Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovinsko Idrija

Ubytovanie Slovinsko Idrija


Slovinsko Idrija je krásne miesto, ktoré sa nachádza v západnej časti Slovinska. Tento región je plný krás a ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí sa sem chystajú. Ak hľadáte ubytovanie v Slovinsku Idrija, existuje niekoľko možností, ktoré by vám mohli vyhovovať.

Ak máte radi prírodu a hľadáte miesto, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta, tak by pre Vás mohla byť ideálna voľba dedinka Črni Vrh. Je to malá dedinka, ktorá sa nachádza v obklopení lesov a kopcov. Toto miesto Vám poskytne úplný pokoj a súkromie, a zároveň vám umožní užiť si krásu slovinskej prírody.

Miesto, kde by ste mohli nájsť skvelé ubytovanie, je Hotel Jožef. Nachádza sa v samotnom centre Idrije, z čoho máte blízko k všetkým zaujímavým miestam, ktoré tento región ponúka. Hotel má výborné hodnotenie od hostí a to vďaka kvalite a pohodliu ubytovania, ako aj starostlivosti zamestnancov.

Ak hľadáte ubytovanie pre rodiny alebo skupiny, mnoho možností máte v rekreačných domoch a apartmánoch. Tieto ubytovania sú zvyčajne dostupnejšie ako hotely, a zároveň vám ponúkajú väčšiu súkromie a navyše aj kuchynku, čo je skvelé, ak si radi sami pripravujete vlastné jedlo.

Ak hľadáte niečo trochu viac luxusnejšie, v Slovinsko Idrija máte aj možnosť zvoliť si ubytovanie v zámku Gewerkenegg. Tento zámok je veľmi historický a má bohatú históriu. V zámku sa nachádza hotel s názvom Kendov Dvorec, ktorý ponúka luxusné ubytovanie aj pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne.

Slovinská Idrija má mnoho miest na ubytovanie a na výber je záležitosťou osobných preferencií. Či už si zvolíte hotel, rekreačný dom alebo apartmán, určite budete spokojní s vaším pobytom v tomto krásnom mieste. Ak sa rozhodnete navštíviť Slovinsko Idrija, budete mať príležitosť objaviť niektoré z najkrajších miest v Slovinsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Idrija


1. Čo sa nachádza v Idriji?
- Idrija je malebné mesto v slovinskom juhu, ktoré je známe svojím významným dedičstvom z bane ortuti a špecialitami z tohto kovu.

2. Kde sa nachádza Idrija?
- Idrija sa nachádza v západnej Slovinsku asi 60 kilometrov severozápadne od Lublanče.

3. Aké atrakcie nájdeme v Idriji?
- V Idriji si môžete prezrieť starú banícku budovu, v ktorej boli kóje baníkov, magistrát, stredoveký hrad a vodopády Divje Jezero.

4. Ktoré sú najlepšie hotely v Idriji?
- Medzi najlepšie hotely v Idriji patria Hotel Kendov Dvorec, Hotel Hg Il Mulinaccio a Hotel Čelinka.

5. Aké sú typické jedlá v Idriji?
- V Idriji sú typickým jedlom Trnič, ktorý je tradičným mäkkým syrom, idrijské žlikrofe a jedlom z pstruha.

6. Aké sú tradičné obliečky v Idriji?
- Tradičné obliečky v Idriji sú kroje, ktoré sú pestré a zdobia ich dlhé sukne so zvonovými okrajmi a plachetové zásterce.

7. Kde sa nachádza najstaršia baničká kuchyňa Idrije?
- Najstaršia banícka kuchyňa Idrije sa nachádza v budove Frichejevega doma na Mestnem trgu 1.

8. Aké sú tradičné banícke slávnosti v Idriji?
- Najslávnejšie banícke slávnosti v Idriji sú Trollova nedelja, ki so tameka praznuje v začetku junija in Na žlico, kioktobra se odvija v okolici Idrije, saj na žlico sproščajo jamo.

9. Kedy je najlepšie navštíviť Idriju?
- Najlepšie čas na návštevu Idrije je v letných mesiacoch, keď sa konajú rôzne festivaly a slávnosti.

10. Aký je vstup na najdôležitejšie turistické atrakcie v Idriji?
- Vstup na najdôležitejšie turistické atrakcie v Idriji sa líši v závislosti na konkrétnej atrakcii. Vo väčšine prípadov však cena vstupného nie je vysoká a výhodné sú aj skupinové zľavy.


Počasie Slovinsko Idrija


Slovinsko Idrija sa nachádza v západnej časti Slovinska a je jedným z menej známych miest tejto krajiny. Avšak, z hľadiska počasia, ponúka zaujímavé zážitky.

Letné počasie

Letá v Idriji sú teplé, ale nie príliš horúce. Maximálna teplota v júni až auguste dosahuje približne 25 ° C, s minimami v noci okolo 13 ° C. Pre túto oblasť sú typické často sa meniace poveternostné podmienky, vďaka čomu sa môže počasie v priebehu dňa meniť niekoľkokrát. Počas letných mesiacov tiež dochádza k častým búrkam, ktoré však bývajú dostatočne rýchle a nezvyknú zničiť plány turistov.

Jeseň

Jeseň prichádza do Idrije pomerne skoro a s ňou prichádza aj prechodné a mokré počasie. Teploty sú nižšie ako v lete a väčšinou sa pohybujú medzi 14 ° C a 20 ° C. V noci môžu byť teploty mierne pod mrazom, čo naznačuje začiatok zimy. Jeseň v Idriji je skutočne peknou sezónou vzhľadom k rôznorodosti farieb, ktoré sa nachádzajú v krajinách a v prírodnom parku, ktorý sa tu nachádza.

Zima

Zima v Idriji je chladná a súčasne krásna. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 5 ° C a minimá sa môžu dostať až pod -3 ° C. Sneženie nie je nezvyčajné a preto je táto oblasť atraktívna pre lyžiarov. Najpopulárnejšou zónou pre zimné športy je Kanin-Sella Nevea, ktorá ponúka mnoho rôznych druhov lyžovania v blízkosti hraníc so Slovinskom a Talianskom.

Jarné počasie

Jarné počasie v Idriji je veľmi podobné jesennému počasiu. Teploty sa postupne zvyšujú a začínajú vysáňať zimný chlad. Môžu sa vyskytnúť občasné dažde, ale vo všeobecnosti sa jarné počasie považuje za veľmi príjemné.

Celkovo by sme teda mohli povedať, že Idrija ponúka mnoho zážitkov počas celého roka. Každá sezóna tu má svoje čaro a turistom sa núkajú neopakovateľné zážitky s krásnou prírodou a množstvom aktivít. Ak teda plánujete cestu do Slovinska, nezabudnite zahrnúť Idriju do svojho itinerára. Určite si prídete na svoje.


Dovolenka Slovinsko Idrija


Slovinsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo úchvatných miest na návštevu. Jedným z nich je aj mesto Idrija, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí krajiny.

Idrija je historické mesto, ktoré bolo v minulosti známe pre svoje baníctvo živca, vďaka ktorému sa tu nachádza aj Jednota živcových baní. Táto budova bola vybudovaná v 16. storočí a je jednou z dominant mesta. Okrem nej si môžete pozrieť aj kaštieľ Gewerkenegg, ktorý bol v minulosti sídlom významných osôb a dnes sa v ňom nachádza múzeum.

Pre milovníkov prírody je ideálne miesto na výlet pohorie Trnovsko - Banjška. Toto pohorie sa rozprestiera cez celé územie obce Idrija. Prečo si nevyskúšať napríklad turistiku na vrchol Slatenik, ktorý sa vypína do výšky 1 119 metrov nad morom? Táto túra stojí za to vďaka nádherným výhľadom, ktoré si užijete počas celej cesty.

Ak radi chodievate na výlety a máte radi prírodu, určite si nenechajte ujsť návštevu jaskýň v meste. Väčšina jaskýň je otvorená len počas turistickej sezóny, ale určite si pozrite napríklad jaskyňu Postojna, ktorá patrí medzi najdlhšie jaskyne v Európe.

Na záver si neužite príjemné chvíle na pláži. Slovinské pobrežie je pomerne krátke, ale stojí za to prejsť si kúsok cesty a navštíviť pláž v Izole alebo Piráne.

Idrija a jeho okolie ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Ak hľadáte krokodýla, nájdete ho na jednej zo stien mestného centra. Ak máte radi históriu, navštívte múzeum alebo si pozrite staré ľudové stavby.

Spojte dovolenku so spoznávaním krás Slovinska a vydajte sa na dovolenku do Idrije. Určite nebudete ľutovať.


Letenka Slovinsko Idrija


Slovinsko je krásna krajina, plná histórie a prírodných krás. Ak ste sa rozhodli navštíviť túto krajinu, nenechajte si ujsť Idriju. Idrija je malé mestečko v západnej časti Slovinska, ktoré je známe po celom svete pre svoje kŕdačky.

Kým pred dvomi storočiami bola Idrija zaplavené zlatom a železom, dnes je to skôr miesto kultúry a histórie. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne miesto, letenka Slovinsko Idrija je tou správnou voľbou pre všetkých turistov.

Ako sa dostať do Idrije?

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Idrije, je cez letisko v Lublaň. Letenka Slovinsko Idrija je lacný a pohodlný spôsob, ako sa dostať do této malebnej obce. Od letiska v Lublaň do Idrije je asi hodina cesty.

Čo robiť v Idriji?

Idrija ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre turistov. Najväčšími atrakciami sú určite Městský hrad Gewerkenegg, Idrijské muzeum a Škripov mlin.

Mesto je tiež známe pre svoje kŕdačky. Kŕdačky sú tradičné odevy, ktoré boli používané pri práci v Idrijských a Cerknianských baní. Turisti môžu vidieť tieto kŕdačky v miestnej krojovane a môžu sa dokonca pokúsiť ich aj obliecť.

Mimo to bolo mesto Idrija v minulosti jedným z najdôležitejších výrobcov živejšieho akvamarínu na svete. Preto sa dajú v meste nájsť aj rôzne obchody, kde si môžete zakúpiť šperky s týmto kameňom.

Aby sa vaša návšteva Idrije stala ešte vzácnejšou, navštívte mesto v júni počas kultúrneho festivalu s názvom Čipkarska šola. Tento festival má tridsaťročnú históriu a zdôrazňuje kultúrnu dedičinu Idrije aj návštevníkom. V rámci festivalu sa usporadúvajú rôzne prezentácie, prednášky, workshopy, výstavy a súťaže.

V záverečnom rozlúčení by som chcel zdôrazniť, že letenka Slovinsko Idrija umožnila návštevu krásneho miesta plného histórie. Ak túžite po objavovaní kultúry a tradičnej dedičiny, Idrija je pre vás to správne miesto.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky