Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Srbsko Resava Cave

Najčastejšie otázky a odpovede Srbsko Resava Cave


Otázky a odpovede o jaskyni Resava v Srbsku:

1. Aké sú otváracie hodiny jaskyne Resava?
Odpoveď: Otvorené je dennodenne od 9:00 do 17:00 hod.

2. Aké je vstupné do jaskyne Resava?
Odpoveď: Vstupné je 600 dinárov pre dospelých a 300 dinárov pre deti do 14 rokov.

3. Je jaskyňa Resava prístupná aj pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou?
Odpoveď: Bohužiaľ nie, pretože niektoré časti jaskyne majú strmý a neprístupný terén.

4. Aká je dĺžka trasy v jaskyni Resava?
Odpoveď: Trasa meria približne 800 metrov.

5. Aké sú hlavné atrakcie v jaskyni Resava?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie patrí krásna podzemná jazierka, neobvyklé vápencové útvary a nádherné podzemné vodopády.

6. Je nutné mať s sebou baterku na prehliadku jaskyne Resava?
Odpoveď: Nie, pretože celá trasa je osvetlená.

7. Sú v jaskyni Resava k dispozícii sprievodcovia?
Odpoveď: Áno, pri vstupe do jaskyne si môžete vybrať sprievodcu, ktorý bude s vami po celú dobu prehliadky.

8. Aká je teplota v jaskyni Resava?
Odpoveď: Teplota sa pohybuje okolo 8-10 stupňov Celzia.

9. Môže sa do jaskyne Resava vstúpiť s domácimi zvieratami?
Odpoveď: Nie, do jaskyne nie je dovolené vstupovať so zvieratami.

10. Aké sú pravidlá návštevy jaskyne Resava?
Odpoveď: Medzi hlavné pravidlá patrí dodržiavanie pokojného a kultúrneho chovania, nesahanie na exponáty a neskoršie zmeny v stanovenom čase návštevy.


Počasie Srbsko Resava Cave


Srbisko je krajina na Balkánskom poloostrove a má pestrú geografickú a klimatickú rozmanitosť. Jedným z miest, ktoré stojí za návštevu, je jaskyňa Resava. To je jedna z najznámejších jaskýň v Srbsku, ktorá láka návštevníkov krásnou prírodou a relikviami.

Počasie v tejto oblasti je ovplyvnené panónskym a balkánskym podnebím, čo vedie k významným kontrastom. Letá sú teplé a suché, s priemernými teplotami okolo 26°C a minimálne množstvo zrážok. Zimy sú mrazivé a ľadové, so snežením a teplotami klesajúcimi na -10°C. Na jar a na jeseň je prevažne mierne počasie s náhodnými zrážkami.

Keďže jaskyňa Resava sa nachádza pod zemou, počasie na povrchu má len malý vplyv na vnútro jaskyne. Teplota v jaskyni je stabilná po celý rok a pohybuje sa v rozmedzí 7-12°C. Keď navštívite túto jaskyňu, mali by ste si obliecť dostatočne teplé oblečenie, aby ste sa necítili príliš chladno.

Resava Cave je jednou z najkrajších jaskýň v Srbsku s množstvom jedinečných formácií, ako sú kvapľové závesy, stalaktity a stalagmity. Turisti sú preto vítaní v každom ročnom období. Či už plánujete návštevu v lete alebo na jeseň, alebo v zime, Resava Cave určite stojí za návštevu a je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré Srbsko ponúka.

Ak teda hľadáte miesto, kde si môžete užiť krásne počasie i unikátnu prírodu, ktorá vás očarí, jaskyňa Resava je tou pravou voľbou. Neďaleko jaskyne Resava sa nachádza aj nádherná prirodzená krajina s kopcovitým reliéfom, romantickými kaňonmi a údoliami, ktorá vás úplne očarí svojou krásou. Tak sa ponorte do krásnej prírody Srbska a užite si nezabudnuteľný zážitok v Resavských jaskyniach.


Letenka Srbsko Resava Cave


Srbsko je kraj plný krásnych miest, ktoré sú vzdialené len niekoľko hodín letu. Jedným z týchto miest je Resavská jaskyňa, ktorá sa nachádza v oblasti Despotovac blízko hraníc s Rumunskom. Táto jaskyňa je jednou z najväčších jaskýň v Srbsku a nachádza sa v regióne pod názvom Resavska oblast.

Ak sa chystáte navštíviť Resavskú jaskyňu, najlepšou možnosťou je zakúpenie letenky do Srbska. Letenky sa dajú kúpiť už od niekoľkých stoviek eur, pričom v závislosti od miesta odletu a dátumu, ceny sa môžu líšiť. Srbsko má dva hlavné letiská - Belehrad a Niš. Pre návštevu Resavskej jaskyne odporúčame letenky do Belehradu. Z Belehradu sa do jaskyne dá dostať autobusom a to v priebehu 2 hodín.

Jaskyňa sa nachádza v chránenej oblasti, ktorá bola vyhlásená za prírodnú pamiatku v roku 1979. Z vnútra jaskyne vyvierajú prírodné studne, ktoré sú prepojené podzemnými riekami a vytvárajú jedinečný prírodný fenomén. Pre návštevníkov je jaskyňa otvorená od apríla do októbra a návšteva trvá približne 30 minút.

Návšteva Resavskej jaskyne ponúka prehliadku niektorých z najkrajších krápnikov na svete. V jaskyni sa nachádza aj veľká jazerná oblasť, ktorá je domovom pre mnoho živočíchov ako sú ryby, vodné slimáky a mnoho iných.

Okrem návštevy Resavskej jaskyne, môžete využiť čas na objavovanie jedinečnej prírody v okolí jaskyne. V oblasti sa nachádza mnoho turistických chodníkov, ktoré ponúkajú krásne výhľady na okolitú krajinu. V blízkosti jaskyne sa nachádza aj pevnosť Despotovac, ktorá bola postavená za účelom ochrany pred tureckými nájezdníkmi.

Návšteva Resavskej jaskyne a okolia je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú dovolenkové miesto pre objavovanie nových kultúr a prírodných krás. Ceny leteniek do Srbska sú cenovo dostupné a ponúkajú možnosť navštíviť miesta, ktoré sú plné histórie a prirodzeného krásy. Ak ste prírodou zarytým nadšencom alebo milovníkom dobrodružstva, nenechajte si ujsť túto jedinečnú príležitosť a využite čo najskôr cestu do Srbska.


Dovolenka Srbsko Resava Cave


Srbsko je krásny kútik Európy, ktorý ponúka množstvo možností na dovolenku. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí jaskyňa Resava, ktorá patrí medzi najkrásnejšie jaskyne v regióne.

Jaskyňa sa nachádza neďaleko mesta Despotovac, v oblasti Čučuge. Okrem nádherných kameňov, jaskyňa je známa svojou zaujímavou históriou a zaujímavým príbehom.

Vstupnými bránami do jaskyne viedli už starovekí lovci a zhromažďovači. Prvú časť jaskyne, ktorá sa nazýva Srednja Pećina, objavila v roku 1965 skupina miestnych ochranárov. O pár rokov neskôr (v roku 1972) sa podarilo objaviť aj Hrnjaku jaskyne, ktorá je miestami neuveriteľných rozmerov a je zdobená nádhernými stalaktitmi a stalagmitmi.

Jediná cesta, ktorou môžete vyraziť na prehliadku jaskyne, je s turistickým sprievodcom. Cezeň odstránili náročný a pekelný pasáže, no napriek tomu tá správna módna obuv je na svojom mieste. Ako každá jaskyňa, aj Resava Cave je dobré mať so sebou svetlo (príp. baterka) a teplé oblečenie.

Vstup do jaskyne stojí okolo 600 dinárov, čo zodpovedá zhruba 5 eurám. V čase od apríla do októbra je možné jaskynu navštíviť každý deň, no v zimné mesiace sú otvorené len cez víkendy.

Ak by ste však mali záujem vidieť oveľa viac, odporúča sa zúčastniť sa nočnej prehliadky. Vyčlených sa len zopár termínov, tu je príklad: Dňa 30. júla 2021 sa uskutoční najbližšia nočná prehliadka.

Jaskyňa Resava je skutočne zázrak prírody, kde môžete naplno vnímať prírodnú krásu. Ak sa rozhodnete navštíviť Srbsko, týmto miestom určite nemeškajte. Pocit nad hľadiskom vás zaručene prekvapí.


Ubytovanie Srbsko Resava Cave


Srbsko je krajina, ktorá ponúka mnoho zaujímavých miest na návštevu. Medzi tie najkrajšie určite patrí jaskyňa Resava Cave, ktorá sa nachádza v oblasti Troyan, v západnej časti Srbska. Ak sa chystáte na návštevu tejto krásy, určite potrebujete ubytovanie, a to si môžete vybrať z niekoľkých možností.

Jednou z nich je kempovanie v oblasti, ktorá sa nachádza v blízkosti jaskyne. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí majú radi samotu a prírodu. Na druhej strane, kempovanie v srbskej prírode potrebuje dobré planovanie a zariadenie, pretože sa často vyskytujú rôzne druhy nebezpečenstiev. Preto je dôležité overiť si miesto kempovania a navštíviť ho len s potrebným vybavením a ochrannými prostriedkami.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete navštíviť niektoré z hotelov v okolí Resava Cave. V oblasti je niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie a vynikajúce služby. Okrem toho sa v okolí nachádzajú aj penzióny a apartmány, ktoré môžete zvážiť.

Najlepšou voľbou však môže byť ubytovanie priamo v jaskyni. Jaskyňa Resava Cave sa môže pochváliť jedinečným zážitkom, ktorý umožňuje návštevníkom zotrvať v jaskyni po jej zatvorení pre verejnosť. Táto možnosť ponúka 72-hodinové pobyty v jedinečnom prostredí, kde sa môžete ponoriť do tmy a ticha a zažiť nezabudnuteľné vzrušenie.

V jaskyni je k dispozícii niekoľko ubytovacích miest, než je najlepšie sa informovať na mieste o konkrétnych možnostiach. V každom prípade, ubytovanie v jaskyni Resava Cave vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a vybudí váš zmysel pre dobrodružstvo a radosť z objavovania krásy prírody.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky