Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portugalsko Funchal

Letenka Portugalsko Funchal


Portugalsko je krásna krajina plná historických pamiatok, nádherných pláží a fantastických miest. Ak sa rozhodnete navštíviť toto čarovné miesto, určite nevynechajte mesto Funchal, ktoré sa nachádza na sopečnom ostrove Madeira.

Ak máte záujem o letenku do Portugalska, Funchal je na prvý pohľad ideálne miesto, ktoré si môžete vybrať. Let trvá v priemere okolo 3 až 4 hodín a po prílete do mesta sa vám ponúkne nádherný výhľad na more a všetky krásy, ktoré ostrov ponúka.

Funchal má všetko, čo by ste od letoviska očakávali, ale na rozdiel od iných letovísk má túto prírodnú krásu s nádherným panoramatickým výhľadom. Táto oblasť je plná rôznych zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť a vychutnať si tak kultúru a históriu tohto miesta. Ak máte radi prírodu a chcete sa trochu odpočinúť, môžete sa vybrať na nádherné pláže s tyrkysovou vodou, kde si môžete užívať relaxujúci čas.

Mesto má veľa rôznych atrakcií a zaujímavostí, medzi ktoré patrí návšteva námestia Praça do Município. Toto námestie je obklopené krásnymi historickými budovami a pozostáva aj z fontán, sošiek a zelených trávnikov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v meste je návšteva katedrály Sé. Táto katedrála je postavená v barokovom štýle a jej interiér je plný krásnych soch a umeleckých diel. Okolo katedrály je mnoho reštaurácií a obchodov, kde si môžete kúpiť suveníry a ochutnať miestne špeciality.

Funchal je známe aj pre svoje nádherné záhrady a parky, medzi ktoré patrí známy záhradný komplex Monte Palace Tropical Garden. Tento park je plný mnohých rôznych druhov rastlín, ktoré si môžete pozrieť a obdivovať.

Ak sa rozhodnete navštíviť Portugalsko, Funchal je miesto, ktoré určite nevynechajte. Letenky na túto destináciu sa dajú zohnať za príjemné ceny, a tak si môžete užiť skvelú dovolenku za veľmi prijateľné náklady. Funchal má toľko atrakcií a zaujímavostí, že na dovolenke nikdy nebudete nudiť.


Počasie Portugalsko Funchal


Portugalsko, konkrétne ostrov Madeira, je známe svojim príjemným subtropickým počasím počas celého roka. Funchal, hlavné mesto Madeiry, ponúka návštevníkom teplé a slnečné dni s minimálnym zrážaním.

Počas jarnej a letnej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, predstavuje teplota v Funchale priemernú hodnotu okolo 25 až 28 stupňov Celzia. V lete sa môže teplota v daňom dni zvýšiť až na 30 stupňov Celzia, ale aj v tomto prípade sa nedochádza k extrémnym horúčavám, vďaka miernym vetrám, ktoré doliehajú z oceánu. Návštevníci si môžu užívať krásne slnečné dni a prechádzky po kraji mora. Voda je teplá – priemerná teplota v sezóne sa pohybuje okolo 23 stupňov Celzia.

Počas jesennej a zimnej sezóny (od októbra do apríla) sa teploty pohybujú okolo 20 až 22 stupňov Celzia, čo stále znamená príjemné a teplé dni. Aj keď počas tohto obdobia môžu byť rána a večery o niečo chladnejšie, denné teploty sa veľmi neodlišujú od teplôt v jarnej a letnej sezóne. Zrážky sú v tomto období bežnejšie, ale väčšinou sú to krátke avšak silné búrky, ktoré rýchlo prejdú.

Keďže sa Funchal nachádza na juhu Madeiry, toto mesto zvyčajne oveľa menej postihuje zlé počasie a búrky, ktoré sú bežné na severnej strane ostrova.

Celkovo platí, že počasie v Funchale je veľmi príjemné a vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú pekné slnečné prázdniny v kombinácii s krásnym výhľadom na oceán a nádhernou prírodou. Preto ak chcete urobiť dovolenku iba vďaka počasiu, Funchal môže byť vašou ideálnou destináciou.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Funchal


1. Aké je počasie v Funchale?
Odpoveď: Počasie v Funchale je väčšinou teplé a slnečné. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú miernych 16 až 18 stupňov Celzia.

2. Koľko stojí vlak z letiska na Madeiru do Funchalu?
Odpoveď: Cena vlaku sa pohybuje od 2 do 5 EUR v závislosti na ceste a cestovných triedach.

3. Aké je najlepšie miesto na návštevu v Funchale?
Odpoveď: Najlepšie miesto na návštevu v Funchale je tímový chrám Sé, ktorý sa od roku 2006 nachádza na zozname svetového dedičstva UNESCO.

4. Je dobré navštíviť Funchal v zimnom období?
Odpoveď: Áno, je to pomerne dobré obdobie na návštevu Funchalu, pretože zimné teploty sú stále pomerne teplé v porovnaní s mnohými inými európskymi destináciami.

5. Aké sú najlepšie pláže v Funchale?
Odpoveď: Nie sú žiadne pláže priamo v Funchale, ale je tu niekoľko krásnych pláží v blízkosti, ako sú Campas do Mar, Praia da Ribeira Brava a Ponta do Sol.

6. Je v Funchale bežné hovoriť anglicky?
Odpoveď: Áno, v Funchale je bežné hovoriť anglicky, pretože je to veľmi turistická oblasť.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Funchale?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy v Funchale sú Marina Shopping Center, Madeira Shopping Center, a Mercado dos Lavradores, trh s čerstvými miestnymi produktmi.

8. Aké jedlá sú špecifické pre Funchal?
Odpoveď: Medzi špecifické jedlá pre Funchal patrí poncha - tradičný miestny nápoj s ušľachtilým rumom, koreňovým sirupom a citrónom; a espetada - kúsky hovädzieho mäsa napichnuté na prútiku a grilované nad uhlím.

9. Je lepšie si prenajať auto na preskúmanie Funchalu?
Odpoveď: Áno, prenájom auta na preskúmanie Funchalu je najlepší spôsob, ako objaviť všetky krásy a miesta, ktoré mesto ponúka.

10. Kedy sa konajú najväčšie festivaly v Funchale?
Odpoveď: Najväčšie festivaly v Funchale sa konajú počas leta a sú to Festival Atlantiku (v júni) a Festival Pierides (v auguste).


Dovolenka Portugalsko Funchal


Portugalský ostrov Madeira s hlavným mesto Funchal je jedno z najpopulárnejších turistických miest v Európe. Pre svoju krásnu prírodu, bohatú históriu a kultúru, je hojným cieľom návštevníkov z celého sveta.

Funchal leží na juhovýchodnom pobreží Madeiry a je obklopené úchvatnými horami. Na prvý pohľad môže mesto s jeho rušnými ulicami a obchodmi pôsobiť zmätočne, ale pretože je to pomerne kompaktné mesto, nenájdete problém dostať sa po ňom pešo.

Ako všade, aj v Funchale je mnoho vecí, ktoré sa oplatí vidieť a urobiť. Najlepší spôsob, ako sa oboznámiť s mesto, je prechádzka po centre a navštíviť chrámy, parky a pamiatky.

Funchal má množstvo atrakcií a zaujímavých miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Medzi najznámejšie patria napríklad katedrála Sé, kde sa môžete pozrieť na zaujímavú zbierku zlatých náhrdelníkov, alebo na kvalitnú zbierku kresťanského umenia v múzeu svätcov.

V okolí Funchalu neúnavne vedie turistická zóna s množstvom kvalitných reštaurácií, hotelov a obchodov. Najväčší z nich, Monte, poskytuje jedinečný výhľad na mesto a jeho okolie. V Monte si môžete šliapať po úzkych uličkách obklopené žiarivými kvetmi a vidieť zopár historických miest a krajčírov.

Funchal je tiež známy svojimi vinicami a ďalšími miestnymi specialitami. Portové víno Madeira je primárna pochúťka ostrova. V malých muzeách v Funchale môžete navštíviť to, čo sa pri výrobe Madeira počíta.

Ak hľadáte niečo špeciálneho a fascinujúce, určite si nezabudnite vyskúšať let balónom nad mesto a jeho okolie, ale aj ochutnať miestne delikatesy a vidieť čarovné ulice, ktoré vyzdobujú túto malú časť krajiny.

Portugalsko bola vždy populárna destinácia pre dovolenky a Funchal nie je výnimkou. Je to nádherné miesto, ktoré ponúka množstvo zaujímavých miest a aktivít. Ak hľadáte dovolenku, ktorá je skutočne zábavná a oddychová, potom je Funchal výbornou voľbou pre vás a vašu rodinu.


Ubytovanie Portugalsko Funchal


Portugalsko, a najmä ostrov Madeira, je vyhľadávaným turistickým cieľom pre svoje nádherné prírodné scenérie, vynikajúce jedlo a pohodlné podnebie. Funchal, hlavné mesto Madeiry, je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú príležitosť zažiť jedinečný portugalský zážitok. V tomto článku sa budeme zaoberať ubytovaním v Funchale a možnosťami, ktoré tento región ponúka.

Ak hľadáte ubytovanie v Funchale, máte na výber z množstva možností. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov až po skromnejšie a cenovo dostupnejšie možnosti, nájdete tu rôzne typy ubytovania. Pre tých, ktorí milujú luxusné hotely, môže byť najlepšou voľbou Belmond Reid's Palace Hotel. Je to jedna z najslávnejších hotelov na Madeire, ktorý očarí svojich hostí čarom a prestížou. Hotel ponúka výhľady na Atlantik, vynikajúcu reštauráciu a bazén na streche s výhľadom na ocean.

Ak hľadáte niečo stredne veľkého, Hotel Quinta da Casa Branca môže byť zaujímavým výberom. Nachádza sa v časti Funchal s názvom Lido, v blízkosti množstva reštaurácií a barov. Ponúka moderné izby a apartmány s balkónom alebo terasou s výhľadom na záhrady a bazén. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kľudnú atmosféru a relaxáciu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo cenovo dostupnejšie, Apartamentos Turisticos Atlantida môžu byť tou najlepšou voľbou. Nachádza sa v centre Funchalu, v blízkosti množstva obchodov, reštaurácií a kaviarní, a ponúka jednoduché, no pohodlné ubytovanie. V apartmánoch nájdete kuchynku, malú terasu a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Funchal ponúka okrem ubytovania aj množstvo aktivít a miest na navštívenie. Pre milovníkov histórie sa môžete vybrať na prehliadku mesta a obdivovať historické budovy ako je kostol uprostred námestia Praça do Municipio a Kráľovský palác. Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, zakúpiť si vstupenky na Monte Cable Car, ktorý ponúka nádherné výhľady na mesto a okolité hory. Turisti sa tiež môžu vybrať na skúsenosť s delfínmi, prejsť sa na malom vláčiku po meste alebo sa zúčastniť ochutnávky miestneho vínneho sklepa.

Celkovo povedané, Funchal je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu prírody, kultúry a luxusného ubytovania. Rozmanitosť ubytovania, aktivít a miest na navštívenie, Funchal ponúka niečo pre každého. Ak plánujete návštevu Portugalska, doporučujeme Funchal zažiť na vlastnej koži a nechať sa očariť krásami tohto jedinečného miesta.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky