Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kazachstan Ekibastuz

Počasie Kazachstan Ekibastuz


Kazachstan je krajina v Strednej Ázii, ktorá sa nachádza východne od Kaspického mora. Jeden z najväčších miest v krajine je Ekibastuz, ktorý sa nachádza na severe Kazachstanu.

Počasie v Ekibastuze je príjemné po väčšinu roka. V lete (júl a august) sú teploty v priemere okolo 27 stupňov Celzia a prší pomerne často. V zime (december a január) sú teploty v priemere okolo -18 stupňov Celzia a je veľká pravdepodobnosť snehových búrk.

Jar a jeseň sú tiež príjemné, s teplotami okolo 15-20 stupňov Celzia a minimálnymi zrážkami. Obdobie najväčšieho množstva zrážok sa nachádza v lete, keď môžu niektoré oblasti byť zasiahnuté silnými dažďami a dokonca aj povodňami.

Vo všeobecnosti je počasie v Ekibastuze pomerne stabilné a predvídateľné. Aj keď sa občas môže vyskytnúť extrémne počasie, ako sú búrky alebo silné mrazy, je zvyčajne predvídateľné a človek si môže pripraviť na to, čo príde.

Aj keď sa Ekibastuz nachádza v severe krajiny, teploty môžu byť pomerne vysoké v lete a pomerne nízke v zime. Pre turistov, ktorí cestujú do tejto oblasti, je dôležité, aby si so sebou priniesli vhodné oblečenie na ochranu pred extrémami počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Ekibastuz


1) Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan (dovčašou Astana).

2) Kde sa nachádza Ekibastuz?
Odpoveď: Ekibastuz sa nachádza na severovýchode Kazachstanu, v provincii Pavlodar.

3) Aký je populačný počet mesta Ekibastuz?
Odpoveď: Populačný počet mesta Ekibastuz je približne 136 000 obyvateľov.

4) Ako sa nazývajú najväčšie podniky v Ekibastuze?
Odpoveď: Najväčšie podniky v Ekibastuze sú tepelné elektrárne a hnede uhlie ktoré sú ťažené v tamnohorskej uhľovej pánve.

5) Koľko je vydatých turistických vizum do Kazachstanu ročne?
Odpoveď: Štatistiky ukazujú, že v rokoch 2017 a 2018 sa do Kazachstanu vydało viac ako 460 000 turistických víz.

6) Aké sú najznámejšie turistické atrakcie v Kazachstane?
Odpoveď: Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Kazachstane patria Charyn Canyon, Saryarka - Steppe a jazera, nočné more Yassau a Medeo - ľadový palác.

7) Aký je oficiálny jazyk v Kazachstane?
Odpoveď: Oficiálny jazyk Kazachstanu je kazaština, no napriek tomu sa tu hovorí i v ruštine, ktorá sa využíva k tomu, aby sa všetci dokázali porozumieť.

8) Aké je počasie v Ekibastuze?
Odpoveď: Počasie v Ekibastuse zvyčajne býva typickým kontinentálnym, s chladnými zimami a teplými letami. V zime teploty klesajú až na -40 stupňov Celzia a v lete stúpajú až na 40 stupňov Celzia.

9) Aké sú hlavné produkty exportované z Kazachstanu?
Odpoveď: Hlavnými produktmi exportovanými z Kazachstanu sú uhlie, ropné produkty, kovové konštrukcie, rudy, potraviny a textil.

10) Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Ekibastuz má vynikajúce spojenie s inými miestami Kazachstanu, vďaka kvalitnej cestnej sieti a železnici, ako aj medzinárodnému letisku v hlavnom meste Astane, ktoré sa nachádza iba pár hodín jazdy autom.


Dovolenka Kazachstan Ekibastuz


Ak hľadáte nové a zaujímavé miesto na dovolenku, Kazachstan by mohol byť tou správnou voľbou. Jedným z najzaujímavejších miest v Kazachstane je mesto Ekibastuz. Svojou krásou a jedinečnou kultúrou pritahuje ročne tisíce turistov.

Ekibastuz je štvrté najväčšie mesto v Kazachstane a leží na východnej strane krajiny, v blízkosti rieky Išim. Hlavnou atrakciou mesta sú jazera, ktoré sú obľúbeným miestom pre turistov aj miestnych obyvateľov.

Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť v Ekibastuze, sú jazerá. Okolo mesta sa nachádza viacero jazier, kde si môžete užiť nielen krásny výhľad, ale aj možnosti rôznych vodných aktivít. Medzi najobľúbenejšie jazerá patria Zerenda, Chomynske, Aqbastau a ďalšie.

Ďalšou atrakciou v meste je miestna kultúra. Mesto sa vyznačuje množstvom historických pamiatok, ako sú napríklad hradby a pevnosti, ktoré odkazujú na minulosť Kazachstanu. Okrem toho tu nájdete aj múzeá a galérie, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre krajiny.

Niečo pre milovníkov prírody a turistiku? V okolí mesta nájdete nádherné prírodné scenérie, kde si môžete užiť turistiku a aktivity v oblasti zimného športu. Napríklad v národnom parku Burabay sa nachádza niekoľko turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť nádhernú prírodu Kazachstanu.

Pri návšteve Ekibastuzu nezabudnite ochutnať miestne jedlá. Kazachstan sa vyznačuje unikátnou kuchyňou, ktorá zahrnuje stovky chutí. V Ekibastuze si môžete vychutnať tradičné jedlá, ako sú napríklad manty, beshbarmak a stovky ďalších oddychových aktivit ako je napríklad bowling, nákupovanie a prechádzky na čerstvom vzduchu.

V Ekibastuze nájdete aj množstvo ubytovacích zariadení, ktoré vám ponúknu komfortné a cenovo dostupné služby. Od malých hotelov a rodinných penziónov po luxusné rezorty, Ekibastuz vám ponúkne ubytovanie pre akúkoľvek dovolenku.

Vzhľadom k tomu, že kazachstanské mesto Ekibastuz ponúka množstvo zaujímavých aktivít a miest na návštevu, môže byť pre vás skvelým miestom pre strávenie dovolenky. Preto ak hľadáte nové a zaujímavé miesto na dovolenku, neváhajte a navštívte Kazachstan!


Letenka Kazachstan Ekibastuz


Letenka do Kazachstanu - Ekibastuzu

Ekibastuz je mesto na severovýchode Kazachstanu, ktoré je hlavným producentom uhlia v krajine. S viac ako 100 tisíc obyvateľmi a popri veľkých priemyselných závodoch má mesto aj turistický potenciál. Je miestom s množstvom kultúrnych a historických pamiatok a okolitá príroda ponúka atraktívne výlety.

Ak plánujete navštíviť tento kúsok sveta, musíte zohnať letenku. V súčasnosti sú k dispozícii lety z Bratislavy a Viedne. Odlety sa prevádzajú s prestupmi, najčastejšie v ruskom meste Moskva alebo v Nemecku v meste Frankfurt.

Cena letenky sa líši v závislosti od cestovnej triedy, súčasnej dopytu a predovšetkým času nákupu. Odporúčame preto začať hľadať letenky s dostatočným predstihom, aby ste mohli nájsť najvýhodnejšiu ponuku.

Komerčné lety do mesta Ekibastuz sa realizujú iba z ruských miest, preto je nutné mať platný vízum pre Rusko. Víza sa vybavujú na ruských konzulátoch, podrobné inštrukcie nájdete na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí.

Po príchode na letisko v Kazachstane si môžete prenajať auto alebo využiť miestnu dopravu. V meste sú k dispozícii autobusy, taxíky a električky, pomocou ktorých môžete cestovať po meste či jeho okolí.

Ak túžite po jedinečnom dobrodružstve v niečom inom, neváhajte a rezervujte si letenku do Ekibastuzu. Toto mesto spojené s veľkým prírodným potenciálom a históriou vás určite neprestane prekvapovať.


Ubytovanie Kazachstan Ekibastuz


Ekibastuz je jedno z najdôležitejších miest v Kazachstane, nachádzajúce sa v severovýchodnej časti krajiny. Toto mesto je známe pre svoje bohaté zdroje uhlia, ktoré sa používajú na výrobu elektrickej energie a iných priemyselných produktov v Kazachstane.

Ak sa chystáte navštíviť mesto Ekibastuz, máte na výber z viacerých ubytovacích možností. Od hotela až po penzióny a ubytovanie v súkromí, Ekibastuz má čo ponúknuť pre každého.

Jedným z najvyhľadávanejších miest na ubytovanie v meste je Hotel Sunkar Ekibastuz. Tento hotel ponúka luxusné izby s klimatizáciou a minibarom, ako aj reštauráciu s možnosťou objednať si raňajky. Hotel Sunkar Ekibastuz ponúka aj bezplatné parkovisko, detské ihrisko a priestranné a moderne zariadené konferenčné miestnosti, ktoré sú vhodné pre obchodné stretnutia a konferencie.

Ďalšou skvelou možnosťou ubytovania pre návštevníkov mesta je Hotel Alania Ekibastuz. Tento moderný hotel ponúka pohodlné izby vybavené klimatizáciou, TV a minibarom. Reštaurácia v hoteli ponúka širokú škálu jedál a nápojov, vrátane tradičnej kazachskej kuchyne. Hotel Alania Ekibastuz ponúka aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, transfer z letiska a konferenčné miestnosti.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, penzión Nelson nabáda svojimi službami. Tento penzión sa nachádza v tichej a pokojnej časti mesta, a ponúka základné izby s kúpeľňou, satelitnou TV a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet. Penzión Nelson je tiež vybavený konferenčnou miestnosťou a reštauráciou, kde sa podávajú raňajky a tradičné kazachske jedlá.

Okrem toho, pre tých, ktorí hľadajú úplnú autonómiu, je možné si nájsť ubytovanie v súkromí v meste Ekibastuz. Množstvo miestnych obyvateľov ponúka svoje domy na prenájom a najlepší spôsob, ako to urobiť, je skontaktovať sa s miestnou realitnou kanceláriou a vybrať si z ich ponuky prenájmových objektov.

V meste Ekibastuz máte mnoho možností ubytovania, takže nie je problém nájsť si to správne a pohodlné ubytovanie v súlade s vašimi potrebami. Sídlo extrakcie uhlia vás okrem toho prekvapí architektúrou a krásnymi výhľadmi. Tak neváhajte a odskúšajte všetko, čo toto mesto ponúka.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky