Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Mongolsko Dundgovi Province

Letenka Mongolsko Dundgovi Province


Plánovaním cesty do Mongolska je jedným z najatraktívnejších miest, ktoré by ste si mali určite zahrnúť do svojho itinerára, Dundgovi Province. Táto oblasť sa nachádza v strednom Mongolsku, medzi južným a východným Mongolskom. Preto, aby ste sa tam mohli dostať, potrebujete letenku, ktorú si musíte zabezpečiť vopred.

Mongolsko Dundgovi Province je považované za "kraj siedmich zázrakov" pre svoje krásne previsy, hory a jaskyne, ktoré sa nachádzajú v oblasti. Pretože je to celoročne prístupné miesto, môžete si vybrať akýkoľvek čas na návštevu.

Jeden z najmocnejších zdvihov v oblasti je Singing Dunes, ktorý prichádza do života, akonáhle sa veje vietor. Piesok vydrží týždeň bez akejkoľvek pohybu a potom sa zrazu náhle usadí na 45°. Peskovité duny sa nachádzajú len neďaleko od obce Khongor, odkiaľ môžete pokračovať do jaskýň a obdivovať malé ruiny starovekých kostolov.

Ďalšie záznamy zahŕňajú Yol Valley, známu aj ako "Eagle Valley". Nachádza sa v južnej časti Gobi Gurvansaikhan národného parku a ponúka pestrú smolnú pokrývku, trvalé ľady a množstvo tieňových miest, kde sa môžete ochladiť.

Ak chcete navštíviť historické miesta s dominujúcou krajinou, zamierajte do jazera Orog Nuur, ktoré znamená "ozajstný les a jazero". Zahrnuje 22 osad, ktoré sú teraz turistickými oblastiami a mnohé z nich majú históriu starú viac ako 1500 rokov.

S kvapkaním vodopádov a skalných oblúkov, pevnosť Ouyn Hoshuu a jaskyňou Shaazan khüree uvidíte niečo, čo nikdy predtým nezažijete.

Dnes ale stojí za zmienku, že kvôli pandémii je návšteva Mongolska ešte stále problematická. Preto vám odporúčame, aby ste si pozorne sledovali cestovateľské informácie a pravidelne aktualizovali cestovateľské plány. Napriek tomu, ak sa dostanete do Dundgovi Province, jedna vec je istá, že vaše cestovateľské dobrodružstvo bude plné zaujímavých a úchvatných zážitkov.


Dovolenka Mongolsko Dundgovi Province


Mongolsko je krajina s nádherou prírody, jedinečnou kultúrou a tradičným spôsobom života. Dundgovi Province, ktorá sa nachádza v centrálnom Mongolsku, je oblastou, ktorá ponúka krásne výhľady na púšte, hory a rieky. Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac o tom, čo ponúka dovolenka v Dundgovi Province.

Jazda na koni

Mongolsko je známe ako krajina, kde sa rozšírila kultúra jazdy na koni. Dundgovi province nie je výnimkou. Ak chcete preskúmať túto oblasť, najlepšie je cestovať na koni. Turisti môžu využiť služby miestnych horských vodcov, ktorí by vás mohli viesť popri krásnych scenériách a ukázať vám miesta, ktoré inak nenájdete. Ak sa však necítite na jazdu na koni, môžete sa rozhodnúť pre jazdu na kábli. Je to bezpečnejšie a môžete sa tak užiť výhľad na sceneriu okolo vás.

Návšteva nomádnych rodín

Ak cestujete do Mongolska, mali by ste mať príležitosť navštíviť nomádne rodiny, ktoré na svojich pastvinách chovajú kozy, ovce a kone. Môžete sa naučiť o tradičnom spôsobe života, ako domáci seno vysušujú a o tom, ako pripravujú tradičné jedlá. Tiež by ste mohli ochutnať Airag, ktorý je tradičným mongolským nápojom vyrobeným z fermentovaného konského mlieka. Pri návšteve nomádov si môžete kúpiť aj ručne vyrobené výrobky, ako sú kožené opasky, náramky alebo koberce.

Púšť Gobi

Mongolsko je známe svojou púšťou Gobi. Dundgovi Province sa nachádza na juhozápadnej časti púšte a ponúka turistom možnosť preskúmať miesta, ako sú Yolyn Am, ktorý je zárez v skalných stenách, kde sa v zime akumulujú ľadové polia, Gurvan Saikhan Mountains, kde nájdete krásne výhľady na púšte a prírodu v okolí a samozrejme Flaming Cliffs, nazvané pre svoje červené farby kvôli zariadeniu slnka, ktoré ich ožiari.

Dolina Orkhon

Dolina Orkhon sa nachádza asi 120 kilometrov západne od Dundgovi Province. Táto oblasť je bohatá na kultúrne a historické pamiatky. Medzi tieto pamiatky patrí Erdenetungala Monastery, ktoré bolo založené v 17. storočí a bola to jedna z najväčších lamových škôl v krajine. Tiež tu môžete vidieť a navštíviť Tovhon Monastery, ktorý bol postavený v jaskyni na vrchole hory.

Na záver, Dundgovi Province je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú preskúmať kultúru, históriu, divočinu a prírodu Mongolska. Zážitky, ktoré tu zažijete, sú nezabudnuteľné a dostanete sa do kontaktu s kultúrou, o ktorej ste možno ani netušili, že existuje. Preto, ak máte to šťastie a dostanete sa do tejto oblasti, neváhajte navštíviť nejaké miesta, ktoré vám určite na dlho zostanú v pamäti.


Počasie Mongolsko Dundgovi Province


V provincii Dundgovi v Mongolsku prevláda chladné a suché podnebie s najvyššou teplotou v lete okolo 30 °C a najnižšou teplotou v zime okolo -30 °C. V zime sa tu často vyskytujú silné snehové búrky a preto je v tejto oblasti často narušená doprava.

V lete je počasie známe ako suché a horúce, čo môže viesť k suchu v chorému stredisku Divisin v provincii Dundgovi. Divisin je známa turistická destinácia, ktorá poskytuje návštevníkom rekreačné aktivity ako rybolov a turistiku, ale aj možnosti pre pozorovanie zvierat.

Provincia Dundgovi sa nachádza v západnej časti Gobijskej púšte a krajina je tu prírodná, nehostinná až sušená, s malým množstvom vody a vegetácie.

Jedinečnou črtou oblasti Dundgovi je aj jej geológia. Nachádzajú sa tu viaceré červené piesočné duby, ktoré sú považované za najväčšie v Ázii, a tiež prehistorické zvyšky dinosaurov, ktoré pritiahli zvedavých turistov z celej krajiny i zahraničia.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dundgovi, nezabudnite si so sebou vziať vhodné oblečenie pre dané ročné obdobie. V lete sú vhodné ľahké oblečenie, klobúky a opaľovacie krémy, zatiaľ čo v zime je potrebné sa obliecť do teplých vrstiev a vziať si so sebou zateplenú obuv.

Celkovo je Dundgovi skutočne unikátnou oblasťou v srdci Mongolska s fascinujúcou kultúrou a prírodou, ktorej počasie a podmienky tvoria najistotnejšiu súčasť jej charakteristík.


Ubytovanie Mongolsko Dundgovi Province


Mongolsko je krajina plná kontrastov, ktorá ponúka mnoho príležitostí pre dobrodružných cestovateľov. Dundgovi Province, ktoré je situované v strednej časti krajiny, je jednou z najznámejších oblastí pre turistov, ktorí sa vyberajú do Mongolska.

Ubytovanie v Dundgovi Province je rôznorodé. Pre tých, ktorí chcú mať pocit priblíženia sa k prírode a tradičnej kultúre, sú k dispozícii tradičné jurtové stany. Tieto jurtové stany ponúkajú ubytovanie pre skupiny cestovateľov a sú vybavené posteľami a zariadením na tvorbu ohňa, ktoré vám umožní vykurovať v chladnejších nocách.

Pre tých, ktorí hľadajú vyšší komfort a luxus, môžu byť ideálnym riešením hotely a rezorty. Dundgovi Province má rôznorodé možnosti pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie s modernými zariadeniami a službami. Tieto hotely a rezorty ponúkajú cestovateľom pohodlný pobyt s príjemným prostredím, reštauráciami a ďalšími výhodami.

Najznámejšie miesto v Dundgovi Province pre turistov je púšť Gobi, ktorá sa nachádza na juhu oblasti. Toto miesto je zastúpené rozmanitosťou ubytovania, ako sú tradičné jurtové stany, nové apartmány a malé hotely. Turisti sa môžu tešiť na pohodlné ubytovanie v príjemnom prostredí a často si dokonca môžu objednať aj ponuku na organizované výlety a zážitky.

V Dundgovi Province sa nachádzajú aj rôzne turistické atrakcie, ktoré sú pre cestovateľov prístupné z blízkeho ubytovania. Okrem návštevy púšte Gobi, turisti môžu pozorovať divoké kone, jazdiť na velbloudoch, objavovať skalné útvary a ďalšie miestne zaujímavosti. Využitie vhodného ubytovania v blízkosti týchto miest bude pre turistov vyhovovať.

V Dundgovi Province sa nachádza množstvo ubytovacích možností pre turistov, ktoré dovolia skúsiť prežívanie v púšti Gobi a zažiť komfort a pohodlie hotelov a resortov. Ak navštívite Dundgovi Province, nezabudnite preskúmať miestne možnosti ubytovania a vybrať si to, ktoré vám najviac vyhovuje.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Dundgovi Province


Prvými reakciami na otázky týkajúce sa Mongolska Dundgovi Province môžu byť nasledujúce:

1. Čo je Dundgovi Province v Mongolsku?
Dundgovi Province je provinciou, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti Mongolska.

2. Aké je najväčšie mesto v Dundgovi Province?
Najväčším mestom v Dundgovi Province je Zamiin-Uud, ktoré sa tiež nachádza na hranici s Čínou.

3. Je Dundgovi Province turisticky atraktívna oblasť?
Áno, Dundgovi Province ponúka rôzne turistické atrakcie ako napríklad krásne prírodné scenérie, historické pamiatky a kultúrne podujatia.

4. Aký je hlavným zdrojom obživy obyvateľov v Dundgovi Province?
Hlavnými zdrojmi obživy v Dundgovi Province sú chov dobytka, nerastné suroviny a turizmus.

5. Akým jazykom sa hovorí v Dundgovi Province?
V Dundgovi Province väčšina obyvateľov hovorí mongolským jazykom, ale v niektorých častiach sa môže hovoriť aj inými jazykmi, ako napríklad čínskym.

6. Aké sú najbližšie letiská k Dundgovi Province?
Najbližšími letiskami k Dundgovi Province sú letiská v Ulaanbaatari a v Choiboalse.

7. Ako sa môžem dostať do Dundgovi Province?
Do Dundgovi Province sa dá dostať cez pozemné cesty alebo letecky, z Ulaanbaatara a iných miest v Mongolsku.

8. Aké sú typické jedlá, ktoré sa podávajú v Dundgovi Province?
V Dundgovi Province sa často podávajú tradičné jedlá, ako sú narancs, buuz (halušky s mäsom), khorkhog (mäso dusené v mlieku) a aaruul (kysnutý syr).

9. Koľko obyvateľov má Dundgovi Province?
V roku 2021 sa odhaduje, že v Dundgovi Province žije okolo 46 000 ľudí.

10. Aké sú klimatické podmienky v Dundgovi Province?
Klimatické podmienky v Dundgovi Province sú drsné s maximálnymi teplotami v lete a minimálnymi teplotami v zime. V zime môže byť veľmi chladno až do -40°C a v letných mesiacoch môže byť veľmi horúco, so vysokými teplotami okolo 35°C.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky