Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Rumunsko Tulcea

Letenka Rumunsko Tulcea


Rumunsko je krajina, ktorú si mnoho turistov prehliada. Avšak ak sa rozhodnete preskúmať ju bližšie, nájdete tu množstvo kúzelných miest. Tulcea, mesto, ktoré je branou do Delty Dunaja, je jedno z nich. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite budete potrebovať letenku s cieľom uskutočniť vaše dobrodružstvo.

Letovisko Tulcea, nachádzajúce sa na brehu ľudoprázdneho Dunaja, je posiate zelenými habrkami a garniami. Život v meste Tulcea sa točí okolo reštaurácií, hotelov, rôznych obchodov, trhov a nočných klubov, a samozrejme aj okolo rieky Dunaj, ktorá poskytuje nezabudnuteľné výhľady na prírodu a vyvoláva dojem uvoľnenosti a pokoja.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo navštíviť Tulcea, je samozrejme návšteva delty Dunaj a sledovanie jej jedinečnej prírody a fauny. Delta Dunaja je najväčšia riečna delta v Európe a domov veľmi mnoho vzácnych druhov rýb, vtáctva a zvierat. Tulcea je tiež ideálnym miestom na výlet loďou, ktorý počas jazdy na rieke Dunaj umožňuje pozorovať nádhernú prírodu.

Tulcea je taktiež bohatá na kultúrnu históriu a mnoho pamiatok svedčí o tom, ako silný bol vplyv rôznych kultúr na toto mesto. V Tulcei sa nachádza Múzeum Deltových riečnych území, pamätník Gaugana, ktorý je fantastickým miestom na rozjímanie a relax, a množstvo ďalších pamätihodností, ktoré určite stojí za návštevu.

V prípade, že sa rozhodnete cestovať letom do Tulcey, existuje niekoľko možností. Letisko Tulcea má malé medzinárodné spojenie s Kapským mestom v Južnej Afrike, a preto je lepšie zvoliť tradičnejšie letisko v Bukurešti a odtiaľ pokračovať cestou.

Na záver, ak sa rozhodnete cestovať do Tulcey, určite nebudete ľutovať. Toto miesto je plné prírodných krás a kultúrnych klenotov a ponúka ostrý kontrast k typickým turistickým destináciám. Cesta do Tulcey bude istotne nezabudnuteľným zážitkom.


Dovolenka Rumunsko Tulcea


Rumunsko je krásna krajina plná kontrastov a bohatých kultúrnych tradícií. Na svojej skvelej dovolenke tu môžete vidieť zachovalé hradby rímskych pevností, dobrodružné skalné kaňony, plachetnice, ktoré sa preplavujú najmodernejším Dunajom a typické rumunské dediny, kde sa život zastavil v čase.

Jedným z týchto skvelých miest pre turistov je Tulcea. Táto malebná obec sa nachádza pri samotnom východe z delty Dunaja a každý rok priláka tisíce turistov z celej Európy.

Pri príchode do Tulcei máte hneď pocit, že ste sa ocitli niekde mimo bežného sveta. Mesto má len niekoľko ulíc so starými domami a prístavom s malými plachetnicami, ktoré sa nachádza pri samotnom málebnom cypli. Toto miesto čaro Tulcei a každý, kto sem raz príde, sa sem rozhodne vráti.

Počas vašej návštevy Tulcei by ste si však rozhodne nemali nechať ujsť prekrásny prírodný park Delty Dunaja. To je jedno z najväčších prírodných zázrakov Európy s bohatou faunou, flórou a unikátnou prírodou. Zvláštne vtáky ako pelikány, kormorány, čajky, ale aj vodné živočíchy ako ryby Dunaja sú len niektorí z obyvateľov tejto krásnej krajiny.

Ak sa radi prechádzate krásnou prírodou, určite by ste mali vyraziť do obce Letea v Dunajskej delte. Táto obec sa nachádza v najvzdialenejšom kúte oblasti a je neďaleko ​​odmätnutá od modernej civilizácie. Tu môžete vidieť moderné formy riečneho systému, ako aj autentické dediny, ktoré sú pokryté brieždením pýchových dubov s odrezanými vrcholmi.

Rumunsko a Tulcea sú ideálnym miestom pre tých, ktorí sa radi prechádzajú a obdivujú krásu prírody. Ak ste milovníkom kultúry, nezvyčajných potravín a netradičných zážitkov, potom určite vezmite Tulcu do úvahy ako miesto na vašu nasledujúcu dovolenku.


Počasie Rumunsko Tulcea


Rumunsko Tulcea je mesto ležiace na brehu rieky Dunaj, ktorá tvorí hranicu medzi Rumunskom a Bulharskom. V tomto regióne panuje kontinentálne podnebie, ktoré je charakterizované chladnými zimami a teplými letami.

Letá sú v Tulce veľmi teplé, s teplotami sa pohybujúcimi od 20 do 30 stupňov Celzia. V júli a auguste, ktoré sú najhorúcejšie mesiace, sa teploty môžu vyšplhať až na 35 stupňov. Príjemné teploty a slnečné dni robia Tulcu obľúbeným miestom pre turistov.

Jeseň je v Tulce mierne teplejšia ako jarné obdobie, ale teploty pomaly klesajú, až kým sa nezačnú ochladzovať v decembri. Teploty v zime sú v priemere okolo 0 °C a často sa objavujú snehové prehánky. Najchladnejšie mesiace sú január a február.

Na jar sa teploty postupne zvyšujú a množstvo zrážok sa zvyšuje. Toto obdobie môže byť pre niekoho trochu nepríjemné, keďže prichádza s častými dažďami a chladným vetrom.

Celkovo je počasie v Tulce pomerne miernym v porovnaní s ostatnými oblasťami Rumunska. Môžete sa tešiť na krásne slnečné dni po veľkú časť roka a teploty, ktoré vám umožnia užívať si vonkajšie aktivity. Ak sa chystáte navštíviť Tulcu, najlepší čas na návštevu je medzi júlom a septembrom.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Tulcea


Čo sa dá vidieť v okolí Tulcea?

V okolí Tulcea sa dá vidieť množstvo prírodných krás, ako sú delty Dunaja, Ramsarská oblasť, ostrov Popina, Parchovský priesmyk a niekoľko národných parkov.

Ako sa dostanem do Tulcea?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Tulcea, je lietadlom alebo autobusom. V Tulcea pristávajú lety z hlavných miest Európy a autobusová stanica má spojenie s mnohými miestami v Rumunsku.

Kedy je najvhodnejšie obdobie na návštevu Tulcea?

Najlepším obdobím na návštevu Tulcea je jeseň a jar, keď sa teploty pohybujú medzi 15-25 °C. Leto môže byť veľmi horúce a zima veľmi chladná.

Koľko stojí vstup do Ramsarskej oblasti?

Vstup do Ramsarskej oblasti je bezplatný, ale potrebujete povolenie od miestnych orgánov. Niektoré atrakcie v Ramsarskej oblasti, ako sú plavby na lodi, sú platené.

Kde sa nachádza najlepší výhľad na deltou Dunaja?

Najlepší výhľad na deltou Dunaja sa nachádza na vrchu Musura, z ktorého si môžete vychutnať panoramatický výhľad na celú oblasť.

Čo je to Parchovský priesmyk a ako sa dostať k tomuto miestu?

Parchovský priesmyk je úzka oblasť, ktorá oddeluje ľuďom priateľské bočné rameno Dunaja od divokých a neprístupných vôd hlavného prúdu Dunaja. Najlepším spôsobom, ako sa dostať k tomuto miestu, je loďou alebo skúseným miestnym sprievodcom.

Ako sa dostať na ostrov Popina?

Ostrov Popina sa nachádza v Ramsarskej oblasti a najlepším spôsobom, ako sa dostať na ostrov, je využiť miestne plavidlá. Existujú organizované výlety alebo si môžete požičať malé člny a preplávať sami na ostrov.

Koľko dní by som mal/a zvoliť na návštevu Tulcea?

Na úplné preskúmanie Tulcea by bolo ideálne stráviť 3 až 5 dní, aby ste si mohli vychutnať všetky zaujímavosti a krásy miesta. Avšak aj 1 až 2 dni by mohlo byť dosť na návštevu niektorých z týchto miest.


Ubytovanie Rumunsko Tulcea


Rumunsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom možnosti objavovať krásy prírody, históriu a kultúru. Ak sa rozhodnete navštíviť Tulcu - mesto a oblasť obkolesená deltom Dunaja, radi by sme vám poradili s výberom ubytovania.

Mesto Tulcea sa nachádza v juhovýchodnej časti Rumunska, a ideálne sa nachádza pri delte Dunaja, ktorá patrí medzi najkrajšie krajiny v Rumunsku. Ak hľadáte ubytovanie v Tulce, máte množstvo možností. Tu sú niektoré z nich:

1. Hotel Delta

Hotel Delta je luxusný hotel, ktorý sa nachádza v tichej časti Tulce, len niekoľko krokov od centra mesta a nábrežia Dunaja. Hotel Delta ponúka elegantné izby s balkónom, klimatizáciou a internetom zdarma. Okrem toho má hotel vlastné kúpeľne s vírivkou, fitnes centrum a dopravu do okolitých miest.

2. Pension Casa din Delta Dunarii

Pension Casa din Delta Dunarii je krásne zrekonštruovaná obytná budova z 19. storočia, ktorá ponúka príjemné a útulné ubytovanie. Pension Casa din Delta Dunarii sa nachádza v centre mesta a ponúka jednoduché, ale čisté a pohodlné izby. Hostia sa môžu tešiť z bezplatného vybavenia pre grilovanie, ako aj z terasy a záhrady.

3. Complex Turistic Cormoran

Complex Turistic Cormoran sa nachádza priamo na brehu Dunaja, a preto si užijete nádherný výhľad na deltu. Complex Turistic Cormoran ponúka izby a bungalovy, ktoré sú vybavené klimatizáciou a TV. Okrem toho má komplex reštauráciu, bazén, sauna a fitness centrum.

4. Peninsula Resort & SPA

Ak hľadáte luxusné ubytovanie v Tulce, Peninsula Resort & SPA je pre vás to pravé. Peninsula Resort & SPA ponúka moderné izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, balkónom a TV. Okrem toho má komplex reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné rumunské jedlá, ako aj Spa a wellness centrum.

5. Danubius Delta Resort

Danubius Delta Resort je ideálny hotel pre tých, ktorí hľadajú unikátne zážitky. Hotel sa nachádza v centre delty Dunaja, a ponúka luxusné izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, balkónom a TV. Okrem toho má hotel vlastnú pláž, reštauráciu a dedinský bufet. Hostia sa môžu tiež zúčastniť lodných výletov po delte Dunaja

Tulcea ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest, ako napríklad deltu Dunaja, katedrálu Sv. Nikolaja, múzeum a národný park. Nech už si zvolíte akékoľvek z týchto ubytovaní, určite nebudete sklamaní a bude to vynikajúci výchozí bod pre objavovanie tohto úžasného regiónu Rumunska.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky