Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nepál Patan Durbar Square

Letenka Nepál Patan Durbar Square


Patánsky Durbar Square je historické miesto v Nepále, ktoré predstavuje jeden z najdôležitejších kultúrnych pamiatok v krajine. Leží blízko Kathmandu v údolí Káthmándského na území mesta Patan. Táto oblasť je dôležitá pre miestnu históriu a kultúru, pretože Patan bola jedným z významných náboženských a obchodných centier na prelome storočí.

Patánsky Durbar Square ponúka návštevníkom úžasné architektonické prvky, ktoré sú značným príkladom miestnej kultúry a histórie. Toto miesto obsahuje nespočetné množstvo chrámov, palácov, fontán, námestí a obeliskov, ktoré sa medzi sebou prelínajú, vytvárajúc tak jedinečné miesto, ktoré je v Nepále bezkonkurenčné.

Patan, ako mesto, ponúka návštevníkovi skvelé zážitky, ale Patánsky Durbar Square je niečo úplne iné. Toto miesto je dokonalým príkladom miestnej kultúry, ktorá sa zanechala v Nepále na mnohých miestach roka.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vrátiť späť v čase, Patánsky Durbar Square je tou správnou voľbou. Každá budova a stavba tu má svoj príbeh, a teda i svoje miesto v histórii miesta. Hoci sa tu nachádzajú aj moderné stavby, ako napríklad turistické hotely a iné obchody, ktoré vytvárajú zmes starovekej a moderného mesta, Patánsky Durbar Square zachováva svoj historický význam.

Nakoniec, cesta do Nepálu a návšteva Patánskeho Durbar Square môže byť úplne nezabudnuteľným zážitkom a pamiatkou, ktorá sa na nás bude spájať navždy. Nebojte sa teda ponoriť do varuhov dejín Nepálu a stiesniť sa v úzkom priestore veľkomesta, aby ste si mohli vychutnať túto krásu v jej plnej podobe. Všetko toto sa deje v Nepále, na Patánskom Durbar Square.


Počasie Nepál Patan Durbar Square


Patan Durbar Square je jedným z najkrajších a najstarších miest v Kathmandu - hlavnom meste Nepálu. Nachádza sa v blízkosti pohoria Himaláje a je obklopené nádhernými historickými budovami, chrámami a palácmi. Toto miesto má bohatú kultúrnu históriu, ktorá sa odráža v jeho architektúre a umení.

Počas každého ročného obdobia tu vládne iné počasie. V lete - od mája do septembra - sa teploty môžu vystúpiť až na 35 stupňov Celzia. Toto obdobie je veľmi populárne pre turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť Patan Durbar Square v tomto období, odporúčame vám mať so sebou ochranný krém na pokožku a chrániť sa pred slnečnými lúčmi.

V zime - od októbra do apríla - sú teploty oveľa príjemnejšie a pohybujú sa medzi 10 a 20 stupňami Celzia. Toto obdobie má nižšiu vlhkosť a v noci môže byť chladnejšie. Zimné obdobie je pre turistov o niečo menej navštevované ako letné, ale stále tu nájdete mnoho zaujímavostí.

Patan Durbar Square má aj svoj monzúnový obdobie - od júna do septembra. Tie môže byť dážďové obdobie a príležitostne môžu nastať záplavy. Východiskom je, byť pripravený s vhodným oblečením a obuvou.

Keďže je Patan Durbar Square umiestnený v pohorí Himalájí, môžete očakávať chladné a veterné ráno a večer. Odporúčame mať so sebou vrstvové oblečenie, ktoré si môžete prispôsobiť počasiu, ktoré sa často mení v priebehu dňa.

Celkovo je Patan Durbar Square krásnym miestom, ktoré môže byť navštívené po celý rok. Ak máte radi teplo a svetlo, navštívte ho počas leta a jeho teplých slnečných dní. Ale ak preferujete príjemné počasie, smerujte k nemu počas jesene a zimy. Najdôležitejšie je mať pri sebe dostatočne teplé a vhodné oblečenie, aby ste sa mohli pohodlne pohybovať a užiť si krásy tohto miesta.


Ubytovanie Nepál Patan Durbar Square


Ak hľadáte ubytovanie v Nepále, nevynechajte príležitosť navštíviť Patan Durbar Square. Ide o krásne historické námestie, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok a kultúrneho dedičstva Nepálu.

Patan Durbar Square sa nachádza v meste Lalitpur, ktoré sa nachádza asi 5 km južne od hlavného mesta Nepálu, Káthmandu. Je to jeden z troch kráľovských námestí v údolí Kathmandu, ktoré sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Na tomto námestí nájdete mnoho historických a kultúrnych pamiatok, ktoré sú dôležité pre miestnu kultúru a tradície. Námestie je tiež centrom tradičného umenia, kultúry a remesiel, ktoré sa viažu k miestnym tradíciám Nepálu.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Patan Durbar Square, máte niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pre tradičné hotely alebo možno skôr pre ubytovanie v hosteli alebo penzióne. Tu sú niektoré z možností ubytovania v okolí Patan Durbar Square, ktoré by mohli byť zaujímavé:

1. Dalai-La Boutique Hotel: Ide o kúpeľný hotel so záhradou a reštauráciou v blízkosti Patan Durbar Square. Hotel ponúka luxusné izby s exotickým nábytkom a špeciálnymi antikami. Či už ste na služobnej ceste alebo na dovolenke, v hoteli si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa.

2. Hostel One Nepal: Táto moderná ubytovňa sa nachádza asi 5 minút chôdze od Patan Durbar Square a ponúka rôzne druhy izieb vrátane spoločných izieb pre cestovateľov na úsporný rozpočet. Hostel má vynikajúcu recenziu od návštevníkov a má dobrú polohu, ak hľadáte miesto na preskúmanie miestneho kultúrneho dedičstva.

3. Patan Boutique Hotel: Tento elegantný hotel sa nachádza len niekoľko krokov od Patan Durbar Square a ponúka klimatizované izby s bezplatným Wi-Fi pripojením. Hotel má tiež vynikajúcu reštauráciu s tradičnými nepálskymi jedlami, ktoré sa pripravujú z miestnych surovín.

Ak teda plánujete návštevu Nepálu, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie v blízkosti Patan Durbar Square. Rozlúčite sa s každodennosťou a vychutnajte si krásy a kultúru tohto nádherného destinácie. Užite si vašu cestu a nájdite si vhodné ubytovanie s hodnotením od miestnych návštevníkov kedykoľvek počas roka.


Dovolenka Nepál Patan Durbar Square


Patan Durbar Square - klenot v srdci Nepálu

Nepál je krajina obklopená horami, ktorá láka návštevníkov z celého sveta svojou kultúrou, históriou a krásnymi prírodnými scenériami. Patan Durbar Square, nachádzajúci sa v hlavnom meste Káthmándú, je jedným z najkrajších a najvýznamnejších miest v krajine.

Patan Durbar Square, ktorý je zároveň súčasťou Svätého územia, je známy svojou architektúrou z 16. - 18. storočia. Toto miesto je plné kultúrnych a historických pamiatok, ktoré ukazujú život a kultúru Nepálu v minulosti. Keď prechádzate okolo slávnych budov, môžete vidieť zaujímavé výtvory a kamennú architektúru.

Jedným z najvýznamnejších budov v Patan Durbar Square je Kráľovský palác. Budovu nechal postaviť Krišna Malla v 17.storočí a bola používaná ako sídlo kráľov a kráľovných po mnoho generácií. Zahrnuje nádvorie a palácové múzeum, kde môžete vidieť rôzne artefakty, slávnostné oblečenie a zbrane.

Okrem toho môžete navštíviť aj mnoho hinduistických chrámov v Patan Durbar Square. Medzi nimi je aj Kusum Shakhara, jeden z najstarších a najväčších chrámov v Nepále, kde si môžete pozrieť úchvatnú architektúru a kultúrne dedičstvo Nepálu.

Pre milovníkov umenia a remesiel, Patan Durbar Square ponúka bohatú ponuku nákupu klenotov z rôznych druhov kameňov, drahokamov a kvalitného šperkovania. Pri nákupe na trhoch majte na pamäti, že tu nie je pevná cena, takže sa pokojne nebojte obchodovať a vyskúšať svoje obchodné zručnosti.

Okrem kultúry a pamiatok, môžete sa tu aj zrelaxovať a odpočinúť si. Nájdete tu mnoho reštaurácií s tradičnou nepálskou kuchyňou, obchody s darčekmi a priame spojenie s mnohými turistickými miestami v Káthmándú. Po návšteve Patan Durbar Square nezabudnite tiež navštíviť trhy v meste, kde si môžete kúpiť rôzne miestne produkty.

Celkovo, Patan Durbar Square je jedným z najkrajších a najvýznamnejších miest v Nepále. Nie je prekvapením, že toto miesto v minulosti prilákalo veľký počet turistov a stále je to populárna atrakcia. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť toto miesto, pripravte sa na nezabudnuteľnú kultúrnu a historickú zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Patan Durbar Square


Otázky a odpovede týkajúce sa Patan Durbar Square v Nepále:

1. Čo je Patan Durbar Square?
Odpoveď: Patan Durbar Square je historické námestie nachádzajúce sa v meste Patan v Nepále.

2. Aké sú otváracie hodiny Patan Durbar Square?
Odpoveď: Patan Durbar Square je otvorený každý deň od 9:00 do 17:00 hod.

3. Aký je vstupný poplatok do Patan Durbar Square?
Odpoveď: Vstupný poplatok do Patan Durbar Square je 1000 NPR pre zahraničných návštevníkov a 50 NPR pre miestnych návštevníkov.

4. Aké sú najciekavejšie miesta v Patan Durbar Square?
Odpoveď: Najciekavejšie miesta v Patan Durbar Square sú Křížna chrámy, Zlatý chrám a Kráľovský palác.

5. Je povolené fotografovať v Patan Durbar Square?
Odpoveď: Áno, záberovanie fotografií je dovolené, avšak nie je povolené používať blesk.

6. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Patan Durbar Square?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Patan Durbar Square je v období od septembra do decembra, keď je počasie suché a prijateľné.

7. Ako sa dostanete do Patan Durbar Square?
Odpoveď: Patan Durbar Square sa nachádza v meste Patan v Nepále a je možné sa tam dostať taxíkom alebo miestnym autobusom z hlavného mesta Kathmandu.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky