Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Myanmar (Barma) Twante

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Twante


1. Kde sa nachádza Twante v Mjanmarsku?
Twante sa nachádza v juhozápadnej časti Mjanmarsku, približne 24 km od Yangonu.

2. Ako sa môžem dostať z Yangonu do Twante?
Môžete sa dostať do Twante z Yangonu autom, motorkou alebo lodou.

3. Kde sa nachádza najväčší most v Mjanmarsku a ako sa doň dostanem z Twante?
Najväčší most v Mjanmarsku, most Goteik, sa nachádza asi 80 km od Twante. Najlepší spôsob, ako sa dostať do neho, je autom alebo motorkou.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Twante?
Niektoré z najlepších miest na návštevu v Twante sú pagoda Shwesandaw, Twante Canal, stará alebo nová riečna plavba, workshops na výrobu keramiky a stvárnenia.

5. Aké sú typické jedlá v Twante?
Niektoré z typických jedál v Twante sú ryby a mäsový škvarky, bahnitý ryžový koláč a mleté tekvicové semiačka.

6. Koľko stojí pobyt v Twante?
Pobyt v Twante je obvykle cenovo dostupný, a to sa líši podľa vašich preferencií ubytovania a stravovania.

7. Ako je počasie v Twante?
Počasie v Twante je väčšinou tropické, s horúcim a vlhkým letom a miernejšími zimnými mesiacmi.

8. Ako môžem stráviť relaxačný deň v Twante?
Môžete sa vydať na prechádzku po Twante Canal, zastaviť sa v niektorej z miestnych kaviarní, vyplniť si deň relaxáciou v nejakom z miestnych kúpeľov alebo si prenajať miestne loďky na plavbu po rieke Yangon.

9. Kedy sú najlepšie oslavy svätodušného sviatku v Twante?
Najlepšie oslavy svätodušného sviatku v Twante sú obvykle na jún a júl, kedy sa konajú tradičné procesie a festivity.

10. Kde môžem nakupovať suveníry v Twante?
Môžete ísť do miestnych trhov, kde nájdete rôzne druhy keramiky vyrobené v Twante alebo navštíviť miestne obchody s darčekmi, kde si môžete zakúpiť rôzne suveníry a ozdoby z miestnych materiálov.


Letenka Myanmar (Barma) Twante


Letenka do Twante, jedného z mnohých měst v Myanmaru (původně známého jako Barma) je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentickou kulturu a krásu tohoto zeměpisného prostoru. Twante se nachází v oblasti deltového toku řeky Irrawaddy, která spojuje zemědělskou oblast západního Myanmaru s průmyslovým městem Yangon.

Cesta do Twante je krátká a pohodlná, trvá pouze asi hodinu a dvacet minut letu ze Yangonu. K dispozici jsou pravidelné lety, které nabízejí pohodlný a rychlý způsob, jak se dostat do tohoto města s rušnými tržišti, místními řemesly a krásnou přírodou, včetně místní vdorské oblasti a říčního toku.

Hlavní atrakcí města je Twante Canal, což je kanál, který spojuje dvě větší řeky v oblasti. Kanál má historický význam v obchodě a dopravě z řeky Irrawaddy do vnitrozemí Myanmaru. Je možné si pronajmout loď a vydat se na výlet po kanálu, což je jedinečný způsob, jak prozkoumat krásu okolní krajiny.

Jedním z dalších zážitků, které může Twante nabídnout, je návštěva místních trhů, kde se prodávají nejrůznější zboží - od čajů, koření, koberců až po keramické výrobky. Twante je totiž známé díky svým keramickým výrobkům, jako jsou hrnce a vázy, které se vyrábějí ručně pomocí tradičních metod a pouze z místního hlíny.

Další zajímavostí města jsou místní řemesla, která jsou založena na tradičních způsobech výroby. Mezi tyto řemesla patří například tkaní látky a košíkářství, které jsou široce rozšířené po celém Myanmaru.

Twante je bezpochyby jedním z nejkrásnějších a nejautentičtějších měst v Myanmaru. Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek, letenka do Twante je pro vás to pravé rozhodnutí. Díky své bohaté historii, přírodě a tradičním řemeslům, je to místo, na které se budete rádi vrátit a poznávat ho stále více a více.


Počasie Myanmar (Barma) Twante


Myanmar alebo Barmu, krajne sa môžu líšiť v závislosti na oblasti. Dnes sa však pozrieme na počasie v meste Twante, ktoré je situované približne 45 km západne od hlavného mesta Yangon.

Twante je typické tropickým monzúnovým podnebím so dvoma vedúcimi obdobiami - suchým a daždivým. Suché obdobie v meste začína v novembri a trvá až do apríla. V tomto období sa počasie v Twante môže považovať za suché a horúce, s maximálnymi teplotami dosahujúcimi až 37 stupňov Celzia. V noci sa teploty zvyčajne pohybujú od 18 do 24 stupňov Celzia a v dôsledku nižšej vlhkosti vzduchu sa cíti chladnejšie.

Počas daždivého obdobia, ktoré trvá od mája do októbra, Twante zažíva obdobia intenzívnych dažďov, ktoré môžu spôsobiť záplavy v niektorých častiach mesta. Návštevníkov mesta môžu občas ovplyvniť tropické cyklóny, ktoré sa vyskytujú v juhozápadnej Ázii.

V teplejších obdobiach ročný prúd z juhovýchodnej ázijskej pevniny prináša vzduch s vysokou vlhkosťou, čo vedie k častejšiemu výskytu búrok a zrážok. Počas mokrého obdobia sa teploty dosahujú maximálne 33 stupňov Celzia s minimálnymi teplotami 23 až 26 stupňov Celzia.

Celkovo, keď sa rozhodujete, kedy navštíviť Twante, je najlepšie plánovať podľa vášho preferovaného počasia. Ak ste zvyknutí na horúce a suché počasie, od novembra do apríla je pre vás najlepšie vybrať. Naopak, ak máte radi daždivé a chladnejšie počasie, leto v Twante je pre vás tou správnou voľbou. Než odcestujete, uistite sa, že ste si rezervovali hotelovú izbu a dopravu vopred, aby ste sa mohli plne užívať svojho pobytu v tomto nádherne oddanom meste v Barme.


Dovolenka Myanmar (Barma) Twante


Myanmar, predtým znám ako Barma, je krajina ležiaca v juhovýchodnej Ázii. Táto krajina, ktorá raz bola uzavretá pred ostatným svetom, sa stala jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jedným z týchto miest v Myanmar je miesto Twante.

Twante je mesto, ktoré leží na juhovýchodnom pobreží Yangonu. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a tradičným remeslom. Táto oblasť sa stala dôležitým centrom výroby keramiky a tkaných produktov. Okrem toho, mesto Twante ponúka aj možnosti pre turistov, ktorí hľadajú pokojné miesto pre oddych.

Ak chcete navštíviť Twante, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je trajektom zo Yangon. Cesta trvá približne 2 hodiny a ponúka nádherný pohľad na rieku a okolitú krajinu. Keď dorazíte do Twante, môžete sa prejsť po malebných uličkách a obdivovať tradičné domy a obydlia, kde sa mnoho miestnych ľudí zaoberá výrobou ručného remesla.

Miesto Twante je známe svojou keramikou, ktorá sa tu vyrába už niekoľko storočí. Môžete sa pozrieť na miestne dielne, kde môžete vidieť, ako miestni umeleckí remeselníci vyrábajú svoje diela. Na trhu v Twante sa tiež predávajú rôzne druhy ručne vyrobených predmetov, ako napríklad koše, koberce a šperky.

Okrem toho, Twante ponúka aj nádherné pláže, kam môže každý turista ísť oddýchnuť a užiť si krásu tejto oblasti. Toto miesto je optimálne na prechádzky popri pláži, poznávanie miestnych ľudí a ich kultúry, pretože Twnate je jedno z mála miest v krajine, kde sa môžete cítiť ako v skutočne tradičnom ázijskom prostredí.

Celkovo povedané, Twante ponúka turistom zaujímavé a nezabudnuteľné zážitky v podobe starobylej tradičnej kultúry, umenia a remesla. Navštíviť toto miesto vám umožní vidieť, ako ľudia pracujú manuálne a ako biodiverzita a tradičná remeslá stále tvoria základnú časť života mnohých miestnych obyvateľov. Ak chcete zažiť skutočne jedinečnú a autentickú dovolenku v Ázii, mesto Twnate je pre vás tou správnou voľbou.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Twante


Twante je malé mesto v kraji Yangon v Myanmare, ktoré sa nachádza asi 24 kilometrov od Yangonu. Toto mesto je známe svojou tradičnou produkciou sandálov a bambusových košov.

Ak sa chystáte navštíviť tento kraj a hľadáte príjemné ubytovanie, Twante má pre vás viacero možností.

Jednou z nich je Hotel Sint Ohnmar, ktorý ponúka dvojposteľové izby s klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. V hoteli sú tiež k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie.

Ďalšou možnosťou je Sunglow Motel, ktorý ponúka rovnaké zariadenia ako Hotel Sint Ohnmar, ale tiež má nádherné vonkajšie záhrady a reštauráciu.

Ak hľadáte niečo netradičné a lacnejšie, môžete si zvoliť možnosť ubytovania v monastere Shwe Yan Pyae. Tu nájdete jednoduché ubytovanie v spoločnej izbe s ďalšími návštevníkmi a budete mať možnosť poznať miestnych mníchov a ich tradičný spôsob života.

Všetky tieto možnosti ubytovania sú situované v centre mesta, takže si budete môcť prehliadnuť všetky miestne atrakcie a zároveň budete mať dostatočné zázemie na vlastné pohodlie.

Väčšina ubytovania v Twante ponúka aj možnosti pre zabezpečenie stravovania, takže sa nebudete musieť starať o hlad a môžete si užiť všetky miestne lahôdky.

Ak sa chcete ponoriť do tradícií a kultúry mesta, Twante je ideálnym miestom na strávenie niekoľkých dní a tieto možnosti ubytovania sú tu pre vás, aby ste si mohli oddýchnuť a relaxovať počas svojej dovolenky.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky