Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Mexiko Playa del Carmen

Ubytovanie Mexiko Playa del Carmen


Mexiko Playa del Carmen sú jedno z najpopulárnejších turistických miest v Mexiku. Domy a apartmány na prenájom sú tu takmer vždy plné, pretože turisti prichádzajú z celej krajiny a z iných miest ako Spojené štáty americké a Kanada.

Playa del Carmen sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Mexika a je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovými vodami a dokonalým počasím. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú upokojujúcu dovolenku pri mori.

Ubytovanie v Playa del Carmen

Playa del Carmen má množstvo ubytovacích zariadení pre turistov, vrátane hotelov, apartmánov, domov a hostincov. Veľká časť týchto ubytovacích zariadení sa nachádza na pláži, čo umožňuje návštevníkom prežiť dokonalú dovolenku v tichom, upokojujúcom prostredí.

Hotelové izby v Playa del Carmen sú pomerne drahé, ale majú výhody ako napríklad denné upratovanie a služby. Ak je vám ubytovanie v hoteli príliš drahé, môžete si vybrať z obrovského množstva apartmánov a domov k dispozícii na prenájom.

Domov na prenájom v Playa del Carmen sú obľúbené medzi skupinami kamarátov alebo rodinnými výletmi. Tieto domy majú pohodlné izby s kuchyňami a sú často vybavené bazénmi alebo vonkajšími relaxačnými zónami.

Apartmány sú tiež veľmi rozšírenými ubytovacími možnosťami. Sú obvykle menšie ako domy, ale ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Mnoho apartmánov sa nachádza pešo od pláže a nákupných stredísk, kde sa môžete vybrať na nákup, kaviareň alebo prechádzku po meste.

Rezervácia ubytovania

Rezervácia ubytovania v Playa del Carmen je veľmi jednoduchá a môžete sa rozhodnúť medzi množstvom možností. Ak chcete zabezpečiť rezerváciu vopred, môžete vyhľadať miesto na prenájom online alebo cez cestovnú kanceláriu.

Online rezervácia vám umožní porovnať ceny a ponuky rôznych zariadení a rozhodnúť sa pre ten najlepší. Ak preferujete, aby sa o vás postarala cestovná kancelária, môže vám pomôcť zabezpečiť ubytovanie s transferom, stravou a ďalšími službami.

Bez ohľadu na to, pre ktorú možnosť sa rozhodnete, určite užijete krásny pobyt v Playa del Carmen. Toto miesto je pre turistov priateľské, plné zábavy a dokonale sa hodí pre koho hľadá pohodlnú dovolenku na pláži.


Počasie Mexiko Playa del Carmen


Mexiko je zemi oceánskeho tepla, ktoré sa prejavuje aj v klimatických podmienkach. Playa del Carmen, ktoré sa nachádza na juhu Mexika na Karibskom mori, má takmer konštantné teploty počas celého roka a je ideálnou dovolenkovou destináciou.

Počasie v Playa del Carmen

Playa del Carmen má subtropické podnebie s vysokou vlhkosťou a nízkymi zmenami teplôt počas roka. V letných mesiacoch, od júna do septembra, teploty stúpajú na približne 30-33 ° C a v noci zostávajú vysoké, okolo 22-24 ° C. V týchto mesiacoch sa môže vyskytnúť aj uragánové obdobie, kedy sa môže vyskytnúť silný vietor a dážď.

Zimné mesiace sú v Playa del Carmen príjemne teplé, so strednými teplotami okolo 24-29 ° C. Noci sú chladnejšie, s priemernými teplotami okolo 18-21 ° C. Zima je považovaná za suché obdobie, takže dážde sú zriedkavejšie.

Najteplejšie turnusy (a najvyššie ceny) v Playa del Carmen sú v období od decembra do januára, keď sa pozoruje nárast turistov. Pre nízke ceny a menej preplnené pláže je vhodnejšou voľbou letná návšteva v apríli alebo máji.

Na západnej strane polostrova Yucatan, kde sa Playa del Carmen nachádza, sú náchylné na zosilnenie hurikánov z Atlantiku. Hoci sú tieto situácie zriedkavé, mali by turisti nasledovať správy o poveternostných podmienkach počas hurikánovej sezóny (od júna do novembra) a byť pripravení na prípadné zmeny plánov.

Aktivity v Playa del Carmen

Pokiaľ ide o aktivity, Playa del Carmen ponúka mnoho turistických atrakcií. Medzi najobľúbenejšie patrí návšteva divokých živočíchov v tichých džungliach Maya, výlety na prírodné pláže ako napríklad Maya Beach, ktorá je vzdialená len asi 20 minút jazdy autom, alebo návšteva miestnych históriou nabitých miest, ako je Tulum alebo Xcaret.

Ďalšie možnosti zahŕňajú voľnočasové aktivity ako potápanie, kajaking, jazdu na koňoch a rôzne vodné športy. V mestskom centre môžete nakupovať, navštíviť múzeá a mnoho reštaurácií. Playa del Carmen má tiež mnoho nočných klubov a barov, kde si môžete užiť párty až do bieleho rána.

Zhrnutie

Playa del Carmen je ideálnym miestom pre dovolenku na Karibskom pobreží Mexika. Počasie je teplé po celý rok, s nádejou na zriedkavý vietor a prehánky v období hurikánovej sezóny. Môžete si vybrať z mnohých aktivít, od trávenia dňa na pláži až po potápanie a návštevu miestnych atrakcií a nočných klubov. Playa del Carmen je miesto, kde si môžete užiť kúsky starovekého sveta a zároveň plávajte v krásnej Karibskej vode.


Letenka Mexiko Playa del Carmen


Ak máte v pláne navštíviť Mexiko a hľadáte ideálne miesto na relax a oddych, nemôžete prehliadnuť nádherné mesto Playa del Carmen. Toto pobrežné mesto sa nachádza na Karibskom mori a je známe svojimi bieľo-azúrovými plážami, exotickou prírodou a fascinujúcou históriou.

Aby ste mohli čo najrýchlejšie a najjednoduchšie navštíviť toto krásne mesto, stačí vám zohnať letenku do Mexika. Pretože Playa del Carmen leží len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Cancun, najlepšou voľbou bude zohnať letenku práve do tohto mesta, odkiaľ sa následne presuniete do Playa del Carmen.

Čo sa týka leteniek, existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú lety do Mexika s rôznymi cenami a trvaním letu. Ak hľadáte najlacnejšiu letenku, odporúčame si prehľadnúť ponuku niekoľkých leteckých spoločností a porovnať ceny a trvanie letu.

Ak ste si už zohnali letenku do Cancunu, môžete sa tešiť na nekonečné množstvo aktivít a zážitkov v Playa del Carmen. Toto mesto ponúka návštevníkom mnoho možností na prežitie dovolenky, vrátane relaxu na pláži, výletov do blízkej prírody, nákupov v exotických obchodoch a ochutnávky skvelej mexickej kuchyne.

Jedným z najväčších lákadiel Playa del Carmen je jeho nádherná pláž. Dlhé piesočnaté pláže s jemným bieľavým pieskom a tyrkysovou vodou sú ideálnym miestom na oddych a relaxáciu. Okrem pláží môžete objaviť aj úchvatné koralové útesy a bohatú podmorskú faunu a flóru.

Pre tých, ktorí si radi užívajú adrenalínové zážitky, je možné vyskúšať vodné športy ako napríklad potápanie, wakeboarding a windsurfing. Ďalšou možnosťou sú výlety do prírodných parkov, ako napríklad do známeho archeologického parku Chichén Itzá, ktorý ponúka fascinujúce zaujímavosti z histórie Mayskej civilizácie.

V Playa del Carmen nájdete aj mnoho reštaurácií, kde si môžete ochutnať skutočnú mexickú kuchyňu. Ak máte radi šťavnaté tacos, korenené guacamole a sviežu limonádu, určite si tešte na to, čo vám toto mesto ponúka.

Celkovo povedané, návšteva Playa del Carmen je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si určite nenecháte ujsť pri návšteve Mexika. Stačí si len zohnať letenku do Mexika a užiť si niekoľko dní či týždňov v tomto nádhernom meste plnom prírodných krás a historických zaujímavostí.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Playa del Carmen


1. Čo robiť v Playa del Carmen?
V Playa del Carmen nájdete veľa pláží, miestnych trhov, reštaurácií a nočných klubov. Môžete tiež navštíviť archeologické miesta, ako sú Chichén Itzá a Tulum, alebo vyskúšať potápanie a ďalšie vodné aktivity.

2. Aké sú najlepšie pláže v Playa del Carmen?
Niektoré z najlepších pláží v Playa del Carmen zahŕňajú Playa Mamitas, Playa Paradise a Xpu Ha Beach.

3. Aké je počasie v Playa del Carmen?
V Playa del Carmen je celoročne teplé a vlhké počasie. Najteplejším obdobím je od mája do septembra, pričom teploty môžu dosiahnuť až 32 stupňov Celsia. V zime sa teploty pohybujú okolo 25 stupňov Celsia.

4. Ako sa dostať z letiska do Playa del Carmen?
Z letiska Cancún môžete cestovať do Playa del Carmen taxíkom alebo autobusom. Cestovná doba taxíkom je približne 45 minút, zatiaľ čo autobusom trvá asi 1 hodinu a 15 minút.

5. Je Playa del Carmen bezpečné miesto na návštevu?
Ak sa riadite základnými bezpečnostnými opatreniami, Playa del Carmen je pomerne bezpečné miesto na návštevu. Berte do úvahy zabezpečenie svojich cenností a vyhýbajte sa nebezpečným oblastiam v noci.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Playa del Carmen?
Najlepšie miesta na nákupy v Playa del Carmen zahŕňajú Quinta Avenida a La Isla Shopping Village. Na trhoch nájdete tiež množstvo miestnych remesiel.

7. Ako funguje MHD v Playa del Carmen?
Hromadná doprava v Playa del Carmen je zabezpečená prostredníctvom autobusov a taxíkov. Autobusy sú dostupné v celom meste a taxíky sú k dispozícii aj na letisku.

8. Aké je miestne jedlo v Playa del Carmen?
Miestna kuchyňa v Playa del Carmen zahŕňa ryby a morské plody, tacos, guacamole a Mai Tai drinky.

9. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Playa del Carmen?
Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Playa del Carmen zahŕňajú The Royal Playa del Carmen, Grand Hyatt Playa del Carmen Resort a Banyan Tree Mayakoba.

10. Aké miestne festivaly a podujatia môžete navštíviť v Playa del Carmen?
Niektoré z najpopulárnejších miestnych festivalov a podujatí v Playa del Carmen zahŕňajú The BPM Festival, Dia de los Muertos a Carnival.


Dovolenka Mexiko Playa del Carmen


Mexiko je jedna z najpopulárnejších destinácií pre dovolenky v Karibiku. Playa del Carmen je jedno z najkrajších miest v Mexiku, ktoré každý rok privíta tisíce turistov.

Playa del Carmen je krásne mesto so širokými piesočnatými plážami, tyrkysovými vodami a čarovnou atmosférou. Mesto sa nachádza na pobreží Mexického zálivu, v blízkosti známych turistických miest, ako je Cancún a Tulum.

Jednou z hlavných atrakcií v Playa del Carmen sú pláže. Na plážach môžete relaxovať pod palmami, plávať v prekrásnych tyrkysových vodách a vyskúšať si adrenalínové športy, ako je napríklad kitesurfing. Okrem toho, mesto ponúka mnoho možností, ako stráviť voľný čas, napríklad prechádzky po malebných uličkách s množstvom obchodov s miestnymi suvenírmi, alebo návšteva kaviarní a restaurácií, ktoré ponúkajú tradičné mexické jedlá a nápoje.

Vyberte si z množstva aktívnych dovoleniek, ako je napríklad cestovanie do archeologických miest v blízkosti mesta, ako sú Chichen Itza a Tulum. Tieto miesta sú plné histórie a kultúry starovekých civilizácií a poskytujú jedinečný zážitok.

Nevyhnite sa návšteve 5th Avenue, čo je jedna z hlavných ulíc mesta. Táto ulica je plná obchodov, reštaurácií, bary, zábavných parkov a miest, kde sa môžete baviť. Ak chcete poriadne zažiť mexickú kultúru, navštívte miestne obchody s množstvom lákavých ponúk, a nezabudnite si zobrať kúsok Mexika domov.

Kým budete v Playa del Carmen, uistite sa, že ste navštívili aj najluxusnejšie hotely a resorty v meste. Sú to miesta plné komfortu a luxusu, ktoré sú naplnené čarovnou atmosférou a neskutočným pohodlím. Hotelové služby sú na vysokej úrovni, vrátane bazénov, spa, golfu, tenisových kurtov a množstva ďalších služieb, ktoré prispievajú k pohodlu a komfortu.

Celkovo je Playa del Carmen skvelým miesto pre dovolenku, ktoré ponúka množstvo aktivít a stravovania v malebnom prostredí Karibiku. Tu nájdete všetko, čo potrebujete pre perfektné dovolenky a nezabudnuteľné zážitky. Tak sa určite rozhodnite pre pobyt v Playa del Carmen a užite si dovolenku plnú dobrodružstva a zábavy.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky