Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené štáty americké Niagara Falls, New York

Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Niagara Falls, New York


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu vodopádov Niagara?
- Od mája do októbra, keď sú teploty príjemnejšie a turistická sezóna je v plnom prúde.

2. Sú vodopády Niagara zadarmo?
- Nie, na návštevu vodopádov sa musí vstupovať cez oficiálne brány, za ktoré sa platí poplatok.

3. Ako sa dostať k vodopádom Niagara?
- Najlepšie je lietať do neďalekého letiska v meste Buffalo a odtiaľ použiť verejnú dopravu alebo si prenajať auto.

4. Môže sa ísť bližšie k vodopádom alebo dokonca pod ne?
- Áno, existujú rôzne zážitkové programy a výlety, ktoré umožňujú návštevníkom ísť bližšie k vodopádom alebo dokonca pod nimi.

5. Čo je v okolí atrakcií Niagara Falls?
- Okolo vodopádov sa nachádza množstvo hotelov, reštaurácií, obchodov a turistických atrakcií, vrátane múzeí, zábavných parkov a kasín.

6. Ako dlho by som mal/a stráviť v Niagara Falls?
- Ako dlho zostať v Niagara Falls závisí od toho, koľko chcete vidieť a urobiť. Priemerný pobyt trvá 2-3 dni.

7. Je pre deti vhodné navštíviť vodopády Niagara?
- Áno, existuje množstvo aktivít a zábavy aj pre deti v okolí vodopádov Niagara a je to obľúbená destinácia pre celé rodiny.


Ubytovanie Spojené štáty americké Niagara Falls, New York


Niagara Falls v štáte New York je jedným z najznámejších turistických miest v USA. Tento fascinujúci prírodný zázrak láka každoročne tisíce návštevníkov z celého sveta a ponúka širokú škálu zážitkov a aktivít.

Po príchode do mesta Niagara Falls môžete zacítiť atmosféru kanadskej časti mesta, ktorá je hneď za riekou Niagara. Z amerického pohľadu má však mesto tiež mnoho ponúk pre svojich návštevníkov. Jednou z najdôležitejších vecí, ktoré musíte zvážiť pri plánovaní vašej cesty do mesta Niagara Falls, je výber ubytovania.

Mesto Niagara Falls ponúka mnoho možností ubytovania, od luxusných hotelov až po skromnejšie možnosti známe jako "motelky". Niektoré hotely sa nachádzajú priamo v centre mesta, zatiaľ čo iné vás odvedú k Niagara Falls za niekoľko minút peši. V meste sa samozrejme nachádza aj niekoľko Airbnb a apartmánových zariadení.

Jeden z najlepších hotelov v meste Niagara Falls je Embassy Suites by Hilton, ktorý ponúka kompletné služby vrátane raňajok a večere. Hotel sa nachádza priamo pri horskom parku Goat Island, ktorý ponúka nádherný výhľad na vodopád. Ďalšou možnosťou je hotel Sheraton, ktorý je známy svojimi elegantnými izbami a širokou ponukou v priestoroch hotela.

Pre tých, ktorí hľadajú skromnejšie možnosti, sú motely Days Inn a Willow Motel bezpochyby skvelou voľbou. Obe ponúkajú útulné a čisté izby za rozumné ceny. Willow Motel je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde sa môžu zrelaxovať a vychutnať si výhľad na rieku Niagara.

Mesto Niagara Falls ponúka aj niekoľko zaujímavých turistických atrakcií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ubytovania. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí The Cave of the Winds a Maid of the Mist. The Cave of the Winds vám umožní prechádzať sa po drevených nástupištiach a chodiť čelom proti dráhe padajúceho vodopádu. Maid of the Mist je loď, ktorá vás zavedie až priamo k vodopádu a umožní vám vychutnať si jeho majestátnu krásu.

Niagara Falls, New York ponúka svojim návštevníkom ideálne miesto pre strávenie dovolenky. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo skromnejšiu možnosť, mesto má pre každého čo ponúknuť. Zážitky a pamätné zážitky sú tu zaručené nielen pre dospelých, ale aj pre rodiny s deťmi. Stačí si nájsť svoje miesto v tomto úžasnom meste a nechať sa unášať jeho atmosférou.


Dovolenka Spojené štáty americké Niagara Falls, New York


Spojené štáty americké sú vždy obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Medzi jednu z najobľúbenejších atrakcií patria Niagarské vodopády, ktoré sa nachádzajú na hranici medzi Kanadou a Štátmi. Aj keď väčšina ľudí si spája Niagarské vodopády s Kanadou, aj New York ponúka výborný pohľad na tento prírodný skvost.

Niagarské vodopády sa nachádzajú v oblasti Niagara Gorge na rieke Niagara. Nachádzajú sa na približne 25 km od mesta Buffalo v štáte New York. Na americkom břehu sa nachádzajú tri vodopády: American Falls, Bridal Veil Falls a Horseshoe Falls. Horseshoe Falls sú najväčšou a najdojímavejšou časťou, pretože sú najbližšie ku kanadskému brehu a tým pádom ponúkajú nádherný pohľad.

Ako sa dostať k Niagarským vodopádom? Existujú rôzne možnosti, ako sa tam dostať. Väčšina turistov si prenajíma auto alebo si dovolenku spojí so zájazdom s cestovnou kanceláriou. Ak sa rozhodnete ísť autom, musíte mať na pamäti, že cesta bude trvať približne 6 hodín z New Yorku.

Po príchode na miesto je najlepším spôsobom, ako si vychutnať Niagarské vodopády, prejsť sa po promenáde s názvom Niagara Falls State Park. Táto priestranná promenáda ponúka nádherný výhľad na vodopády a umožní vám prejsť si nad vodopádmi na mostíkoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vodopádov.

Okrem promenády sa tu nachádza aj množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Medzi najväčšie atrakcie patrí Maid of the Mist, ktorá umožňuje plavbu až po samotnom základe vodopádov. Ďalšou zaujímavosťou je Niagara Falls Observation Tower, z ktorej máte nádherný panoramatický výhľad na Niagarské vodopády.

Okrem Niagarských vodopádov je tu ešte veľa iných miest, ktoré si môžete pozrieť. V okolí New Yorku sa nachádza mesto Buffalo, kde si môžete pozrieť napríklad Botanickú záhradu alebo množstvo múzeí a galérií. Pre tých, ktorí majú radi adrenalín a extrémne zážitky, je v blízkosti aj zábavný park Six Flags Darien Lake.

Niagarské vodopády sú určite miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Spojených štátov. Nádherný prírodný skvost vás okúzli svojou krásou a ponúkne vám nezabudnuteľné zážitky. Ak sa rozhodnete ísť do USA, nezabudnite vložiť Niagarské vodopády na svoj itinerár.


Počasie Spojené štáty americké Niagara Falls, New York


Spojené štáty americké Niagara Falls v New Yorku môžu byť nádherné vďaka svojmu okolitému krajinárskeho rozprávkovému prostrediu. Avšak, počasie môže byť v tejto oblasti pomerne nepredvídateľné a zmeny počasia sa môžu vyskytnúť rýchlo a bez varovania.

V lete, zvyčajne v mesiacoch júl a august, môžu teploty vystúpiť až k 27 stupňom Celsia, ale mnoho dní môže byť viac vlhkých s extrémnymi teplami, kedy vlhkosť spôsobuje, že cítiť sa cíti horšie. Ak hľadáte ideálny čas, pre návštevu vodopádov, jeseň, kedy počasie ochladí, je ideálne. Teploty v okolí sa pohybujú medzi 18-20 stupňov Celsia, a počas týchto mesiacov je menej ľudí a dá sa lepšie užiť atmosféra.

Zima môže byť pomerne drsná v tejto oblasti a teploty môžu klesnúť pod bod mrazu. Mnoho oblastí vo východnej časti Spojených štátov, ktoré sú veľmi blízko k Kanade, čelia mrazivému vetru, ktorý dokáže spôsobiť nepohodlie. Preto, ak si plánujete návštevu v zime, odporúča sa obliecť sa v teplej a nepremokavej oblečenie, aby ste sa ochránili pred studeným vetrom.

Na jar, počas apríla a mája, sa teploty začínajú zvyšovať. Je to ideálny čas pre turistov, ktorí chcú zažiť ešte menšie množstvo turistov v počiatočnej sezóne. Teploty sa zvyšujú na približne 17 až 20 stupňov Celsia a počas tohto obdobia sa objavia prvý zelené lístky a kvety, ktoré sa prebúdzajú po zime.

V súhrne, ak hľadáte ideálne obdobie na návštevu Spojených štátov amerických Niagara Falls, New York, jar a jeseň sú najlepšie obdobia. Avšak, nezabudnite zobrať si vhodné oblečenie, ktoré vám umožní vychutnať si krásu tohto okolitého krajinárskeho prostredia, bez ohľadu na to, aké počasie sa môže vyskytnúť.


Letenka Spojené štáty americké Niagara Falls, New York


Niagara Falls v Spojených štátoch amerických je jednou z najkrajších a najznámejších prírodných atrakcií na svete. Táto kaskáda vody ponúka neuveriteľne krásny výhľad a je jednou zo zvieratých ikon USA.

Ak máte záujem vidieť Niagara Falls a navštíviť turistické atrakcie v New Yorku, existuje množstvo možností, ako sa dostať do tejto oblasti. Ideálne je zvážiť zakúpenie letenky na letisko v Buffale, New Yorku. Z letiska sa môžete dostať autom a v približne za 30 minút sa dostanete k ceste Rainbow Bridge, ktorá vedie z Buffala do Niagara Falls.

Okrem automobilovej dopravy môžete tiež zvážiť jazdu autobusom alebo vlakom, ktoré sa tiež zastavia v blízkosti kaskád. Ak ale hľadáte rýchlejšiu trasu, budete si chcieť zakúpiť letenku.

Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Buffala, New Yorku, z celého sveta. Zamerajte sa na nízkonákladové letecké spoločnosti, pretože ponúkajú letenky za nízku cenu. Základné letecké spoločnosti ponúkajú pravidelne lety z rôznych miest a majú rôzne trasy s rôznymi výhodami.

Letenky sa zvyčajne zakupujú online, pričom cena sa líši podľa dátumu a času odletu. Najlepšie je však zakúpiť si letenku s dostatočným predstihom, aby ste získali čo najvýhodnejšiu cenu. Vyhľadávanie na letenky na internete môže byť otravné, ale pri výbere ideálnych letových lístkov sa vyplatí čas a úsilie.

Celkovo, dostať sa do Niagara Falls nie je také ťažké. Zakúpeným letením získate výhodu ceny, rýchlosti a efektivity. Ak ste v New Yorku prvýkrát, určite využite letenku a presvedčte sa o kráse Niagara Falls na vlastné oči.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky