Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Myanmar (Barma) Amarapura

Ubytovanie Myanmar (Barma) Amarapura


Myanmar, známe aj ako Barma, je krajina bohatá na kultúrnu dedičinu a úchvatné prírodné scenérie. Amarapura, známa tiež ako "Mesto nebeských kráľov", je jedným z najstarších miest v tejto krajine, s dlhými zrušenými múrmi a krásnymi pagodami. To všetko robí z Amarapury obľúbené cieľové miesto pre turistov, ktorí hľadajú prvotriedne ubytovanie.

Pri hľadaní ubytovania v Amarapure je zákazníka spočiatku omráčený veľkým množstvom ponúk. Súkromné vily, nadštandardné hotely a cenovo dostupné penzióny sú len niektorými z možností. Cena môže byť závislá od typu miesta a komfortu, ktorý si turista vyberie.

Medzi najlepšie hotely na ubytovanie v Amarapure patria:

1. Mandalay Hill Resort Hotel – je to luxusný hotel so štvorhviezdičkovým hodnotením, ktorého história sa datuje až do 20. storočia. Nachádza sa na vrchu Mandalay Hill a ponúka nádherný výhľad na okolité hory a mesto.

2. Bagan King Hotel – tento útulný, ale moderný hotel sa nachádza v srdci mesta a ponúka svojim hostiteľom profesionálnu starostlivosť a pohodlie, ktoré hľadajú.

3. Amarapura Hotel – Tento útulný rodinný hotel je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie v Amarapure. Nachádza sa v tichom a kľudnom prostredí, ponúka pohodlie a jednoduchosť, ktoré hostia potrebujú.

Ak hľadáte tradičný burmanský zážitok, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z barmských klasických domov, známych ako "teakové domy". Tieto domy sú vyrobené z teakového dreva a sú dominantné v architektúre mesta.

Súkromné rezidencie a apartmány sú tiež k dispozícii pre turistov, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie.

Pri hľadaní ubytovania v Amarapure si treba uvedomiť, že väčšina malých hotelov a penziónov má obmedzené priestory a služby, ktoré sú určené na ochranu miestnej ekonomiky a kultúry.

Návšteva Amarapure a ostatných častí Myanmaru ponúka neopakovateľný zážitok, ktorý každý návštevník určite ocení. S ľudskosťou, pohostinnosťou a jedinečnou kultúrou, ktoré návštevníci zažijú, si určite užijú jednu z najkrajších destinácií na svete.


Letenka Myanmar (Barma) Amarapura


Myanmar (bývalá Barma) je fascinujúcou krajinou nádherných chrámov, bohatých kultúrnych tradícií a v neposlednom rade aj zaujímavých miest na návštevu. A jedným z nich je aj Amarapura.

Amarapura, bývalé hlavné mesto Barmska, sa nachádza len 11 km juhozápadne od Mandalayu. Je to krásne historické mesto plné zaujímavých pamiatok, ktoré ponúka unikátne pohľady na barmskú kultúru a architektúru.

Ak cestujete do Amarapury, najlepší spôsob, ako tam dostať, je lietadlom. Amarapura je dosť ďaleko od väčšiny barmských miest, preto je ideálne si kúpiť letenku. Cesta z hlavného mesta Yangon trvá asi 1,5 hodiny, z Mandalayu len 20 minút.

Keď už ste v Amarapure, určite nevynechajte návštevu najdôležitejšej pamiatky mesta - U Bein Bridge. Táto drevená lávka, ktorá prechádza cez jazero Taungthaman, je najdlhšou drevenou lávkou na svete. Je to nádhera, ktorú si návštevníci užívajú hlavne pri západe slnka, kedy sa prekrásne odráža v jazere a vytvára úchvatnú atmosféru.

Okrem toho môžete navštíviť aj pagody a chrámy, ktoré patria k najstarším a najkrajším budhistickým stavbám v Barmsku. Medzi tieto budovy patrí pagoda Mahagandhayon Kyaung, ktorá má nádherné zlaté veže a symbolizuje chrám, ktorý je domovom mníchov.

Amarapura ponúka aj mnoho múzeí, v ktorých si môžete pozrieť historické a kultúrne artefakty, týkajúce sa Barmska. Najznámejšie sú muzeá U Bein Bridge a Textilné múzeum Amarapura.

Amarapura ponúka skutočne veľa a myslím si, že by ste si mesto nemali nechať ujsť, ak prídete do Barmska. A ak už tam raz budete, určite sa oplatí navštíviť aj blízke miesta ako Mandalay a Yangon, ktoré patria k najkrajším a najzaujímavejším v Barmsku.

V každom prípade, Amarapura je nádherné miesto, ktoré vás zaujme nielen svojou históriou a kultúrou, ale aj svojou nádhernou prírodou a unikátnou atmosférou. Určite sa oplatí cestovať sem a spoznať toto krásne miesto na vlastné oči.


Počasie Myanmar (Barma) Amarapura


Myanmar (Barma) je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. V tejto krajine sa nachádza mesto Amarapura, ktoré je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Keďže je Amarapura umiestnená v tropickom podnebnom pásme, počasie tu je ovplyvnené monzúnovými dažďami.

Monzúnové dažde v Amarapure

Monzúnové dažde sú dominantným prvkom počasia v Amarapure. Tieto dažde sa obvykle vyskytujú medzi mesiacmi máj a október, s priemerom asi 25 až 30 dní dažďa počas každého mesiaca. Keďže sú monzúnové dažde veľmi silné, mnohokrát zasiahnu celé mesto, spôsobia záplavy a dokonca aj eróziu pôdy. V tomto období by ste si mali zabezpečiť vhodné oblečenie, ktoré vás ochráni pred dažďom a vlhkosťou.

Obdobie sucha v Amarapure

V mesiacoch január až apríl v Amarapure pociťujeme obdobie sucha. Teplota vzduchu sa v tomto období výrazne zvyšuje a dosahuje priemernú maximálnu hodnotu okolo 33 stupňov Celzia. Tieto vyššie teploty môžu byť pre niektorých návštevníkov nepohodlné, preto by ste mali mať vždy pri sebe dostatok vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Jarné a jesenné obdobie v Amarapure

V Amarapure sa od konca apríla do konca mája a od októbra do decembra nachádza obdobie medzi monzúnovými dažďami a suchom. V týchto obdobiach sa teplota vzduchu pohybuje okolo priemerných hodnôt 30 stupňov Celzia.

Kto by mal navštíviť Amarapuru?

Celoročne môžete navštíviť Amarapuru, no ideálne obdobie na návštevu by malo byť od decembra do februára, kedy sú teploty príjemnejšie. Amarapura ponúka návštevníkom mnohé pamiatky kultúry a histórie, medzi ktoré patria kráľovské paláce, chrámy a parky. Keďže je Amarapura známa pre svojich tkanie, turisti si môžu zakúpiť kvalitné a ručne tkané šaty, ktoré tvoria súčasť miestnej tradície.

V závere

Celoročne sa v Amarapure prejavujú silné monzúnové dažde, ktoré sa vyskytujú v období máj až október. Pri návšteve Amarapury si teda preto zabezpečte príslušné oblečenie, ktoré vás ochráni pred dažďom a vlhkosťou. V období sucha, ktoré trvá od januára do apríla, pociťujeme v Amarapure vyššie teploty. Amarapura sa však stáva obľúbeným turistickým cieľom celoročne, a preto si môžete užiť jej kultúru a pamiatky kedykoľvek.


Dovolenka Myanmar (Barma) Amarapura


Myanmar, známa aj ako Barmanská republika, je krajina plná histórie, kultúry a krásy. Ak ste však ešte nikdy nevstúpili do pôdy Myanmaru, nemali by ste si nechať ujsť návštevu mesta Amarapura. Nachádza sa na západnom brehu rieky Ayeyarwady a bývalo to kedysi hlavné mesto kráľovstva Barmy. Toto mesto má veľa na ponúknutie turistom, ktorí sa neboja objavovať nové kultúry a zvyky.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Amarapure, je Most U Bein. Je to najdlhší drevený most na svete a biediť nádherný výhľad na okolité rieky a doliny. Most slúži cestovateľom už od roku 1850 a je výsledkom pripojenia starých drevených lodí. Na moste U Bein si môžete vychutnať prechádzku po väčšine jeho 1,2 kilometriach, užívať si krásny výhľad na krajinu, alebo sa zastaviť v nejakej z reštaurácií v blízkosti mosta.

Ďalším miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je kráľovská záhrada, ktorá sa nachádza v nedalekej oblasti. Je tehličkovým pozostatkom po bývalom kráľovskom paláci v Amarapura. Táto záhrada má rozlohu 300 hektárov a pôvodne bola určená pre projekty súvisiace s priemyslom. V súčasnej dobe je táto záhrada turistom otvorená a poskytuje nádherné miesto na prechádzky, relaxáciu alebo piknik s rodinou.

Amarapura má tiež niečo pre tie z vás, ktorí hľadajú duchovnosť. Nachádza sa tam Mahagandhayon kláštor, ktorý je centrálne duchovné miesto krajiny a jednoduchá zostáva najväčším kláštorom v krajine. Môžete tu stretnúť mníchov a modliť sa s nimi alebo sa zúčastniť ceremonií, ktoré sa tu nedávno konajú.

Večer v Amarapure nezabudnite navštíviť Pagoda Kyauktawgyi, ktorá je zvlášť obľúbená v noci pre svoje nádherné svetlá. Je to jedna z najväčších pagod v krajine a patrí medzi najnakrášlenejšie miesta v Amarapure.

Myanmar je krásne a fascinujúce miesto na návštevu, s mnohými historickými a kultúrnymi pamiatkami. Ak sa zastavíte v meste Amarapura, zistíte, že toto miesto nie je výnimkou. Mesto je plné krásy a ponúka návštevníkom niekoľko turisticky atraktívnych miest. Preto by ste sa určite mali vybrať na dovolenku do Myanmaru a navštíviť Amarapuru.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Amarapura


Otázka: Kde sa nachádza Amarapura v Barma?
Odpoveď: Amarapura sa nachádza na juhu Barma, juhozápadne od hlavného mesta Yangon.

Otázka: Aké je počasie v Amarapure?
Odpoveď: Amarapura má typické monzúnové podnebie s horúcimi a vlhkými letami a suchými zimami.

Otázka: Aké atrakcie ponúka Amarapura?
Odpoveď: Amarapura je známa svojimi historickými miestami, ako napríklad Mahagandhayon kláštor a U Bein Bridge, najdlhší drevený most na svete.

Otázka: Aké jedlá sú špecifické pre Amarapuru?
Odpoveď: V Amarapur sa môžete pokúsiť tradičnú burmskú kuchyňu ako napríklad Mohinga (rybí polievka).

Otázka: Aká je miestna kultúra v Amarapure?
Odpoveď: Miesta kultúra Amarapure je kombináciou barmskej a thajskej kultúry, čo sa prejavuje v tradičných kostymoch, hudbe a tanci.

Otázka: Je v Amarapure dôležitá náboženská tradícia?
Odpoveď: Áno, Buddhizmus je dominantný náboženské vierovyznanie v Amarapure a je veľmi dôležitou súčasťou miestnej kultúry.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky