Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Myanmar (Barma) Dawei

Dovolenka Myanmar (Barma) Dawei


Dawei, tretie najväčšie mesto v Mjanmarskej provincii Tanintharyi, sa stáva obľúbeným turistickým cieľom pre tých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť v krajine, ktorá je stále len pomaly otváraná turizmu. Nachádza sa južne od Rajského zálivu, Dawei ponúka návštevníkom krásne pláže, vynikajúce jedlo, kultúrne dedinky, zvieratá a krásnu prírodu.

Dawei nie je preplnené turistami a zachováva si svoj autentický charakter. Navštívte trh Than Lwin Market, ktorý ponúka množstvo exotických a miestnych produktov, ako napríklad ryby, ovocie, zeleninu a mäso. Prechádzajte sa po uliciach a obdivujte prírodné plátno na stenách a budovách, ktoré sú pokryté malbami z Mjanmarskej histórie a kultúry.

Hlavnou atrakciou Dawei sú pláže a zátoky. Na pláži Maungmagan Beach si môžete užívať výhľad na Rajský záliv, pričom vás vlny umožnia nechať sa vynášať mimo bežného života. V zátoke Nabule Beach sa môžete kúpať a okúpať sa v slanom mori, pričom obdivujete nádherný výhľad na horský pás a zalesnené pobrežie.

Dawei je tiež známym miestom pre jazdu na bicykli. Horské túry v okolí majú prekrásne panorámy a ponúkajú návštevníkom možnosť vidieť miestnu kultúru a život v dedinách. Môžete navštíviť dediny ako napríklad Myin Khaing, kde sa nachádza veľký trh morských plodov, ktoré sa predávajú priamo na pláži.

Keď si natučete chuť a príjemnú jazdu na bicykli, navštívte neďaleké potraviny a domáce reštaurácie. V Dawei si môžete vychutnať najlepšie z mjanmarskej kuchyne, ktorá je známa svojimi korenistými a exotickými prísadami. Skúste miestne špeciality ako Shan Noodles, Škorica a kanál – grilované raže.

Dawei ponúka turistom autentickú prírodu, kultúru a miestnu kuchyňu. Mnoho cestovateľov si toto miesto zamilovalo pre jeho nezvyčajnú krásu a zachovaný autentický šarm. Viete, kam sa vám bude chcieť ísť počas ďalšej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Dawei


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Myanmaru (Barma) a mestu Dawei:

1. Ako sa dostanem do Dawei z Yangonu?
Odpoveď: Existujú dva spôsoby ako sa dostať do Dawei z Yangonu: autobusom alebo lietadlom. Autobus trvá približne 16 hodín a let trvá približne 2 hodiny.

2. Mám si zarezervovať ubytovanie vopred alebo si ho môžem nájsť na mieste?
Odpoveď: Odporúčame si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože mesto nemá veľa hotelov a vysokú sezónu, môžu byť všetky obsadené.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Dawai?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Dawei patrí Pagoda Shin Motehti, pláž Nabule a Ostrov Maungmagan.

4. Aké je klima v Dawei?
Odpoveď: Klima v Dawei je tropická, s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Najlepším časom na návštevu je od decembra do marca, keď sú teploty nižšie a vlhkosť je menej.

5. Akú menu používajú v Dawei a ako si môžem vymeniť peniaze?
Odpoveď: V Dawei sa používa miesto Kyat. Môžete si vymeniť peniaze v miestnych bankách alebo menových výmenných kanceláriách.

6. Mám sa nechať zaočkovať pred návštevou Myanmaru (Barma)?
Odpoveď: Odporúča sa sa nechať vakcínovať proti hepatitíde A a B, chrípke a tetanu pred návštevou Myanmaru. Odporúča sa tiež očkovanie proti žltej zimnici, ak cestujete z niektorých krajín.

7. Je Dawei bezpečné pre turistov?
Odpoveď: Dawei je považované za pomerne bezpečné mesto pre turistov. Odporúča sa vyhýbať sa oblastiam, kde sa vyskytuje nepokoje a udržiavať opatrnosť pri cestovaní.

8. Je Dawei drahé miesto na cestovanie?
Odpoveď: Dawei je pomerne lacné miesto na cestovanie a ubytovanie a strava sú veľmi cenovo dostupné. Ceny sa však môžu zvýšiť v období vysoké sezóny.

9. Aký je najlepší spôsob, ako sa prepraviť po Dawei?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa prepraviť po Dawei, je motorka, najímanie tuk-tukov alebo miestnych autobusov. Cestovanie taxíkom je tiež možné, ale je o niečo drahšie.

10. Aké sú miestne zvyky a tradície v Dawei?
Odpoveď: Miestnymi zvykmi a tradíciami v Dawei sú napríklad náboženské rituály, ako sú modlitby v chrámoch a pagodách. Odporúča sa rešpektovať miestnu kultúru a obliekať sa skromne pri návšteve náboženských miest.


Letenka Myanmar (Barma) Dawei


Ak hľadáte exotickú a nepresýtenú destináciu v juhovýchodnej Ázii, Myanmar (Barma) by mohol byť presne to, čo potrebujete. Toto krajina vyniká svojou zmesou unikátnej kultúry a nádhernou prírodou. A keďže sa ešte stále ponáhľate, aby ste si naplánovali svoje letné dobrodružstvo, spozornite si na mesto Dawei, ktoré je skvostom tejto krajiny.

Dawei je najzápadnejšie mesto v juhovýchodnej Ázii a je rozlohou druhým najväčším mestom v Myanmare, leží v zálive Dawei River, neďaleko Thajska. Mesto je populárne hostiteľom mnohých obyvateľov. Už len naplánovanie vašej cesty k tomuto úžasnému mesta bude víťazstvom, a je skvelým miestom na začiatok vašej dovolenky.

Jednou z hlavných atrakcií Dawei je jeho prekrásna eklektická zmes koloniálnej a tradičnej budovy. Najvýznamnejšie atrakcie zahŕňajú Hnaw Kyaw a Myaw Yit Taw Pagoda, ktoré sú postavené na vrchole pahorku, odkiaľ sa otvárajú neuveriteľné výhľady na celé mesto. Pôvabne starobylý chrám Baweikaweik a populárna Golfové ihrisko Kalaw Yaebyu sú medzi ďalšími najvýznamnejšími pamiatkami mesta, ktoré určite stojí za to navštíviť počas dovolenky.

Keď sa vydáte mimo mesta, nájdete veľa zaujímavých miest a jedinečných výhľadov, ktoré pre vás stvorili bohovia. K dokonalosti vašej cesty sa uistite, že navštívite nádherné pláže zvrchu Kyauk Taw Gyi. Toto miesto je perfektné pre návštevy západu slnka, rybačieho jarmoku a mnoho iných fascinujúcich zážitkov.

Prvotriedna doprava je kritická súčasťou vášho výletu a v Dawei to nie je problém. Letenky do Dawei sú dostupné z mnohých medzinárodných letísk spolu s miestnymi spojeniami, kde sa ceny líšia podľa miesta a času. Najlepším spôsobom, ako kúpiť letenku, je prostredníctvom internetu, keďže vám umožní získať najlepšie ceny a ušetriť peniaze.

V jednom zo svojich reportáží návštevník hovoril, že Dawei „je to úžasné a neporovnateľné mesto, kde skutočnosť stretáva fantáziu“. Ak sa teda chcete dostať na miesto, ktoré je jedinečným súhrnom myanmarskej histórie, kultúry a prírodného krásy, nie je to nič iné ako letenka do Dawei. Veľa šťastia a dúfame, že si tento článok pomohol vybrať vaše najlepšie letové spojenie do této zaujímavej destinácie.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Dawei


Myanmar, známa aj ako Barma, je fascinujúcou destináciou pre cestovateľov, ktorí hľadajú autentické a neotvorené miesta. Jedným z týchto miest je Dawei, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Dawei je rozmanitá destinácia s krásnymi plážami, úchvatnou prírodou, bohatou kultúrou a tradíciou.

Ak hľadáte ubytovanie v Dawei, je dobré si uvedomiť, že väčšina možností je v mestskom centre. Z tohto dôvodu nájdete tu hotely v rôznych cenových kategóriách, od luxusných po cenovo dostupné. Niektoré z možností zahŕňajú aj ubytovanie v bungalovoch, ktoré sú ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo exkluzívne a romantické.

Ak by ste sa rozhodli pre bungalov, jednou z možností je ubytovanie v Salone Island Lodge. Tento bungalov ponúka nádherný výhľad na more a je obklopený zeleňou. Je veľmi dobre vybavený a vybavený súkromným balkónom, klimatizáciou a vlastnou kúpeľňou. Okrem toho budete mať k dispozícii bufetové raňajky.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, Hotel Dawei River View je pre Vás ideálnou voľbou. Nachádza sa v peknej lokalite a ponúka čisté a jednoducho zariadené izby. V hoteli sú k dispozícii služby, ako sú 24-hodinová recepcia, reštaurácie, parkovanie, práčovňa a mnoho ďalších.

Nemusíte sa však obmedzovať na hotely, pretože Dawei má ešte mnoho ďalších možností ubytovania ako napríklad hostely a penzióny, ktoré sú rovnako populárne ako hotely. Hostely môžu byť dobrým riešením pre cestovateľov, ktorí hľadajú lacnejšie formy ubytovania a chcú zdieľať izbu s inými cestujúcimi.

Jedným z najlepších hostelov v Dawei je Yadanapon, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hostel ponúka izby s klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a niektoré izby majú výhľad na mesto. Hostel má aj bufetovú raňajku a sú k dispozícii bicykle na prenájom.

Celkovo je ubytovanie v Dawei pomerne lacné a cenovo dostupné pre cestovateľov. Mnoho hotelov, hostels a penziónov majú veľkú ponuku zariadení a služieb, ktoré uspokoja potreby a požiadavky cestujúcich z celého sveta. Zvážte teda ubytovanie v Dawei a zažite jedinečnú dovolenku v tejto nádherná lokalite.


Počasie Myanmar (Barma) Dawei


Dawei sa nachádza na juhu Myanmaru a má subtropické podnebie so suchými a daždivými obdobiami.

Počas suchých mesiacov od novembra do apríla je teplota vysoká a môže dosiahnuť až 36°C. V noci sa teplota znižuje na približne 22°C. Tieto mesiace sú suché a nízka vlhkosť v kombinácii s teplým počasím robí z Dawei populárny turistický cieľ.

Daždivé obdobie začína v máji a končí v októbri. Počas týchto mesiacov sa vlhkosť zvyšuje a teplota klesá na približne 27°C počas dňa a 19°C v noci.

V Daewei sa priemernie vyskytne 3565 mm zrážok ročne, čo je v porovnaní s inými časťami Myanmaru menej. Najvyššie množstvo zrážok sa vyskytuje v júni a júli.

Hurikány môžu byť v Dawei zriedkavé, ale keď sa vyskytnú, môžu byť veľmi silné a spôsobiť rozsiahle škody. Pravdepodobnosť, že sa hurikán vyskytne, je najvyššia v októbri a novembri.

Celkovo povedané, Dawei má subtropické podnebie s vysokými teplotami a suchými mesiacmi od novembra do apríla. Daždivé obdobie trvá od mája do októbra a prináša vyššiu vlhkosť a zrážky. Výskyt hurikánov je zriedkavý, ale môžu spôsobiť veľké škody.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky