Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)

Ubytovanie Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan je krajina, ktorá je ako stvorená pre dobrodružstvá a pre objavovanie nových miest a kultúr. Ak plánujete cestu do Kazachstanu, určite by ste mali zvážiť návštevu jeho bývalého hlavného mesta, Almaty. Toto miesto ponúka množstvo zaujímavostí, ako napríklad staré pamiatky, vzrušujúce hory, no hlavne skvelé ubytovanie.

Mesto Almaty leží v juhovýchodnom Kazachstane, v údolí rieky Almaty, medzi hrebeňom Tienschan na juhu a hrebeňmi Zailijského Alatau na východe. Je to druhé najväčšie mesto Kazachstanu a jedno z najvýznamnejších miest v Ázii, s bohatou a rozmanitou históriou. Prvky kultúry rôznych národov sú v Almaty preplnené a ponúkajú veľa zaujímavostí pre turistov a návštevníkov.

Pokiaľ hľadáte ubytovanie v Almaty, máte viacero možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, ktoré sú usadené v centre mesta, alebo si zvoliť ubytovanie vo väčších hotelových reťaziach, ktoré sú roztrúsené po meste. V prípade, že radi experimentujete, môžete si rezervovať ubytovanie v miestnych pensiónoch alebo rodinných hoteloch, ktoré sú často podstatne lacnejšie ako hotely.

Jedným z najlepších hotelov v Almaty je hotel Ritz-Carlton, ktorý je známy svojou bohatou históriou a luxusom. Nachádza sa v centre mesta, ponúka skvelé ubytovanie a kvalitné služby, ako sú wellness a kozmetické procedúry alebo posilňovňa. Ak vám Ritz-Carlton nie je príliš dobre prístupný alebo sa vám zdá príliš drahý, môžete zvážiť možnosti ako klasický hotel Holiday Inn alebo Hilton Garden Inn, ktoré sú tiež vybavené súčasnými zariadeniami pre pohodlný pobyt.

Myslíte si, že by ste si užili zážitok z tradičného kazachského ubytovania? V meste nájdete množstvo penziónov a rodinných hotelov s útulným a postaveným klasickými kazachskými domami, jako například D'Rami Guest House alebo A Home Hostel. Tieto miesta vám ponúknu oveľa viac autentického a lokálneho zážitku, ktorý je nezvyčajný pri tradičnej ceste do zahraničia.

Almaty ponúka svojim návštevníkom nielen nádherné scenérie, ale aj široký výber ubytovania, ktoré uspokojí všetky potreby a očakávania. Či už si vyberiete luxusné hotely, klasické reťazové hotely alebo miestne výlety, budete si môcť užiť všetky atrakcie, ktoré Almaty ponúka. Ak hľadáte dobrodružstvo alebo zároveň radi relaxujete, Almaty je tu pre vás a ponúka všetky možnosti, ako si skvelo odpočinúť a odísť z každodenného stereotypu.


Letenka Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan je obrovská krajina v srdci Ázie, ktorá ponúka návštevníkom rôzne možnosti zábavy, kultúry a dobrodružstva. Ak sa teda rozhodnete, že túto fascinujúcu krajinu chcete navštíviť, mali by ste prinajmenšom uvažovať o tom, aby ste na svoju cestu zvolili letenku do Almaty - bývalého hlavného mesta.

Letenky do Kazachstanu sú celkovo pomerne lacné a nie je výnimkou, že sa dajú zohnať aj za cenu okolo 150€, ak sa rozhodnete kupovať ich skôr - teda v predstihu. Zvyčajne sa lety do Almaty konajú z veľkých európskych miest, ako sú Paríž, Frankfurt, Istanbul alebo Moskva a trvajú od 4 do 7 hodín, v závislosti od konkrétneho letu.

Akonáhle v Almaty pristanete, zistíte, že je to moderné a živé mesto, ktoré ponúka návštevníkom množstvo aktivít. Mesto má rozvinutú kultúru a históriu a tak netreba zabudnúť navštíviť miesta ako Súkromné múzeum Kastély alebo Národné múzeum Republiky Kazachstan, ktoré ukazuje kultúrne dedičstvo krajiny. Ďalej môžete navštíviť fontánu v parku 28 Panfilova a súvisiace múzeum alebo kráčať po Pamätníka Baiterek - malebnom parku, ktorý má výhľad na celé mesto.

Ak máte radi prírodu, určite sa zavriete na výlet v okolitých horách a jazerách. V blízkosti Almaty sa nachádza napríklad nádherné jazero Issyk, ktoré sa kúpalo po smrtonošnej katastrofe v 60. rokoch. V zime môžete našliapať na lyže, a pretože mesto má aj letisko, môžete si z Almaty vyraziť na lyžovačku do niektorého z lyžiarskych stredísk v Kazachstane. Určite nevynechajte ani ochutnávku miestnej kuchyne, ktorá je plná zaujímavých chutí a zvieracích produktov - ako je napr. boršč, plov alebo kebab na kozom mäse.

Vyzbrojený tohto návodu sa už len stačí rozhodnúť, ktorý dátum si zvolíte, kúpiť letenku a vyrazíte na cestu do Almaty - odkiaľ sa dajú v pohodlí objaviť celé Kazachstan a Ázia.


Dovolenka Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan môže byť pre mnohých ľudí neznámou destináciou, hoci ponúka skutočne rozmanitú krajinu a kultúru. Ak stojíte o dovolenku, ktorá bude iná ako doteraz, Azia vám môže ponúknuť niečo neopakovateľné. A keď už hovoríme o Kazachstane, Almaty určite stojí za návštevu. Prečo? Čítajte ďalej.

Almaty je najväčšie a najdôležitejšie mesto Kazachstanu, nachádza sa na juhu krajiny a má okolo 2 milióny obyvateľov. Bolo bývalým hlavným mestom a stále sa považuje za centrum kultúry, vedy a obchodu. Mesto sa nachádza v mohutných horách Tian Shan, kde v zime čakajú zimné športoviská a v lete horské túry.

Pre turistov je často pristupovať k mestskej časti, ktorá sa nazýva Staré mesto. Dochovaná architektúra z 19. a 20. storočia sú tu skutočným zážitkom. Môžete navštíviť múzeum folkloru alebo carinské múzeum. Pokiaľ ste nenavštívili kazachské typické bufety (činya), kde sa poskytuje kuchyňa blízkovýchodneho typu, určite to nevynechajte. Budete schovalíť priamo v národných jedlách, ako sú pilaf, besbarmak alebo kazy.

Ďalšou zaujímavou atrakciou je Médenejka, stará časť mesta, ktorá sa nachádza na juhu mesta. Miesta ako téma ad akyn, palácové múzeum Arcassov, pevnosť Almaty a presnosta katedrála sú tu kratšie alebo dlhšie zastavenia. Medzi veľké moderné západy patrí napríklad Medeo a jeho ľadová plocha, kde pravidelne prebiehajú všelijaké zimné športy, alebo Šymbulak, zadné mesto, známe tradičnými športmi a horskými túrami.

Ak si chcete užiť pokoj a prírodu v horách, môžete vyraziť na výlet do národného parku Ile-Alatau. Park sa nachádza v horskom pásme Tian Shan a okrem krásnych horských scenérií a nádherných výhľadov ponúka možnosti pre turistiku, jazdu na koni a staroveké prehliadky. V blízkosti parku sa tiež nachádza niekoľko kúpeľov a kúpeľí so termálnymi vodami, ktoré vám pomôžu zrelaxovať po aktívnom dni.

Všetko však za zemi Kazachstan nie je len o Almaty, takže ak máte čas, nevynechajte ani iné oblasti. V Kazachstane je niekoľko ďalších miest, ktoré sú na návštevu, vrátane Astany, najväčšieho mesta, ktoré je súčasným hlavným mestom, alebo bažinatých kotlin (zoologické parky a ornitológia) a mnoho iného.

Výlet do Kazachstanu je skutočným dobrodružstvom. Krajina ponúka neuveriteľnú krajinu, kultúru, jedlo a miesta na prechádzky. Ak sa chcete vybrať na dovolenku do niečoho trochu odlišného, Kazachstan a Almaty sú neprehliadnuteľnou destináciou. Po návšteve tohto krajín zistíte, že sa po vašej dovolenke pokojne môžete stať milovníkom Kazachstanu a všetkého, čo ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


1. Aký je Kazachstan?
Kazachstan je rozsiahla krajina v strednej Ázii, bohatá na prírodné zdroje, ako sú ropné ložiská a zlato. Má rozmanitú kultúru a históriu, a je domovom mnohých etnických skupín.

2. Je Kazachstan bezpečný pre turistov?
Áno, Kazachstan je celkom bezpečná krajina pre turistov. Akékoľvek problémy súvisiace s kriminalitou sú zvyčajne spojené s mestskými oblastiami, ale turisti by mali byť opatrní, najmä v nočných kluboch či na miestnych trhoch.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Kazachstan?
Najlepší čas na návštevu Kazachstanu je v lete medzi júnom a septembrom. Temperature sú pomerne vysoke medzi 20°C až 30°C.

4. Čo je hlavné mesto Kazachstanu?
Najväčším a hlavným mestom Kazachstanu je Astana.

5. Čo je Almaty?
Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu, je druhé najväčšie mesto v krajine a dôležitým hospodárskym a sociálnym centrom. Nachádza sa na juhu krajiny na úpätí pohoria Tian Shan.

6. Aké pamiatky sa nachádzajú v Almaty?
V Almaty sa nachádza mnoho pamiatok vrátane Kazachstanského národného múzea, chrámu Zenkov, Šymbulakováho lyžiarskeho strediska a niekoľkých parkov a záhrad.

7. Aké jedlo je v Kazachstane populárne?
V Kazachstane sú populárne jedlá, ako sú napríklad besbarmaq - kúsok mäsa, ktorý sa podáva s cestovinami a cibuľou, plov - jedlo z ryže a mäsa, a beshbarmak - jedlo s hovädzím mäsom, cestovinami a cibuľou.

8. Aké zvyky majú ľudia v Kazachstane?
Kazachstanci sú známi svojou pohostinnosťou a uctievaním staršej generácie. Tradičné odevy a rôzne zvyky sú dôležitou súčasťou kazašskej kultúry.

9. Aké jazyky sa hovoria v Kazachstane?
Oficiálnym jazykom v Kazachstane je kazachština, ale veľa ľudí hovorí aj po rusky.

10. Kde si môžem zakúpiť suveníry v Almaty?
Suveníry sa dajú kúpiť v mnohých miestach, vrátane trhu Almaty Zelenyj bazar, kde sa predávajú koberce, kože, šperky a iné tradičné výrobky.


Počasie Kazachstan Almaty (bývalé hlavné mesto)


Kazachstan Almaty je mesto v južnej časti Kazachstanu. Mesto sa nachádza v pohorí Tian Shan, ktorého vrcholky sa týčia až do výšky 5 000 metrov nad morom. Pretože sa nachádza v zemi známej pre svoje extrémne podnebie, počasie v Kazachstane Almaty je pomerne nevyzpytateľné a veľmi závisí od ročného obdobia.

Letné mesiace, ktoré trvajú od júna do augusta, sú v Kazachstanu Almaty typicky veľmi horúce a suché. Teploty sa môžu pohybovať až okolo 40 °C, čo môže byť naozaj vyčerpávajúce, najmä ak nie ste na takéto podnebie zvyknutí. Vďaka nadmorskej výške, kde sa mesto nachádza, však letné teploty nie sú také extrémne ako v iných oblastiach Kazachstanu.

Jesenné mesiace (september a október) sú v Kazachstanu Almaty zvyčajne miernymi mesiacmi, kedy teploty klesajú na približne 20-25 °C. V týchto mesiacoch tiež začínajú dažďové dni.

Zima v Kazachstane Almaty začína od novembra do februára a teploty sa môžu pohybovať od -10 °C až po -30 °C. Príležitostne sa objaví aj snehová pokrývka, čo môže byť veľkým problémom pre miestnych vodičov a dopravnú situáciu na cestách.

Na jar v Kazachstanu Almaty sa teploty postupne zvyšujú, najmä v marci a apríli. Do apríla sa zvyšuje množstvo slnečného svitu, ktorého je v marci ešte veľmi málo.

Celkovo preto môžeme povedať, že počasie v Kazachstanu Almaty je charakterizované extrémnymi teplotami. Najlepším obdobím na návštevu tohto mesta sú preto mesiace medzi júnom a augustom, kedy je príjemné teplé počasie a výrazne menej daždivo ako v jarnej a jesennej sezóne.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky