Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)

Počasie Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Bogotá je hlavné a najväčšie mesto Kolumbie. Nachádza sa na juhozápadnom okraji údolia Río Bogotá, v blízkosti Andského pohoria. Mesto má subtropické podnebie s vysokými rozdielmi teplôt počas dňa a noci.

Zima v Bogotá trvá od júna do septembra a je to obdobie s najmenej zrážkami. Počas tejto doby môžete očakávať chladné a suché počasie s teplotami medzi 8°C a 19°C. Najnižšia teplota kedy býva zaznamenaná v tejto oblasti je približne 6°C.

Na druhej strane, letné mesiace od decembra do marca sú najteplejšie a zvyčajne aj najviac zrážkové. Počas tohto obdobia očakávajte teploty zvyčajne medzi 9°C a 22°C. Najvyššia teplota, kedy býva v tejto oblasti zaznamenaná je približne 25°C.

Celkové zrážky v meste sa pohybujú okolo 800 mm ročne a najviac zrážok sa zvyčajne vyskytuje v letnom období.

Bogotá je tiež známa vysokou nadmorskou výškou a to môže ovplyvniť aj vaše pocity z teplôt. Nadmorská výška mesta sa pohybuje okolo 2 640 metrov nad morom, takže môžete očakávať, že to bude chladnejšie ako v iných mestách na rovnakej zemepisnej šírke.

V každom prípade, keď navštívite Bogotá, by ste si mali zobrať niekoľko vrstiev oblečenia, ktoré vám umožnia byť prispôsobiví vzhľadom na zmenu počasia počas dňa. Ak chcete zažiť to najlepšie z mesta, odporúčame vám navštíviť ho v júli alebo auguste, kedy je to najsuchšie obdobie v roku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


1. Aké je počasie v Bogotá?

Počasie v Bogotá je chladné, daždivé a vlhké kvôli nadmorskej výške a geografickej polohe.

2. Aké sú hlavné atrakcie v Bogotá?

Medzi hlavné atrakcie Bogotá patria: Zlatý múzeum, La Candelaria (staré mesto), Monserrate, Boteroho múzeum, Plaza de Bolivar a Cerro de Guadalupe.

3. Musím sa vakcinovať pred cestou do Kolumbie a Bogotá?

Odporúča sa očkovanie proti základným chorobám, ako sú Hepatitída A a B, žltačka, chrípka a tetanus.

4. Aké menu používa Kolumbia?

Kolumbia používa kolumbijské peso ako svoju meny.

5. Ako sa dostať z letiska do centra mesta Bogotá?

Existujú verejné autobusy, ktoré idú z letiska do centra mesta, ale odporúča sa použiť taxi alebo nájomné auto.

6. Je bezpečné cestovať do Bogotá?

Bogotá sa stala bezpečnejším miestom v posledných rokoch, ale turisti by mali ostať ostražití a dbať na svoju bezpečnosť.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Bogotá?

Najlepší čas na návštevu Bogotá je v suchých mesiacoch medzi decembrom a februárom.

8. Aké sú miestne jedlá, ktoré musím ochutnať v Bogotá?

Niektoré miestne jedlá, ktoré by ste mali ochutnať v Bogotá sú: ajiaco, bandeja paisa, chicharrón a arepa.

9. Potrebujem prejsť colnú kontrolu pri vstupe do Kolumbie?

Áno, musíte prejsť kontrolou colníkov pri vstupe do Kolumbie.

10. Ako sa naučiť miestnu reč v Kolumbii?

Miestnou rečou v Kolumbii je španielčina. Môžete sa naučiť základy jazyka pomocou kurzov alebo aplikácií na učenie jazykov.


Ubytovanie Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Kolumbia je krajina, ktorá sa radí medzi najkrajšie krajiny Južnej Ameriky a jej hlavné mesto, Bogotá, je jedno z najdôležitejších ekonomických a kultúrnych centier krajiny. Ak plánujete cestovať do Bogoty, máte na výber z mnohých typov ubytovania, ktoré sú dostupné pre návštevníkov.

Ak si želáte pobudnúť v centre mesta a zároveň mať výhodnú cenu, sú pre vás ideálne hostely a penzióny. Hostely po celom svete sú čoraz populárnejšie medzi čoraz viac ľuďmi, ktorí cestujú sami alebo v skupine, a Bogotá nie je výnimkou. Hostely sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s ľuďmi z celého sveta a majú radi spoločné aktivity. V Bogotá nájdete aj luxusné hotely drahšie kategórie, ak hľadáte najvyšší komfort a súkromie.

Ak preferujete niečo medzi tým, sú tu k dispozícii apartmány a privátne izby. Skvelou voľbou je Airbnb, ktoré ponúka mnoho možností v rôznych častiach mesta. Môžete si vybrať moderné apartmány v centre mesta alebo izby v historických budovách, z ktorých je mnoho v starobylých častiach mesta. Budete mať pocit, že patríte k miestnym.

Okrem toho môžete nájsť v Bogotá aj ubytovanie, ktoré je súčasťou hotelových reťazcov, ako sú Marriott, Hilton alebo Sheraton. Sú to hotely v rôznych kategóriách a ponúkajú rôzne zariadenia, ako sú bazény, reštaurácie, fitness centrá alebo fenomenálne výhľady na mesto.

Väčšina ubytovania v Bogotá je umiestnená v centre, ktorý ponúka mnoho možností na nákupy, reštaurácie, bary a nočný život. Avšak, ak máte radi pokoj a relax, dá sa nájsť aj množstvo štvrťov, ktoré sú ubytované v blízkosti centra a súkladne ponúkaju príjemné prostredie a menej rušné prostredie na oddych.

Výber ubytovania, ktoré si zvolíte v Bogotá, by mal závisieť na vašich preferenciách a rozpočte. Budete sa však cítiť dobrou cestovateľskou jednotkou a vychutnáte si atmosféru jedného z najkrajších miest Južnej Ameriky.


Letenka Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Letenky do Kolumbie sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre mnoho cestovateľov. Kolumbia ponúka nádhernú prírodu, bohatú históriu a kultúru, okrem toho je domovom niekoľkých svetoznámych miest, medzi ktorými patrí aj jej hlavné mesto Bogotá.

Bogotá sa nachádza v kolumbijskom Andách na výške 2 640 metrov nad morom a je najväčším mestom Kolumbie. Mesto má bohatú históriu, ktorú môžete spoznať v mnohých múzeách a umelých galériách. Okrem toho, ponúka aj nádherné parky a pamätihodnosti, ktoré odrazujú každodenný život v meste. Na návšteve v meste sa zamerajte na niekoľko miest, ktoré by ste určite nemali vynechať.

La Candelaria je histórická štvrt na juhu Bogoty, ktorá sa nachádza priamo pod horou Monseratte. Navštívte múzeá, ktoré sa nachádzajú v tejto časti mesta, ako napríklad Zlato múzeum a Botero maieutics. Výhľad na mesto je odtiaľ úchvatný a určite nechcete prísť o krásu tohto miesta.

Návšteva Monserate je nutnosťou pre každého turistu v Bogotá. Máte možnosť si urobiť vlastnú trasu na vrch až do kostola na vrchole. K dispozícii sú aj kryty a reštaurácie, kde si môžete vychutnať jedlo a pozorovať krásny západ slnka nad mestom.

Pre milovníkov umenia javiská v Theo Yunge Centrum pre divadlo, kde nájdete mnoho divadelných predstavení a koncertov najrôznejších interpretov a umelcov. Pre tých, ktorí hľadajú malé zaujímavosti sú v uliciach, ktoré disponujú kresbami graffiti a hodinové mestské súsošia, ktoré prezentujú mesto a jeho kultúru.

Návštevníci sa môžu rovnako tešiť z množstva nočných klubov a každodenných festivalov, ktoré sú určené na oslavy a prezentáciu kolumbijskej kultúry. Okrem toho, môžete vidieť aj futbalové zápasy, ktoré sú tu obľúbený záľubou.

Bogotá má tiež stovky reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality ako sú arepas (ploché muffiny vyrobené z kukuričnej múky), tamales (parované kukuričné placky plnené mäsom) a ajiaco (kukuričná polievka, ktorá sa podáva s kúsok avokáda). Nezabudnite si vychutnať kávu, ktorá sa v Kolumbii pestuje a ktorá je medzi miestnymi obyvateľmi veľmi populárna.

V letné mesiace sa môže taky dosť vyšplhať teplota na 25-30 stupňov, ak ste teplejšie počasie, tento obdobie môže byť najlepšou možnosťou pre vás navštíviť toto krásne mesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bogotá, nezabudnite, že najlepšou voľbou pre vás bude zabezpečenie priamo letenky cez internet, cez zahraničné letiská po celom svete alebo prostredníctvom cestovných agentúr. Neexistuje nič príjemnejšie, ako dobre pripraviť svoje plány na cestu a užívať si nezabudnuteľné zážitky z tohto krásneho mesta v Kolumbii.


Dovolenka Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Kolumbia je jedna z krajín v Južnej Amerike, ktorá je známa svojou pestrou kultúrou, úchvatnou prírodou a historickými pamiatkami. Medzi miestami, ktoré by ste v Kolumbii určite mali navštíviť, patrí aj jej hlavné mesto - Bogotá.

Bogotá je jedno z najväčších mien v Južnej Amerike a je tiež jedným z najnavštevovanejších turistických miest v tejto oblasti. Mesto sa nachádza vo výške až 2 600 metrov nad morom a preto má veľmi príjemné a mierny podnebie, ktoré je ideálne pre milovníkov zelene a prírody.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií v Bogotá je jeho historické centrum, ktoré je plné starých budov, múzeí a parkov. Medzi najznámejšie pamiatky, ktoré by ste v tomto centre mali vidieť, patrí katedrála Primada, Plaza de Bolivar a Kultúrna a historická oblasť La Candelaria.

La Candelaria je tiež známe svojim umením a kultúrou. Táto oblasť je domovom mnohých galérií a múzeí, ktoré ukazujú históriu a kultúru Kolumbie. Najznámejším z nich je múzeum zlata, ktoré ponúka návštevníkom prehliadku mnohých diel a artefaktov vyrobených z tohto vzácneho kovu.

Bogotá je aj známa svojou gastronómiou. Kolumbijská kuchyňa ponúka množstvo chutných jedál, ktoré vás určite potešia. Niekoľko typických jedál, ktoré by ste mali vyskúšať, sú arepas (kukuričné placky plnené rôznymi ingredienciami), bandeja paisa (kombinácia ryže, fazule, mäsa a plátanov) alebo ceviche (marinované morské ryby s koriandom a citrusovým dresingom).

Okrem toho má Bogotá aj skvelú nočnú scénu, ktorá ponúka množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde si môžete užiť miestnu kultúru a zábavu až do skorých ranných hodín.

Celkovo je Bogotá úžasným miestom na oddych a relaxáciu, ktoré určite stojí za návštevu. Môžete v nej zároveň spoznať bogotskú kultúru, históriu a gastronómiu a zažiť príjemnú dovolenku v stredisku plnom krásy a šarmu.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky