrieť starobylé mesto Suakin?
Odpoveď: Áno, národný park Suakin zahŕňa aj starobylé mesto Suakin, ktoré sa datuje do 10. storočia. Je to jeden z najdôležitejších historických a kultúrnych pamiatok v Sudáne.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu parku je v zimnom období, kedy teploty sú nižšie a upršané dni sú menej časté. Obdobie od decembra do marca je najlepšie pre návštevu parku.

Otázka: Musím si zohnať povolenie na návštevu parku?
Odpoveď: Áno, všetci návštevníci musia získať povolenie na návštevu parku od miestnych orgánov. Toto povolenie môže pomôcť aj s koordináciou Vašej návštevy na mieste.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky