Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Nemecko The Rhine Valley

Dovolenka Nemecko The Rhine Valley


Nemecko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín v Európe. Svojou pestrosťou prírodných aj historických pamiatok si zasluhuje pozornosť návštevníkov z celého sveta. Jedným z najpopulárnejších miest v Nemecku, ktoré stojí za to navštíviť, sú údolia Rýna.

The Rhine Valley je nádherná oblasť, ktorú tvoria hory a zelené doliny s riekou Rýnom na svojom strede. Tá sa tiahne cez Nemecko, Švajčiarsko a Holandsko. Najkrajšia časť Nemeckého údolia Rýna sa nachádza medzi mestečkami Bingen a Koblenz, ktoré sú od seba vzdialené okolo 60 kilometrov.

Nemecké údolie Rýna je známe svojimi prekrásnymi dedinkami, majestátnymi hradmi, tradičnými vinicami a svetovým dedičstvom UNESCO. Tento malebný kúsok krovi už dlhé roky privádza turistov z celého sveta a ponúka rôzne turistické atrakcie a aktivity.

Môžete sa túlať cestou, ktorá vedie cez okolité hory, kde uvidíte nádherné výhľady na údolie pod vami. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej histórie, sú k dispozícii prehliadky hradov v oblasti, ako napríklad hrad Rheinstein na juhu od mestečka Bingen alebo hrad Marksburg nachádzajúci sa v blízkosti mesta Braubach. V týchto hradných komplexoch môžete vidieť zbrane, útočné zábrany, zvláštne zariadenia, šchildy a samozrejme aj tradičné nemecké kostýmy.

Rýnska národná zahrada v meste OBERWERTEk je ďalšou lokáciou, ktorú by ste nemali prepásť. Táto záhrada je domovom najväčšieho zberu rôznych druhov rastlín v Nemecku. Pre milovníkov dobrého vína sú k dispozícii vinice, kde kvalitné víno zrelé na svahu, nájdete v každom ročnom období. Slovne povedané, v Nemecku je víno stále k dostaniu obzvlášť v oblastiokolo mesta Rüdesheim.

Pri návšteve Nemecka by ste nemali zabudnúť na gastronómiu. V Nemecku sú známe mnohé chutné druhy pokrmov. Medzi populárne chuťovky patria vyprážané bravčové rezeňe (Schnitzel), klobásy (Würstchen) alebo kyslá kapusta (Sauerkraut). Tieto jedlá si môžete pochutnať v miestnych reštauráciách popri nádherných výhľadoch na údolie Rýna.

Údolie Rýna je rovnako veľkým impulzom pre cykloturistov, ktorí si radi užívajú aktívny oddych v prírode. Značených cyklotrás je v tejto oblasti mnoho, a tak si každý môže nájsť trasu podľa svojho vkusu a kondície. Cyklotrasy vedú po nádherných dolinách plných viníc a zažijete tak úžasný pocit slobody.

Celkovo povedané, Nemecko The Rhine Valley je kúzelný kúsok zeme s nespočetným množstvom turistických atrakcií a prírodných krás. Pre všetkých, ktorí si chcú užiť romantiku a zároveň poznávať históriu a kultúru tohto krásneho kúsku Európy, je The Rhine Valley najlepším miestom pre dovolenkový pobyt.


Ubytovanie Nemecko The Rhine Valley


Nemecko The Rhine Valley - krásny kút s vynikajúcim ubytovaním

Nemecko sa môže pyšniť mnohými krásnymi oblasťami, ale Rhinské údolie je určite jedným z najkrajších. Toto údolie sa rozprestiera od mesta Koblenz na juhu až po mesto Bingen na severe a ponúka úžasné výhľady, z histórie bohaté mestá a vynikajúce ubytovanie pre turistov.

Mesto Koblenz je skvelým miestom na prechádzky po pešej zóne s mnohými obchodmi, reštauráciami a kaviarňami. Najznámejšou atrakciou mesta je Deutsches Eck (Nemecký roh), kde sa Rieka Mára zúčastňuje Rýna. Toto miesto je domovom obrovskej sochy cisára Willhelma I. Z Koblenzu môžete s jazerom Rhine Explorer preskúmať Rýn. Rhine Explorer je krytý vlak loďou, ktorý vám poskytne nádherný výhľad na údolie Rýna.

Ako sa približujete k mesta Bacharach, pozornosť upútajú impozantné pevnosti, ktoré sú umiestnené na skalných vrcholoch nad mestom. Bacharach ponúka vynikajúcu možnosť objavovania vinohradov a aromatizovaných vinárstiev okolo mesta. Okolitý kraj ponúka skvelé miesta na turistiku, cyklistiku a jazdenie na koni.

Ďalším unikátnym mestom, ktoré navštívite, je St. Goar, kde sa nachádza zámok Rheinfels, najväčší zámok v údolí Rýna. Tento zámok má rozlohu viac ako 16 hektárov a je dôležitou súčasťou tohto kúzelného kraja. Okrem toho môžete navštíviť tiež katedrálu St. Goar.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto krásnom kúte Nemecka, existuje mnoho skvelých možností. Môžete si vybrať z hotelov, penziónov alebo súkromných apartmánov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú vynikajúce vybavenie vrátane WiFi pripojenia, klimatizácie a výrazných balkónov, ktoré poskytujú nádherný výhľad na krásy údolia Rýna.

Nemecko The Rhine Valley je skvelou destináciou pre tých, ktorí hľadajú odpočinok v prírodnom prostredí a zároveň chcú objavovať kultúru, históriu a miestne atrakcie. Okolitý kraj, bohatý na vinohrady, zámky a pevnosti, ponúka vynikajúce príležitosti na objavovanie a dobrodružstvo. A s výberom vynikajúceho ubytovania máte zaručené comfortné a pohodlné bývanie v tomto úchvatnom kúte Nemecka.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Rhine Valley


1. Čo je Rýnska dolina?
- Rýnska dolina je údolie rieky Rýn, ktorá preteká cez Nemecko.

2. Aké miesta by som si mal pozrieť v Rýnskej doline?
- Niektoré z najznámejších miest v Rýnskej doline zahŕňajú Kolín nad Rýnom, Drážďane a Heidelberg.

3. Sú v Rýnskej doline nejaké zaujímavé atrakcie?
- Áno, v Rýnskej doline je množstvo zaujímavých atrakcií, ako napríklad starodávne zámky, malebné dedinky a vodopády.

4. Ako môžem prejsť rieku Rýn?
- Môžete prejsť Rýn lodou alebo trajektom.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Rýnskej doliny?
- Najlepším časom na návštevu Rýnskej doliny je na jar alebo na jeseň, keď sú teploty príjemné a viditeľnosť je dobrá pre fotografie.

6. Aké je miestne jedlo v Rýnskej doline?
- Tradičné jedlo v Rýnskej doline zahŕňa Weck, Worscht un Woi (klobása, chlieb a víno).

7. Aké letisko sa nachádza najbližšie k Rýnskej doline?
- Letisko Frankfurt International sa nachádza približne hodinu jazdy od Rýnskej doliny.

8. Môžem si v Rýnskej doline požičať bicykel?
- Áno, mnoho miest v Rýnskej doline ponúka služby pre požičanie bicykla.

9. Aký je priemerne dĺžka pobytu v Rýnskej doline?
- Priemerná dĺžka pobytu v Rýnskej doline zvyčajne trvá 3 až 5 dní.

10. Potrebujem vízum na návštevu Rýnskej doliny?
- Ak ste občanom EÚ, nie je potrebné žiadne vízum. Pre občanov iných krajín by ste si mali overiť potrebné vízum na oficiálnej webovej stránke Nemecka.


Počasie Nemecko The Rhine Valley


The Rhine Valley v Nemecku sa môže pochváliť krásnym počasím počas celého roka. Podnebie v oblasti je celková mierne, s teplými letami a miernymi zimami. To znamená, že budeš môcť užívať si krásne výhľady na celoročnej báze.

Letá v Nemecku sú zvyčajne teplé a slnečné, ale nie veľmi horúce. Priemerná teplota v oblasti The Rhine Valley v lete sa pohybuje okolo 25 stupňov Celzia. Počas leta býva menej dažďov, takže sa môžeš tešiť z výletov do prírody. Môžeš sa vydať na prechádzky po viniciach, alebo si vyskúšať niektorú z mnohých cyklistických trás.

Jeseň v Nemecku býva mierne chladnejšia a vlhkejšia ako leto. Priemerná teplota v okolí The Rhine Valley sa pohybuje okolo 15 stupňov Celzia, ale na niektoré dni býva aj teplejšie. Toto obdobie je ideálne na návštevu miestnych vínochodníckych osád, kde môžeš ochutnať nejedno miestne víno.

Zima v oblasti The Rhine Valley býva mierne chladná, ale nie príliš zimná. Teploty sa pohybujú okolo -2 stupňov Celzia. V zime môžeš navštíviť niektoré z miestnych vianočných trhov, kde si môžeš kúpiť tipické nemecké dezerty a rôzne vianočné dekorácie.

Jarná sezóna v Nemecku býva chladnejšia, ale stále môžeš očakávať mierne teploty okolo 10 stupňov Celzia. Toto obdobie je ideálne na prechádzky v parkoch a na pikniky v prírode.

Všeobecne platí, že počasie v oblasti The Rhine Valley je stabilné, takže budeš môcť užívať si krásne scenérie počas celého roka. Dôležité je, aby si si zobral správne oblečenie a pripravil sa na každú sezónu vopred. Proste si uži tym okolitým krásne scenérie a uži si dovolenku po dlhé mesiace práce.


Letenka Nemecko The Rhine Valley


Cestovanie po Nemecku je vždy jedinečným zážitkom. Krajina, kultúra, architektúra, jedlo a ľudia – všetko ponúka svoje vlastné špecifické vlastnosti a okúzlenie. Jedným z najkrajších miest v Nemecku je Rýnska údolia, ktoré ponúka úžasne krásne scenérie a nádherné miesta na návštevu. Ak sa rozhodnete cestovať do Rýnskej údolia, letenka Nemecko vám umožní prísť tam rýchlo a pohodlne.

Rýnska údolia sa rozprestiera na dolnom toku rieky Rýn medzi mestečkami Bingen a Bonn. Táto oblasť patrí medzi najnavštevovanejšie turistické miesta v Nemecku a je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO. Údolie Rýna je známe pre svoje vínne réva, hradné hrady a pevnosti, ktoré sa nachádzajú situované na skalách nad riekou. Turisti sa môžu prechádzať nádhernými starobylými cestami a pozerať sa na krásne scenérie rieky Rýn a okolitej krajiny.

Jedným z hlavných miest na návštevu v oblasti Rýnska údolia je mesto Rüdesheim. Toto mesto je známe pre svoje vínne pivnice a tradičné hospody. Okrem toho, môžete sa vybrať na prechádzku lanovkou do Niederwaldu a vidieť slávnu sochu Germania. Inými zaujímavými miestami na návštevu sú hradné hrady Reinstejn, Marksburg a Rheinfels. Počas Vašej prechádzky po údolí Rýna si tiež môžete vyskúšať niektoré z mnohých vín, ktoré sú produkované v tejto oblasti.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rýnsku údolie, najľahším spôsobom, ako sa tam dostať, bude pomocou letenky do Nemecka. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Nemecka. Mnohé z týchto letov sú priamy a môžete sa dostať do veľkých miest, ako sú Frankfurt, Kolín nad Rýnom a Düsseldorfu. Potom si môžete ľahko prenajať auto alebo sa dostať vlakom alebo autobusom do Rýnskej údolia.

Nemecko a jeho Rýnska údolie sú skutočne krásnym miestom na návštevu. Cestovanie do tohto miesta vám umožní vidieť niektoré z najkrajších scenérií Nemecka a vychutnať si úplné oddychové zážitky vo svojom živote. S plánovaním výletu do Rýnskej údolie si môžete rezervovať letenku do Nemecka, aby ste boli istí, že máte usporiadané všetky potreby na svoj výlet. Navštívte tento kúsok raja a zažite pôvodné kultúrne zážitky, ktoré sú jedinečné pre Nemecko.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky