Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovensko Spišský hrad

Ubytovanie Slovensko Spišský hrad


Spišský hrad patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky Slovenska, ktorá každoročne privíta tisíce návštevníkov. Nachádza sa v blízkosti mesta Spišská Nová Ves v Košickom kraji a je to jeden z najväčších hradných komplexov v strednej Európe. Je zároveň zapísaný na zozname svetového kultúrneho a prirodzeného dedičstva UNESCO.

Ak plánujete navštíviť Spišský hrad a okolitú oblasť, určite budete hľadať ubytovanie. Máte pritom na výber z množstva možností, ktoré sa nachádzajú vo veľmi blízkej vzdialenosti od hradu.

Jednou z voľieb je napríklad ubytovanie priamo na hrade v miestnostiach, ktoré slúžili ako zbrojnice, štáby alebo kancelárie. Tieto miestnosti, samozrejme, boli zreštaurované a prispôsobené pre turistov, ale stále si zachovávajú svoj historický charakter. Výhodou tohto ubytovania je úplne nezabudnuteľná atmosféra, ktorú máte pocit, že prežívate v inom čase a inom svete.

Ak pre vás tento typ ubytovania nie je vhodný alebo sa chcete ubytovať v blízkej okolitej oblasti, máte na výber z množstva hotelov, penziónov a súkromných apartmánov. Väčšina z nich sa nachádza v Spišskej Novej Vsi, ktorá je vzdialená len pár kilometrov od hradu.

Medzi najznámejšie hotely patrí napríklad Hotela Slovan, ktorý sa nachádza priamo v mestskej časti Spišskej Novej Vsi. Ide o hotel s kvalitnými službami, ktoré sú vhodné pre náročnejších klientov. Na druhej strane, ak hľadáte ubytovanie súkromného typu, máte na výber z celého radu apartmánov, penziónov a súkromných ubytovaní, ktoré vám ponúknu priestor a súkromie za prijateľnú cenu.

Samozrejme, pokiaľ sa chcete ubytovať priamo na hrade, musíte počítať s tým, že úroveň ubytovania bude tak trochu poctená historickými faktami a nebudete mať k dispozícii všetky súčasné vymoženosti, ktoré si môžete zvyknúť v hoteloch.

Jedinou nevýhodou ubytovania v Spišskom hrade alebo okolitých oblastiach je, že môžu byť dosť preplnené. Preto je dobré si vopred zarezervovať miesto v hoteli alebo apartmáne a zabezpečiť si tak pohodlný a bezproblémový pobyt.

Celkovo, ak hľadáte ubytovanie pri návšteve Spišského hradu, máte na výber z viacerých možností, ktoré vám ponúknu pohodlné a útulné bývanie. Od ubytovania priamo na hrade s historickou atmosférou až po hotely, penzióny a súkromné apartmány, z ktorých mnohé sa nachádzajú v Spišskej Novej Vsi, budete mať na výber a nájdete si skutočne to, čo hľadáte. Tak neváhajte a vychutnajte si krásy Spišského hradu a jeho okolia v príjemnom a pokojnom rodinnom prostredí.


Počasie Slovensko Spišský hrad


Slovensko sa môže pýšiť mnohými krásami a jednou z nich je aj Spišský hrad. Nachádza sa v Spišskej Magure a v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO sa nachádza už od roku 1993. V blízkosti rovnako nádherných miest ako sú Košice, Poprad alebo Tatry, Spišský hrad je jedným z najnavštevovanejších miest na Slovensku.

Pokiaľ ide o počasie v oblasti Spišského hradu, je to veľmi podobné ako v zvyšku Slovenska. Letá sú teplé a suché, s občasnými búrkami, zatiaľ čo zimy sú chladné a zasnežené. Pri návšteve tejto oblasti treba mať na pamäti, že Spišský hrad sa nachádza na vrchole vysokého kopca, takže tam môže byť vždy o niečo chladnejšie a vetrajšie ako v dolinách alebo väčších sídlach.

Na Spišskom hrade môžete zažiť krásnu atmosféru v ktorejkoľvek ročnej obdobi. V lete môžete objavovať krásy hradu a jeho okolia, napríklad navštíviť jaskyňu, ktorá sa nachádza v blízkosti hradu alebo si vychutnať nádherný výhľad z hradu na celú krajinu. V zime môžete skúsiť lyžovať v najbližšom stredisku, ktoré sa nachádza asi 30 minút jazdy od hradu.

Celkovo, Spišský hrad je krásny celoročne a stojí za návštevu, bez ohľadu na počasie. Ak máte radi históriu, krásne výhľady a dobrodružstvo, určite navštívte tento úžasný kúsok Slovenska.


Letenka Slovensko Spišský hrad


Slovensko a jeho mnohé klenoty sa pretavia do života každého návštevníka. Medzi tieto klenoty patrí aj Spišský hrad, ktorý sa týči nad Spišskou Novou Vsou v Severnom Slovensku. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny hrad, existuje mnoho spôsobov, ako sa tam dostať. V tomto článku si však povieme o Tom, ako sa tam dostať lietadlom.

Ak sa rozhodnete pre lietadlo, môžete priletieť do dvoch najbližších letísk. Prvým z týchto letísk je letisko Poprad-Tatry, ktoré sa nachádza len 30 km od Spišského hradu. Druhým letiskom je letisko Košice, nachádzajúce sa približne 110 km východne od Spišskej Novej Vsi.

Po príchode na letisko Poprad-Tatry môžete pokračovať do Spišskej Novej Vsi autobusom alebo taxíkom. Spišská Nová Ves je vzdialená len 20 km od letiska a taxi služby sú k dispozícii na letisku. Ak chcete skúsiť miestne autobusové linky, taktiež sú k dispozícii a zastavujú asi 2 km od Spišského hradu.

Ak priletíte na letisko Košice, budete sa musieť prepravovať asi 110 km na ceste do Spišskej Novej Vsi. Existuje mnoho možností, ako sa tam dostať, a to vrátane navštevovania miestnych autobusových liniek alebo použitia taxíka. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Spišskej Novej Vsi z Košíc je prenajať si auto. Cesta trvá asi 2 hodiny a je prekrásna.

Po príchode do Spišskej Novej Vsi môžete využiť miestny autobusový systém, aby ste sa dostali na Spišský hrad. Autobusové spojenie je časté a v súčasnosti stojí len približne 1 eur za cestu. Existuje aj možnosť ísť peši do hradu. Cesta trvá asi hodinu a vedie cez krásnu prírodu.

Spišský hrad je skutočne klenotom Severného Slovenska a stojí za to navštíviť. S mnohými možnosťami, ako sa tam dostať, rozhodne nebudete mať žiadne problemy. Tak načo čakáte? Sadnite si na letisko a začnite vašu snovú dovolenku v Slovensku!


Dovolenka Slovensko Spišský hrad


Slovensko je kraj plný neopakovateľných zážitkov a prekrásných miest, ktoré stojí za to navštíviť. Jedným z týchto miest je aj Spišský hrad, ktorý každoročne privíta tisíce turistov z rôznych kútov sveta.

Spišský hrad je jedným z najväčších hradných komplexov v Európe a patrí do svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Nachádza sa na vrchole 634 metrovej skaly nad obcou Spišské Podhradie a ponúka návštevníkom okrem historických pamiatok aj nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Hrad bol postavený v 12. storočí ako opevnenie proti Tatárom a neskôr slúžil ako sídlo spišských správcov a majiteľov. Svojho vrcholu dosiahol v 15. storočí, no počas husitských vojen bol obležaný a neskôr vypálený.

Dnes môžu návštevníci Spišského hradu obdivovať jeho obnovené murivo, baštu, kaplnku, múzeum a výhľady na okolitý kraj. Hrad je aj súčasťou turistickej trasy, ktorá vedie cez Spišský Podhradie, ďalej na Spišského svätého Františka a končí v obci Žehra.

Okrem návštevy Spišského hradu si môžu turisti v okolí užiť aj množstvo ďalších zážitkov. Vyhľadávaným miestom je napríklad Národný park Slovenský raj, ktorý ponúka krásne turistické trasy a vodopády. Zaujímavé sú aj obľúbené kúpele v Liptovskom Jáne alebo špecifické kúpele v meste Bardejov.

Spišský hrad a jeho okolie je už od pradávna prekrásne miesto, ktoré očarilo aj tvorcov filmov o Harry Potterovi a Draculovi. Takže ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Slovensku, určite nevynechajte Spišský hrad a jeho okolie, ktoré vám ponúkne unikátne zážitky a krásne prírodné scenérie.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Spišský hrad


1. Aké sú otváracie hodiny Spišského hradu?
Otváracie hodiny sú od 9:00 do 17:00.

2. Aká je vstupná cena na Spišský hrad?
Vstupná cena sa líši podľa veku a národnosti návštevníka. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma, vstup pre deti od 6 do 15 rokov stojí 4 eurá. Dospelí zaplatia 8 eur a seniori (nad 65 rokov) 6 eur.

3. Možno navštíviť Spišský hrad s psom?
Áno, je možné navštíviť Spišský hrad s psom. Musí sa však dodržiavať určité pravidlá, zvieratá musia byť na vodítku a nesmú vstupovať do budov.

4. Kde sa nachádza parkovisko pri Spišskom hrade?
Parkovisko priamo pri Spišskom hrade neexistuje, najbližšie parkovanie je v okolitých dedinách a mestách.

5. Môže sa na Spišský hrad dostať aj verejnou dopravou?
Áno, je možné sa dostať na Spišský hrad aj verejnou dopravou. Od železničnej stanice v Spišskej Novej Vsi je k dispozícii autobusová doprava, ktorá zastavuje priamo pri hrade.

6. Koľko trvá prehliadka Spišského hradu?
Prehliadka Trstenickou bránou trvá približne 45 minút, prehliadka priamo na hrade trvá zhruba 1,5 hodiny.

7. Sú na Spišskom hrade k dispozícii toalety?
Áno, na Spišskom hrade sú k dispozícii toalety pre návštevníkov.

8. Je možné si Spišský hrad prenajať na súkromné akcie?
Áno, je možné si Spišský hrad prenajať na súkromné akcie, všetky informácie je potrebné získať priamo od správcov hradu.

9. Čo sa nachádza v okolí Spišského hradu?
V okolí Spišského hradu sa nachádza mnoho pamätihodností a prírodných krás, najznámejšie sú Národný park Slovenský raj, Starý Smokovec, Tatranská Lomnica a mnohé ďalšie.

10. Aké je najlepšie ročné obdobie na návštevu Spišského hradu?
Hrad je otvorený celoročne, no najlepšie obdobie na jeho návštevu je jar a jeseň, keď nie sú veľké letné horúčavy a v zime sa môže vyskytnúť ľad a sneh, čo môže návštevu na hrad ztížiť.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky