Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portugalsko Pico Island (Azory)

Počasie Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko Pico Island (Azory) je známa svojou krásnou scenériou a sviežim oceánskym vetrom, ktorý ovláda počasie na ostrove po väčšinu roka. Ostrov obklopený Atlantickým oceánom má subtropické vlhké podnebie, ktorého teploty sa pohybujú od 14 ° C v zime až po 27 ° C v lete.

V zime začína obdobie dažďov a trvá asi od decembra do marca. Teploty sa pohybujú od 14 ° C do 17 ° C. V týchto mesiacoch môže byť ostrov zahalený hmlou, ktorá dolieha z kopcov, ale po období dažďov sa príroda pretransformuje do zelenej krajiny. Zmes dažďa a krásnej zelenej krajiny robí z Pico Island ideálne miesto pre turistov a návštevníkov, ktorí hľadajú prírodné krásy.

V letnom období (od júna do septembra) teploty môžu dosiahnuť až 27 ° C a počet hodín slnečného svetla je omnoho viac ako v zime. Toto obdobie je obvykle najrušnejšie čas na Pico Island, kvôli množstvu turistov, ktorí radi počas letných mesiacov navštevujú pláže a vodné športy. Od dychberúcich vodopádov až po malé horské dedinky, letná sezóna v Pico Island ponúka mnoho atrakcií pre každého.

Okrem obdobia dažďov a leta, Pico Island má aj prechodné obdobie (apríl a máj) a jesenné obdobie (október a november), kedy teploty sa pohybujú okolo 20 ° C. V týchto obdobiach má Pico Island menej návštevníkov ako počas leta, ale stále ponúka mnoho príležitostí na prírodné krásy ostrova.

Celkovo Pico Island má celoročne mierne teploty, ktoré prichádzajú s určitými výkyvmi počasia v závislosti od ročného obdobia. Všetky obdobia dávajú túžbiavym turistom a návštevníkom jedinečnú príležitosť obdivovať neobyčajné prírodné krásy, ktoré sa nachádzajú na tomto kúzelnom mieste.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Pico Island (Azory)


1. Kam sa môžem dostať na ostrov Pico?

Ostrov Pico sa dá dosiahnuť lietadlom alebo trajektom z niektorého z okolitých ostrovov.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu ostrova Pico?

Najlepší čas na návštevu ostrova Pico je od júna do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. Avšak, celoročne je na ostrove príjemná klíma.

3. Aké sú najlepšie miesta na ostrove Pico?

Medzi najlepšie miesta na ostrove Pico patrí Pico Mountain, krátery a lavový tunel Caves of Gruta das Torres.

4. Aké aktivity sú tam na ostrove Pico?

Na ostrove Pico môžete navštíviť turistické atrakcie, vychutnať si pláže a vodné športy, cyklistiku, turistiku, ochutnať miestne vína a návšteva vínnej pivnice.

5. Kde nájdem ubytovanie na ostrove Pico?

Na ostrove Pico nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

6. Musím mať nejaké víza na pobyt na ostrove Pico?

Občania väčšiny krajín nepotrebujú víza na pobyt na ostrove Pico. Pre overenie potrebných dokumentov pre Vás na pobyt na ostrove Pico, kontaktujte miestny konzulát alebo ambasádu.

7. Môžem si prenajať auto na ostrove Pico?

Áno, môžete si prenajať auto na ostrove Pico. Väčšina prenájmových firiem má kancelárie na letisku a v hlavnom meste.

8. Je tam niečo, čo by som mal vedieť pred cestou na ostrov Pico?

Pred cestou na ostrov Pico sa uistite, že máte platné cestovné doklady, zdravotné poistenie a financie potrebné na návštevu ostrova. Odporúča sa tiež zabezpečiť si dopravu pred príchodom na ostrov.


Dovolenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko, krajina s nádhernými plážami a množstvom historických pamiatok, skrýva nespočetné množstvo tajomných miest a atrakcií. Pokiaľ však hľadáte trochu iný druh dovolenky, mali by ste zvážiť návštevu Pico Island, jednej z ostrovných oblastí na Azorách.

Pico Island, nachádzajúci sa na strednej časti archipelagu Azorských ostrovov, je tretí najväčší ostrov tohto svetadielu a ponúka úchvatné výhľady na krásne prírodné scenérie. Domáce mestečko Madalena ponúka návštevníkom príležitosť objaviť mnoho skrytých klenotov, ktoré boli doteraz ukryté pred očami mnohých cestovateľov.

Prvou klenotom na pozornosti je sopka Pico, ktorá dominuje nad celým ostrovom a ktorá bola deklarovaná svetovým dedičstvom UNESCO. Táto opevniteľná sopka je jednou z najvyšších v Európe a je skutočnou lákadlom pre dobrodružných turistov, ktorí sa rozhodnú pre výstup na jej vrchol. Ak si však neviete predstaviť strmý výstup na vrchol sopky, môžete sa rozhodnúť pre návštevu Pico Wine Region, kde sa ponúkajú vzácne prírodné vína, ktoré sú pestované na sopečnom pôde s nízkou úrodou.

Ak sa rozhodnete preskúmať Madalenu, nenechajte si ujsť návštevu miestneho priemyselného múzea, ktoré ponúka zaujímavý pohľad na históriu tejto malinkej oblasti. Muzeum je umiestnené v bývalej továrni na teplo a tepelných strojiach, ktorých využitie bolo ústredné v miestnom strojárskom priemysle.

Ak by ste chceli zahviezdiť, návšteva Farol do Pico by mohla byť pre vás neprehliadnuteľnou atrakciou. Toto zaujímavé maják vzdialené niekoľko kilometrov od Madaleny ponúka návštevníkom neopakovateľné výhľady na okolitú krajinu a jeho zaujímavá históriu sa prenáša až do 19. storočia.

Všetky tieto atrakcie sa samozrejme užívajú najlepšie na dovolenke, s dostatkom času na preskúmanie a objavovanie miest a vychutnávanie krás tejto krásnej oblasti. Ak sa rozhodnete navštíviť Portugalsko a Azory, nenechajte sa uchvátiť krásou Pico Island a vychutnávajte si ju naplno.


Ubytovanie Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko Pico Island, Azory - Kde sa ubytovať

Ak sa chystáte na dovolenku na portugalskom Pico Island, je dôležité mať presnú predstavu o tom, kde sa ubytovať. Azorský ostrov Pico je rajským miestom pre turistov, milovníkov prírody a ochutnávačov vína, preto je veľmi dôležité mať kvalitné ubytovanie. V tomto článku predstavíme najlepšie miesta na ubytovanie na Pico Island.

Lodné chatky

Jednou z najobľúbenejších možností na ubytovanie na Azorskom ostrove Pico sú lodné chatky. Tieto chatky sú umiestnené na nafukovacích pontónoch a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a more. Sú moderné, pohodlné a sú zariadené vo výnimočnom štýle. Lodné chatky sú ideálnou voľbou pre páry alebo rodiny, ktoré chcú zažiť istú dávku romantiky a kúzla Azorského ostrova.

Hotely

Ak preferujete klasické ubytovanie, na Pico Island nájdete množstvo kvalitných hotelov. Hotely sú rozmiestnené po celom ostrove a ponúkajú rôzne potraviny, parkovanie, bazény a wellness služby. Hotely sú vhodné pre tých, ktorí preferujú luxus a maximálne pohodlie. Mnohé hotely na Pico Island sú priamo umiestnené na pláži alebo v romantickom prostredí.

Samostatné domy

Ak hľadáte skutočnú dávku súkromia, potom je samotný dom ako stvorený pre vás. Nájdete ich vo väčšine oblastí Pico Island a ich vybavenie sa líši. Mnohé samostatné domy majú vlastný bazén, gril a dokonca aj spoločnú miestnosť na relaxáciu. Tieto domy sú ideálne pre rodiny alebo veľkú skupinu priateľov.

Chata na vinici

Chata na vinici je nezvyčajný spôsob ubytovania na Pico Island. Ako názov napovedá, bývate v miestnosti, ktorá sa nachádza priamo na vinici. Tento typ ubytovania ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu, ktorá sa často používa ako úkryt. V miestnosti nájdete všetko, čo potrebujete na príjemný pobyt, vrátane kuchyne a kúpeľne.

NOCLEGIUM

Napokon, ak chcete zažiť čosi skutočne netradičné, môžete sa ubytovať v nocľohre. Nocľah ponúka jednoduché a štýlové ubytovanie, kde sú postele vyrobené z dreva a zvyšok vybavenia je poskladaný v rohoch miestnosti. Nocľah ponúka obmedzené vybavenie, ale tento spôsob ubytovania ponúka naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Zhrnutie

Ak plánujete pobyt na Pico Island, existuje mnoho možností na ubytovanie. S možnosťami, ako sú lodné chatky, hotely, samostatné domy, chaty na vinici alebo nocľahre, je každý schopný vybrať si presne to, čo potrebuje. Ak máte radi prírodu a chcete zažiť skutočný Azorský ostrov, Pico Island vám určite ponúkne to najlepšie na ubytovanie.


Letenka Portugalsko Pico Island (Azory)


Portugalsko is a beautiful country with numerous scenic destinations, but perhaps one of the most stunning places to visit is Pico Island, located in the Azores. Pico is a volcanic island that boasts breathtaking landscapes, a unique culture and a host of outdoor activities, making it an ideal spot for tourists looking for an unforgettable adventure.

Getting to Pico Island is made easy thanks to an array of flight options available. Travelers can fly from Lisbon to Pico Island Airport, with flight times typically around 2 hours and 45 minutes. Alternatively, there are flights available from other major European airports such as London, Madrid, Frankfurt, and Amsterdam.

Once you arrive in Pico Island, you will be greeted with an abundance of sights and activities to experience. Pico Island is home to Mount Pico, the highest peak in Portugal, which provides an unforgettable hiking experience. Visitors can also take a tour of the Gruta das Torres, a lava tube cave located under the ground.

If you are looking for a cultural experience, Pico Island has plenty to offer as well. The island has a long and rich tradition of wine-making, with unique vineyards and wineries scattered around the island. Wine lovers should make it a point to sample some of the local Verdelho, a white wine that is unique to Pico Island.

Pico Island has several accommodation options, from budget-friendly hostels to luxury hotels, so you are sure to find something that fits your budget. Visitors can also choose to rent a car or bike to explore the island on their own, or opt to take a guided tour to learn more about the island's history, culture, and nature.

In conclusion, Pico Island is a fantastic destination that every traveler should have on their bucket list. The relaxing and scenic nature of the island, combined with its rich history, culture and numerous activities make it an ideal spot for a great vacation. With a wide variety of flight options available to Pico Island, it's never been easier to visit this beautiful part of Portugal.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky