Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Spojené kráľovstvo Windsor Castle

Dovolenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo je jedným z najobľúbenejších turistických miest vo svete. Jeho množstvo histórie, kultúry a turistických atrakcií z neho robia ideálne miesto na dovolenku. Medzi tieto atrakcie patrí aj kráľovský zámok Windsor Castle.

Windsor Castle sa nachádza v meste Windsor, ktoré sa nachádza necelých 40 km západne od Londýna. Zámok je jedným z najvýznamnejších ukážok anglického barokového a gotického štýlu. Založený bol v 11. storočí a odvtedy bol miestom, kde sa konali mnohé významné kráľovské udalosti.

Dnešný zámok vznikol približne v 19. storočí, po požiari, ktorý zničil veľkú časť pôvodného zámku. Dnes je to najdlhšie obývaný kráľovský zámok na svete a jedno z miest, kde kráľovná Alžbeta II. trávi veľa času.

Návšteva Windsor Castle je úžasný zážitok, ktorý vám umožní vidieť históriu kráľovskej rodiny, ale aj obdivovať nádheru kráľovských interiérov a exteriérov. Po celom zámku je možné vidieť nejednu historickú artefakt, nech už ide o staré portréty kráľovských osôb alebo krásne koberce, ktoré ozdobujú podlahy.

Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí Kaplnka sv. Jiří, kde sa konajú kráľovské svadby, krstiny a iné slávnostné udalosti. Kaplnka bola postavená v 14. storočí a obsahuje množstvo krásnych náhrobných kameňov a vitrážových okien.

Ďalšou atrakciou Windsor Castle je Stája kráľovskej rodiny, ktorá bola prekonštruovaná a otvorená pre návštevníkov v roku 1992. Stája obsahuje množstvo koní, kočárov a hliadok. V súčasnosti je to jedno z najnavštevovanejších miest zámku, ktorého miestnosť bolo navrhnuté tak, aby umožnilo návštevníkom vidieť koní a kočiary bez toho, aby sa museli dívať za sklo.

Keďže Windsor Castle je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v Spojenom kráľovstve, odporúča sa návštevu zabezpečiť predtým, než sa tam vydáte. Vstupné lístky si môžete zakúpiť online alebo na mieste. Vzhľadom k tomu, že zámok je vo vlastníctve kráľovskej rodiny, je možné, že sa bude uzavrieť kvôli kráľovským udalostiam, preto nezabudnite na aktualizácie, kedy bude zámok otvorený pre verejnosť.

Ak hľadáte dovolenku v Spojenom kráľovstve, Windsor Castle je jedným z najlepších miest na návštevu. Jeho krása, história a význam pre britskú kráľovskú rodinu robia z tohto miesta skutočný turistický klenot.


Počasie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo, ako by sa mohlo očakávať, má prevažne počasie ovplyvnené Atlantickým oceánom. A tak to nie je inak ani v prípade prestížneho Windsor Castle.

Windsor Castle je najväčší obývaný zámok na svete a je rezidenciou britskej kráľovskej rodiny. Nachádza sa v mestečku Windsor, ktoré leží na juhovýchode Anglicka, iba 34 kilometrov od centra Londýna.

Počasie v tejto oblasti, samozrejme, závisí od ročného obdobia. Letné mesiace (jún - august) sú teplejšie s priemernými teplotami okolo 20 - 22°C. Tieto mesiace sú tiež najsuchšie v roku, s priemerom zrážok okolo 50 - 70 mm. Dá sa však povedať, že iba málo ľudí príde do Windsoru kvôli jeho slnečnému počasiu.

Jeseň a zima sú naopak chladnejšie a vlhkejšie, s teplotami v rozmedzí medzi 5 - 10°C. Rýchle zmeny počasia sú v týchto mesiacoch pomerne bežné, a tak sa môže návštevník stretávať s krátkymi dažďami a mrholením, ktoré môžu prejsť až do sneženia, ak je to dosť studené. Priemerné zrážky v mesiacoch október a november sú približne 70 - 80 mm.

Zima môže prinášať aj krásne panorámy na krajok s ladenými farbami, keď zámok a jeho okolie pokryje sneh. Toto idylické prostredie je navyše príležitosťou urobiť si romantické prechádzky a posedieť v kaviarni pri ohni.

V oblasti Windsoru vy naviguje prevládajúci vietor západným smerom, s rýchlosťou približne 6 - 7 km/h. Vo väčších množstvách môže byť nepríjemný a narušovať napríklad prehliadku zámku alebo príjemné chvíle na záhrade.

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že v Windsor Castle možno stretnúť celosvetovo známe premenlivé anglické počasie. Avšak, nech to bude akokoľvek, zážitok z návštevy tohto nádherného a impozantného zámku je stále nezabudnuteľný.


Letenka Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť na svete. Má množstvo skvostov, ktoré by si mal každý milovník histórie a kultúry pozrieť. Jedným z týchto skvostov je aj hrad Windsor Castle. Pokiaľ plánujete navštíviť Spojené kráľovstvo, Windsor Castle by mal byť jedným z miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Windsor Castle sa nachádza v meste Windsor, ktoré sa nachádza vo vzdialenosti asi 34 kilometrov západne od Londýna. Je to najväčší obývaný hrad na svete a už niekoľko storočí je miestom korunovačných obřadov a súkromného sídla britskej kráľovskej rodiny.

Hrad Windsor bol postavený v 11. storočí po normanskej invázii. V priebehu stáročí bol hrad rozšírený a niekoľkokrát prestavaný. Dnes predstavuje zmes gotického, barokového a viktoriánskeho štýlu. Okrem nádherného interiéru a exteriéru poskytuje tiež prehliadky múzeí a galérií.

Mnoho turistov sa zaujíma o informácie o tom, ako získať letenku na návštevu Windsor Castle. Existuje niekoľko spôsobov, ako si zakúpiť letenky na návštevu hradu. Môžete si ich rezervovať online alebo zakúpiť priamo na mieste. No najlepšie je, ak si tieto letenky zabezpečíte vopred, aby ste sa vyhli radám a získali si pohodlnejší pobyt.

V cene návštevy Windsor Castle si môžete prehliadnuť množstvo zaujímavých miest. Jedným z nich je sviečkova sieň (St George’s Hall), kde sa konajú večere a tanečné párty, avšak sieň je dnes otvorená pre verejnosť. Je to jedna z najväčších a najkrajších miestností v hradnom komplexe a má kapacitu až 162 hostí.

Okrem toho si môžete pozrieť veľkolepú kaplnku sv. Juraja (St George’s Chapel), kde sa konajú svadby britskej kráľovskej rodiny. Kaplanova kniha uvádza, že kaplnka bola postavená v rokoch 1475 až 1484 a bola založená kráľom Eduardom IV. Ďalej sa môžete prechádzať kruhovým sálom (Round Tower), ktorý predstavuje najstaršiu časť hradu. V sále je vystavená kráľovská kolekcia zbraní a zbroje.

Záverečným bodom pre návštevníkov je záhrada hradu Windsor. Nachádza sa za hradom a funguje ako letná rezidencia britskej kráľovskej rodiny. Obsahuje množstvo zaujímavých trávnikov, fontán a chodníkov.

V Windsor Castle sa tiež nachádza kráľovský obchod, kde môžete zakúpiť suveníry alebo spomienkové predmety. Tu nájdete rozmanité produkty od tričiek až po kožené tašky.

V Windsor Castle sa k návšteve vyzývajú turisti zo všetkých kútov sveta a za túto česť musia zaplatiť len skromný vstupné. Táto návšteva vám ponúkne pohľad do histórie a nezabudnuteľný zážitok. Ak plánujete navštíviť Spojené kráľovstvo, nasaďte si Windsor Castle na svoj zoznam must-see miest a zabezpečte si letenku už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Windsor Castle


1. Čo je Windsor Castle?
Windsor Castle je kráľovské sídlo na západ od Londýna v Anglicku.

2. Kto tam býva?
Windsor Castle je oficiálnym sídlom britskej kráľovnej a kráľovskej rodiny.

3. Je možné si zarezervovať prehliadku?
Áno, prehliadky sú dostupné pre verejnosť počas ročných období, ktoré nie sú určené pre návštevu kráľovnej alebo počas neplánovaných zatvorení.

4. Aké sú otváracie hodiny a vstupné?
Otváracie hodiny a vstupné sa líšia v závislosti od prehliadkového programu. Najlepšie je preveriť aktuálne informácie na oficiálnej internetovej stránke.

5. Aké atrakcie si môžem pozrieť v rámci mojej návštevy?
Turistické prehliadky zahŕňajú St George's Chapel, State Apartments, Queen Mary's Dolls' House a ďalšie miesta v hradnom komplexe.

6. Musím si na prehliadku rezervovať miesto vopred?
Áno, návštevníci by mali dbať na to, aby si zarezervovali miesto vopred, keďže kapacity sú obmedzené a často dochádza k vypredaniu vstupeniek.

7. Môžem využiť fotografie na prehliadke?
Áno, fotografovanie a videovanie sú povolené na niektorých miestach v rámci hradného komplexu.

8. Je možné sa dostať na hrad vlakom alebo autobusom?
Áno, Windsor je dobre napojený na železničnú a autobusovú sieť z londýnskej sústavy verejnej dopravy.

9. Sú v areáli k dispozícii reštaurácie a suveníry?
Áno, v areáli sa nachádza niekoľko reštaurácií a suvenírových obchodov.

10. Je tam parkovisko pre návštevníkov?
Áno, návštevníci môžu využiť niekoľko parkovísk v okolí a na samotnom hradnom komplexe.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Windsor Castle


Spojené kráľovstvo je domovom mnohých nádherných a historických miest, ale jedným z najkrajších je Windsor Castle, ktorý je zároveň jedným z najznámejších a najnavštevovanejších hradov na svete. Je to obrovský komplex budov a vynikajúci príklad goticko-románskej architektúry, ktorá pokrýva približne 13 akrov súdnych miestností, kaplnkou a kráľovskými apartmánmi.

Aby ste zažili plnohodnotný zážitok, musíte sa ubytovať v areáli hradu. Hoci to nie je najlacnejšia voľba, môžete sa tešiť z pôsobivého pobytu na takých historických miestach ako Windsor Castle. A tak sa pozrime na niektoré z ubytovaní v srdci hradu.

1. Ubytovanie v kráľovských apartmánoch

Kráľovské apartmány v hradnom komplexe sú na vrchole luxusu. Tieto apartmány boli oddané pre hostí už v 19. storočí a dodnes sú populárnym miestom pre hostí, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Spojeného kráľovstva. Súčasťou apartmánov je aj obrovská spálňa, kde býval kráľ Ján Bez Zeme, ktorý tam zomrel v roku 1216. Tieto apartmány sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú jedinečný a exkluzívny zážitok.

2. Ubytovanie v The Castle Hotel

The Castle Hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú byť pohodlne ubytovaní v priestoroch hradu Windsor, ale nechcú stráviť príliš veľa peňazí. Je to trochu lacnejšia možnosť, ale stále vám umožní zažiť krásu hradu a neprehliadnuteľné výhľady, ktoré ponúka. Hotel má niekoľko izieb, ktoré sú priestranné a pohodlné a navyše má výhľady na nádherný park Windsor.

3. Ubytovanie v Oakley Court Hotel

Oakley Court Hotel sa nachádza na okraji hradu Windsor a je vybavený všetkým potrebným luxusom. Poskytuje prekrásny výhľad na rieku a pokojné okolie, kde sa môžete prechádzať. Hotel je obklopený zelenou prírodou, čo vám umožní oddýchnuť si od ruchu mesta a užiť si čas v prírode.

4. Ubytovanie v The Christopher Hotel

Ak hľadáte miesto v ktorom si sadnete v tichu a kľude počas ubytovania, potom by ste si mohli zarezervovať izbu v The Christopher Hotel. Je to malý, útulný hotel ochotný naplniť všetky vaše požiadavky. Čo je dôležité, je to, že sa teraz dostanete priamo do srdca hradu Windsor.

Výber ubytovania v hradnom komplexe Windsor Castle je veľmi bohatý. V závislosti od cenového rozpätia, ktoré si vyberiete, si môžte vybrať medzi jedinečnými ubytovacími jednotkami s jedinečnou históriou z rôznych období. A to všetko v súčasnosti poriadne s moderným vybavením, ktoré vám povoli relaxovať a nabiť si baterky po pobyte v meste Londýn.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky