Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kuba Varadero

Ubytovanie Kuba Varadero


Varadero je jedným z najkrajších miest na Kubá z pohľadu turizmu. Nachádza sa na polostrove Hicacos, ktorý je obklopený Karibským morom na jednej strane a Atlantickým oceánom na druhej strane. Krásne biele pláže, vysoké kokosové palmy a turistické komplexy robia z Varadera populárne miesto pre dovolenky na Kube.

Ak hľadáte ubytovanie v Varaderu, máte veľa možností. Môžete si vybrať medzi hotelmi a apartmánmi v rôznych cenových kategóriách a ubicovanie.

Hotelové ubytovanie

Varadero má mnoho luxusných hotelov, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži. Hotel Iberostar Selection Varadero, Melia Internacional Varadero a Royalton Hicacos Resort & Spa sú niektoré z najlepších hotelov v tejto oblasti. Tieto hotely ponúkajú široký výber služieb vrátane bazénov, wellness centier a nočných klubov. Mnoho z týchto hotelov má tiež výhľad na more a izby s balkónom alebo terasou.

Apartmánové ubytovanie

Ak preferujete súkromnejšie ubytovanie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a domov na prenájom v blízkosti Varadera. Tieto apartmány sú väčšinou dobre zaplatené, plne vybavené a sú vhodné pre rodiny alebo veľké skupiny ľudí.

Niektoré z najlepších apartmánov sú Casa Adriana, Casa Betania a Casa Hostal Mares. Tieto apartmány ponúkajú pekné izby, kuchynky a terasy s výhľadom na more alebo záhradu.

Ubytovanie v súkromí u miestnych obyvateľov

Tieto ubytovania sú niektoré z najdostupnejších variantov. Ak chcete spoznať domácu kubánsku kultúru a zároveň si užiť krásnu dovolenku, môžete si dohodnúť ubytovanie u miestnych obyvateľov. Tento druh ubytovania sa nazýva „casa particular“ a Radi by sme vám priamo odporučili HOSTAL GRANDA a CASA OSVALDO & NORMA. Tieto plne vybavené izby sa nachádzajú v súkromných domoch a zaisťujú prvotriedne pohostenie a privátne tipy, ako okúsiť Kubu v tom najlepšom svetle.

Výber ubytovania v Varaderu naozaj závisí od vašich osobných preferencií a rozpočtu. Každé ubytovanie má svoje výhody a nevýhody, ale bez ohľadu na to, čo si vyberiete, bude Varadero určite jedným z najkrásnejších miest, ktoré ste kedy navštívili.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Varadero


Najčastejšie otázky a odpovede v súvislosti s Kubou a miestom Varadero:

Otázka: Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska v Havane do Varadera?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska v Havane do Varadera, je súkromným taxíkom alebo shuttle busom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže v okolí Varadera?
Odpoveď: V okolí Varadera sú niektoré z najkrajších pláží na Kube. Niektoré z nich sú Varadero Beach, Coral Beach, Juan Gualberto Gomez Beach a Santa Marta Beach.

Otázka: Kde si môžem prenajať auto alebo skúter v Varaderu?
Odpoveď: V Varaderu je možné prenajať auto alebo skúter v mnohých pôžičovniach áut. Niektoré z nich sú Cubacar, Havanautos a Rex.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Varaderu?
Odpoveď: V Varaderu sú mnohé skvelé reštaurácie. Niektoré z najlepších zahŕňajú La Casa del Chef, Las Americas Steak House, Nonna Tina a El Rodeo.

Otázka: Môžem si zmeniť peniaze v Varaderu?
Odpoveď: Áno, je možné zmeniť peniaze v mnohých hoteloch, v batožinových servisoch na letisku a v bankách v centre mesta Varadero.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Varaderu?
Odpoveď: V Varaderu sú mnohé obchody s turistickými suvenírmi a darčekmi. Niektoré z najlepších miest na nákupy zahŕňajú plážové tržnice, kde môžete nájsť ručne robené predmety, a obchody s módou a bižutériou v mnohých hoteloch.

Otázka: Ako sa môžem dostať do Havany z Varaderu?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z Varaderu do Havany, je súkromným taxíkom alebo shuttle busom. Cesta trvá približne 2-3 hodiny.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na kúpanie v okolí Varadera?
Odpoveď: V okolí Varadera je mnoho krásnych miest na kúpanie. Niektoré z najlepších zahŕňajú Cueva de Saturno, Playa Coral a Playa Hicacos.


Počasie Kuba Varadero


Varadero je jedno z najobľúbenejších miest na Karibiku a jeho klimatické podmienky sú priťahujúce pre turistov po celý rok. Práve preto je dôležité poznať podmienky počasia, aby ste plánovali svoju dovolenku podľa toho.

Typicky má Kuba teplé a vlhké podnebie s teplotami od 24°C do 32°C počas celého roka. Najhoršie obdobie pre cestovanie na Kubu je od mája do októbra, keď sa krajina nachádza v daždivom období a môže byť zasiahnutá tajfunom.

Varadero, konkrétne, má podnebie, ktoré sa pohybuje od tropického až po subtropický región. Táto oblasť má deň a noc v priebehu celého roka približne rovnakú dĺžku s nízkymi rozdielmi v teplotách od mesiaca k mesiacu. Stredná teplota sa pohybuje okolo 25°C a najlepší čas na návštevu Varadera je od novembra do apríla, keď sa počasie zlepšuje a dažde sú menej časté.

Ak plánujete cestovať do Varadera v letnom období, musíte byť pripravení na vyššiu vlhkosť a možnosť náhlych dažďov. Práve preto, že je to morskej strany, v jednej časti dňa môže byť pekne a iného dňa začne pršať. S tým by ste mali počítať a správne zvoliť svoje oblečenie a plánovať si denné aktivity na základe aktuálneho počasia.

Celkovo by ste sa mali pripraviť na veľa slnka a horúce počasie, keď idete na dovolenku do Varadera, a netreba zabudnúť na dostatok vody a ochranu proti UV žiareniu. Pre tých, ktorí preferujú teplejšie počasie, je Varadero v ideálnom období od marca do mája, ale aj septembra a októbra, keď sa teploty často pohybujú okolo 30°C. Aj keď sú vyššie teploty, tento obdobie sa tiež zvyčajne vyznačuje vyššou vlhkosťou a občasnými dážďmi.

Všeobecne platí, že v Varadera môžete očakávať spoľahlivé a príjemné počasie pre vašu dovolenku, ale ako s každou inou destináciou, aj tu sa musíte prispôsobiť miestnemu klimatu. Ak máte radi teplo a slnko, Varadero je pre vás ideálne miesto pre dovolenku.


Dovolenka Kuba Varadero


Kuba je ostrov, ktorý si získava srdcia turistov vďaka svojmu exotickému charakteru. Jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku na Kube je Varadero, ktoré je známe svojimi bielymi plážami a krásnou modrou vodou.

Varadero sa nachádza na severozápadnom pobreží Kuby a rozkladá sa na území 20 kilometrov. Ide o významné turistické centrum s množstvom hotelov, reštaurácií a barov, ktoré ponúkajú nevšedné zážitky. Varadero poskytuje turistom výborné možnosti na odpočinok, relax a aktívny oddych.

Čo robiť v Varaderu?

Hlavnou atrakciou Varadera sú jeho pláže. Jednou z najznámejších je pláž Playa Varadero, ktorá sa rozkladá na 22 kilometroch. Pláž je plná bieleho piesku a jasných vôd, kde si turisti môžu urobiť výlet na loďke alebo si vyskúšať rôzne vodné športy ako napríklad kajak, windsurfing alebo potápanie.

Okrem pláží môžete navštíviť aj množstvo iných turistických atrakcií. Napríklad, môžete si vychutnať večerné predstavenia s kubánskymi tancami, alebo navštíviť múzeá a historické pamiatky. Milano Park je krásnym miestom na prechádzku, kde si turisti môžu užívať nádherné záhrady a množstvo fontán.

Kde sa ubytovať?

Varadero ponúka množstvo ubytovania v rôznych kategóriách. Na všetko si môžu prísť svoje - od drahších a luxusných hotelov až po lacnejšie hostely. Pre tých, ktorí chcú skúsiť neštandardné ubytovanie, môže byť zaujímavá možnosť prenocovať v kubánskych rodinných domoch, tzv. casa particulares.

Ako sa tam dostať?

Varadero je dostupné letecky, najjednoduchšie je lietať do Havany a odtiaľ pokračovať niektorým z množstva autobusov, ktoré smerujú do Varadera. Dĺžka cesty z Havany do Varadera je okolo dvoch hodín.

Výlet na Kubu nemusí byť lacnou záležitosťou, ale určite stojí za to investovať peniaze do takéhoto nezvyčajného zážitku. Varadero ponúka pre turistov množstvo možností na zábavu, oddych a spoznanie kubánskej kultúry a tradícií. Vyberte si ubytovanie, zvoľte si, čo si chcete pozrieť a užite si nezabudnuteľnú dovolenku na Kube.


Letenka Kuba Varadero


Varadero je populárna plážová destinácia na Kube a letenka do tohto exotického raja je snom mnohých cestovateľov. Letenka na Kubu môže byť však trochu drahšia ako letenky do iných krajín, ale zároveň ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré stoja za to.

Varadero sa nachádza na severozápadnom pobreží Kuby a je absolútnym pozlátkom tejto karibickej krajiny, kde môžete skúsiť kubánsku kultúru, konzumovať miestnu kuchyňu a vyhrievať sa na bielej pláži. Táto oblasť Kuby je známa krásnymi plážami, ktoré sa striekajú jemným modrým morom.

Varadero je ohromujúci pre svoju kultúru a históriu, ktorá je odrazom celého ostrova. Môžete si vyhľadať množstvo historických miest ako napríklad muzeum Ernesta Hemingwaya alebo nákupné centrum v centrálnom Varaderu. Varadero je tiež známy pre svoju nočnú scénu, kde môžete objaviť skvelú kubánsku hudbu a tancovať až do úsvitu.

Letenka na Kubu Varadero sa môže líšiť od zdroja a pohybuje sa zvyčajne v rozmedzí 800 až 1200 EUR na osobu. Doba letu z Európy trvá zvyčajne okolo 9 až 10 hodín.

Pred odletom by ste mali najprv zistiť podmienky cestovania do Kuby, pretože ročné obdobie môže ovplyvniť cenu a úroveň hromadnej turistiky. Získanie víz Kuba sa vyžaduje pre všetkých cestovateľov a doporučujeme si ich zabezpečiť ešte pred odletom.

Pri nakupovaní letenky do Kuby by ste mali zvážiť aj iné faktory ako napríklad ubytovanie, náklady na stravu, dopravu a výlety. Ak budete cestovať v období vrcholovej sezóny, môže to znamenať vyššie ceny a náklady na presun a inú batožinu. Uistite sa, že máte všetky papiere pripravené a vybavené pred odletom, aby ste sa mohli upokojiť a užiť si svoju dovolenku.

Podniknite cestu do tohto exotického karibského raja a zažite neuveriteľnú dovolenku v tejto nádhernej časti Kuby. S letenkou do Varadera na Kubu sa môžete tešiť na biele pláže tiahnúce sa pri jemnom modrom mori, kde sa budete cítiť oddýchnutí a pokojní.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky