Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nový Zéland Abel Tasman National Park

Počasie Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park sa nachádza na severozápade Nového Zélandu a je jedným z najkrajších národných parkov na svete. Je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sa chcú zoznámiť s krásami Nového Zélandu. Tento park je známy pre svoje pláže, pohorie, džungle a útesy.

Počasie v Abel Tasman National Park sa mení v závislosti od ročného obdobia. V lete, ktoré trvá od decembra do februára, je tu horúce a suché počasie. Teploty sa pohybujú okolo 20 až 30 stupňov Celzia, čo je ideálne na kúpanie v mori a turistiku v prírode. V lete je však možné nájsť aj občasné dažde a búrky.

Jeseň (marec až máj) a jar (september až november) sú taktiež veľmi vhodné obdobie pre návštevu parku. Teploty sú príjemné a v miernom podnebí sa dá vychutnať turistika a prechádzky prírodou. V jeseň býva viac daždivých dní, ktoré zvyšujú počet vodopádov a riek. V jare sa park stanuje plný kvetov a rastlín, ktoré prilákajú mnoho zvierat.

V zime (jún až august) má park chladnejšie počasie, s teplotami klesajúcimi až k nule alebo pod nulu. V zime snieh a mráz tvoria krásne scenérie, ale sťažujú turistiku a prechádzky. K dispozícii je však stále možnosť vidieť krásne vlky a rysy.

Celkovo platí, že počasie v Abel Tasman National Park je vždy niečím špeciálnym a každá ročná doba ponúka niečo nové a jedinečné. Turisti si môžu vybrať, ktoré obdobie ich najviac láka a vychutnávať si krásy tohto národného parku.


Letenka Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman Národný Park, ktorý sa nachádza na južnom ostrove Nového Zélandu, je jedným z najkrajších národných parkov na svete. Tento park je prístupný po celý rok a ponúka návštevníkom množstvo turistických aktivít, ako napríklad turistiku, kajakovanie, plachtenie či obdivovanie krásnej prírody.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať do Abel Tasman Národného Parku, je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letové spojenia z rôznych miest Nového Zélandu priamo na letiská v blízkosti parku.

Jednou z najlepších možností je let do mesta Nelson, ktoré sa nachádza približne 60 kilometrov severne od parku. Let trvá necelé dve hodiny a ponúka nádherný pohľad na krásne pobrežie Nového Zélandu.

Po príchode na letisko v Nelsonu, je možné využiť taxíky alebo autobusovú dopravu, aby sa dostali priamo do Abel Tasman Národného Parku. Cesta trvá približne hodinu a pol a ponúka krásny výhľad na okolitú prírodu.

Po príchode na miesto môžete začať svoju dobrodružnú cestu po parku. Aktivity, ktoré sa tu ponúkajú, sú rôznorodé a patria medzi ne napríklad turistika, kajakovanie, plachtenie alebo vyhliadkové lety.

Turistika v Abel Tasman Národnom parku patrí medzi najobľúbenejšie aktivity návštevníkov. Celý park je prepletený turistickými chodníkmi a ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu. Medzi najobľúbenejšie trasy patria trasy z Awaroa Inlet na Torrent Bay alebo z Marahau na Anchorage.

Kajakovanie a plachtenie sú tiež veľmi obľúbenými aktivitami v Abel Tasman Národnom Parku. Návštevníci môžu prejsť celý park kajakom alebo sa vydať na plachtenie na vlnách Tasmánskeho mora.

Vyhliadkové lety ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na celý park zhora. Je to určite najromantickejší spôsob, ako obdivovať krásu Nového Zélandu.

Abel Tasman Národný Park je miestom, kde si môžete oddýchnuť od všedného dňa a vychutnať si krásy prírody v jednom z najkrajších národných parkov na svete. Letenka do Abel Tasman Národného Parku je teda určite tou najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť úžasnú dovolenku na Novom Zélande.


Ubytovanie Nový Zéland Abel Tasman National Park


Abel Tasman National Park je národný park, ktorý sa nachádza na severe Nového Zélandu. Je to najmenší národný park na Novom Zélande, avšak stále ponúka návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Mnoho turistov prichádza do tohto parku, aby si užili jeho jemných piesočných pláží, prekrásnych výhľadov a vynikajúcej prírody.

Ak sa chystáte navštíviť Abel Tasman National Park, je dôležité zabezpečiť si vhodné ubytovanie. Vybrať si správne ubytovanie môže byť zložité, pretože v parku je mnoho možností na výber. Tu je prehľad tých najobľúbenejších:

1. Kempingy

V národnom parku sú dostupné niektoré kempingy pre turistov, ktorí chcú prespať pod holým nebom. Sú to najmenej drahé možnosti ubytovania a umožňujú návštevníkom mať skutočný kontakt s prírodou v parku. Kempingy sú vybavené zariadeniami ako sú sprchy, toalety a náležitosti pre varenie.

2. Bungalovy a chaty

Bungalovy a chaty sú veľmi populárne v Abel Tasman National Parku. Mnoho z nich sa nachádza na plážach, ktoré sú obľúbenými miestami pre turistov. Majú prekrásne výhľady a sú ideálne pre návštevníkov, ktorí si chcú dopriať niečo trochu lepšie. Bungalovy a chaty sú vybavené zariadeniami pre varenie, postele a nábytok.

3. Luxusné apartmány

Ak si chcete užiť luxusné ubytovanie, Abel Tasman National Park má pre vás niektoré z najlepších apartmánov na Novom Zélande. Tieto apartmány sú zvyčajne umiestnené na plážach s úchvatným výhľadom na oceán. Sú vybavené nábytkom, kuchynskými zariadeniami a vlastným spaľňou.

Abel Tasman National Park je krásne miesto na dovolenku. Je to skutočný skvost Nového Zélandu a ponúka návštevníkom množstvo možností na ubytovanie. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, budete mať výnimočný zážitok pri kontakte s prírodou a plážami v Abel Tasman National Parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Abel Tasman National Park


1. Kde sa nachádza Abel Tasman National Park?
Odpoveď: Nachádza sa na severnom ostrove Nového Zélandu.

2. Ako sa dostanem do parku?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať autom, autobusom, z lode alebo letecky.

3. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
Odpoveď: Turistika, kajakovanie, šnorchlovanie, potápanie, plachtenie a obdivovanie scenérie.

4. Môžem tam kempovať?
Odpoveď: Áno, kempovanie je povolené, ale musíte si zabezpečiť povolenie a dodržiavať miestne pravidlá.

5. Sú v parku splachovacie toalety?
Odpoveď: Nie, v parku nie sú žiadne splachovacie toalety, ale sú tam toalety typu kompostovacie, plážové toalety a toalety s chemickými WC.

6. Aké zvieratá môžem v parku vidieť?
Odpoveď: V parku sa vyskytujú antilopy, jazvece, diviaky, zajace, kojoti a mnoho druhov vtákov a iných zvierat.

7. Musím platiť vstupné?
Odpoveď: Áno, vstupné sa platí. Cena závisí na vašom veku a čase, kedy navštívite park.

8. Aké sú časy otvorenia parku?
Odpoveď: Park je otvorený celoročne, ale niektoré aktivity, ako kajakárske túry, plachtenie a potápanie, sú dostupné iba v určitých obdobiach roka.

9. Aké je počasie v Abel Tasman National Park?
Odpoveď: Počasie je veľmi promenlivé a môže sa meniť rýchlo. Je dôležité mať s sebou vhodné oblečenie pre rôzne počasie.

10. Môžem plávať v oceáne v parku?
Odpoveď: Áno, môžete plávať v oceáne, ale musíte byť opatrní a dodržiavať miestne bezpečnostné pokyny.


Dovolenka Nový Zéland Abel Tasman National Park


Nový Zéland je krajina úžasných prírodných krás, ktorá si zaslúži byť na zozname túžob každého milovníka dobrodružstva a prírody. Abel Tasman National Park, nachádzajúci sa na najsevernejšom cípe Južného ostrova, je jedným z najkrajších miest na Novom Zélande a dokonca sa radí medzi najlepšie národné parky na svete.

Tento park je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat, ktoré sa tu vyskytujú v divokej prírode. Môžete tu vidieť modrého tučňáka, tukana, lachtana či delfína. Park je tiež známy svojimi zlatými plážami a krásne modrým morom. Abel Tasman sa skladá zo šesť rôznych turistických trás, ktoré vás zavedú do tajov divokej prírody tohto nádherného parku.

Ak si chcete užiť nádhernú plážovú dovolenku, navštívte pláže v blízkosti Anchorage, Totaranui alebo Bark Bay. Počas letných mesiacov sú tieto pláže obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov. Na pláži si môžete užiť relaxáciu, opaľovanie alebo si vyskúšať vodné aktivity, ako napríklad kajaky, plachtenie alebo plávanie. Okrem týchto pláží, Park Abel Tasman ponúka aj možnosť ubytovania v chate alebo v kempe, takže si môžete užiť pôžitok z prírody počas celého dňa.

Špecifickou dovolenkou v Abel Tasman National Parkje je tzv. Great Walk, ktorá vám umožní prejsť celý park pešo. Táto trasa je dlhá asi 60 kilometrov a cez štyri dni vás prevedie cez krásne malebné miesta alespoň ena z pláží parku.

Nenechajte si ujsť tento nádherný kúsok Nového Zélandu a navštívte Abel Tasman National Park, ktorý vám ponúka neskutočný zážitok obklopený krásnou prírodou.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky