Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Salamonove ostrovy Santa Isabel

Ubytovanie Salamonove ostrovy Santa Isabel


Na Salamonových ostrovoch na Santa Isabel našiel niekto nový druh netopiera. Pred niekoľkými mesiacmi viedol predstaviteľ poradenskej spoločnosti v oblasti environmentálneho manažmentu prieskum na jednom z ostrovov v rámci projektu, ktorý sa týkal práve netopierov. Keď zbadal jedného netopiera s neznámou farbou kože, narýchlo začal robiť rôzne skúšky a zistil, že išlo o novodruhového netopiera.

Návštevníci ostrova Santa Isabel sa pravidelne vyhýbajú slávnym miestam ako je Honiara alebo Guadalcanal, výnimočne, kedy sa rozhodnú navštíviť Salamonove ostrovy. Toto izolované miesto v Tichom oceáne ponúka prekrásne pláže, korálové útesy a tiež jedinečnú flóru a faunu.

Ubytovanie na ostrovoch je základná kategória s rôznymi možnosťami ubytovania. Ak máte radi jednoduché životné podmienky, môžete sa rozhodnúť mať vlastnú stredne veľkú loď, na ktorej môžete bývať. Väčšina návštevníkov si však radšej prenajíma jednoduché chatky alebo bungalovy, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži.

Vzhľadom k tomu, že Salamonove ostrovy sú prirodzene chráneným územím, návštevníci sa musia riadiť určitými pravidlami, ako napríklad nesmú spustiť motorový čln vnútri korálového útesu alebo nesmú priamo z pláže lovovať rýb. Tým sa chránia korálové útesy a rastliny a zvieratá v morskom prostredí.

Ak sa vám podarí dostať sa na Salamonove ostrovy, nezabudnite sa obzrieť aj okolo seba. Okrem netopierov a korálových útesov tu môžete nájsť rôzne druhy hadov, hmyzu a vtákov. Tiež sa tu môžete pozrieť na zostatky japonských Ázijských bojových lodí, ktorých najväčší kus bol objavený práve na tomto mieste.

Salamonove ostrovy sú pre prekrásnu prírodu a faunu a flóru ako stvorené, predovšetkým pre tých, ktorí sa radi venujú rybolovu alebo jednoducho potrebujú oddych alebo únik od skutočnosti.

Ak sa rozhodnete pre pobyt na Salamonových ostrovoch, isto nebudete sklamaní z toho, čo vám tento kúsok rají z Tichého oceánu ponúka.


Počasie Salamonove ostrovy Santa Isabel


Salamonove ostrovy Santa Isabel sa nachádzajú v Pacifickom oceáne a sú súčasťou štátu Šalamúnove ostrovy. Tieto ostrovy sú známe svojou krásnou prírodou, kultúrou a históriou. Jednou zo zaujímavých vecí, ktoré privádzajú turistov na tieto ostrovy, je aj ich počasie.

Santa Isabel má subtropické podnebie s tropickým dažďovým lesom a vlhkým obdobím, ktoré trvá približne od decembra do marca. Teploty sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 25 až 30 stupňov Celzia, s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Dážď je bežným javom a môže prísť kedykoľvek počas roka, aj keď vlhkosť výrazne vzrastie počas obdobia dažďov.

Niektorí cestovatelia uprednostňujú návštevu týchto ostrovov počas obdobia dažďov, keď sú pralesy zelenšie a živé. V tomto období sa tiež uskutočňujú rôzne kultúrne podujatia a oslavy. Na druhej strane, pre turistov, ktorí uprednostňujú slnečné počasie a aktivity na pláži, môže byť lepšie navštíviť ostrovy v období sucha, ktoré trvá približne od júna do septembra.

Je dôležité si uvedomiť, že Santa Isabel je tropický ostrov a môžu tu byť silné búrky a cyklóny. Takéto javy sa zvyčajne vyskytujú v období dažďov. Preto je vždy dôležité informovať sa o predpovediach počasia a dôkladne sa pripraviť na akékoľvek nepriaznivé počasie.

Celkovo možno povedať, že počasie Santa Isabel je celoročne teplé a vlhké s obdobím dažďov v zime a obdobím sucha v lete. Nehovoriac o tom, že krása tohto ostrova so svojimi pralesmi, plážami a kultúrnymi zážitkami určite stojí za to navštíviť bez ohľadu na počasie.


Letenka Salamonove ostrovy Santa Isabel


Salamonove ostrovy, nazývané tiež jako Šalamúnske ostrovy, sú rozsiahlym súostrovím nachádzajúcim sa vo voľnom oceáne, nedaleko od Austrálskeho kontinentu. Táto oblasť je známa pre svoju neodškriepiteľnú krásu, ktorá sa stala zároveň aj populárnou turistickou destináciou. V rámci Salamonových ostrovov sa nachádza mnoho menších ostrovov a medzi najpopulárnejšie patrí Santa Isabel.

Letenku na Salamonove ostrovy si môžete zakúpiť z viacerých cestovných kancelárií, väčšinou z Austrálie alebo Nového Zélandu. Pre lety z iných krajín odporúčame vyhľadať si letové spojenie ku krajinám z blízkeho okolia, ktoré sú priamo spojené so Salamonovými ostrovmi.

Santa Isabel, ktorá je najväčším ostrovom v súostroví Salamonových ostrovov, je známa pre svoje bohaté kultúrne dedičstvo, úžasné pláže a možnosti potápania. Tento ostrov ponúka aj mnoho historických miest, ktoré majú hlboké korene v kultúre domorodých obyvateľov.

Pre návštevníkov, ktorí majú radi adrenalinové športy, Santa Isabel ponúka možnosť potápania s delfínmi, šnorchlovania alebo surfovania v chladných vodách a čistenom vzduchu. Pre tích, ktorí majú radi jednoduché zážitky, môžu prechádzať sa po pekne upravených plážach a užívať si slnečné lúče a priezračnú vodu oceánu.

Ak sa chystáte na dovolenku na Salamonové ostrovy Santa Isabel, nezabudnite zobrať so sebou dobre osvetlený zväzok papiera vo forme pasu alebo iného oficiálneho dokumentu, ktorý vám umožní vstup do krajiny. A keďže ide o oblasť, ktorá nemá stály prúd elektriny, nezabudnite so sebou priniesť aj záložné batérie alebo nabíjačky, ktoré vám pomôžu udržiavať váš elektronický zariadenia v chode.

Salamonove ostrovy Santa Isabel sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodu, súkromie a zároveň určitú dávku dobrodružstva. Toto miesto ponúka neuveriteľné zážitky a veľa možností na relax, tak prečo by ste nemohli využiť príležitosť a vybrať sa tam na dovolenku na vlastné oči?


Dovolenka Salamonove ostrovy Santa Isabel


Salamonove ostrovy ležia v Tichom oceáne a tvoria súčasť Papuy-Novej Guiney. Tieto exotické ostrovy sú známe svojou nádhernou prírodou, ktorá je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Jedným z najkrajších ostrovov v Salamonových ostrovoch je Santa Isabel, ktorá ponúka množstvo zaujímavých atrakcií a miest pre turistov.

Santa Isabel je druhý najväčší ostrov v Salamonových ostrovoch a má veľkú časť pokrytú pralesom. Navštívte miestne dediny a spoznajte pôvodné obyvateľstvo, ktoré býva v tradičných chozuloch. Tieto chozuly sú vyrobené z palmových listov a majú strechu pokrytú obrovskými listami.

Pláže Santa Isabel sú obklopené pralesom, ktorým sa dá prechádzať a objavovať nové miesta. Okolo ostrova sa nachádza niekoľko menších ostrovčekov, kde sú miesta na snorklovanie alebo potápanie. V mori môžete vidieť nádherné koraly všetkých farieb a rozmanité druhy morských živočíchov.

Pre tých, ktorí radi rybárčia, je Santa Isabel ideálnym miestom. Tu sa nachádza množstvo rýb a takisto aj rôzne rekreačné aktivity, vrátane windsurfingu, kajakárstva a plachtenia. Turisti sa môžu prejsť aj na miesta, ako je San Jorge Waterfall, kde sa môžete osviežiť pod vodopádom, alebo navštíviť miestne hot springs, ktoré majú liečivé účinky.

Santa Isabel ponúka aj možnosť prechádzok po plážach, kde sa dajú nájsť rôzne druhy lastúr a farebné kamene. Vzhľadom na nízku turistickú návštevnosť sú pláže čisté a nemajú veľa ľudí. Na desiatu si môžete vychutnať miestne špeciality, ako sú kókosi, banány, papája, a ananás.

Santa Isabel ponúka alternatívu pre tých, ktorí radšej necestujú do preplnenejšieho Las Vegas alebo Európy. Salomonove ostrovy sú odlišnou a exotickou destináciou, ktorá ponúka kombináciu nádhernej prírody, kultúry a rekreačných aktivít. Pre nezabudnuteľnú dovolenku navštívte Santa Isabel a užite si kúsok niečoho iného.


Najčastejšie otázky a odpovede Salamonove ostrovy Santa Isabel


Otázka: Kde sa nachádzajú Salamonove ostrovy Santa Isabel?
Odpoveď: Salamonove ostrovy Santa Isabel sa nachádzajú v Tichom oceáne a patria k štátu Šalamúnove ostrovy.

Otázka: Aká je populácia Salamonových ostrovov Santa Isabel?
Odpoveď: Podľa odhadov v roku 2019 bola populácia Salamonových ostrovov Santa Isabel viac ako 22 000 ľudí.

Otázka: Ako sa dostať na Salamonove ostrovy Santa Isabel?
Odpoveď: Salamonove ostrovy Santa Isabel sú prístupné lietadlom alebo cez lodné spojenie.

Otázka: Aké sú hlavné jazyky hovorené na Salamonových ostrovoch Santa Isabel?
Odpoveď: Hlavné jazyky hovorené na Salamonových ostrovoch Santa Isabel sú pidgin a angličtina.

Otázka: Aké atrakcie sú na Salamonových ostrovoch Santa Isabel?
Odpoveď: Medzi najlepšie atrakcie patrí pláž Ghupuna, miestne trhy a histórické pamiatky ako napr. chrám Malaita a Pompidou Park.

Otázka: Existujú na Salamonových ostrovoch Santa Isabel nejaké problémy s bezpečnosťou?
Odpoveď: Áno, Salamonove ostrovy Santa Isabel majú vysokú mieru kriminality vrátane lúpeže a útokov na turistov. Turisti by mali byť opatrní a obozretní a mali by sa radšej vyhnúť určitým oblastiam ostrovov.

Otázka: Aké sú obvyklé teploty na Salamonových ostrovoch Santa Isabel?
Odpoveď: Obvyklé teploty na Salamonových ostrovoch Santa Isabel sa pohybujú okolo 24-30 stupňov Celzia.

Otázka: Je potrebné vízum pre návštevu Salamonových ostrovov Santa Isabel?
Odpoveď: Áno, je potrebné získať vízum pred návštevou Salamonových ostrovov Santa Isabel.

Otázka: Aké druhy potravín sú typické pre Salamonové ostrovy Santa Isabel?
Odpoveď: Typické potraviny pre Salamonové ostrovy Santa Isabel zahŕňajú rýžu, ryby, také ako ton a miecznik, chliebfruit a manióku.

Otázka: Môže sa na Salamonových ostrovoch Santa Isabel nájsť ubytovanie?
Odpoveď: Áno, je možné nájsť rôzne druhy ubytovania na Salamonových ostrovoch Santa Isabel, vrátane hotelov a hostincov.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky