Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Peru Puno

Najčastejšie otázky a odpovede Peru Puno


Čo je Puno?
Puno je mesto v Peru nachádzajúce sa na juhu krajiny, pri hranici s Bolíviou. Je to hlavné mesto provincie Puno a nachádza sa na brehu jazera Titicaca.

Ako môžem cestovať do Punu?
Puno je najlepšie dosiahnuteľné letecky alebo autobusom. Môžete si kúpiť letenky z Limy do Juliaky a potom si prenajať taxi alebo autobus do Punu, alebo si môžete kúpiť autobusovú lístok priamo z Limy.

Kde sa v Punu nachádza jazero Titicaca?
Jazero Titicaca sa nachádza na hranici Peru a Bolívie. Punu sa nachádza na peruánskej strane jazera, pri jeho východnej strane.

Aké miesta v Punu by som mal navštíviť?
Hlavnými atrakciami v Punu sú návšteva jazera Titicaca, návšteva miestnej katedrály a návšteva miestneho trhu. Okrem toho existujú aj rôzne festivaly, ktoré sa konajú počas celého roka a sú zaujímavým spôsobom, ako spoznať miestnu kultúru.

Aké je miestne jedlo?
Miestne jedlo v Punu zahŕňa veľa rýb a morských plodov, ako aj zemiaky a kukuricu. Medzi miestne špeciality patrí trucha a ceviche. Okrem toho existuje aj mnoho miestnych trhov, kde môžete ochutnať rôzne jedlá a nápoje.

Ako je tam počasie?
Počasie v Punu zvyčajne býva chladné a daždivé, s teplotami 10-15°C počas leta a 5-10°C počas zimy. Je dôležité sa dobre obliecť, aby ste boli pripravení na chladné počasie.

Aké sú miestne zvyky a tradície?
V Punu sú dôležité miestne zvyky a tradície. Medzi najvýznamnejšie patrí Qoyllur Rit'i, ktorý sa koná každoročne v máji a je najväčším pútnickým festivalom v Peru. Okrem toho sa každoročne v auguste koná festival Virgen de la Candelaria, najväčší festival v Južnej Amerike, ktorý oslavuje patrónku mesta. Miestne kultúry sa tiež veľmi velebia cez hudbu, tanec a ručne vyrobené odevy.


Dovolenka Peru Puno


Peru je krásna krajina v Južnej Amerike, ktorá je bohatá na kultúrne dědictvo a históriu. Medzi najznámejšie turistické destinácie patrí mesto Cusco, Machu Picchu a hlavné mesto Lima. Avšak, ak hľadáte dovolenku plnú niekoľkých aktivít, nezabudnite navštíviť Puno.

Mesto Puno sa nachádza na brehu jazera Titicaca, najvyššieho jazera na svete. Je to neobvyklé miesto s fascinujúcou históriou a tradíciou. Akonáhle dorazíte do tohto miesta, určite ucítite magickú atmosféru, ktorá vás zahrnie.

Jazero Titicaca je najväčším a najvyšším sladkovodným jazerom na svete, nachádza sa na hranici Peru a Bolívie. Má výnimočné prírodné krásy a je domovom mnohých druhov rýb, vtákov a iných zvierat. Môžete sa tu vydať na lodné výlety, ktoré vás zavedú k rôznym ostrovom v jazere. Napríklad, na ostrove Uros, kde miestni ľudia žijú na plošinách z rákosu. Môžete sa naučiť o ich každodennom živote a vyskúšať si, ako vyrábajú rôzne predmety a jedlá z rastlín rákosu.

Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na rafting na rieke Vilcanota. Táto rieka sa vyníma krásnymi scenériami a je plná ťažkých riek a skalnatých zrázov, ideálnych požiadavok pre zábavu a adrenalín.

Okolie Puno má vynikajúce turistické atrakcie, napríklad Chullpas de Sillustani. Tento nádherný mozaikový cintorín je domovom viac ako 90 000 hrbolov a je známy svojou fascinujúcou históriou, najmä v období Inkov. Pozrite si národné parky Pampa Galeras a Salinas y Aguada Blanca a divokých živočíchov.

Puno je aj miestom kde organizuje mnoho farebných a očarujúcich festivalov a slávností, najmä v marcovom mesiaci. Najvyhľadávanejším z nich je festival La Candelaria, ktorý sa koná v druhom týždni pôstu a je plný tancov, hudby a farieb, ktoré symbolizujú kultúru a históriu obyvateľov mesta.

Celkovo gýčik úroveň vašej dovolenky bude závisieť na realizácii vašich predstáv. Mesto Puno vám ponúka množstvo možností, ktoré si môžete užiť, viete sa vybrať na iné miesta, kde budete mať zážitok z ešte plnšieho programu. Výlety do prírody alebo prechádzky po mestách, všetko sa po rozhovore s miestnym turistickým sprievodcom, ktorý vám bude vedieť radiť, ako sa dobre zabaviť a doplniť si nevymazateľné zážitky na vašej dovolenke. Takže, kľudne sa vyberte do Puno a užite si zábavu nad jazierom Titicaca!


Letenka Peru Puno


Peru je krajina pôsobivých prírodných krás a kultúrnych pamiatok. Ak ste plánovali navštíviť tento juhoamerický štát, mohli by ste zvážiť návštevu mesta Puno. Toto mesto sa nachádza v blízkosti jazera Titicaca, ktoré sa nachádza na vrchole Andskej plošiny. Ak sa rozhodnete pre leteckú cestu do Puna, budete mať možnosť vidieť úchvatné výhľady na veľké jazero Titicaca a okolité Andské hory.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Puna. Najlepšie by bolo skontrolovať ceny a časy letov pred nákupom letenky, aby ste si mohli vybrať tú najvýhodnejšiu ponuku. Väčšina letov do Puna odchádza zo Seymplu Jednoho letiska (Jorge Chavez International Airport) v Lime, hlavnom meste Peru. Lety trvajú približne dve hodiny.

Akonáhle pristanete v Puna, budete mať možnosť vidieť mesto ako jedno z najväčších a najdôležitejších miest v oblasti altiplana. Puno je domovom mnohých kultúrnych festivalov, ktoré sú zamerané na inka kultúru a prírodné zdroje. Mesto má aj veľa miestnych reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si suveníry.

Jazero Titicaca je hlavnou atrakciou v Pune. Toto jazero je najvyššie položené jazero na svete a obsahuje mnoho ostrovov a kultúrnych miest. Okolité hory a zaujímavé miesta s kamennými rušninami sú ďalšími prírodnými krásami, ktoré môžete vidieť.

Väčšina návštevníkov Puna sa tiež rozhodne navštíviť miesto, ktoré je známe ako Uros. Ide o ostrovy, ktoré sa nachádzajú na jazere Titicaca. Tieto unikátne ostrovy sú postavené z trávy a dreva a sú domácnosťou domorodého kmene Uros. Tento kmeň žije už dlhé roky na tejto oblasti, kde žijú z rybolovu, pestovania zeleniny a ovocia.

Puno je teda jedným z najlepších miest, ktoré môžete navštíviť v Peru. Navyše, letecká cesta do Puna, vám poskytne možnosť vidieť niektoré z najkrajších prírodných scenérií v Andách. V zime je tu chladno a sucho, ale ku koncu leta sa tu môže vyskytnúť daždivé obdobie. Navštívenka tohoto miesta by malo byť v zozname všetkých turistov, ktorí sa tadiaľto prechádzajú.


Ubytovanie Peru Puno


Puno, Peru, je oblasť bohatá na kultúru, históriu a krásu. Okrem pozoruhodného jazera Titicaca, Puno je známy aj svojou architektúrou, folklórom a tradičnou kuchyňou. Keďže Puno sa stáva čoraz populárnejším cieľom pre turistov, existuje veľa možností pre ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné hotely a priestory, môže byť Casa Andina Private Collection Puno neodolateľnou voľbou. Nachádza sa len niekoľko blokov od jazera Titicaca a ponúka kvalitné ubytovanie s moderným vybavením vo väčšine izieb. Spoločné priestory v hoteli sú útulné a pôsobia teplým dojmom vďaka kameňom a dreveným prvkam. Okrem toho je tu aj bar a reštaurácia, kde si môžete vychutnať jednoducho vynikajúce jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo ekonomické ale zároveň pohodlné a čisté, môže byť Hotel Casona Colon Inn ideálnou voľbou. Tento hotel sa nachádza v srdci mesta a ponúka pokojné prostredie s nádhernými oknami. Izby sú pohodlné a sú zhotovené v rustikálnom štýle, z ktorého sa na vás prihliada kultúra Peru. V blízkosti hotela sa nachádza obchodná ulica, kde sú k dispozícii rôzne obchody a reštaurácie.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je priamo na brehu jazera Titicaca, Imperial Inn Hotel môže byť tou správnou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a nabízuje priame prístupy k jazeru. Izby sú prostorné a okamžite vás vtiahnu do atmosféry kultúry a histórie Peru. Hotel disponuje aj reštauráciou a barom, ktorý ponúka vynikajúce jedlo a nápoje.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo výnimočné, môže byť Mojsa Inn ideálnou voľbou. Tento hotel sa nachádza na kopci a ponúka nádherné výhľady na mesto a jazero Titicaca. Izby sú prostorné a majú neobvyklý, rustikálny interiér. K dispozícii sú aj príjemné vonkajšie priestory, čo robí Mojsa Inn idylickým miestom na oddych a relax.

No bez ohľadu na to, aká je vaša voľba, ubytovanie v Peru Puno určite zaručuje nezabudnuteľný zážitok. Okrem toho vám umožní odkryť kultúru, históriu a krásu tejto oblasti a ponúknuť vám síce krátke, ale sladké zážitky z tohto nádherného kúsku sveta.


Počasie Peru Puno


Puno je peruánske mesto nachádzajúce sa na brehu jazera Titicaca a je to najvyššie položené mesto na svete. Počasie v Puno býva celoročne chladné a vlhké, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 10 až 15°C počas dňa a 0 až 5°C v noci.

Zimné mesiace (jún až august) sú suché, s minimálnym množstvom zrážok a s teplotami bližiacimi sa k bodu mrazu v noci. Letné mesiace (december až február) sú vlhké, s množstvom zrážok sa pohybujúcim okolo 150 až 200 mm mesačne.

Roztrieštané mračná prichádzajú nad Puno väčšinou popoludní v letných mesiacoch, takže dopoludnia bývajú väčšinou jasné. Počas zimy sú dni kratšie a výraznejšie je zima.

Okrem zimy a leta, tzv. suchých sezón sa v Puno stretávajú na jar a na jeseň, kedy býva striedanie suchých a daždivých dní. Počas týchto mesiacov je pravdepodobnosť zrážok vyššia ako počas zimy.

Vďaka svojej výške, Puno disponuje celoročným slnečným žiarením, čo z neho robí výborné miesto na opaľovanie v zimných mesiacoch. Na jar a na jeseň je krajina okolo Puno plná kvetov, čo robí túto oblasť pre turistov atraktívnejšou.

Keďže je Puno od lietiska v Juliace vzdialené približne tri hodiny jazdy po ceste prechádzajúcej cez Andes, je potrebné sa pri plánovaní cesty prispôsobiť daným podmienkam a pripraviť sa na nečakané zrážky. Takéto zrážky nie sú časté, no v prípade, že spadnú, môžu spôsobiť závažné problémy na ceste.

V Puno sa bude cestovať a pobývať v inom svete, než sme zvyknutí v našich končinách, no tým si však návštevníci okrem miestnych prispôsobení zvykov a tradícií vychutnajú aj krásu tejto zaujímavej oblasti. Ak hľadáte miesto s unikátnou atmosférou, kde budete môcť spoznať miestnu kultúru, nie je lepšieho miesta ako Puno.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky