Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Srbsko Subotica

Počasie Srbsko Subotica


Subotica je mesto, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Srbska, a preto tu vládne typické stredoeurópske podnebie s miernymi a vlhkými letami a chladnými zimami.

Leto v Subotici sa začína v máji a končí sa v septembri. Teploty sa pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia, s vyššími teplotami v júli a auguste. V letných mesiacoch môže byť aj veľa dažďa a búrok, čo niekedy môže spôsobiť aj problémy, ako je napríklad záplava.

Jeseň sa v Subotici začína v októbri a trvá až do decembra. Teploty sa v tomto období pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Jeseň je zvyčajne chladnejšia a suchšia ako leto, ale stále môže byť vlhká.

Zima v Subotici trvá od decembra do februára a je to najchladnejšie obdobie v roku. Teploty sa môžu pohybovať aj pod bodom mrazu a môže napadať aj sneh. Zima môže byť chladná a suchá, ale aj vlhká, keď prichádzajú studené fronty z Balkánu.

Jari v Subotici začína v marci a končí v máji. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 20 stupňami Celzia a môžu byť aj chladnejšie v noci. Jaro je zvyčajne vlhšie ako jesenné obdobie.

Celkovo je počasie v Subotici mierne a ovplyvnené stredoeurópskym podnebím. V lete môže byť vlhké a daždivé, zatiaľ čo v zime môže byť chladné a suché alebo vlhké. Ako každé mesto, aj Subotica má svoje vlastné charakteristiky a môže sa vzájomne líšiť v závislosti na mieste, ročnom období a počasí daného dňa.


Letenka Srbsko Subotica


Letisko v Srbsku sa nachádza v meste Subotica, ktoré sa nachádza na severozápade krajiny. Letenky do tohto mesta sú stále populárnejšie medzi cestovateľmi, ktorí chcú objavovať krásy Srbska a jeho okolia.

Existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Subotice. Najväčších hráčov na trhu sú etablované spoločnosti ako Ryanair, Wizz Air alebo Air Serbia, ktoré poskytujú spojenie na letisko v Subotici z rôznych miest v Európe.

Cena letenky závisí od množstva faktorov, ako je čas odletu a príletu, časová doba letu, kvalita letu a podobne. Avšak, všeobecne sú letenky do Subotice pomerne lacné, čo robí z tohto mesta atraktívnu destináciu pre cestovateľov.

Subotica a okolie ponúka množstvo krásnych pamiatok a miest, ktoré treba vidieť. Napríklad, môžete objaviť krásu Národného parku Fruška Gora, ktorý ponúka úchvatné výhľady na vinice, kláštory a krásne lesy.

Pre milovníkov histórie a architektúry, Subotica ponúka množstvo krásnych budov, ako sú nádherné kostoly, synagógy a historické pešie zóny. Turisti by sa nemali vynechať návštevu národnej krytej tržnice alebo krásneho divadla v Subotici.

Ako vidno, letenky do Subotice sú stále viac a viac využívané cestovateľmi, ktorí chcú vidieť krásy Srbska. Cena letenky je v porovnaní s inými destináciami pomerne lacná, takže by to malo byť skutočne skvelá investícia pre každého, kto chce objaviť skutočnú krásu Balkánu.


Ubytovanie Srbsko Subotica


Subotica je druhé najväčšie mesto vo Vojvodine v Srbsku, ktoré je známe svojou výnimočnou architektúrou, krásnymi parkami a jazerami. Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku alebo pracovnú cestu, Subotica má mnoho možností ubytovania, aby splnila vaše požiadavky.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ale pohodlné ubytovanie, hostel v centre mesta je skvelou voľbou. Tieto hostely ponúkajú rôzne typy izieb, od spoločných izieb až po privátne izby s kúpeľňou. Ceny ubytovania v hosteli sa môžu pohybovať od 10 do 20 eur na noc a poskytujú základné zariadenia ako internet a raňajky.

Pre tých, ktorí sa chcú v Subotici baviť a zároveň si užiť pohodlie a luxus, mnoho mestečiek ponúka ubytovanie v hoteloch s vyššou cenou. Hotely ponúkajú rôzne typy izieb, od štandardných izieb až po luxusné suity s výhľadom na mesto. Ceny sa môžu pohybovať od 60 do 150 eur na noc, záleží to na tom, ktorý typ izieb si vyberiete.

Airbnb je ďalšou alternatívou ubytovania v Subotici. Airbnby sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a poskytujú rôzne typy izieb, od súkromných izieb v dome až po celé apartmány na prenájom. Ceny sa môžu líšiť od 20 do 100 eur na noc, v závislosti od toho, ktorý apartmán si vyberiete.

Ak hľadáte ubytovanie na predĺžený pobyt v Subotici, apartmány sú ideálnou voľbou. Apartmány sú vybavené základným vybavením pre pobyt, vrátane kompletného kuchynského vybavenia a pracovných stolov. Ceny prenájmu apartmánov sa môžu pohybovať od 150 do 500 eur za týždeň, v závislosti od polohy a zariadenia.

Subotica má veľa možností ubytovania pre návštevníkov, či už hľadáte pohodlie alebo úsporu. Bez ohľadu na to, ktorý typ ubytovania si vyberiete, budete mať prístup k všetkým atrakciám, ktoré mesto ponúka. Bude to určite skvelá dovolenka, ak sa rozhodnete ísť do Subotice a nebudete mať problém nájsť príjemné ubytovanie.


Dovolenka Srbsko Subotica


Subotica, malé mesto v srbskej Vojvodine, ponúka pre milovníkov histórie a architektúry množstvo objavovacích možností. Mesto je známe ako "mesto stoviek veží" a zo všetkých strán ostala po minulosti viditeľná jej okázalosť aj v súčasnosti.

V Subotici môžete navštíviť kostol sv. Terezy a prejsť sa po tajomnom zelenom námestí sýrych uličiek s krásnymi vilami. Na okraji mesta nájdete najväčšie umelé jazero v Srbsku, Palić, ktoré v lete láka turistov z celého sveta.

Subotica má však pre turistov oveľa viac ponúknuť. Mesto je tiež známe svojimi obrovskými fontánami, v ktorých sa v lete môžete osviežiť a urobiť si príjemný letný oddych. Ďalším miestom, ktoré musíte navštíviť, je archeologické múzeum. Nachádza sa v historickej budove, v ktorej sa kedysi nachádzalo zborové divadlo.

Okrem miestnych atrakcií môžete Suboticu použiť aj ako základ pre výlety do okolia. Mesto sa nachádza iba pár kilometrov od hranice s Maďarskom a Balkánom, čo znamená, že máte dostatok času na prechádzky po miestnych dedinách alebo návštevy tunajších zaujímavých miest.

Dovolenka v Subotici bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom, ktorý bude vo vašom srdci žiť ešte po skončení pobytu. Mesto so svojimi historickými a architektonickými pamiatkami dokáže zachytiť vašu fantáziu, rovnako ako pohostinnosť a vľúdny prístup miestnych obyvateľov. Takže vyrazte na dovolenku do Srbska a nevynechajte Suboticu!


Najčastejšie otázky a odpovede Srbsko Subotica


To som schopná spracovať len do angličtiny, pretože srbský a slovenský jazyk nie sú mojím materinským jazykom.

1) What is Subotica's population?
- Subotica's population is around 100,000 people.

2) What is the currency in Serbia?
- The currency in Serbia is the Serbian Dinar.

3) Is Subotica a tourist-friendly city?
- Yes, Subotica is known for its beautiful architecture and cultural heritage, and is considered a popular tourist destination.

4) Are there any famous landmarks in Subotica?
- Yes, Subotica is known for its historic architecture such as the city hall, the Synagogue, and the Serbian Orthodox Church.

5) What is the weather like in Subotica?
- Subotica has a continental climate with warm summers and cold winters. The average temperature in the summer is around 25°C (77°F), while in the winter it can drop down to -5°C (23°F).

6) Is English widely spoken in Subotica?
- English is not as widely spoken as it is in some other European countries, but many people in the tourism industry and younger generations are likely to speak at least some basic English.

7) What is the transportation like in Subotica?
- Subotica has a good public transportation system with buses and trains to neighboring cities and countries. Taxis and bicycles are also available for hire.

8) What is the best time of year to visit Subotica?
- The best time to visit Subotica is during the summer months (June-August) when the weather is warm and the city is lively with cultural events and festivities.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky