Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Maurícius SSR Botanic Garden

Letenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden - Raj pre milovníkov prírody

Maurícius, ostrovová krajina v Indickom oceáne, je domovom jedného z najkrajších botanických záhrad na svete - Maurícius SSR Botanic Garden. Nachádza sa v hlavnom meste Port Louis a je jedným z najznámejších miestnych turistických atrakcií.

Maurícius SSR Botanic Garden bol založený v roku 1735 a pôvodne slúžil ako botanická záhrada pre pestovanie rôznych druhov cukrovcov a liečivých rastlín. Po niekoľkých storočiach sa zmenil na nádhernú botanickú záhradu, ktorá sa rozkladá na ploche viac ako 37 hektárov. Táto rozsiahla záhrada obsahuje viac ako 650 druhov rastlín, z ktorých mnoho je endemických pre Maurícius a jeho okolie.

Jeden z najkrajších a najznámejších miest v tejto záhrade je 'Victoria Amazonica', veľký leknín, ktorý kvitne v noci a vytvára úžasný pohľad na nočnú oblohu. Záhrada ponúka aj mnoho iných zaujímavých a krásnych druhov rastlín vrátane samby, bambusov, dracen a mnohých ďalších.

Okrem toho tu návštevníci môžu vidieť aj množstvo exotických vtákov, ryb, korytnačiek a iných zvierat v rôznych častiach záhrady. Záhrada je tiež domovom pre pokojné jazierka a krásne vodopády, ktoré robia z miesta ideálny útek pre tých, ktorí sa chcú vzdialiť od rušného mesta.

Pre turistov, ktorí majú radi kultúru, záhrada obsahuje aj múzeum cukrovej trstiny, ktoré poskytuje podrobný pohľad na históriu cukrovej trstiny na ostrove.

Maurícius SSR Botanic Garden je prekrásne miesto, ktoré stojí za návštevu pre milovníkov prírody a zároveň aj pre tých, ktorí chcú odpočívať v klidnom a krásnom prostredí. Ak hľadáte niečo iné a jedinečné, letenka na Maurícius vás určite nikdy nezklame a záhrada je miestom, kde sa môžete cítiť ako v malom raji na zemi.


Dovolenka Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden: Záhradná oáza uprostred rajského ostrova

Ak hľadáte miesto na oddych, kde sa môžete zbaviť stresu a relaxovať v prírodnom prostredí, ostrov Maurícius je skvelou voľbou. Tento malý ostrov v Indickom oceáne sa môže pochváliť niektorými z najkrajších pláží na svete a jedným z najväčších záhrad botanických záhrad. Ak ste záhradník alebo milovník prírody, návšteva Maurícius SSR Botanic Garden vám nevyhovuje.

Veľkolepá Botanic Garden sa nachádza v Pamplemousses, v blízkosti hlavného mesta Port Louis. Založená bola v roku 1767 a stala sa domovom pre viac ako 650 zriedkavých druhov rastlín, vrátane cukroviniek, pažítky, bambusu, starobylých palmových druhov, orchideí a mnoho ďalších. Mnoho z nich je krajinskými symbolmi Mauríciusu.

Maurícius SSR Botanic Garden sa rozprestiera na viac ako 37 hektároch a ponúka návštevníkom možnosť prechádzok v prírodnom prostredí plnom krásnych kvetov a záhradných kompozícií. Na území záhrady sa nachádzajú aj niektoré najvyššie palmy na svete, vrátane 85-ročnej palmového druhu Talipot Palm, ktorý kvitne iba raz za 30 alebo 80 rokov a potom umiera. Vysoké stromy a bujná vegetácia zabezpečujú bohatú a príjemnú tieň pre návštevníkov, ktorí sa tu môžu prejsť po mnohých cestičkách prechádzajúcich záhradou.

Prirodzene, nechýba tu ani vodný svet, ktorý dopĺňa krásne rybníky a jazerá, kde plávajú rôzne druhy vtákov a ryby. V záhrade sa nachádza aj syndrom Victoria, nádherný leknec s obrovskými listami a veľkými bielymi kvetmi, ktorý je považovaný za národný symbol ostrova.

Tento záhradný raj nebol však vždy taký, aký je dnes. V priebehu minulých rokov záhrada prešla rozsiahlymi zmenami. Do nej boli pridané nové rastliny a obrátila sa k moderným technológiám pestovania a ochrany rastlín. V súčasnosti je záhrada napriek svojim moderným prvkám stále miestom nezabudnuteľnej krásy a pokoja.

Pre milovníkov rastlín a záhradového umenia predstavuje navštívenie tejto botanickej záhrady nesmierny zážitok. Po návšteve sa budete konfrontovať s ďalšími miestami maurícijskej kultúry a histórie a prehltnete krásu tohto exotického rajského ostrova. S týmto nádherným záhradným rajom na ostrove Maurícius bude váš pobyt ešte o niečo krásnejší a nezabudnuteľnejší.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius SSR Botanic Garden


Otázky:

1. Kedy je Botanická záhrada na Mauríciu otvorená?
2. Aké druhy rastlín a zvierat možno v botanickej záhrade vidieť?
3. Kde sa Botanická záhrada nachádza?
4. Aké sú vstupné poplatky do Botanickej záhrady?
5. Môže sa Botanická záhrada navštíviť počas dažďa?

Odpovede:

1. Botanická záhrada na Mauríciu je otvorená každý deň od 8:30 do 17:00.
2. V Botanickej záhrade možno vidieť rôzne druhy endemických rastlín a zvierat, ako sú napríklad obrovice, korytnačky a rôzne druhy vtákov.
3. Botanická záhrada sa nachádza v Pamplemousses, v blízkosti hlavného mesta Port Louis.
4. Vstupné poplatky do Botanickej záhrady sú 200 MUR pre dospelých a 100 MUR pre deti (rok 2021).
5. Áno, Botanická záhrada možno navštíviť aj počas dažďa, no odporúča sa mať so sebou dáždnik alebo návštevu odložiť na iný deň.


Počasie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius SSR Botanic Garden leží v malej krajine na juhovýchodnom pobreží Mauríciusu. Táto krajina zaujme mnohých návštevníkov kvôli svojej bohatej kvetinovej faune, ktorá jej udelila pomenovanie "zelený ostrov".

Klima v Mauríciusu je tropické s teplotou, ktorá sa neustále drží okolo 25-30 stupňov Celzia. Počasie v Botanickej záhrade je prevažne slnečné, ale miestami vyskytujúce sa dažde udržujú rastliny zelené po celý rok. Najvyšší prírastok na zeleninu a kvety sa prejavuje počas obdobia monzúnov v priebehu leta. Toto obdobie sa nazýva "zelenej sezóny".

Okrem sezónnych dažďov, ktoré však nevytvárajú dlhodobú hmlu a mlhu, je počasie v Botanickej záhrade celoročne priaznivé pre návštevníkov. Práve preto je táto lokalita vyhľadávaná nielen miestnymi obyvateľmi, ale aj turistami z celého sveta.

Pri návšteve Botanickej záhrady by ste si mali zobrať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred ultrafialovým žiarením, ktoré môže byť veľmi silné v priebehu dňa. K dispozícii sú však aj dlhé chodníky, ktoré sú zakryté kúskami exotických rastlín a stromov.

Maurícius SSR Botanic Garden je miestom, kde príroda a ľudská civilizácia spolupracujú, aby vytvorili nádherné miesto na oddych a relaxáciu. Jeho pôvab prežije v pamäti turistu aj po odchode a nie je prekvapením, že je to jedna z najnavštevovanejších lokalít na Mauríciu.


Ubytovanie Maurícius SSR Botanic Garden


Maurícius je krásnou a tropickou destináciou pre každého, kto túži po dovolenke v exotickom a nezabudnuteľnom prostredí. Zelené a kvetmi rozmaznané ostrovy sú miestom, kde sa spája krása prírody, odpočinok a relaxácia. Ak sa chystáte navštíviť Maurícius, určite by ste si mali nechať ujsť návštevu Botanic Gardens – nezabudnuteľného miesta na ostrove.

Botanic Gardens, ktoré sú oficiálne známe pod menom SSR Botanic Garden, sú nádherným prírodným parkom a záhradami na severe ostrova Maurícius. Tento park, ktorý bol založený v roku 1735, je zameraný na pestovanie a uchovávanie mnohých druhov tropických rastlín a kvetov, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Botanic Gardens na Mauríciu sú rozdelené do niekoľkých sekcii, ktoré zahŕňajú časti s palmovými stromami, orchideami, rôznymi druhmi stromov a drevín, kaktusov, liečivých bylín a mnohými ďalšími druhmi rastlín. Existuje tu aj výstavisko exotických vtákov, ktoré predstavuje širokú škálu druhov vtákov, ktoré obývajú tieto oblasti.

Okrem toho, Botanic Gardens na Mauríciu ponúka návštevníkom množstvo iných atrakcií, vrátane kaviarne, ktorá ponúka miesta na oddych a relaxáciu pri šálke kávy alebo osviežujúcej limonády. Existuje tu aj dom pokojnej lásky, pavilón, ktorý bol postavený pre návštevu bývalého gubernátora, ktorý sa v parku vždy rád relaxoval.

Ak by ste mali záujem o niečo aktívnejšie, existuje v Botanic Gardens aj plytký rybník, kde si môžete prenajať člny a vychutnať si krásnu plavbu okolo rias.

Napriek tomu, že Botanic Gardens nie sú povestné svojimi kráskami a kultúrnymi zameraniami, určite stojí za to si ich vychutnať. Prírodné čaro ugur najmätka okolo najpopulárnejšieho značky a je pravdou, že Botanic Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí túžia po relaxácii a oddychu všade okolo krásnej prírody a zelene.

Keď sa dostanete na Mauritius, nezabudnite si zariadiť návštevu Botanic Gardens. Určite to bude nezabudnuteľný okamih, ktorý si zapamätáte na celý život.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky