Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Pakistan Shalimar Gardens

Letenka Pakistan Shalimar Gardens


Aké výhody ponúka letenka do Pakistánu a ktoré miesta by ste tam určite mali navštíviť? Návšteva slávneho parku Shalimar Gardens by určite nemala chýbať.

Krajina, ktorá sa tiahne od pobrežia Arabského mora po úbočia Himálají, ponúka turistom mnoho krásnych miest a zážitkov. Pokiaľ hľadáte exotiku a nové skúsenosti, rozhodne sa vybavte letenkou do Pakistánu a spoznajte krásy tejto zaujímavej krajiny.

Jedným z miest, ktoré určite nesmiete vynechať, je park Shalimar Gardens. Tento park, ktorý sa nachádza v pakistanskom Mughalskom štýle, je jedným z najočarovanejších parkov na svete. Jeho nádherné záhrady, fontány a bazény sú dokonalým miestom na relax a oddych. Na prechádzke parkom si môžete vychutnať krásnu architektúru a nádherný výhľad na horizont.

Ale ísť do Pakistánu neznamená len navštíviť park Shalimar Gardens. Okrem toho môžete zistiť viac o histórii Indickej kultúry a počúvať príbehy o Mughalovskom impériu. Imponujúce stavby, ako je mauzóleum Taj Mahal alebo pevnosť Lahore, sú príkladom toho, čo vám môže Pakistán ponúknuť.

Kúsok od pakistanskej hranice sú Tiebet a Kašmír - miesta s úchvatnou krajinou, nad ktorou sa zdvíha nádherná Himalájska štít. Toto miesto je ideálnym miestom na turistiku, prechádzky alebo spoznávanie unikátnej kultúry.

Nebudete sa musieť obávať o svoju bezpečnosť, ak budete dodržiavať miestne zvyklosti. Pakistanský ľud je veľmi priateľský a ústretový.

Ak chcete a skúsite niečo nové, kúpte si letenku do Pakistánu. Určite budete počúvať o tomto zážitku veľa rokov po návrate.


Dovolenka Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií, ktoré sa môžu javiť ako prekvapenie pre niektorých. Jednou z nich je Shalimar Gardens. Tento krásny záhradný komplex sa nachádza v pakistanskom meste Láhaur, a je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Shalimar Gardens, ktorého názov v preklade znamená "vráť sa do raja", bol postavený v roku 1642 cisárom Shahom Jahanom ako dar pre jeho manželku Mumtaz Mahal. Zahrady sú rozdelené do troch častí, z každej z nich je nádherný výhľad na okolitú krajinu. Celý komplex je vyzdobený nádhernými fontánami, sochami a malými jazerami.

Celá záhrada je navrhnutá v traditionálnom štýle mughalského dizajnu. Kombinácia čistých, zelených trávnatých ploch a slnečných alejí, kde sa nachádzajú stromy s kvetmi a ovocnými plodmi, spravuje celú záhradu ako ideálny miestami na oddych a relaxáciu.

Shalimar Gardens sú nielen turistickou atrakciou, ale aj symbolom lásky a krásy. Predovšetkým je tu k dispozícii aj najobľúbenejší kút, ktorý je známy svojou nádhernou Pagoda fontánou, ktorá je obklopená doslova tisíckami kvetov líchovníka a hortenzie.

Návštevníci môžu prechádzať celou zahradou, sledovať nádherné kvety a stromy, sedieť pri fontánach a počúvať zvuk vody. Keď slnko začne zapadať a záhrada osvetľuje svoje fontány, prechádzky po nej sa stávajú ešte krajším zážitkom.

Shalimar Gardens sú nielen turistickou atrakciou, ale sú aj pamiatkou, ktorá dokazuje, ako krásne umenie a príroda môžu spolu súvisieť. Nie je preto divu, že táto záhrada je považovaná za národnú ikonu Pakistanu.

Ak teda hľadáte ideálne miesto na oddych a relaxáciu, zároveň si vychutnáte prírodnú krásu a máte radi históriu – Shalimar Gardens v Láhore je určite tou správnou voľbou pre vás. Zaručene vám poskytne silu a pokoj a ponúkne odpočinok od ruchu modernej doby.


Počasie Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan sa nachádza v juhovýchodnej Ázii a je známy pre svoje exotické kultúrne dedičstvo. Jedným z najobľúbenejších turistických miest v Pakistane sú Shalimar Gardens, zahrady postavené v 17. storočí mughalským cisárom Shah Jahanom v Lahore.

Klima v Pakistane je pomerne rozmanité a počas je ovplyvnené rôznymi faktormi, ako je nadmorská výška a blízkosť k Himalájam. V Shalimar Gardens prevláda subtropické monzúnové podnebie s teplými a húčavými letami a chladnými zimami.

Letá v pakistanskom Lahore sú veľmi horúce a vlhké, s teplotami sa pohybujúcimi medzi 40-45 stupňami Celzia. Zimy sú chladné a suché a teploty sa môžu klesnúť na 0 stupňov Celzia v noci. Najlepším obdobím na návštevu Shalimar Gardens je tak jeseň a zima, kedy teploty sú miernejšie a vlhkosť nižšia.

Vzhľadom k tomu, že Shalimar Gardens sa nachádza v Lahore, ktorý je hlavným mestom provincie Punjab v Pakistane, navštíviť túto lokalitu možno počas celého roka. Turisti v Pakistane by si však mali byť vedomí, že počasie v tejto krajine môže byť veľmi nepredvídateľné a tak sa odporúča pred výletom zistiť si aktuálne informácie o počasí.

Pri návšteve Shalimar Gardens by turisti mali byť pripravení na horúce a vlhké počasie, a tak by mali mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom a horúčavou. V zime by turisti mali mať vreckový topánky a teplejšie oblečenie, pretože v noci môžu teploty klesnúť na nepríjemné hodnoty.

V každom prípade, Shalimar Gardens sú jedným z najkrajších miest v Pakistane a návšteva tejto exotické záhrady je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má záujem o kultúrne dedičstvo krajiny a prírodnú krásu.


Najčastejšie otázky a odpovede Pakistan Shalimar Gardens


Otázky:

1. Kde sa nachádza Pakistan Shalimar Gardens?
2. Kedy bol založený?
3. Aké sú otváracie hodiny?
4. Aké sú vstupné poplatky?
5. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu záhrady?
6. Aké historické osobnosti navštívili záhradu?
7. Prečo má záhrada názov Shalimar?
8. Aké sú hlavné atrakcie v záhrade?
9. Je v záhrade možné najesť sa alebo si kúpiť občerstvenie?
10. Aké sú pravidlá návštevy?

Odpovede:

1. Pakistan Shalimar Gardens sa nachádza v Lahore, hlavnom meste provincie Punjab.
2. Bol založený v roku 1642.
3. Otvaracie hodiny sú od 9:00 do 17:00 hod.
4. Vstupné poplatky sú 500 pakistanských rupií pre miestnych a 1000 pakistanských rupií pre turistov.
5. Najlepšie ročné obdobia na návštevu záhrady sú jeseň a jar.
6. Záhradu navštívili rôzne historické osobnosti, ako napríklad cestovateľ Ibn Battuta a indický cisár Aurangzeb.
7. Záhrada má názov Shalimar podľa paláca Shalimar v Srinagare, ktorý bol založený cisárom Jahangírom, ktorý bol pôvodom z Lahoru.
8. Hlavné atrakcie v záhrade zahŕňajú fontány, pavilóny a kvetinové záhony.
9. V záhrade je možné si kúpiť občerstvenie.
10. Pravidlá návštevy zahrňujú obmedzenie na fotografovanie, zákaz konzumácie alkoholu a drog a zákaz fajčenia.


Ubytovanie Pakistan Shalimar Gardens


Pakistan je fascinujúcou krajinou, čo sa týka kultúry a histórie. Medzi jedným z najznámejších miest v Pakistane patrí určite Shalimar Gardens. Nachádza sa vo meste Lahore a je jedným z najstarších a najkrásnejších záhradných komplexov na svete. Tu sa dozviete viac o tomto zaujímavom mieste a o ubytovaní v jeho blízkosti.

Shalimar Gardens sú veľkolepým príkladom tradičnej perskej záhrady, kde je zahrnutá aj koncepcia vodného systému a fontán. Tento komplex bol postavený v 17. storočí a dnes je zahrnutý ako súčasť kultúrnej dedičiny UNESCO. Jeho krása spočíva v dokonalom spojení architektonických, záhradných a vodných prvkov. V každej záhrade existuje oddelený vodný prvk, ktorý symbolizuje každodenné životné prostredie.

V srdci mesta Lahore, medzi Kalkatou a Singapurom Street, sa nachádza hotel Pearl Continental, ktorý ponúka perfektné ubytovanie pre turistov, ktorí majú záujme o návštevu Shalimar Gardens. Hotel sa nachádza v blízkosti mnohých historických a kultúrnych miest, a tak ponúka výbornú príležitosť pre turistov objavovať krásy Lahore.

Hotel Pearl Continental je luxusným a moderným hotelom s vybavením ako sú bazén, posilňovňa, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení. Pre turistov, ktorí sa rozhodli navštíviť Shalimar Gardens, hotel ponúka aj služby dopravy, a tak usporiadajú výlety a prepravu do tohto výnimočného miesta.

Cena za ubytovanie v hoteli Pearl Continental začína od 100 dolárov za noc, avšak ceny sa líšia v závislosti od sezóny. Ak hľadáte cenovo dostupnejšie alternatívy k ubytovaniu v Shalimar Gardens, potom v okolí nájdete mnoho ďalších hotelov a penziónov, ktoré sú cenou prístupnejšie.

Väčšina ubytovaní ponúka aj služby dopravy do Shalimar Gardens a histórických pamiatok, takže turisti získajú možnosť stráviť výnimočný zážitok a objaviť krásy krajiny. Pre tých, ktorí chcú vychutnať si nádherný výhľad a mierne chladnejší vzduch, odporúča sa návšteva parku vtedy, keď slnko zapadá.

Výlet do Shalimar Gardens je jedinečným zážitkom pre každého turistu, ktorý sa rozhodne navštíviť Pakistan. Toto miesto je nielen výnimočnou historickou pamiatkou, ale ponúka aj krásu prírody a kultúry. Pre turistov, ktorí chcú okúsit to najlepšie z tohto miesta, je ubytovanie v blízkosti tejto pamiatky ideálnym riešením na strávenie ich dovolenky.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky