Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Keňa Aberdare National Park

Dovolenka Keňa Aberdare National Park


Ako som strávil svoju dovolenku v Aberdare National Park v Keňi?

Keňa je nádherná krajina plná rozmanitosti a pôvodnej krásy. Táto krása sa odráža aj v Aberdare National Park, ktorý sa nachádza na severe Keňy. Nachádza sa na ploche približne 767 kilometrov štvorcových a ponúka návštevníkom neskutočnú rozmanitosť flóry a fauny. Táto oblasť ponúka výnimočnú prírodu, ktorú je ťažké vidieť vo väčšine západných krajín sveta.

Po prílete na letisko v Nairobi som sa presunul do Aberdare National Park. Cesta tam bola celkom dlhá, ale stálo to za to, pretože prvý pohľad na národný park mi naplno odhalil jeho krásy.

Ako sme prechádzali národným parkom, mali sme možnosť vidieť nádhernú zver, vrátane vzácnych druhov, ako sú napríklad roháče alebo antilopy. Najkrajšie bolo však pozorovanie mohutných slonov, ktoré sa prechádzali po svojej územnej oblasti.

Aberdare National Park je tiež známy tým, že ponúka úžasné túry. Navštívil som niektoré z miestných trás a bol som prekvapený tým, čo som videl. Dominujúcimi krajinárskymi prvky sú tu hory, lesy a rieky. Počas túry som sa stretol s množstvom rôznych druhov vtákov, hadov a iných ľudských druhov, ktoré by si ťažko mohol užiť niekde inde.

Keď sa nám podarilo vyčerpať všetky krásy a zážitky, ktoré národný park ponúkal, naši sprievodcovia nás zobrali na návštevu niektorých miestnych obyvateľov. Táto skúsenosť bola pre mňa neuveriteľne obohacujúca, pretože som mal možnosť vidieť, ako títo obyvatelia žijú každodenný život v takej úžasnej časti sveta ako Aberdare National Park.

Musím povedať, že strávenie dovolenky v Aberdare National Park v Keňi bolo jednou z najlepších skúseností môjho života. Nie je divu, že tento národný park je tak populárny medzi návštevníkmi z celého sveta. Ak hľadáte dobrodružstvo a zážitky v nejakej oblasti sveta, Aberdare National Park by mal byť určite na vašom zozname tích najlepších.


Počasie Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park sa nachádza v centrálnych vysočinách Keňy a je jedným z najdôležitejších miest v krajine pre bionomickú diverzitu a bohatú históriu. Oblasť je známa svojimi stálymi dažďami a častými hmlami, ktoré vytvárajú unikátnu klímu.

Počasie v Aberdare National Park sa líši v závislosti od ročného obdobia, ale stále sa dá opísať ako vlhké a chladné. Väčšinu roka padajú hmlisté dažde, ktoré sú pre túto oblasť veľmi dôležité. Práve vďaka nim sa tu nachádza množstvo krásnych vodopádov a riev.

Mimoriadne množstvo zrážok má miesto od marca do maja, kedy sú dažde intenzívnejšie a trávia sa tu väčšinou mlaky. Máj a jún sú tiež mesiace, kedy sa v parku koncentruje najviac turistov. Okrem daždových období sú tu aj trochu suchšie mesiace ako jún až október a január až február.

Teploty v Aberdare sa pohybujú od 10°C do 20°C počas dňa a od 5°C do 10°C v noci. V závislosti od nadmorskej výšky a ročného obdobia sa môžu teploty líšiť. V zime sa odporúča mať pri sebe teplejšie oblečenie vrátane pána a žien.

Aberdare National Park je jednou z najdôležitejších turistických destinácií v Keňy vďaka svojej nezvyčajnej klíme, bohatej flóre a faune a krásnym scenériám. So svojimi počasovými podmienkami si tu treba dať pozor na hľadanie správneho obdobia návštevy, ale akonáhle si toto miesto vyberiete, bude to určite nezabudnuteľná skúsenosť.


Ubytovanie Keňa Aberdare National Park


Aberdare National Park - nádherný národný park v Keňa, je jedným z najlepších miest, ktoré by ste mohli navštíviť, ak sa chystáte na dovolenku do Afriky. Svojim rozprávkovým scenériám, bohatstvu fauny a flóry, nedotknutej prírode a nekonečným možnostiam na prechádzky, Aberdare National Park ponúka jedinečný zážitok, ktorý by vám mal splniť vaše najväčšie očakávania.

Ak hľadáte ubytovanie v Aberdare National Park, nemusíte sa obávať, pretože park ponúka širokú škálu možností ubytovania, ktoré sú prispôsobené rôznym potrebám a preferenciám návštevníkov. Sú tu hotely s vyšším štandardom, kempy, chaty a prístrešky, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú prírodnú atmosféru.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Aberdare National Park je Ark Lodge. Toto krásne ubytovanie je zasadené do nádherného prostredia s vynikajúcimi výhľadmi na národný park a ponúka návštevníkom príjemné a luxusné zázemie. Ark Lodge je známy svojím prístupom k ochrane prírody a ponúka chutiou pripravené jedlá z miestnych produktoch.

Okrem Ark Lodge sú tu aj iné ubytovacie zariadenia, ako sú Treetops Lodge a Aberdare Country Club, ktoré sú tiež skvelými miestami na pobyt v Aberdare National Park. Všetky tieto miesta ponúkajú rôzne atrakcie a zázemie, vrátane reštaurácií, barov, bazénov a iných zariadení.

Nech sa rozhodnete pre ktorékoľvek miesto, jednou vecou je isté - ubytovanie v Aberdare National Park vám zaručí nezabudnuteľný zážitok. Ubytovanie tu je ideálne pre tých, ktorí hľadajú únik do prírody, pre tých, ktorí chcú odpočívať a pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o faune a flore tejto rezervácie. Táto oblasť je jedným z najkrajších miest na svete a zaslúži si vašu návštevu.


Letenka Keňa Aberdare National Park


Keňa Aberdare National Park je jeden z najkrajších parkov v Keni, ktorý ponúka úžasné prírodné scenérie a nezabudnuteľné zážitky. Ak plánujete cestu do Keni, Aberdare National Park by mal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali navštíviť tento park a ako sa tam dostať pomocou letenky.

Ako sa dostať do Aberdare National Park

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Aberdare National Park, je cez letisko Jomo Kenyatta International Airport v Nairobi. Z letiska môžete prejsť autom alebo verejnou dopravou do Aberdare National Park vzdialenom približne 180 km. Cesta trvá zhruba tri a pol hodiny.

Existuje však aj iná možnosť, ako sa dostať do tohto parku – pomocou vrtuľníka. Vo vrtuľníku dostanete nádherný pohľad na celý park a môžete si užívať nádherný výhľad na Keňské pohorie a iné zaujímavosti v okolí.

Prečo navštíviť Aberdare National Park?

Aberdare National Park ponúka nádherné scenérie, ktoré určite nesklamú. Tento park sa rozprestiera na výške 4 000 metrov nad morom a ponúka úžasné výhľady na okolité pohoria a exotickejšie rastliny a zvieratá.

Ak radi vidíte zvieratá, Aberdare National Park určite zodpovedá vašim očakávaniam. Park je domovom pre mnoho horských zvierat, ako sú napríklad puma, žirafa, slon, diviaky a mnoho ďalších. Okrem toho tu nájdete mnoho druhov vtákov a hmyzu.

Aberdare National Park je tiež ideálnym miestom pre horolezcov. Pohorie Aberdare ponúka mnoho rôznych vrcholov a vrcholov, ktoré je možné zdolať na jednodňovej túre alebo na viacdňovom výlete.

Záver

Aberdare National Park je jedným z najzaujímavejších miest v Keni, ktoré môžete navštíviť. Tento park ponúka nádherné prírodné scenérie, pestrosť zvierat a vtáctva, a je to skvelé miesto pre horolezcov. Ak plánujete cestu do Keni, Aberdare National Park by určite mal byť na vašom zozname miest, ktoré chcete navštíviť. A aby ste sa do tohto parku dostali, zvažte kúpu letenky na letisku Jomo Kenyatta International Airport v Nairobi.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Aberdare National Park


1) Čo je Aberdare National Park?
- Aberdare National Park je národný park, ktorý sa nachádza v Keni.

2) Aké zvieratá môžem očakávať vidieť v Aberdare National Park?
- V národnom parku žijú sloni, levi, gepardi, nosorožce, zebry a mnoho ďalších druhov zvierat.

3) Ako sa dostanem do Aberdare National Park?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do národného parku, je autom alebo na motorke.

4) Aké aktivity sú k dispozícii v Aberdare National Park?
- V národnom parku môžete robiť safari, turistiku a výlety na obidvoch stranách hory.

5) Kedy je najlepší čas na návštevu Aberdare National Park?
- Najlepší čas na návštevu národného parku je v období sucha od januára do marca a od júla do septembra.

6) Potrebujem víza na vstup do Keňa?
- Áno, na vstup do Keňa potrebujete víza. Tieto víza môžete získať na letisku v Nairobi alebo si ich môžete zakúpiť ešte pred cestou.

7) Aké sú miestne možnosti ubytovania v Aberdare National Park?
- V národnom parku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, od kempingov po luxusné hotely a chaty.

8) Aké sú ceny v Aberdare National Park?
- Ceny v národnom parku sa líšia v závislosti od typu ubytovania a aktivity. Ceny za safari a ubytovanie sa pohybujú od približne 100 do 500 USD denne.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky