Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nepál Manaslu Circuit Trek

Letenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Manaslu Circuit Trek je jednou z najkrajších trekkingových trás v Nepále, ktorá sa nachádza v oblasti Himalájí. Táto trasa je zaujímavá pre svoje úchvatné scenérie, nádhernú krajinu a kultúrne bohatstvo. Pre tých, ktorí by chceli podniknúť túto dobrodružnú cestu, je potrebné zabezpečiť si letenku do Nepálu.

Letenky do Nepálu sa dajú zakúpiť cez internet, alebo na letiskách v rôznych mestách. Keďže turistický ruch je dôležitou časťou národného hospodárstva Nepálu, existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Nepálu za výhodné ceny.

S cieľom podniknúť Manaslu Circuit Trek je najlepšie letieť do Kathmandu, ktoré je hlavným mestom Nepálu. Z Kathmandu sa potom môžete dostať do Arughat alebo Soti Khola, odkiaľ sa začína trasa.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti na leteckej spoločnosti a ročnom období. Ideálne obdobie na podniknutie Manaslu Circuit Trek je od marca do mája a od septembra do novembra, keď sú podmienky na turistiku najlepšie a počasie je pomerne stabilné. Ceny leteniek v tomto období sú však väčšinou vyššie ako počas zimy alebo monzúnového obdobia.

Pri nákupe letenky by ste si mali dôkladne zvážiť rôzne faktory a porovnať ceny od rôznych leteckých spoločností. Okrem toho by ste mali tiež zvážiť svoje cestovné plány a zabezpečiť si letenku s primeraným časom medzi odletom z domu a odletom z Kathmandu.

Manaslu Circuit Trek vám ponúka možnosť objaviť krásy Nepálu a preskúmať nádherné scenérie a kultúru na vlastné oči. Zabezpečte si svoju letenku ešte dnes a vyrazte na dobrodružstvo svojho života.


Počasie Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je známy pre svoje nádherné prírodné krajiny a zaujímavé turistické trasy, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jednou z najkrajších a najobľúbenejších trás je Manaslu Circuit Trek, kde si môžete vychutnať nezabudnuteľné zážitky na pomedzí Nepálu a Tibetu.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza v centrálnej oblasti Nepálu a nachádza sa v nadmorskej výške 8 156 metrov. Celá trasa má dĺžku 177 kilometrov a trvá zhruba od 14 až 17 dní, v závislosti od rýchlosti a kondície turistu.

Počas celého Manaslu Circuit Treku musia turisti prekonať množstvo kopcov, prechádzať cez krásne horské rieky a údolia, obdivovať krajiny a pohľady, ktoré vám vezmú dych. Avšak, predtým, než sa rozhodnete vstúpiť na túto úžasnú trasu, musíte si byť vedomí, že počasie v tejto oblasti je neprimerane zmenlivé.

Najlepší čas na to, aby ste sa vybrali na Manaslu Circuit Trek je koniec septembra až začiatok novembra. Tento čas je prichýlený k malému množstvu zrážok, čo znamená, že máte dobrú príležitosť obdivovať skvelé pohľady a fotky našej planéty.

Na druhej strane, čas od februára do mája je druhým najlepším časom na túto trasu, pretože počasie je stabilné a zväčša priaznivé. Avšak, v tomto období dochádza k veľa prudkým nárazom vetra, ktoré môžu spôsobiť problémy v podobe zmätku a môžu ovplyvniť vašu schopnosť vidieť všetky krásne výhľady.

Prvá tretina trasy sa pohybuje na západnej strane hrebena a je veľmi suchá oblasť. Zvyčajne je tu malé množstvo zrážok a teploty sú mierne počas dňa a v noci sú chladné. Potom sa trasa pohybuje cez údolí, kde môže byť počasie namáhavé, so zväčšením množstva zrážok a nižších teplôt.

Najvyššie bodky na trase sú Larkya La Pass, ktorý sa nachádza na nadmorskej výške 5106 metrov. V nepriaznivom počasí, pohyb po tejto oblasti môže byť veľmi zložitý, preto by ste sa mali pripraviť na horenie, a zariadiť sa na ochranu pred extrémnym počasím, ako sú silné vetry, sneženie a nepredvídateľná zmena počasia.

Ak sa rozhodnete pre túto úžasnú trekovú trasu, nezabudnite vziať so sebou dostatočné množstvo oblečenia na ochranu pred zemitým a chladným počasím. Navyše treba vziať zhruba 1 až 2 litrov pitnej vody na cestu, a povinné je mať so sebou aj ďalšie dispozitívy a práčky, aby ste mohli byť pripravení na všetky situácie.

Napriek zložitosti počasia, oblasť Manaslu Circuit Trek je skutočne nádherná a môže byť najlepším výberom pre akéhokoľvek tímového a individuálneho turistu, ktorý chceli spoznať krásu tohto sveta.


Ubytovanie Nepál Manaslu Circuit Trek


Manaslu Circuit Trek je jeden z najkrajších a najzaujímavejších trekov v Nepále. Nachádza sa v regióne Manaslu v centrálnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Tibetom. Tento trek ponúka spektakulárne výhľady na vysoké vrchy Himalájí, tradičné dedinky, úchvatné scenérie a fascinujúcu kultúru a život miestnych obyvateľov.

Ak sa chystáte absolvovať Manaslu Circuit Trek, je dôležité zabezpečiť si kvalitné ubytovanie. V blízkosti trasy je množstvo ubytovacích možností pre turistov, vrátane hotelov, hostincov a základní, ktoré ponúkajú komfortné a cenovo dostupné ubytovanie.

Väčšina ubytovacích zariadení má základné vybavenie, ako sú posteľné prádlo, uteráky a teplú vodu. Niektoré zariadenia poskytujú aj stravovanie, ktoré sú zvyčajne založené na miestnych chutích. Turisti môžu ochutnať tradičné pokrmy, ako sú momos (naplnené kapsy cesta, podobné knedlíkom) alebo dal-bhat (ryža so syrom a omáčkou). Pred ubytovaním sa môžete dohodnúť na príprave jedál podľa svojich preferencií.

Pre tých, ktorí preferujú luxusnejšie ubytovanie, je k dispozícii aj niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú veľké izby s výhľadom na vrcholy Himalájí. Tieto hotely sú drahšie, ale ponúkajú oveľa viac pohodlia a zariadení.

Napriek tomu, že v regióne Manaslu sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, je dôležité si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas sezóny (marec až máj a september až november), kedy je dopyt vysoký.

Ak sa chystáte na Manaslu Circuit Trek, určite budete potrebovať kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní oddýchnuť si a nabrať sily na ďalšiu cestu. Existuje množstvo ubytovacích zariadení v blízkosti trasy, ktoré vám ponúknu pohodlie a príjemný pobyt. Nezabudnite si ubytovanie zabezpečiť vopred a užite si svoju cestu v nepálskych Himalájach.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Manaslu Circuit Trek


1. Koľko dní trvá Manaslu Circuit Trek v Nepále?
- Trek trvá zvyčajne 14 až 16 dní.

2. Aká je najlepšia doba na absolvovanie Manaslu Circuit Trek?
- Najlepšie obdobie je jar (marec-máj) a jeseň (september-november).

3. Potrebujem víza na cestu do Nepálu?
- Áno, pre vstup do Nepálu potrebujete vízum.

4. Potrebujem určité povolenia na Manaslu Circuit Trek?
- Áno, potrebujete Manaslu trekking permit a Annapurna conservation permit.

5. Je potrebné sa báť nadmorskej výšky na Manaslu Circuit Trek?
- Áno, nadmorská výška môže byť nebezpečná. Je dôležité postupovať pomaly a prispôsobiť sa výške.

6. Aká je ťažkosť Manaslu Circuit Trek?
- Trek je značne náročný, s veľkým prevýšením a prechodom cez výškové pasy.

7. Ako sa tam dostanem?
- Najlepšou možnosťou je let do Medzinárodného letiska v Kathmandu v Nepále.

8. Potrebujem si so sebou nosiť vlastné vybavenie?
- Áno, väčšinu výstroja a technické vybavenie si musíte brať so sebou, ale sú tam aj miestne obchody, kde si vybavenie môžete požičať.

9. Budem mať možnosť navštíviť kultúrne miesta počas treku?
- Áno, počas treku navštívite miesta ako Budhismus a horolezecké múzeum.

10. Ako sa stravujete v priebehu trasy?
- Jedlo zvyčajne zahŕňa miestnu tradičnú kuchyňu a musíte ich brať so sebou.


Dovolenka Nepál Manaslu Circuit Trek


Nepál je krásna krajina s úchvatnou prírodou a kultúrou. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v tejto krajine patrí Manaslu Circuit Trek - jedna z najspekakulárnejších horských túr na svete. Táto dovolenka ponúka okrem nádherných výhľadov aj možnosť oboznámiť sa s tamkajšou kultúrou a zvyklosťami obyvateľov.

Manaslu Circuit Trek sa nachádza na západnej hranici Nepálu v oblasti Manaslu Conservation Area, ktorá sa rozprestiera na území 1663 km². Táto oblasť bola vyhlásená za chránený park a patrí medzi najcennejšie oblasti pre zachovanie biodiverzity, kde sa nachádza aj najvyšší vrch Nepálu - Manaslu (8 156 m n. m.). Trek trvá približne 14 dní a vedie cez horské zátoky po upravených chodníkoch po celom okolí Manaslu.

Trek začína v oblasti Gorkha, kde sa nachádza starý kráľovský palác a podujatie starého ťaženia do záhrad s ponúkaním jedla a nápojov. Potom sa vydáte cez rieky, drevené mosty, vodopády a rokliny, medzi ktorými sa skrývajú typické dediny s tradičným každodenným životom.

Počas celej túry máte možnosť vidieť množstvo fauny a flóry a byť súčasťou miestnych kultúr. To vám dáva možnosť ochutnať tradičné jedlá a spoznať zvyklosť a život miestneho obyvateľstva. Okrem toho sa môžete tiež pokochať nádhernými výhľadmi na pohorí Himaláje a vychutnať si jazdu na slonovi alebo si vyskúšať rafting po rieke Budi Gandaki.

Trek Manaslu Circuit je skutočná výzva pre turistov, ktorí si túto oblasť vyberú. Nachádza sa v strmých horách, čo znamená, že nie je ľahká. Dobrá fyzická kondícia a dostatočná príprava sú nutné. Treba dávať pozor na extrémne počasie, ako sú náhle dažde alebo snehové búrky.

Celkovo by som odporúčal túto dovolenku pre tých, ktorí sa nebojia výziev a pokojnej inteligencie a sú radi, keď vidia nové kultúry, jedlá a krásne scenérie. Trek Manaslu Circuit ponúka všetko toto a ešte oveľa viac, takže sa určite oplatí ho zaradiť do svojho zoznamu prípadných dovoleniek!


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky