Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Rumunsko Biertan

Počasie Rumunsko Biertan


Rumunsko je krásna krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. Biertan, malé mestečko nachádzajúce sa vo väčšej oblasti Transylvánie, je miestom bohatej histórie a kultúrneho dedičstva. Pri hovore o počasí v Biertane, zohľadniť treba celkové klimatické podmienky v rumunskom regióne.

Biertan sa nachádza v horskej oblasti, kde vládne kontinentálne podnebie s výraznými rozdielmi v teplotách medzi zimou a letom. Letá sú teplé a suché, s priemerom teplôt dosahujúcim okolo 25 stupňov Celzia. Avšak, západné a južné veterné prúdy môžu priniesť občasné búrky a zrážky. Jeseň sa vyznačuje miernymi teplotami a častými padavinami.

Zima v Biertane býva studená a suchá. Teploty klesajú pod bod mrazu a intenzívny vietor môže zvýšiť pocitovú teplotu ešte ďalej. Zimné mesiace sa vyznačujú nízkymi vlhkosťami a minimom zrážok.

Naopak, jar je pre Biertan ideálnou ročnou dobou. Vzduch je svieži, ale nie príliš chladný a často sa vyskytujú krásne, jasné dni. Taktiež sa zvyšuje množstvo zrážok a príroda sa prebúdza z v zimného spánku.

Celkovo sa v Biertane dá očakávať striedanie teplejších a krajších dní s obdobím chladnejších a daždivých dní. Ak sa chystáte navštíviť toto krásne miesto, odporúča sa vziať si so sebou oblečenie vhodné pre rôzne podnebie. Biertan ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť objaviť tento kúsok všedného Rumunska, a to nielen vďaka svojmu krásnemu prostrediu, ale aj svojej bohatej histórii a zaujímavému kultúrnemu dediačstvu.


Dovolenka Rumunsko Biertan


Rumunsko je krajina, ktorá sa v poslednej dobe stáva čoraz populárnejšou medzi turistami z celého sveta. Mnoho ľudí prichádza do Rumunska, aby objavili krajiny plné prírodných krás a malebných miest, ktoré sú prekypujúce históriou a kultúrou. Jedným z najkrajších miest v Rumunsku je mesto Biertan, ktoré sa nachádza v Transylvánii.

Biertan sa stalo obľúbeným turistickým cieľom pre mnohých, ktorí hľadajú pokoj a kľud z všedného života. Biertan sa nachádza v širokom údolí medzi oblúkmi pohoria Transylvánskej Alpy a pohoria Harghita. Okolitá príroda je nádherná – bohatá na horské plesá, hory, zeleň a strhujúce scenérie.

Miestna pamiatka UNESCO – Kostol svätého Trojice, je obrovským lákadlom pre turistov. Kostol bol postavený v 15. storočí a je jedným z najlepších príkladov gotickej architektúry v Transylvánii. Jeho nádherné drevené dvere sú obzvlášť zaujímavou atrakciou, ale aj iné prvky stojaceho kostola, ako napríklad oltár alebo varhany, sú skutočne umeloucne. Celá budova v sebe skrýva nesmierne množstvo záhad a tajomstiev, čím fascinuje návštevníkov.

Ak ste milovníkmi prírody, v blízkosti mesta Biertan sa rondom nachádza niekoľko prekrásnych farských koníkoch. Koníky nie sú len turistickou atrakciou, ale využívajú ich aj miestni na dopravu a prácu na poliach. Navyše, ponúka sa príležitosť so svojimi deťmi sledovať súťaže v jazdení a možnosť si skúsiť samých sa s jazdou.

Okolie mesta je tiež plné rôznych turistických atrakcií, ako napríklad Bârsa, mestečko založené v 12. storočí, ktoré sa nachádza niekoľko kilometrov juhozápadne od mesta Biertan. Zaujímavosťou je aj zrúcanina hradu Biertan, ktorá sa nachádza medzi mestami Sighisoara a Medias vo Vojvodine.

Toto miesto je ideálne na prechádzku po krásnej prírode a objavovanie tajomstiev miestnej histórie. Ak teda premýšľate o dovolenke, ktorá by bola nielen prekrásna pre prírodu a množstvo zaujímavostí, ale kde by ste sa mohli aj trošku zrelaxovať a rozprúdiť kreativitu, rozhodne neváhajte a vyrazte do rumunskej Biertanu. Určite sa to oplatí!


Ubytovanie Rumunsko Biertan


Biertan je malé historické mestečko v srdci rumunskej regiónu Transylvánie. Je to miesto s bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom, a preto je obľúbeným turistickým cieľom pre návštevníkov z celého sveta. Ak chcete navštíviť Biertan, potrebujete kvalitné a pohodlné ubytovanie, ktoré vám umožní zážiť atmosféru tohto čarovného miesta.

Biertan ponúka veľa možností ubytovania s rôznymi cenovými reláciami. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v historických domoch v centre mesta, ale aj v blízkosti Biertanských hradieb. Na výber sú aj hotely, penzióny a apartmány.

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, môžete sa ubytovať v historických domoch z 18. a 19. storočia s peknou architektúrou a tradičným nábytkom. Tieto hotely a penzióny ponúkajú rôzne izby a apartmány s kúpeľňou, televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením. Nájdete tu aj reštaurácie, ktoré ponúkajú tradičné rumunské jedlá a raňajky.

Ak radšej hľadáte ubytovanie v prírode, môžete sa ubytovať v penzióne v blízkosti Biertanských hradieb. Tento penzión ponúka rôzne izby s aj bez balkóna a terasy s výhľadom na okolité kopce a polia. Penzión ponúka tiež rôzne aktivity v prírode ako napríklad turistiku, cyklistiku, rybolov a jazdu na koni.

Okrem toho, v Biertane sú aj apartmány, kde sa môžete ubytovať s rodinou alebo s priateľmi. Tieto apartmány ponúkajú vynikajúce vybavenie, ako je kuchyňa, obývačka, kúpeľňa a televízor. Môžete sa ubytovať v apartmáne so samostatným vchodom, kde budete mať súkromie a ticho.

Vzhľadom na nádhernú krajinu, ktorá obklopuje mesto, mnohé ubytovania ponúkajú aj cyklistický alebo turistický výlet. Toto opatrenie vám umožní objaviť krásy tejto oblasti a zároveň sa potom vrátiť do pohodlia a pokoja vášho miesta pobytu.

Kto navštívil Biertan, určite sa zamiloval do jeho jedinečnej atmosféry, historických miest, krásnej krajiny a tradičnej kuchyne. Výber ubytovania závisí od vašich preferencií a finančných možností. Bez ohľadu na tom, aké ubytovanie si vyberiete, vysokej kvality a užívajte si všetko, čo ponúka toto miesto.


Letenka Rumunsko Biertan


Letenky do Rumunska sú častým cieľom turistov, ktorí sa chcú oboznámiť s bohatou históriou a kultúrou tejto krajiny. Biertan, malé mestečko nachádzajúce sa v južnej oblasti Transylvánie, je jedným z miest, ktoré určite stojí za návštevu.

Ak hľadáte letenky do Rumunska, existuje niekoľko možností, z ktorých si môžete vybrať. Štátna spoločnosť TAROM ponúka lety z Viedne, Mníchova, Budapešti či Istanbulu do Bukurešti. Z Bukurešti potom môžete cestovať ďalej do Biertanu autobusom alebo súkromným autom. Alternatívou je využiť služby súkromných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú bezprostredný let z rôznych európskych miest do medzinárodného letiska v Sibiu, ktoré sa nachádza len niekoľko desiatok kilometrov od Biertanu.

Samotný Biertan je malebné mestečko s pôvabnými uličkami, plným typických transylvánskych domčekov a krčiem, ktoré si zachovali svoj pôvodný charakter. Jednou z najvýznamnejších atrakcií je zrejme historický kostol, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a je UNESCO svetovým dedičstvom. Kostol bol vystavaný ešte v 15. storočí a pôsobí veľmi dojímavo svojou jednoduchosťou a eleganciou.

Okolo mestečka je tiež množstvo cyklistických a turistických trás, pozdĺž ktorých sa nachádza množstvo kameňových hrád, zřícenín a hradov, ktoré sú súčasťou histórie regiónu. Navštívením Biertanu tak môžete výborne spojiť turistiku s kultúrnym zážitkom.

Letenky do Rumunska sú stále dostupnejšie a mnohokrát sa variažujú aj podľa obdobia, v ktorom plánujete cestu. Ak hľadáte jedno z najromantickejších miest tretieho talianskeho kráľa Carola, mestečko Biertan je tou pravou voľbou. Rozbaliť kufre a užiť si čaro tejto krajiny je stále viac obľúbené.


Najčastejšie otázky a odpovede Rumunsko Biertan


Otázka: Kde sa nachádza Biertan?
Odpoveď: Biertan sa nachádza v centrálnej časti Rumunska, v župe Sibiu.

Otázka: Aké miesto v Biertane stojí za návštevu?
Odpoveď: Určite stojí za návštevu UNESCO chránená stredoveká katedrála.

Otázka: Aké tradičné jedlá by som mal v Biertane ochutnať?
Odpoveď: Biertan je známy svojimi tradičnými jedlami, medzi ktorými sú klobásy, guláš a polievky z kapusty.

Otázka: Môžem sa dostať do Biertanu verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, do Biertanu sa dá dostať autobusom z mesta Sibiu.

Otázka: Čo je najlepší spôsob, ako objaviť Biertan?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako objaviť Biertan, je prejsť sa pešo po malebných uličkách a navštíviť miestne atrakcie, ako je napríklad katedrála.

Otázka: Kedy sa najlepšie navštíviť Biertan?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Biertanu je na jar alebo na jeseň, keď sa turistické atrakcie neplnia a teploty sú stále príjemné.

Otázka: Aké ubytovanie je k dispozícii v Biertane?
Odpoveď: V Biertane sú k dispozícii rôzne typy ubytovania, od malých penziónov až po luxusné hotely.

Otázka: Aké ďalšie turistické atrakcie sa nachádzajú v okolí Biertanu?
Odpoveď: V okolí Biertanu sú ďalšie turistické atrakcie, ako napríklad Sighisoara, mesto zapisované do zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a národný park Piatra Craiului.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky