Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Španielsko Astúria

Dovolenka Španielsko Astúria


Španielsko Astúria je niečo ako poklad skrytý v Pyrenejskom pohorí a Atlantickom oceáne. Tento kúsok Španielska je skutočnou oázou mieru, krás a kultúry. Rozprestiera sa na približne 10 604 kilometroch štvorcových a ponúka každému návštevníkovi nezabudnuteľné zážitky. Ak stále rozmýšľate, kam ísť na dovolenku, určite by ste mali zvážiť Španielsko Astúria.

Prvou zastávkou na vašej ceste môže byť Oviedo - hlavné mesto Astúrie. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú miesto, kde je tradícia a históriu cítiť na každom kroku. Pozrite si katedrálu Santa Maria del Naranco alebo prechádzajte sa starými uličkami mesta, ktoré sa v noci ožíva s obchodmi a reštauráciami pod večernou oblohou.

Astúria je známa svojou úchvatnou a jedinečnou prírodou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste mali navštíviť, patrí Parque Natural de Somiedo. Tento priesmyk ponúka divoké kopce, útesy, jazierka a pohodlné chodníky na prechádzky. Ak ste milovníkom horskej turistiky, nemali by ste vynechať Národný park Picos de Europa, ktorý ponúka zaujímavé trasy pre každého.

Ako je Španielsko známe aj pre svoju bohatú gastronómiu, Astúria nie je výnimkou. Astúria má silnú gurmánsku kultúru, ktorá si zachovala svoje korene a tradičné jedlá. Ak ste milovníkom rybieho mäsa, mali by ste sa určite zastaviť v prístave Gijón a ochutnať miestne plody mora. Ak hľadáte niečo k sebe, mali by ste vyskúšať "fabada asturiana", čo je masový jed z bielej fazule, chorizom a ďalšími ingredienciami.

Krátko povedané, Španielsko Astúria je miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Môže ponúknuť silný mix kultúry, histórie, prírody a gastronómie pre tých, ktorí sa vedia rozhodnúť pre tento kúsok Španielska najmä na dovolenku. Pretože Astúria je tajomstvom, ktoré stojí za objavenie.


Počasie Španielsko Astúria


Astúria je region v severozápadnej Španielskej oblasti, ktorý sa vyznačuje chladnejším a vlhkejším podnebím v porovnaní s južnejším regiónom Španielska. Stojí na pobreží Biskajského zálivu a je obklopená Atlantickým oceánom.

V zime sú teploty v Astúrii zvyčajne miernymi, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi približne 12 °C a minimami v okolí 7 °C. Obloha je väčšinou zahalená mrakmi a občas prší. V horách Astúrie môže napadať sneh a príležitostne sa vyskytujú silné búrky.

V lete sa teploty zvyšujú, priemerné denné teploty sú približne 22 °C a v noci klesajú na 15 °C. Dážď je častým javom v Astúrii po celý rok, ale v lete sa podstatne znižuje množstvo zrážok. V oblasti Astúrie sú krásne pláže a príležitosti na turistiku.

Astúria sa vyznačuje krásnou prírodou, pohoriami a bohatou kultúrou. Mnoho navštíveník si vyberá túto oblasť na dovolenku, kde môžu vychutnať čerstvú rybu a morské plody, tradicionálne jedlá a množstvo aktivít v prírode.

Je dôležité si uvedomiť, že počasie v Astúrii môže byť trochu nevyspytateľné a môže sa meniť zo dňa na deň, takže treba byť pripravený na to, že potrebujete oblečenie na všetky situácie. Napriek tomuto, ak sa rozhodnete navštíviť Astúriu, môžete sa tešiť na jedinečné prírodné scenérie a zážitky, ktoré tu môžete nájsť.


Letenka Španielsko Astúria


Akýkoľvek cestovateľ by potvrdil, že Španielsko je skutočne krásna krajina. Ale ak hľadáte miesto, ktoré je skutočne jedinečné v každom zmysle slova, Astúria je miesto, ktoré stojí za to vidieť. Nachádza sa na severozápade krajiny a je známa svojou nádhernou prírodou, fascinujúcou históriou a kultúrou, ktorá sa v nej v priebehu storočí vyvíjala. Ako sa tam dostať? Jednoducho objednajte si letenku do Astúrie.

Astúria má vlastnú medzinárodnú letiskovú linku so zvyškom Španielska a s mnohými krajinami Európy. Letisko sa nachádza v blízkosti mesta Avilés - jedného z najobľúbenejších turistických cieľov vo východnej Astúrii. Keďže ide o malé letisko, letenky do Astúrie sa oproti iným populárnym destináciám takmer nikdy nevyšplhajú vysoko a ponúkajú neporovnateľne nižšie ceny.

Astúria je známa svojou nádhernou prírodou. Okrem nádherných pláží a úchvatných hor sa v nej nachádza aj národný park Picos de Europa, ktorý je jedným z najkrajších parkov v Európe a ponúka množstvo dobrodružstiev pre cestovateľov všetkých vekových kategórií.

Ale Astúria nie je iba o krásnej prírode. Má tiež bohatú históriu a kultúru. Množstvo pamiatok a historických miest, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO, sú turistickým lákadlom. V historickej oblasti Cudillero sa nachádza zvyšok stredovekej dediny, ktorú založili Galicijskí kolonisti v 11. storočí. Oviedo, hlavné mesto Astúrie, je známe ako "mesto prerastených kostolov" a pre svoju jedinečnú architektúru.

A pre milovníkov dobrého jedla - Astúria je jedným z hlavných centier gastronómie v Španielsku. Je známa svojimi chovmi hovädzieho dobytka (Chuletón de Ternera) a jablkami, ktoré tvoria základ pre prípravu mnohých pokrmov. Lahôdkou pre milovníkov morských plodov je tzv. Calamari ambiqu (vlastne krakle), ktorý je v Astúrii špecialitou.

Pred odcestovaním na Španielsko Astúria, je dobré si objednať letenku vopred, aby ste sa vyhli šoku cenám a nedostatku miest. A keďže cesta do Astúrie je niečím nezvyčajná, určite si pripravte fotoaparát, aby ste zachytili všetky krásy, ktoré vás tam čakajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Španielsko Astúria


Otázky:

1. Čo je to Astúria a kde sa nachádza?
2. Ktoré mesto je hlavným mestom Astúrie?
3. Aké sú typické jedlá a nápoje v Astúrii?
4. Kde sa nachádzajú najkrajšie pláže v Astúrii?
5. Aké sú najpopulárnejšie kultúrne podujatia v Astúrii?
6. Existujú v Astúrii niektoré turistické trasy a pamiatky?
7. Kde by som mal(a) ubytovať v Astúrii?
8. Môžem použiť euro ako platidlo v Astúrii?
9. Aký je počasie v Astúrii v rôznych ročných obdobiach?
10. Aké sú možnosti dopravy do Astúrie?

Odpovede:

1. Astúria je autonómnym spoločenstvom na severe Španielska, ktoré sa nachádza medzi Kantábrijským morom a pohorím Picos de Europa.
2. Hlavným mestom Astúrie je Oviedo.
3. Medzi typické jedlá Astúrie patria krabie nohy, španielska klobása chorizo, fabada (fazuľová polievka s klobásou a slaninou) a sidra (tradičný jablkový alkoholický nápoj).
4. Najkrajšie pláže v Astúrii sa nachádzajú v regiónoch zvaných Llanes a Ribadesella.
5. Medzi najpopulárnejšie kultúrne podujatia v Astúrii patrí Festival svätého Jakuba v Oviede, ktorý sa koná počas posledného týždňa júla, a prehliadka svetla v Gijóne, ktorá sa koná v decembri.
6. V Astúrii sa nachádza množstvo turistických trás a pamiatok, vrátane pohoria Picos de Europa, ktoré ponúka výnimočné výhľady na okolitú krajinu.
7. Môžete sa ubytovať v hoteloch, penziónoch, apartmánoch či kempoch, ktoré sú k dispozícii v celom regióne.
8. Áno, euro je v Astúrii prijímané ako platidlo.
9. V lete je v Astúrii teplejšie s menej zrážkami ako v zime. Najmenej tepla a najviac zrážok padá v októbri a marci.
10. Môžete sa dostať do Astúrie lietadlom, vlakom alebo autobusom. Medzi najdôležitejšie miesta, ktoré slúžia ako brána do miest v Astúrii, patria letiská v Oviede a Santanderi, ktoré poskytujú medzinárodné lety.


Ubytovanie Španielsko Astúria


Astúria je jednou z najkrajších provincií Španielska, ktorej jedinečná príroda a bohaté kultúrne dedičstvo prilákajú ročne tisíce turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Astúriu, pravdepodobne uvažujete aj o tom, kde sa ubytovať. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností ubytovania v Astúrii.

Hotely:

Astúria má veľa kvalitných hotelov, ktoré ponúkajú štýlové ubytovanie pre návštevníkov. Mnohé z nich sa nachádzajú v centre miest, čo znamená, že môžete ľahko prejsť do reštaurácií, obchodov a turistických atrakcií. V okolí mesta Gijón môžete nájsť aj hotely s krásnym výhľadom na more, ideálne pre milovníkov výhľadov na modré nebo. Cena ubytovania v hoteli sa môže líšiť v závislosti od kategórie hotela a umiestnenia.

Apartmány:

Apartmány sú skvelou voľbou pre cestovateľov, ktorí hľadajú viac súkromia a väčšiu flexibilitu. V Astúrii môžete nájsť mnoho apartmánov na rôznych miestach provincie, vrátane mesta Oviedo, Gijón a prímorskej obce Llanes. Apartmány sú väčšinou dobre vybavené, s kuchynskými zariadeniami a samostatnými kúpeľňami. Cena ubytovania v apartmáne sa môže líšiť v závislosti od umiestnenia a veľkosti apartmánu.

Hostely:

Hostely sú cenovo dostupnou voľbou pre cestovateľov na rozpočet, ktorí chcú zdieľať spoločné priestory s inými cestovateľmi. Astúria má veľa hosteľov, ktoré ponúkajú ubytovanie v spoločných izbách alebo súkromných izbách za veľmi prístupné ceny. Mnohé z nich sa nachádzajú v centre mesta a v blízkosti turistickej atrakcií. Hostely sú zvyčajne dobre vybavené, s kuchynským kútom a spoločenskými priestormi. Cena ubytovania v hosteli sa môže líšiť v závislosti od počtu osôb v izbe a umiestnenia.

Domáci ubytovatelia:

Domáci ubytovatelia ponúkajú návštevníkom možnosť bývať v miestnej rodine a zistiť viac o kultúre a každodennom živote v Astúrii. Táto voľba je ideálna pre cestovateľov, ktorí sa chcú počas svojho pobytu zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a ich spôsobom života. Domáci ubytovatelia môžu ponúkať súkromné izby v ich dome alebo bytové zariadenia. Cena ubytovania u domáceho ubytovateľa sa môže líšiť v závislosti od umiestnenia a poskytovaných služieb.

V Astúrii môžete teda nájsť rôzne druhy ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a nastavenému rozpočtu. Bez ohľadu na vašu voľbu budete mať prístup k nádherným prírodným pamiatkam a bohatému kultúrnemu dedičstvu Astúrie, ktoré každý rok prilákajú mnoho turistov.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky