Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Malta Qormi

Počasie Malta Qormi


Na Malte sa nachádza mesto Qormi, ktoré sa môže pochváliť priaznivým počasím počas celého roka. Qormi sa nachádza na juhu Malty, v tesnej blízkosti jej hlavného mesta Valletty.

Letné mesiace na Malte sú teplé a suché, pričom teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25 °C do 35 °C. V Qormi môžete očakávať rovnaké podnebie ako v ostatných častiach Malty. Teploty v Qormi sa v letných mesiacoch pohybujú od 27 °C do 32 °C. Teploty môžu byť výrazne vyššie, ak sa ocitnete v mestách plných betónových obytných budov, kde sa teplá vzduch hromadí.

Počas leta sa môže stať, že sa niektoré dni stane veľmi horúcimi a daždivými a to najmä v mesiacoch júl a august. Tieto dni bývajú často veľmi vlhké, čo môže mať vplyv na zdravie a pohodlie turistov v meste Qormi. Preto odporúčame, aby ste svoje oblečenie a obuv zvolili podľa teploty a vlhkosti vzduchu, aby ste sa cítili pohodlne.

V zime sú na Malte teploty veľmi miernym. V Qormi môžete očakávať teploty od 10 °C do 20 °C počas zimných mesiacov. Avšak existujú dni, kedy môže byť veľmi veterno a daždivo, čo môže zhoršiť kvalitu vášho pobytu na Malte.

Celkovo je počasie v meste Qormi celý rok priaznivé a ideálne pre turistov, ktorí sa radi zamerajú na turistické atrakcie a pláže. Avšak, odporúčame, aby ste so sebou vždy mali slnečné okuliare a opaľovací krém, aby ste si užili svoj pobyt na Malte naplno bez akýchkoľvek zdravotných rizík spôsobených nadmerným slnečnému žiareniu.


Letenka Malta Qormi


Letenky na Maltu sú čoraz obľúbenejšou voľbou pre turistov. A medzi týmito letiskami sa radí aj letisko v Qormi, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Valletta.

Mesto Qormi je známe ako "mesto chleba", pretože v minulosti tu bolo veľa pekární, ktoré vyrábali tradičné maltské pečivo. Dnes je to však živé a moderné mesto plné obchodov, reštaurácií a barov.

Prečo si vybrať letenku na Malta Qormi? Jedným z dôvodov môže byť atraktívna poloha mesta v samotnom srdci Malty. To znamená, že z Qormi môžete jednoducho cestovať na ďalšie miesta ako sú Gozo, Comino, Sliema, Bugibba, Golden Bay a ďalšie.

Druhým dôvodom môže byť pestrá paleta aktivít, ktoré tu nájdete. Pre tých, ktorí milujú históriu a kultúru, je Valletta s bohatou históriou a prekrásnou architektúrou ideálny výlet. Nájdete tu aj množstvo múzeí s maltskou históriou, ako aj prekrásne kostoly a katedrály. Ak máte radi more a pláže, sú tu k dispozícii pláže ako Golden Bay alebo Mellieha Bay.

Okrem toho sa tu určite nájde aj niečo pre milovníkov adrenalínu. Môžete sa zúčastniť rôznych vodných športov ako sú kajaky, paddleboardy či plachtenie. A pre tých, ktorí chcú vidieť Maltu "zhora", je tu možnosť letieť na paraglide.

Ale to nie je všetko. Malta je tiež známa svojou výbornou kuchyňou a v Qormi nájdete mnoho miest, kde si môžete ochutnať tradičné maltské jedlo ako sú pastizzi, lampuki pie, gbejniet a ďalšie. Môžete sa tiež zúčastniť ochutnávok vína alebo iných alkoholických nápojov.

Ak hľadáte letenku na Malta Qormi, nezabudnite porovnať ceny a ponuky rôznych leteckých spoločností. Vyberte si tu, ktorá ponúka najlepšie letové časy a navyše dobre cenu.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Maltu, Qormi určite stojí za to. Toto tiché a príjemné mesto ponúka množstvo možností pre zábavu, rôzne aktivity a relaxáciu, ktoré vám umožní spoznať krásy Malty a užiť si nezabudnuteľnú dovolenku.


Dovolenka Malta Qormi


Malta je malý štát v Stredozemnom mori a stáva sa čoraz populárnejšou dovolenkovou destináciou pre cestovateľov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vyhnúť preplneným turistickým oblastiam a objaviť autentickú atmosféru Malty, môže byť mestska časť Qormi tou správnou voľbou.

Qormi, ležiaca asi 5 kilometrov od strediska Valletta, je druhým najväčším mestom na Malte a známa je pre svoju bohatú tradíciu výroby pečiva a koláčov. Z tohto dôvodu bola Qormi aj nazývaná "Mesto chleba". V meste sa nachádza tiež krásna katedrála Sv. Jiří, kde sa konajú rôzne kultúrne a náboženské podujatia.

Ak si chcete užiť pláže a sonce, v blízkosti Qormi sa nachádza niekoľko krasových pláží ako napríklad Golden Bay, Għajn Tuffieħa a Riviera Bay. Môžete sa tiež vybrať na výlet kľukatými uličkami starobylých miest ako Mdina a Rabat, navštíviť zámok Verdala alebo si urobiť pár dní výlet na ostrov Gozo.

V Qormi nájdete aj množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať maltské špeciality ako napríklad fenkata (maltský krupicový guláš), timpana (tradične maltský ovocný koláč) a ďalšie.

Dovolenka v Qormi vám umožní spoznať Maltskú kultúru a atmosféru bez prítomnosti preplnených turistických oblastí. Ak nechcete byť súčasťou davu turistov a dobre sa cítiť medzi miestnymi obyvateľmi, Qormi je skutočne ideálnym miestom pre vašu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Qormi


Prepáčte, ako jazykový model AI som schopný odpovedať iba na otázky. Nemám informácie o najčastejších otázkach a odpovediach týkajúcich sa miesta Malta Qormi. Ak by ste mali nejakú konkrétnu otázku, ktorú by som vám mohol zodpovedať, budem rád, ak mi ju pošlete.


Ubytovanie Malta Qormi


Malta, malá ostrovná krajina v Stredozemnom mori, s mnohými historickými a kultúrnymi miestami, vyhľadáva ročne milióny turistov. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je v blízkosti mesta a zároveň dostatočne ďaleko od turistického ruchu, možno by ste mali zvážiť Qormi.

Qormi, časti známe aj pod názvom Ħal Qormi, je malé mesto s okolo 17000 obyvateľmi a nachádza sa vo vnútrozemí Malty. Mesto je známe pre svoje mnohé kostoly a tradície súvisiace s veľkonočnými oslavami.

Ak hľadáte ubytovanie v Qormi, možností je mnoho. Sú tu hotely, apartmány a penzióny v širokom cenovom rozpätí. Hotely v meste sú väčšinou menšie a rodinné, čo znamená, že ponúkajú prijateľné ceny a pohodlné ubytovanie. Pre tých, ktorí si radi pripravia jedlo sami, sú k dispozícii apartmány s plne vybavenou kuchyňou. Ak hľadáte ubytovanie, ktoré by vám zabezpečilo možnostnosti stravovania, sú tu tiež penzióny a hotely, ktoré ponúkajú raňajky, polpenziu alebo plnú penziu.

Mesto Qormi má vynikajúcu polohu pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti mesta. Vzhľadom na to, že mesto je umiestnené v dostatočnej vzdialenosti od rušného ruchu, môžete sa tu oddýchnuť po náročnom dni objavovania turistických atrakcií a zároveň vychutnať si autentické maltské jedlá v miestnych reštauráciách.

Zaujímavosťou Qormi sú jeho mnohé kostoly, z ktorých najznámejší je Bazilika sv. Jiří a Katedrála sv. Jiří. Obidva kostoly pochádzajú z 17. storočia a sú považované za historické pamiatky.

Okrem historických pamiatok a architektúry sa Qormi vyznačuje aj veľkým množstvom obchodov a trhov. Ak máte radi nakupovanie, môžete si užiť nákupy v blízkych obchodoch s rôznorodým sortimentom.

V meste sa každoročne konajú rôzne trhy a festivale súvisiace s tradičnou kuchyňou, ktoré by ste nemali premeškať.

Qormi poskytuje turistom jedinečnú možnosť bývať v blízkosti mesta, no zároveň byť dostatočne vzdialení od turistického ruchu. S mnohými možnosťami na ubytovanie v rozličných lokalitách mesta, môžete si vybrať to najvýhodnejšie, čo vám zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt v Qormi.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky