Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Singapur Asian Civilisations Museum

Dovolenka Singapur Asian Civilisations Museum


Singapur je atraktívna destinácia pre turistov z celého sveta, kde môžete okrem rôznych aktivít ako nákupy alebo gurážne jedlo objaviť aj kultúru a históriu Ázie. Pokiaľ by ste sa chceli ponoriť do histórie Ázie, navštívte určite Asian Civilisations Museum - múzeum, ktoré sa sústreďuje na kultúru ázijských civilizácií z obdobia staroveku až po súčasnú dobu.

V múzeu Asian Civilisations Museum sa nachádzajú zbierky umenia a artefaktov, ktoré sú zamerané na bohatú históriu Ázie. Návštevníci sa tu môžu zoznámiť s oblasťami, ako je Južná a Jihovýchodná Ázia, Tibet, Čína, India, Srí Lanka, Japonsko a Koreja. Výstavy prezentujú rozmanité a zaujímavé objekty, ako sú napríklad buddhistické sochy, keramické a textilné diela, nádobie, súčasné umenie, ktoré spájajú minulosť a súčasnosť.

Jednou z najfascinujúcejších exponátov je zlatý prasiatko, umenie z dynastie Ming, ktoré sa považuje za symbol bohatstva a prosperity. Tento artefakt predstavuje zlaté prasiatko s malým prasiatkem na chrbte, ktoré symbolizuje plodnosť a veľké množstvo potomkov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je výstava na tému tibetských buddhistických tulkuov, ktorí sú zvláštnym znakom tibetského budhizmu. Tulkuovia sú označovaní ako reinkarnovaní učitelia, ktorí sú schopní prenášať učenie a náuku z minulých životov do súčasnosti.

Múzeum tiež ponúka rôzne aktivity a prehliadku na témach ako je vizuálna a scénická umenie, rozprávky a povesti a podobne. Návštevníci si tak môžu užiť zaujímavé a zábavné aktivity, ktoré im pomôžu lepšie pochopiť ázijskú kultúru a históriu.

Ak sa chystáte na dovolenku do Singapuru, určite zahrňte Asian Civilisations Museum na svoj zoznam atrakcií, ktoré nechcete nechať ujsť. Toto múzeum nie je len fascinujúcim miestom pre turistov, ale aj dôležitým strediskom pre objavovanie a uchovávanie bohatej histórie a kultúry Ázie.


Počasie Singapur Asian Civilisations Museum


Singapur je známy predovšetkým svojou výbornou kuchyňou a svetovými finančnými trhmi, no okrem toho má aj množstvo kultúrnych pamiatok, ktoré z neho robia zaujímavé turistické miesto. Jednou z týchto pamiatok je aj Asian Civilisations Museum, ktorého návštevu by ste si nemali nechať ujsť. Ak sa do Singapuru plánujete vybrať, určite by ste mali vedieť, aké počasie na vás čaká.

Singapur má tropické monzúnové podnebie, čo znamená, že sa tu nachádza vlhké a horúce počasie po celý rok. Priemerné teploty sa pohybujú od 25 až do 31 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť zabezpečuje, že pocitová teplota je ešte o niekoľko stupňov vyššia.

Najlepšie obdobie na návštevu Singapuru je v období medzi februárom a aprílom, kedy sa tu nachádza suchšie obdobie. V týchto mesiacoch je pravidlo, že ak prší, tak iba večer, takže neovplyvní to váš plán na preskúmanie atrakcií. Na druhej strane, máj a jún sú mesiace s najväčšou zrazou, takže môžete očakávať silné búrky a prísny požiadavky na oblečenie pri návšteve niektorých budov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Asian Civilisations Museum, určite sa na mieste nebudete nudiť. Budova samotná patrí medzi najkrajšie v Singapure a nachádza sa na nádhernom mieste pri rieke Singapur. Zaujímavé artefakty, ktoré tu nájdete, vám ponúknu náhľad na históriu Ázie, ktorá sa datuje až do 11. storočia. Okrem toho môžete vidieť rôzne umenie, spomienky zo staroveku a mnohé iné.

Pri návšteve Asian Civilisations Museum vám odporúčame obliecť sa pohodlne a začať vašu návštevu skoré ráno. Na mieste si môžete kúpiť rozličné suveníry a prvky z ázijskej kultúry, ktoré sa stanú skvelým darčekom pre vašich blízkych.

Zhrnutím môžeme povedať, že návšteva Singapuru a jeho Asian Civilisations Museum určite stojí za to. Nezabudni sa pripraviť na horúcu a vlhkú klímu, ktorú môžeš očakávať počas celého roka. Ale je to určite skvelý zážitok, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Asian Civilisations Museum


Otázky a odpovede o Singapur Asian Civilisations Museum:

1. Kedy je otvorené Singapur Asian Civilisations Museum?
Otvorené je denne od 10:00 do 19:00 hod.

2. Aká je vstupná cena?
Cena závisí na veku a národnom občianstve. Pre Singapurských rezidentov je vstup zdarma pre niektoré výstavy, pre ostatných návštevníkov sa vstup pohybuje od 8 až po 12 dolárov singapurských.

3. Aká je najlepšia cesta na dosiahnutie Singapur Asian Civilisations Museum?
Najlepší spôsob, ako sa dostať k múzeu, je cez MRT. Najbližšia stanica je Raffles Place MRT.

4. Aký typ expozícií je v Singapur Asian Civilisations Museum?
Múzeum má viac ako 1000 exponátov, ktoré zobrazujú kultúru a dejiny Ázii. Stále výstavy zahŕňajú islamskú kultúru, zlatú cestu, keramiku a čínske a juhovýchodné ázijske umenie.

5. Aká je doba trvania návštevy múzea?
Zvyčajne to trvá asi 1-2 hodiny, ale mnoho návštevníkov strávi aj viac času prechádzaním podrobnejšie stálej expozície a vypočutím si sprievodcu.

6. Môžem si kúpiť suveníry v Singapur Asian Civilisations Museum?
Áno, je k dispozícii obchod so suvenírmi, kde nájdete širokú škálu vzácnych artefaktov z celého Ázie, ako aj knihy, plagáty, magnety a iné suveníry.

7. Má Singapur Asian Civilisations Museum miesta na sedenie počas návštevy?
Áno, sú zariadené lavice a stoličky, kde sa môžete zastaviť a oddýchnuť si, keď sa už unavíte od prechádzania.

8. Môžete si zobrať svoje jedlo a pitie v Singapur Asian Civilisations Museum?
Nie, v múzeu nie je dovolené konzumovať jedlo a pitie. Existuje však kaviareň a reštaurácia v blízkosti múzea, kde si môžete oddýchnuť a získať energiu.


Letenka Singapur Asian Civilisations Museum


Ak ste niekedy uvažovali o návšteve Singapuru a ste zároveň nadšenci kultúrnej histórie, potom vám odporúčame navštíviť jedno z najvýznamnejších múzeí v Ázii - Asian Civilisations Museum.

Múzeum bola založené v roku 1993 a nachádza sa v historickej budove Empress Place. Mnoho ľudí sa tento múzeum nazýva aj ako "ACM" a to najmä preto, že ponúka široké spektrum artefaktov z rôznych období a oblastí, ktoré tvoria jedinečné národné dedičstvo Ázie.

Medzi najvýznamnejšie kolekcie, ktoré ACM prezentuje patria kolekcia čínskych džadžuarov, indické vzácne artefakty, unikátne súčasné umenie a iné dedičstvo Ázie. Múzeum ponúka prehliadku veľkého množstva zbierok, zmiešaných s medzinárodnými umením, ktoré sa skladajú z viac ako 5000 expozícií.

Ak ste navštevníkom, ktorého fascinuje prašná história, budete mať príležitosť objaviť prastaré artefakty, ktoré sa datujú až do nepamäti a prezentujú sagu o starovekom živote v Ázii. Môžete sa zastaviť na výstavách Thajska, Malezii, Indii alebo Indonézii, kde si môžete prezrieť ich rozmanitú históriu a kultúru.

Okrem toho, ACM ponúka aj prehliadku zbierok iných krajín, ako napríklad Japonska, Korea, Filipíny a Vietnam, aby návštevníci získali primeraný pohľad na celú Áziu, a to nielen kultúrne a historické, ale aj spoločenské.

V ACM sú dostupné aj pravidelné výstavy a programy, čo umožňuje návštevníkom ochutnať niečo nové a zaujímavé. Pre návštevníkov, ktorí sa rozhodujú navštíviť ACM, je k dispozícii obmedzené množstvo lístkov, aby sa zabránilo preplnenosti.

Výbornou správou pre turistov, ktorí sa nachádzajú v Singapure je, že múzeum má vzdialenosť len 5 minút jazdy od centra mesta a je ľahko dostupné rôznymi druhmi dopravy. Prechádzka z MRT, autobusom alebo taxíkom sú všetky pohodlné možnosti na navštívenie ACM.

Celkovým záverom je, že Asian Civilisations Museum je miestom, kde môžete objaviť najdôležitejšie artefakty a zbierky v Ázii. Je to určite najlepší spôsob, ako preskúmať históriu a kultúru Ázie v jedinom múzeu. Ak chcete mať jedinečnú pohybovú skúsenosť, nesmiete to minúť. Sami teda vyberte svoj najlepší spôsob, ako navštíviť toto nezabudnuteľné miesto!


Ubytovanie Singapur Asian Civilisations Museum


Asian Civilisations Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v Singapure a jednoducho nemôžete prehliadnuť jeho architektúru, ktorá je pozoruhodná. Ak si chcete užiť tento skvost na maximum, nemôžete obísť otázku ubytovania. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností, ktoré máte k dispozícii.

Najbližšia oblasť okolo múzea sa nazýva Raffles Place a je tu niekoľko možností, kde sa môžete ubytovať. Keď si vyberiete hotel v tejto oblasti, môžete sa tešiť z toho, že máte k dispozícii každodenný prístup do múzea. Navyše, táto lokalita má mnoho vyhľadávaných reštaurácií a kaviarní, ktoré sú vzdialené len pár krokov od vášho hotela.

Ak hľadáte viac prémiový typ ubytovania, potom môžete skúsiť hotely v Marina Bay Sands. Tento hotel sa nachádza len pár minút autom od múzea a má vynikajúce zariadenia a služby. Okrem toho, je to jeden z najikonickejších hotelov v Singapure a má reštaurácie, ktoré sú špičkové.

Jednou z možností je aj Mandarin Oriental. Nachádza sa v príjemnej oblasti Singapuru, kde sa môžete tešiť z výhľadu na Marina Bay a mesta. Je to hotel, ktorý ponúka luxusné cestovanie. Ak hľadáte začo utrácať, toto je hotel pre vás.

Ďalšou možnosťou je Fullerton Bay Hotel. Tento hotel je štýlový, elegantný a ponúka krásny výhľad na zátoku Marina. Je vzdialený len niekoľko minút jazdy od múzea a jeho vybavenie a služby sú vynikajúce.

Poslednou možnosťou, ktorú uvádzame v tomto zozname, je Shangri-La Hotel. Tento hotel sa nachádza medzi niektorými z najlepších reštaurácií v Singapure a je vzdialený len niekoľko minút peši od múzea. Hotel je známy svojimi službami a vybavením a je jednou z najlepších možností, ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti.

Na záver, vybrať si ubytovanie v Singapure je zložitý proces, pretože je tu veľa možností, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov. Ak ste prepojení s architektonickou krásou múzea Asian Civilisations Museum, môžete sa rozhodnúť pre hotely v Raffles Place alebo Marina Bay Sands, ktoré sú vzdialené len niekoľko minút od múzea. Potom už len zostáva užiť si krásy tohto mesta a jeho kulturné dedičstvo.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky