Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park


Q: Aké sú najlepšie aktivity na Novom Zélande?
A: Medzi najlepšie aktivity na Novom Zélande patria túry, beh na lyžiach, strkáč, plávanie s delfínmi, pozorovanie vtákov, rybolov, skúšanie miestnej kuchyne, návšteva víl, vodopády a mnoho ďalších vecí.

Q: Ako sa na Stewart Island dostanete?
A: Stewart Island môžete dosiahnuť lodou alebo lietadlom. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú prepravu, záleží na tom, kde chcete začať. Väčšina ľudí vyráža z Invercargill.

Q: Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Rakiura National Park?
A: Niektoré z najlepších turistických atrakcií v Rakiura National Park zahŕňajú hikingové trasy, ktoré vám umožnia spoznať nádhernú prírodu parku, ako aj pozorovanie divokej zveri ako napríklad tučniakov a rozličné neštovice.

Q: Koľko stojí lístok na Stewart Island?
A: Cena lístka na Stewart Island závisí od toho, kde a ako prepravu zabezpečujete. Väčšina návštevníkov vyráža z Invercargill a ceny sa pohybujú medzi 80 a 180 NZD.

Q: Aké sú najlepšie oblasti na rybolov v Rakiura National Park?
A: Niektoré z najlepších oblastí na rybolov v Rakiura National Park sú rybníky a rieky v okolí Halfmoon Bay, Oban, Freshwater River, Okarito Lagoon a ďalších miest v parku sú tiež výborne vhodné pre rybačku.

Q: Koľko času si treba rezervovať na pobyt na Novom Zélande?
A: Najlepšie je vziať si si na Nový Zéland aspoň tri týždne, čím väčší čas budete mať, tým lepšie, pretože na Novom Zélande je veľa miest, ktoré chcete vidieť a mnoho aktivít, ktoré chcete vykonávať.

Q: Kedy je najlepší čas navštíviť Rakiura National Park?
A: Najlepším obdobím na návštevu Rakiura National Park je medzi decembrom a februárom, keď sú dni najdlhšie, ale park môžete navštevovať po celý rok.

Q: Aké sú najlepšie trasy na túry v Rakiura National Park?
A: Niektoré z najlepších trekov v parku zahŕňajú Rakiura Track, Mason Bay Track, North Arm Track a Horseshoe Point Track. Každá z týchto dráh sa líši vzdialenosťou, obtiažnosťou a nádhernou scenériou.

Q: Ako si môžem zabezpečiť ubytovanie na Stewart Island?
A: Na Stewart Island je k dispozícii niekoľko hotelov, bed and breakfast ubytovaní, ako aj kempovacích miest. Pre lepšiu dostupnosť je dobré si rezervovať ubytovanie skôr, aby ste sa vyhli problémom s ubytovaním.


Dovolenka Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park


Nový Zéland je krásna krajina so zelenými kopcami, tajomnými plážami a nádhernou prírodou. Ak hľadáte jedinečný zážitok, potom by ste mali určite navštíviť Stewart Island/Rakiura National Park.

Stewart Island sa nachádza na južnej časti Nového Zélandu a je dostupná len trajektom alebo lietadlom. Táto destinácia je skutočným rajom pre milovníkov prírody. Tento ostrov je najväčším a najjužnejším zo súostrovia Nový Zéland a ponúka nádherné výhľady na strieborné pláže a ostrovné scenérie.

Stewart Island ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov, ktoré zabraňujú nuda. Medzi najobľúbenejšie patrí tramping, kajakársky výlety a rybolov. Okrem toho môžete spoznať mnoho zvierat, ktoré tu žijú, ako napríklad tučniaky, delfíny, veľryby alebo koralové útesy. Ak máte radi dobrodružstvo, vyskúšajte si prieskum nádherných jaskýň ostrova.

Rakiura National Park je chráneným územím na Stewart Island a ponúka niekoľko turistických trás pre milovníkov prírody. Na tomto mieste si môžete pozrieť úchvatné scenérie, ktoré okolitá príroda ponúka. Navštívte nádherný Rakiura Trail, ktorý ponúka zvláštne skalné útvary, tajomné lesy a nádherné vyhliadky. Môžete tiež navštíviť zoologickú a botanickú záhradu, kde si môžete pozrieť niektoré z najzáhadnejších zvierat a rastlín Nového Zélandu.

Pre tých, ktorí hľadajú relax možno navštíviť oblasť Oban. Táto oblasť je najväčším miestom na ostrove a ponúka varianty bývania, skvelé reštaurácie a prístav. Krajina okolo Obanu je úchvatná so svojimi zelenými kopcami a čistými plážami.

Stewart Island/Rakiura National Park poskytuje dokonalý odpočinok pre tých, ktorí hľadajú útulný pobyt v prírode. Ak hľadáte dobrodružstvo, alebo ste jednoducho zvedaví na podrobnosti o zveri a rastlinstve, alebo vás zaujíma miestna kultúra, potom by ste určite mali navštíviť tento raj vzdialený od civilizácie. Navštívte Stewart Island/Rakiura National Park a užite si skutočnú pohodu v náručí prírody.


Počasie Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park


Nový Zéland je krajina plná nádherných prírodných krás. Medzi najkrajšie miesta patrí Stewart Island/Rakiura National Park, ktorý sa nachádza na juhu krajiny.

Stewart Island/Rakiura National Park je známy svojou bohatou faunou a flórou. Tento národný park je domovom mnohých druhov iných zvierat a rastlín, ktoré inak nie sú k nájdeniu na Novom Zélande. Pretože sa táto oblasť nachádza na juhu krajiny, jej klíma je mierne chladnejšia ako inde na Novom Zélande.

Počas jari (od septembra do novembra) je teplota približne medzi 8 a 16 stupňami Celzia. V lete (od decembra do februára) teploty stúpajú a môžu dosiahnuť až 25 stupňov Celzia. O jeseň (od marca do mája) sa teploty znížia a pohybujú sa okolo 10 až 18 stupňov Celzia. Zima (od júna do augusta) je najchladnejším obdobím na Novom Zélande. V Stewart Island/Rakiura National Park teploty klesajú na približne 5 až 12 stupňov Celzia.

Keď príde na zrážky, Stewart Island/Rakiura National Park dosť dostáva celý rok. Najvyššie zrážky sa zvyknú vyskytnúť v lete a predstavujú asi 200 mm zrážok mesačne. V zime by ste mohli očakávať menej ako 100 mm zrážok mesačne.

Napriek tomu, že Stewart Island/Rakiura National Park môže byť v zime chladný a daždivý, mnohí návštevníci z celého sveta ho navštívia pre jeho jedinečnú faunu a flóru. Od vyhliadok na obrovské množstvo vtákov po lesy a nádherné vodopády – Stewart Island/Rakiura National Park ponúka nespočet príležitostí, aby ste objavili krásy tejto nádhernej oblasti na juhu Nového Zélandu.


Letenka Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park


Nový Zéland je pre mnoho cestovateľov snom. Toto krásne miesto ponúka fantastické prírodné scenérie a neuveriteľné dobrodružstvá. Ak cestuješ do tohto úžasného kúsku sveta, nezabudni navštíviť Stewart Island/Rakiura National Park. Táto malá neobyčajná ostrovná krajina leží na juhu Nového Zélandu. Táto oblasť je pre svoju krásu a zachovalé prírodné scenérie veľmi obľúbená medzi turistami.

Cesta na Stewart Island/Rakiura National Park

Cesta na tento park nie je jednoduchá. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je lietať z Aucklandu alebo Invercargill na ostrov Stewart. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety na túto destináciu. Let z Aucklandu trvá asi tri hodiny a z Invercargillu asi 20 minút. Keď prídeš na Stewart Island/Rakiura National Park, musíš sa dostať na miesto svojho pobytu. Môžeš si prenajať auto, alebo si objednať transfer na člne.

Čo môžeš vidieť a robiť

Ak sa dostaneš na Stewart Island/Rakiura National Park, budeš zblízka vidieť niektoré z najkrajších scenérií Nového Zélandu. V parku je množstvo aktivít ako napríklad chodenie po markákoch alebo prehliadka parku na histoickej locomotive vlaky. Medzi ďalšie atrakcie patrí sledovanie vtákov a vidieť ich v ich prirodzenom prostredí.

Ak si chceš vyskúšať niečo neobvyklé, navštív Olve Island. Tento ostrov má krásne piesočnaté pláže a krásne lesy, ktoré patria k najsilnejšiemu prírodnému prostrediu. Môžeš si vyskúšať rôzne druhy vodných športov, ako napríklad rýchla vodárenská jazda alebo potápanie. Ak sa chceš dostať do hlbín oceánu, môžeš sa pozrieť na množstvo pobytov pre potápačov.

Na ostrove sú k dispozícii aj rôzne ubytovacie možnosti. Môžeš si prenajať chatu alebo ísť o kúsok v miestnych hoteloch. Ak máš radi netradičné ubytovanie, môžeš sa ubytovať v lieskových chatkách. Táto možnosť ti umožňuje zážitok v lukratívnom prostredí.

Záver

Stewart Island/Rakiura National Park je jedným z najkrajších miest na Novom Zélande. Ak sa chystáš navštíviť túto krásnu oblasť, uistite sa, že máš dostatok času, aby si si ju užil natoľko, natoľko, aby si si užil všetky jej neopísateľné scenérie. Letenky na Stewart Island/Rakiura National Park možno nie sú lacné, ale výhľad a zážitky sú viac ako za každú cenu.


Ubytovanie Nový Zéland Stewart Island/Rakiura National Park


Nový Zéland ponúka množstvo krásnych miest, ktoré sú vhodné na dovolenku a oddych v prírode. Medzi týmito miestami nájdeme aj Stewart Island/Rakiura National Park, ktorý je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a zvierat.

Stewart Island/Rakiura National Park sa nachádza na juhu Nového Zélandu a tvorí ho ostrov Stewart, ako aj niekoľko menších ostrovov. Park ponúka nádhernú prírodu, ktorá zahŕňa nekonečné lesy, nádherné pláže a jazerá. Okrem toho tu nájdeme aj množstvo zvierat ako sú tučniaky alebo kivi.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, budete si musieť zabezpečiť ubytovanie v jednej z miestnych ubytovní alebo hotely. Vzhľadom na to, že ide o relatívne malú oblasť s nízkou návštevnosťou, je však dôležité si ubytovanie zabezpečiť vopred.

Jednou z možností ubytovania je Stewart Island Lodge, ktorá sa nachádza len pár minút od pláže Halfmoon Bay. Táto útulná chata ponúka pohodlné izby a raňajky zahrnuté v cene ubytovania. Okrem toho tu nájdete aj spoločenskú miestnosť s krbom a kuchyňu, kde si môžete pripraviť ľahké občerstvenie.

Inou možnosťou sú Inaka Motel & Apartments, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Táto ubytovňa ponúka rôzne izby, ktoré zahŕňajú aj apartmány s plne vybavenou kuchyňou. Ubytovanie je tiež vybavené televízorom s plochou obrazovkou a satelitnými kanálmi a bezplatným parkovaním pre hostí.

Ak sa vám páči kempovanie a chcete ušetriť, môžete sa ubytovať na miestnom kempovisku. Obvykle sú kempoviská vybavené WC a sprchovými kútmi, a môžete si tu postaviť stan alebo prenajať karavan. Ak váš cieľom je spoznať prírodu, táto možnosť je najvhodnejšia pre vás.

V každom prípade, nezáleží na tom, aké ubytovanie si zvolíte, je dôležité si ho zabezpečiť vopred. Stewart Island/Rakiura National Park ponúka nádhernú prírodu a skvelé možnosti pre turistiku a pozorovanie zvierat. Ubytovanie je však obmedzené, takže bez predchádzajúceho ubytovania sa môže stať, že sa nestravíte v tomto krásnom parku dostatočne dlho.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky