Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Niger W National Park

Dovolenka Niger W National Park


Nigér W National Park: Prírodná a divoká dovolenka

Ak sa chystáte na dovolenku do Afriky a radi by ste sa ponorili do prírody, potom by ste mali návštevu Nigérskeho W National Parku začleniť do svojho zoznamu zážitkov. Tento národný park leží v západnej časti Nigeru a ponúka divoké zvieratá, ktoré sa vyskytujú voľne v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho, park má množstvo rastlinných druhov, ktoré sa vyskytujú iba v tomto regióne.

Tento park má približne rozlohu 10 000 km² a historický význam, pretože sa nachádza na križovatke transsaharskej trasy karavan. Tento park sa skladá z niekoľkých častí - severnej a južnej zóny, ktoré sú oddelené riekou Niger, ktorá vytvára obrovský oblúk.

Park je domovom pre veľké množstvo divokých zvierat. Najznámejším druhom je slon africký, ktorý sa tu vyskytuje vo veľkom množstve. Okrem toho, park je aj domovom pre leva, geparda, hyenu, krokodíla a viac ako 350 druhov vtákov. Navyše, zvieratá ako antilopy, gepardy a hyeny sú tu viditeľnejšie v období sucha, keď sa snažia nájsť vodu na prežitie.

Existujú rôzne spôsoby, ako sa dostať do Nigérskeho W National Parku. Najjednoduchší spôsob je cesta autom z Niamey, hlavného mesta Nigeru. Po príchode do parku sú dostupné rôzne turistické aktivity a prehliadky. Je možné prejsť hlboko do blízkych saván a prejsť cez rieku Niger, aby ste mohli vidieť zvieratá. Taktiež je tu možné usporiadať si niekoľko dní na prehliadky parku počas safari.

Napriek tomu, že Nigér W National Park nie je najznámejším turistickým miestom v Afrike, ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť divoké zvieratá voľne v ich prirodzenom prostredí. Ak hľadáte prírodnú a divokú dovolenku, tento park by mal byť významnou súčasťou toho, čo by ste chceli vidieť počas svoje návštevy v Afrike.


Počasie Niger W National Park


Niger W National Park sa nachádza v Južnom Nigeri a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín. Tento park je vyhľadávaný turistami najmä kvôli svojim divokým zvieratám ako sú gazely, levice, sloni, gepardi a hrochovia.

Počasie v parku Niger W sa javí ako suché a horúce s miernymi dažďami v priebehu roka. Teplota sa pohybuje medzi 25 až 40 stupňami Celzia. Obdobie dažďov trvá približne od mája do októbra a v tomto období môžu návštevníci vidieť množstvo zelených oáz a rôznych druhov vtákov, ktoré sa stretávajú na miestach, kde je viac vody.

V zime, ktorá trvá od novembra do apríla, sú v parku teploty nižšie, no stále dosahujú až 30 stupňov Celzia. V tomto období sa zvieratá držia viac pri vodných zdrojoch a snažia sa vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu.

Pri návšteve parku Niger W je dôležité si vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. V parku platia prísne pravidlá a návštevníci by mali rešpektovať prírodné prostredie a zvieratá, ktoré v parku žijú.

Návšteva parku Niger W je skvelým zážitkom pre tých, ktorí milujú prírodu a zvieratá. Počasie v parku poskytuje ideálne podmienky na pozorovanie divokej fauny a flóry. V parku návštevníci nájdú nielen zvieratá a rastliny, ale podniknú aj zaujímavé turistické trasy a môžu sa naučiť o kultúre a histórii miestnej oblasti.

Vzhľadom k tomu, že park Niger W sa nachádza v subtropickom pásme, má špecifické klimatické podmienky. Pre návštevníkov, ktorí plánujú navštíviť park, je dôležité zistiť najaktuálnejšie informácie o počasí a o pripravenosti parku na ich návštevu. S dobrým plánovaním a vybavením sa môžete tešiť na skvelý pobyt v jednom z najkrajších parkov v Afrike.


Ubytovanie Niger W National Park


Niger W National Park je jedným z najväčších a najdôležitejších chránených oblastí v západnej Afrike. Park sa nachádza na pomedzí Nigeru, Beninu a Burkinu Faso a je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, hyen a mnohých iných. Preto je táto oblasť cieľom mnohých turistov, ktorí sem prichádzajú nielen kvôli krásnej krajine, ale aj pre jej bohatú faunu a flóru.

Ak sa rozhodnete navštíviť Niger W National Park, budete potrebovať ubytovanie, ktoré vám poskytne pohodlie, priestrannosť a blízkosť k prírodnej kráse parku. Tu nájdete niektoré z možností ubytovania v tejto oblasti.

1. Campement Baba Léon

Campement Baba Léon je jednou z najpopulárnejších možností ubytovania v Niger W National Park. Nachádza sa v samom srdci parku a ponúka ubytovanie v rôznych typoch stanov. Stanové obydlia sú vybavené posteľami a základným vybavením, vrátane toalety a sprchov.

Okrem ubytovania v stanoch, Campement Baba Léon taktiež ponúka reštauráciu a bar, kde si môžete oddýchnuť a ochutnať tradičné jedlá z tohto regiónu. Pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšie pohodlie, tu nájdete aj bungalovy s vlastnou kúpeľňou a dvojlôžkovými posteľami.

2. Domaine de Bora

Domaine de Bora je ďalšou možnosťou ubytovania v Niger W National Park. Nachádza sa v oblasti Hérémakono a ponúka rôzne typy ubytovania, vrátane stanov a bungalovov.

Stanové obydlia sú vybavené posteľami a základným vybavením a kúpeľne a toalety sú umiestnené na spoločnej ploche. Bungalovy sú vybavené vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou a sú vhodné pre tých, ktorí preferujú väčšie pohodlie.

Domaine de Bora taktiež ponúka reštauráciu, ktorá podáva tradičné jedlá a nápoje a zároveň poskytuje nádherný výhľad na okolitú krajinu.

3. Campement Le Relais de la Bouche du Roi

Campement Le Relais de la Bouche du Roi sa nachádza v blízkosti ústia rieky Niger do Atlantiku. Ponúka ubytovanie v stanoch s posteľami a základným vybavením a taktiež v bungalovoch s vlastnou kúpeľňou a klimatizáciou.

Okrem ubytovania, Campement Le Relais de la Bouche du Roi ponúka aj reštauráciu, ktorá podáva tradičné jedlá a nápoje, a tiež poskytuje prístup k bazénu, kde si môžete oddýchnuť a ochladiť sa po dni strávenom objavovaním parku.

Výber ubytovania v Niger W National Park závisí od vašich preferencií a potrieb. Každé z týchto ubytovacích zariadení má svoje výhody a nevýhody. Bez ohľadu na vašu voľbu však budete mať príležitosť preskúmať krásy parku a zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo v západnej Afrike.


Najčastejšie otázky a odpovede Niger W National Park


Otázka: Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Niger W National Parku?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu sú december a január, keď je suché obdobie.

Otázka: Aké druhy zvierat môžem vidieť v parku?
Odpoveď: V parku žijú sloni, levy, hyeny, gepardi, krokodíly a mnoho iných druhov zvierat.

Otázka: Potrebujem víza na návštevu Niger W National Parku?
Odpoveď: Áno, pre vstup na územie Nigérie je potrebné mať platné víza.

Otázka: Koľko stojí vstup do parku?
Odpoveď: Vstupné do parku je 5000 náira (približne 12,5 dolárov) pre zahraničných turistov.

Otázka: Kedy sú zvyčajne otvorené brány parku?
Odpoveď: Brány parku sú pre verejnosť otvorené celý rok, avšak v niektoré dni môžu byť zatvorené z dôvodu bezpečnosti alebo počas dažďov.

Otázka: Ako sa dostanem do parku?
Odpoveď: Najlepšie je cestovať autom alebo taxíkom z miesta, kde sa ubytujete. Cesta autom z hlavného mesta Abuja trvá približne 9 hodín.

Otázka: Je možné prenajať si sprievodcu v parku?
Odpoveď: Áno, prenajatie si sprievodcu je nutné a je odporúčané, pretože v parku sa nachádza mnoho nebezpečných druhov zvierat.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
Odpoveď: Navštívte múzeum v parku alebo sa vydejte na safari, aby ste mohli vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Taktiež je možné si prenajať jazdecké koníčky a vydávať sa na jazdu po parku.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať v Niger W National Parku?
Odpoveď: V parku sa nachádza niekoľko táborových miest, kde sa môžete ubytovať v stanoch alebo chatách s posteľami.

Otázka: Aké sú najbližšie letiská k Niger W National Parku?
Odpoveď: Najbližšie letiská sa nachádzajú v meste Sokoto a Kano. Odtiaľ sa môžete dostať na autobusovú stanicu a ísť do parku autom alebo taxíkom.


Letenka Niger W National Park


Niger W National Park je unikátny a ohromujúci prírodný park, ktorý sa nachádza v Nigeri. Jeho rozloha sa rozprestiera na viac ako 1,2 milióna hektárov a patrí k najväčším parkom v západnej Afrike. Je to miesto, ktoré by malo byť na zozname každého cestovateľa, ktorý má radi prírodu, divoké zvieratá a nezabudnuteľné zážitky.

Aby ste sa dostali na miesto, kde si môžete užívať všetky tieto skvelé zážitky, musíte si najprv kúpiť letenku do Nigeru. Najlepšie miesto, kde si môžete nájsť lacné letenky do Nigeru, je cez internet. Existuje niekoľko online stránok, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšie letenky za najvýhodnejšiu cenu. Prípadne si môžete všetko zabezpečiť s pomocou cestovnej kancelárie, ktorá vám zariadi aj všetky ostatné potrebnosti. Samozrejme nezabudnite na platnosť pasu a víza do krajiny.

A keď už budete mať letenku a všetko potrebné zabezpečené, môžete vycestovať do Nigeru a navštíviť Niger W National Park. Tento park je jedinečný, pretože sa nachádza uprostred púšte a je domovom pre množstvo divokých zvierat, ako sú slony, žirafy, antilopy a mnoho iných druhov vtákov a zvierat. Je to oblasť, kde sa príroda a divočina stretáva s kultúrou miestnych obyvateľov a ich tradíciami.

V parku môžete vidieť rozmanité scenérie, ako sú rieky, hory, púšte a oázy, ktoré vytvárajú nádherný obrazový efekt a sú fascinujúcim miestom na prechádzky a turistiku. Existuje množstvo možností, ako si môžete užiť tento park, napríklad safari, prechádzky, výlety na koni a mnoho ďalších aktivít.

Okrem toho, že navyše položka na vášom zozname cestovateľských zážitkov sa nachádza prechádzka zvláštneho vzducholodia cez púšť! Počas cesty uvidíte park zvrchu s výhľadom na pôsobivý panoramatický výhľad!

Niger W National Park je bezpochyby jedným z najkrajších a najdivokejších prírodných parkov na svete. Ak radi cestujete a hľadáte skvelé zážitky, neúspešne hľadajúc zaujímavé miesta, kde by ste mohli zažiť divočinu, prírodu a kultúru, tento park by ste si nemali nechať ujsť. Preto neváhajte a začnite plánovať svoju cestu do Nigeru, aby ste si mohli užiť neuveriteľné zážitky v Niger W National Parku!


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky