Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Portugalsko Cascais

Ubytovanie Portugalsko Cascais


Portugalsko je krajina plná krásneho prírodného prostredia a historických pamiatok. Jedno z najkrajších miest v Portugalsku je Cascais. Toto miesto sa nachádza len niekoľko kilometrov od Lisabonu a ponúka návštevníkom nabitý program plný zábavy, kultúry a oddychu.

Ak plánujete navštíviť Cascais a hľadáte vhodné ubytovanie, máte na výber rôzne možnosti. Tento článok vám predstaví niektoré z najlepších ubytovacích možností v tejto oblasti.

Hotel Vila Galé Cascais

Hotel Vila Galé Cascais je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú luxusné a elegantné ubytovanie. Nachádza sa na výhodnom mieste, len niekoľko minút od obľúbených pláží Cascais. Hotel ponúka 233 klimatizovaných izieb, ktoré sú moderné a dobre vybavené. Tí, ktorí hľadajú ešte vyšší štandard, môžu zvoliť jednu z troch apartmánov s krásnym výhľadom na more.

Jedným z hlavných príjemných návštevníkov hotelu Vila Galé Cascais je bezplatný prístup k bazénu a wellness centru. V hoteli tiež nájdete reštauráciu, bar a posilňovňu. Toto ubytovanie je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a zároveň blízkosť k hlavným atrakciám.

Hotel Pestana Cidadela Cascais

Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie v krásnej historické budove, ktorá bývala kedysi pevnosťou. Nachádza sa v krásnej časti Cascais a ponúka nádherný výhľad na more. Hotel Pestana Cidadela Cascais disponuje 126 klimatizovanými izbami, ktoré sú štýlové a elegantné.

Hotel ponúka vynikajúce zariadenia a vybavenie pre svojich hostí. Môžete si vychutnať slnečné lôžka pri bazéne alebo využiť služby wellness centra. V reštaurácii si môžete vychutnať skvelé jedlá z miestnej kuchyne. Okrem toho ponúka hotel aj súkromné parkovisko a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Villa Cascais 12

Táto krásna vila sa nachádza v centre mesta, ale zároveň poskytuje rovnováhu súkromia a pohodlia. Villa Cascais 12 je nová, moderná a dobre vybavená. Ponúka 7 krásnych izieb, z ktorých každá má vlastnú kúpeľňu.

Táto vila je pre tie rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú súkromie a pohodlie. Môžete si užiť krásnu záhradu a bazén, alebo navštíviť blízke pláže. Villa Cascais 12 ponúka klimatizáciu v celom dome, súkromné parkovisko a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Portugalsko Cascais ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a zážitkov. Tieto tri ubytovacie možnosti sú iba niektoré z možností, ktoré vám môžu zabezpečiť dokonalý pobyt v tomto krásnom meste. Vyberte si svoju ideálnu možnosť a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Portugalskom pobreží.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Cascais


1. Aké je počasie v Cascaisu?
- Cascais má veľmi priaznivé klimatické podmienky a je známy svojimi slnečnými a teplými letami. Priemerná teplota počas leta je okolo 25°C, zatiaľ čo počas zimy klesá na 15°C. Prší tam však dosť veľa, najmä počas zimných mesiacov.

2. Aké sú najdôležitejšie turistické atrakcie v Cascaisu?
- K najzaujímavejším atrakciám v Cascaisu patria Námestie Republiky, Pevnosť Cascais, Farol Museu de Santa Marta, Park Conde de Castro Guimaraes a Boca do Inferno.

3. Kam sa môžem najlepšie ísť najesť v Cascaisu?
- Cascais má k dispozícii veľa reštaurácií a kaviarní, kde sa môžete dobre najesť. Niektoré z najznámejších sú Pasteleria Garrett, Restaurante Apeadeiro, Tasca da Linha a Marisqueira Dos Pescadores.

4. Čo je najlepším spôsobom pre dopravu v Cascaisu?
- Väčšina turistov sa v Cascaisu prepravuje mestskými autobusmi alebo táxi. Miestne autobusové linky sú relatívne výhodné a spojujú hlavné turistické atrakcie a pláže v meste.

5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Cascaisu?
- V meste je veľa obchodov a stánkov, kde si môžete kúpiť turistické suveníry a darčeky. Niektoré z najlepších miest sú berlinské a trhy vo východnej časti mesta.

6. Je v Cascaisu bezpečne?
- Cascais je relatívne bezpečné mesto a turistov obvykle neobťažuje závažnej kriminalita. Väčšina problémov súvisiacich s bezpečnosťou sú spojené s drogovými oblastiami a v noci s nočným životom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Cascaisu?
- Najlepším časom na návštevu Cascaisu je zvyčajne v lete, kedy je počasie najteplejšie a môžete sa tešiť z plavby po oceánskej pláži. Avšak aj v iných ročných obdobiach môže byť mesto veľmi príjemné a vzrušujúce.


Dovolenka Portugalsko Cascais


Portugalsko je krásna krajina s mnohými turistickými destináciami. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Lisabon, Porto či Faro. Ak ste však na dovolenke v Portugalsku a hľadáte menej známu destináciu, Cascais je tou správnou voľbou.

Cascais je mesto na západnom pobreží Portugalska, ktoré sa nachádza len 30 minút od Lisabonu. Je obľúbenou destináciou najmä pre svoje krásne pláže, malebné rybárske prístavy a luxusné hotely. Okrem toho ponúka aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok.

Jednou z hlavných atrakcií Cascaisu je jeho nádherné pobrežie. Mesto leží pri Atlantickom oceáne, preto tu nájdete čarovné pláže, ktoré sú dokonalými miestami na kúpanie, slnenie a relaxovanie. Najpopulárnejšou plážou je Praia do Guincho. Táto pláž je obľúbená najmä pre svoje vlny, ktoré sú ideálne pre surfovanie. Okrem toho sa tu konajú aj súťaže v surfovaní.

Ak máte radi ryby a morské plody, určite navštívte rybársky prístav v Cascaisu. Tu si môžete kúpiť čerstvé plody mora alebo ochutnať tradičnú portugalskú jedlo. Ak ste ochotní investovať trochu viac peňazí, určite si doprajte niektorú z mnohých luxusných reštaurácií, ktoré sa nachádzajú v blízkosti prístavu.

Ďalšou veľkou atrakciou Cascaisu je jeho historické centrum. Toto mesto má bohatú históriu a to sa odzrkadľuje v jeho architektúre. Najväčšou atrakciou je kaštieľ Cascais, ktorý bol kedysi letným sídlom portugalských kráľov. Dnes je to múzeum, ktoré sa môže pochváliť množstvom historických artefaktov a umeleckých diel.

Cascais je obľúbenou destináciou u turistov, ktorí majú radi luxusné hotely. Mesto ponúka širokú paletu ubytovania, od útulných penziónov až po päťhviezdičkové hotely. Ak hľadáte kvalitné ubytovanie v blízkosti pláže, určite si rezervujte hotel v oblasti Estoril, ktorý sa nachádza len pár minút peši od najkrajších pláží v okolí.

V Cascaisu sa tiež konajú mnohé festivaly a kultúrne podujatia, ktoré sú skvelým spôsobom, ako spoznať miestnu kultúru a zvyky. Najpopulárnejším festivalom je Cascais Jazz Festival, ktorý sa koná každoročne v júli.

V Cascaisu sa určite nebudete nudiť. Toto mesto ponúka veľa zábavy a zároveň vám umožní relaxovať sa v príjemnej atmosfére. Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, určite zvážte návštevu Cascaisu. Toto miesto vás určite očarí svojou krásou a atmosférou.


Počasie Portugalsko Cascais


Portugalsko je krásna krajina so slnečným počasím a Cascais nie je výnimkou. Cascais je mesto v okolí Lisabonu ležiace na Atlantickom oceáne a jeho poloha mu umožňuje vychutnať si priaznivé počasie väčšinu roka.

Počas leta, teda od júna do septembra, je Cascais obľúbeným turistickým cieľom, pričom teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C. Aj keď slnko svieti celý deň a teplo je príjemné, môže byť večer chladnejšie, takže si určite vezmite niečo na zahriatie. Cascais je tiež miestom, kde fúka more a to prináša príjemné ochladenie.

Počas zimy, teda od decembra do februára, môže byť v Cascais chladno a vlhko, s teplotami klesajúcimi na priemerných 13 °C. Aj keď počasie nie je také priaznivé ako v lete, stále je to miesto, kde sa dá užiť príjemného víkendového oddychu a pokochať sa krásnymi plážami a dobrým jedlom.

Ako aj v celej Portugalsku, v Cascais sa môže objaviť silný vietor a prudké dažde, ale zvyčajne sú to len krátke letné boure, ktoré prinášajú osvieženie po horúcom dni.

Ak teda plánujete svoju cestu do Cascaisu, najlepšie čas na návštevu by bol v lete, keď počasie je priaznivé a pláže sú dokonalé na opaľovanie a kúpanie sa. Ale aj v zime je tu mnoho možností na zábavu a relaxáciu. A značka mesta Cascais zaručuje, že miestni obyvatelia a turisti sa vždy budú cítiť dobre a príjemne.


Letenka Portugalsko Cascais


Portugalsko je krásna krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho úžasných miest a zážitkov. Jedno z týchto miest je Cascais, krásne mesto nachádzajúce sa len niekoľko kilometrov západne od Lisabonu. A prečo by ste si mali zakúpiť letenku do Portugalska a navštíviť práve Cascais? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

Prvým dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho krása. Toto mesto leží na pobreží Atlantického oceánu a ponúka návštevníkom krásne pláže s jemným pieskom a kristáľovo čistou vodou. Cascais je taktiež obklopené nádhernými zelenými parkami a záhradami, kde si môžete užiť okamihy pokoja a relaxu. Okolie mesta je taktiež plné úžasných miest na prechádzky a výlety, vrátane nedalekej horskej chaty Sintra a národného parku Arrábida.

Druhým dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho bohatá história a kultúra. Toto mesto bolo kedysi malou rybárskou dedinou, avšak v priebehu rokov sa stalo obľúbeným miestom pre bohatých a slávnych, medzi ktorých patrili aj portugalskí králi a aristokracia. Vďaka tejto histórii má Cascais bohatú kultúru, ktorá sa odráža v jeho architektúre, múzeách a umení.

Tretím dôvodom, prečo by ste mali navštíviť Cascais, je jeho gastronómia. Portugalsko je známe svojou skvelou kuchyňou a Cascais nie je výnimkou. Tu nájdete množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné portugalské jedlá, ale aj modernú kuchyňu založenú na miestnych surovinách. Ak ste gurmán, určite si tu prídete na svoje.

Posledným dôvodom, prečo by ste mali cestovať do Cascais, je jeho pohostinnosť a priateľskosť. Domáci sú tu veľmi milí a ochotní pomôcť a radi ukážu turistom najlepšie miesta v meste. Dovoľte si teda nezabudnuteľnú dovolenku v krásnom meste Cascais a objavte kus krásneho Portugalska. Zakúpte si letenku už dnes a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest na svete.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky