Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Mosambik Gorongosa National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Mosambik Gorongosa National Park


1. Čo je Gorongosa National Park?
Gorongosa National Park je národný park nachádzajúci sa v Mozambiku. Tento park je známy svojou bohatou a rozmanitou faunou a florou.

2. Kedy bolo Gorongosa National Park založené?
Gorongosa National Park bol založený v roku 1960.

3. Kde sa nachádza Gorongosa National Park?
Gorongosa National Park sa nachádza v južnej časti stredného Mozambiku.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Gorongosa National Park?
V Gorongosa National Park môžete vidieť leva, slona, buvola, žirafu, leoparda a mnoho ďalších zvierat.

5. Ako sa dostanem do Gorongosa National Park?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Gorongosa National Park, je cestou z Beiry, hlavného mesta provincie Sofala. Cesta trvá približne štyri hodiny.

6. Je potrebné mať vízum na návštevu Gorongosa National Park?
Áno, na návštevu Mozambiku je potrebné mať vízum.

7. Je bezpečné navštíviť Gorongosa National Park?
Gorongosa National Park je relatívne bezpečný, ale odporúčame dodržiavať bežné opatrenia bezpečnosti, ako je nezanechávať hodnoty v aute a pričleniť sa k organizovanej výprave.

8. Aké aktivity sú dostupné v Gorongosa National Park?
V parku sú k dispozícii rôzne aktivity, ako sú safari, návšteva kultúrnych dedín, turistika, rybolov a pozorovanie vtákov.

9. Aký je najlepší čas na návštevu Gorongosa National Park?
Najlepší čas na návštevu parku je v období od apríla do septembra, keď sa konajú chrpy a zvieratá sa stretávajú pri vodopádoch.

10. Aké sú ubytovacie možnosti v Gorongosa National Park?
V parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, vrátane kempingu a luxusných safari lodží.


Počasie Mosambik Gorongosa National Park


Mosambik je krásny africký štát, ktorý sa vyznačuje svojimi nádhernými prírodnými scenériami a zaujímavou faunou a flórou. Gorongosa National Park je jedným z najväčších parkov v Mosambiku a návštevníci si ho môžu vychutnať celoročne. Počasie v Gorongose sa však môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

V období od novembra do februára sa v Gorongose nachádza obdobie dažďov. V tomto období prší päť dní v týždni a teploty sa pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. Počas dažďového obdobia je Gorongosa zelený a bohato zeleňou a kvetmi. Návštevníci môžu vidieť množstvo zvierat, ktoré sa v tomto období kúpu v jazierkach alebo sa kŕmia na plodoch stromov.

Od marca do mája nastáva v Gorongose obdobie sucha. Počas tohto obdobia je veľmi horúco a suché. Teploty sa pohybujú okolo 30 až 35 stupňov Celzia a návštevníci sa musia pripraviť na horúce počasie. Aj keď sú teploty vysoké, tento čas roka je ideálny na pozorovanie zvierat. Zvieratá sa kvôli nedostatku vody sústreďujú v miestach, kde je dostupná voda.

Od júna do septembra, ktoré sú mesiace chladnejšie, je Gorongosa opäť v dažďovom období. Toto obdobie nie je tak intenzívne ako v novembri až februári, ale stále sa očakáva dostatok dažďa počas týždňa. Teploty sa znižujú o niekoľko stupňov a pripravujú sa na horúce obdobie, ktoré prichádza. Počas tohto obdobia môžu návštevníci vidieť množstvo vodných zvierat, ktoré si užívajú vodu.

Celoročne platí, že je potrebné pripraviť sa na teplé počasie a takisto na prípadné zmeny počasia. Je vhodné si so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Gorongosa National Park je vždy krásny a zaujímavý, bez ohľadu na to, aké je počasie.

Výlet do Gorongosy môže byť zaujímavým zážitkom nielen pre milovníkov prírody, ale tiež pre všetkých ľudí, ktorí chcú spoznať netradičné miesta a zažiť niečo neobyčajné. Nech už sa rozhodnete navštíviť Gorongosa kedykoľvek počas roka, určite to bude úžasná skúsenosť.


Letenka Mosambik Gorongosa National Park


Mosambik je krajina plná krásneho prírodného diania a Gorongosa National Park potvrdzuje túto skutočnosť. Gorongosa je národný park, ktorý sa nachádza v strednom Mozambiku a predstavuje skvelé miesto pre milovníkov zvierat a prírody.

Ak chcete navštíviť tento národný park, musíte si zakúpiť letenku Mosambik Gorongosa National Park. Keďže sa nachádza v strednom Mozambiku, je prístupný letecky. V blízkosti sa nachádza letisko Beira, odkiaľ môžete poďať autom alebo miestnym dopravným prostriedkom až do Gorongosa National Parku.

Cesta do národného parku je pre milovníkov prírody už samotnou atrakciou. Po ceste sa vám naskytne jedinečná príležitosť vidieť typický mozaikovitý terén stredného Mozambiku, kde sa nachádzajú rozsiahle roviny, kopce, údolia a rieky. Táto krajina je známa aj pre svoje farebné rastlinstvo a množstvo zvierat, ktoré môžete vidieť na ceste.

Po príchode do národného parku vás privíta množstvo divokých zvierat, ktoré sa pohybujú v prírodnom prostredí. Gorongosa National Park ponúka návštevníkom prvotriednu safari a výlety na koniach. Môžete tu vidieť leva, slona, byvola, žirafu, antilopu, šakala a množstvo iných zvierat.

Okrem toho môžete navštíviť krpce, ktoré tu boli vybudované pre uchovávanie čerstvo uloveného mäsa pre komunítu. V kraji sú k dispozícii aj výlety do miestnych dedín, kde môžete spoznať domorodú kultúru a kontrolovať rybolov v rieke.

Gorongosa National Park je jedinečným miestom pre návštevu pre každého, kto miluje prírodu a zvieratá. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odreagovať a zároveň niečo nové zažiť, je toto miesto tou správnou voľbou. Vyberte si letenku Mosambik Gorongosa National Park a užite si jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku v tohto národného parku.


Dovolenka Mosambik Gorongosa National Park


Mosambik sa stáva čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou a to najmä kvôli svojmu prekrásnemu Gorongosa National Parku. Tento národný park sa nachádza v centrálnej časti krajiny a je považovaný za jednu z najkrajších a najzaujímavejších oblastí Afriky.

Gorongosa National Park je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat, ako sú sloni, leopardi, lemové opice alebo gepardi. Okrem nich tu môžete vidieť množstvo rôznych vtákov, hadov, plazov a ryb. Park ponúka aj rozmanité druhy rastlín, od priesvitných vodných leknín po veľké stromy a značné množstvo kvetov a byliniek.

Národný park je ideálnym miestom na turistiku a prieskum divočiny. Môžete sa vydať na prechádzky do okolitých dedín a spoznať miestnych obyvateľov a ich životný štýl, alebo navštíviť krásne vodopády, skalnaté oblasti a množstvo ďalších zaujímavých miest.

Ak radi rybujete, tak toto miesto je pre vás dokonalé. Gorongosa National Park disponuje obrovskou vodnou plochou, kde je možné uloviť množstvo rôznych druhov rýb vrátane tigrovej ryby, ktorá je považovaná za najväčšiu sladkovodnú rybu na svete.

V parku je k dispozícii aj množstvo ubytovacích možností. Môžete si vybrať buď medzi luxusnými hotelmi, alebo skromnejšími ubytovaniami v chatkách a stanoch. Ak si chcete dopriať niečo naozaj výnimočné, môžete si dokonca rezervovať mobilný stan, ktorý vám poskytne neuveriteľný zážitok z bivakovania.

Celkovo je Gorongosa National Park jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest, ktorými Mosambik disponuje. Jeho bohatá divoká príroda, miestne obyvateľstvo a skvelé turistické možnosti ho robia ideálnou destináciou pre každého, kto hľadá prírodu a dobrodružstvo v jednom. Určite to stojí za návštevu!


Ubytovanie Mosambik Gorongosa National Park


Gorongosa National Park v Mosambiku je jedným z najlepších miest na svete na pozorovanie divočiny a zvierat. Pre milovníkov prírody, ktorí plánujú cestu do Mosambiku, je Gorongosa National Park ideálnym miestom na pobyt. Aby ste si zabezpečili príjemný a komfortný pobyt, mali by ste zvážiť ubytovanie v blízkosti parku.

V okolí Gorongosa National Park nájdete mnoho možností ubytovania, od kempov a chatiek až po luxusné hotely. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu môžete vybrať spomedzi rôznych možností.

Ak hľadáte neformálnejší pobyt a plánujete stráviť niekoľko nocí v parku, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie. V parku je k dispozícii niekoľko kempov, kde nájdete základné vybavenie, ako sú sprchy a toalety. Všetky kempy majú spoločné areály, pričom niektoré dokonca ponúkajú aj reštaurácie a obchody s potravinami. Tento typ ubytovania vám umožní byť bližšie k prírode a zažiť autentické zážitky priamo v parku.

Ak preferujete luxusnejší pobyt, v okolí parku sa nachádza niekoľko rezortov a hotelov, ktoré vám poskytnú komfortné ubytovanie a kvalitné zázemie. ​​Tieto hotely a rezorty sú zvyčajne vybavené bazénmi, reštauráciami, barami a ďalšími zariadeniami, aby ste sa po celodenných aktivitách mohli relaxovať v pohodlí.

Gorongosa National Park je bohaté na divočinu a zvieratá, ako sú leopardi, slony, paviány, hipopotami, kráľovské antilopy, lekocity a mnoho ďalších. Po celý deň môžete sledovať ich život, ktorý sa odohráva v ich prirodzenom prostredí. Okrem toho tu nájdete aj množstvo aktivít, ako sú prechádzky k prameňom riek, safari jazdy, rybolov a mnoho ďalších.

Ak plánujete cestu do Mosambiku a chcete si užiť prírodu, Gorongosa National Park je pre vás tou správnou voľbou. Môžete si vybrať zo širokej škály ubytovania v okolí parku, či už uprednostňujete kemping alebo luxusné hotely a rezorty. Ako navyše toto miesto ponúka veľa aktivít na celodenné zaneprázdnenie. Takže ak sa chystáte na pobyt v Mosambiku, navštívte Gorongosu National Park a zažite ten najlepší africký zážitok.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky