Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Slovensko Kremnica

Dovolenka Slovensko Kremnica


Slovensko Kremnica je malebné historické mesto, ktoré leží v blízkosti horského pásma Kremnické vrchy. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v krásnom prostredí Slovenska a zároveň chcú objaviť prírodné a kultúrne bohatstvo mesta.

V Kremnici sa stále zachovávajú historické pamiatky z obdobia gotiky, renesancie a baroka. Medzi najzaujímavejšie patrí hrad, ktorý je známy svojimi gotickými vežami a nádherným výhľadom na okolitú prírodu. Okrem toho by ste nemali vynechať návštevu katedrály svätého Krištofa. Táto katedrála bola vystavaná v 14. a 19. storočí a je celkom jedinečná svojim pozadím. Okolo kostola nájdete množstvo zaujímavých budov a reštaurácií, ktoré sa neboja ukázať svoje miestne špeciality.

Keď nie ste na prechádzke mestom, určite si zasceníte návštevu miestneho múzea. Múzeum Vojenského histórie Kremnica ukazuje históriu vojnovej minulosti mesta a prináša na život vážne a i zábavné príbehy o živote vojaka v minulosti.

V lete nevynechajte možnosť precestovať okolitú prírodu na bicykli alebo pri pešej turistike. Okrem toho sa môžete vybrať na výlet k vodopádom, ktoré sa nachádza v blízkosti historického mesta. Keď sa budete cítiť ustráchaní, určite si vychutnajte termálne kúpele alebo navštívte niektorú z miestnych kaviarní a barov.

Slovensko Kremnica je ideálne miesto na dovolenku s rodinou alebo s priateľmi. Hľadáte miesto, kde môžete relaxovať, objavovať nové kultúry a uchvátiť krásy prírody? Potom je Slovensko Kremnica na jeseň a leto miesto, kde môžete nájsť všetko, čo hľadáte.


Ubytovanie Slovensko Kremnica


Slovensko Kremnica je malebné historické mesto v strednom Slovensku, ktoré svojou architektúrou a tradíciou láka turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť túto krásnu destináciu, okrem prehliadky mesta by ste si mali zvoliť aj vhodné ubytovanie.

V Slovenskej Kremnici a jej okolí nájdete veľa možností pre ubytovanie. Môžete si zvoliť od luxusných hotelov, po skromné penzióny alebo apartmány. Ideálnym miestom na ubytovanie však je historické centrum mesta, kde sa budete nachádzať v srdci všetkých pamiatok a atrakcií.

Ak sa rozhodnete pre kvalitné ubytovanie, jednou z najlepších možností je Hotel Kremnica. Nachádza sa v súkromnom parku a má vynikajúce hodnotenia od návštevníkov. Hotel ponúka moderne zariadené izby a apartmány s kúpeľmi, ako aj relaxačné centrum a reštauráciu s tradičnými slovenskými jedlami. Pre tých, ktorí sa chcú cítiť ako v stredoveku, môže byť zaujímavou voľbou ubytovanie v historickej budove Penzión Fortuna.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, na výber máte aj z množstva penziónov a apartmánov, ktoré sa pohybujú v cene od niekoľkých desiatok až po stovky eur za noc. Napríklad Starý dom Apartmány alebo Penzión Banské múzeum sú skvelými možnosťami pre tých, ktorí hľadajú klasické ubytovacie riešenia s príjemnou atmosférou.

Pre turistov, ktorí chcú zažiť Slovenskú Kremnicu na vlastnej koži, ponúka sa aj možnosť ubytovania priamo v súkromí miestnych obyvateľov. Jednou z možností je napríklad siet internetových stránok a aplikácií s názvom Airbnb, kde si môžete prenajať byt alebo izbu priamo u miestnych obyvateľov.

Slovenská Kremnica je krásna destinácia so množstvom pamiatok a krásneho prírodného prostredia. Ubytovanie v tomto meste nájdete v rôznych cenových kategóriách, ktoré spĺňajú tak nároky luxusnejších turistov ako aj tých, ktorí preferujú tradičné turistické riešenia. Či už si zvolíte luxusný hotel alebo skromnú izbu v penzióne, určite budete spokojní s vašimi zážitkami z návštevy Slovenskej Kremnice.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Kremnica


Otázky:
1. Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v Kremnici?
2. Kde sa dá v Kremnici najlepšie ubytovať?
3. Aké sú najlepšie reštaurácie v Kremnici?
4. Kam sa dá v Kremnici ísť na výlet?
5. Aké sú histórie budovy na námestí v Kremnici?

Odpovede:
1. Najvyhľadávanejšie atrakcie v Kremnici sú Kremnický hrad, Kremnická baňa, Kremnická mincovňa a múzeum a Kremnický kniežaťský pivovar.
2. V Kremnici sa nájde veľa rôznych typov ubytovania, od penziónov a hotely po apartmány a chalupy.
3. V Kremnici je množstvo reštaurácií s rôznymi štýlmi a kuchyňami. Niektoré populárne možnosti sú Reštaurácia Berg, Pizzeria Piazza a Reštaurácia U Bolestného.
4. Medzi najobľúbenejšie miesta na výlet v okolí Kremnice patria Banská Štiavnica, Krahule a Vyhliadka Sklený jarok.
5. Budovy na námestí v Kremnici majú bohatú históriu, ktorá siaha až do stredoveku. Patria medzi ne Radnica, Kostol sv. Kataríny a Augustiánsky kláštor s kostolom.


Letenka Slovensko Kremnica


Letenka Slovensko - Kremnica: Skrytý klenot strednej Európy

Kremnica. Malé mesto v strednom Slovensku s bohatou históriou a pôsobivou architektúrou. Aj napriek tomu, že nie je cestovateľmi ešte tak často navštevovaná destinácia, stojí rozhodne za to si ju pozrieť. A najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez letenku Slovensko - Kremnica.

Letenky na Slovensko - Kremnicu sú k dispozícii z mnohých destinácií a línie sú pravidelné, preto je to veľmi spoľahlivý spôsob prepravy. Po prílete na letisko v Bratislave alebo v Košiciach je potrebné navštíviť miestny autobusový alebo vlakový terminál a tam nájsť spoj do Kremnice. Cesta trvá cca 2 a pol hodiny, ale určite sa oplatí.

Kremnica je malé kamenné mesto pod Zvolenskou kotlinou a je obklopené prekrásnymi vrchmi. Pri samotnom centre mesta sa nachádza jeden z národných klenotov - Kremnický hrad. Tento hrad bol založený vo 13. storočí a teraz slúži ako múzeum. Pri prechádzke okolo mesta sa dá vidieť aj kostol sv. Kataríny Alexandrijskej a Maďarský dóm, ktoré sú navzájom prepojené podzemným chodbami.

Prechádzka po meste ponúka aj možnosť navštíviť múzeum mincovníctva, ktoré predstavuje históriu kremnickej mincovne a jej mincí. Okrem toho sú k dispozícii aj pekné reštaurácie s tradičnou slovenskou kuchyňou, kaviarne a obchody s lokálnymi výrobkami.

V lete je ponuka voľnočasových aktivít široká. Kremnické Bane, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Kremnice, sú ideálnym miestom na cyklistiku, turistiku a horské túry. Kremnické legendy, ktoré sú organizované v meste, sú zase skvelým spôsobom ako sa dozvedieť historické príbehy a zaujímavosti.

V zime ponúka Kremnica tiež možnosti na bežky a lyžovanie v neďalekom lyžiarskom stredisku Krahule. Celoročne je tu teda niečo, čo si môžete pozrieť alebo robiť.

Po návrate z výletu do Kremnice si určite budete chcieť niečo pridať na insta profil. Očarujúca architektúra, historické uličky a krásne výhľady ponúkajú množstvo fotografovateľských príležitostí.

Napriek tomu, že Kremnica ešte nie je tak populárna ako iné turistické destinácie v strednej Európe, stojí rozhodne za návštevu a ak hľadáte niečo trochu menej známe, Kremnica je perfektným miestom. Preto neváhajte a vyberte si letenku Slovensko - Kremnica - toto tajomné miesto, ktoré by ste mohli naozaj milovať!


Počasie Slovensko Kremnica


Slovensko Kremnica je malé historické mesto v strednej časti Slovenska. Nachádza sa medzi Kremnickými a Štiavnickými vrchmi a je známe svojou bohatou hornou históriou a zachovalým starobylým stredovekým centrom. Kremnica má aj svoje špecifiká, pokiaľ ide o poveternostné podmienky.

Kremnica sa nachádza v miernom podnebnom pásme a má typické stredoeurópske počasie. Teploty sa pohybujú v zime okolo -5 °C a v lete okolo 20 °C, s minimom zrážok v zime a maximom v letných mesiacoch. Miestne podnebie je ovplyvnené okolitými horami a ich umiestnením v strednej časti krajiny.

Pokiaľ ide o zimné mesiace, mesto sa často pokrýva snehom, ktorý sa udržuje aj niekoľko týždňov. Tento fakt umožňuje rôzne zimné športy, ako sú napríklad lyžovanie a bežecké lyžovanie. Kremnica má svoju lyžiarsku stredisko s niekoľkými zjazdovkami, ako aj bežeckým koridorom v blízkosti mesta.

V letnom období sa teploty zvyčajne zdvihnú na príjemné letné hodnoty. Striedajú sa s nimi daždivé dni a celkovo môže byť počasie zmiešané. Okolité hory však ponúkajú skvelé turistické trasy a možnosti na prechádzky v prírode s nádhernými výhľadmi.

V Kremnici však tiež existuje aj jarné a jesenné obdobie, kedy počasie je často premenlivé. Zrážky sú v týchto ročných obdobiach dostatočné na udržanie vysokého množstva zelene v okolí mesta.

Celkovo sa Kremnica môže pýšiť príjemným a umierneným počasím po celý rok, ktoré ponúka skvelé príležitosti na rôzne aktivity v prírode. Pre milovníkov zimných športov, letných prechádzok a turistiky je Kremnica skvelou destináciou pre dovolenku.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky