Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Sihanoukville

Počasie Kambodža Sihanoukville


Sihanoukville je jedno z najkrajších miest v Kambodži, ktoré láka tisíce turistov každý rok. Mesto, ktoré bolo kedysi známe ako "Kampong Som", sa teraz pýši zdravým turistickým ruchom a krásnymi plážami. Ako každé miesto na svete má aj Sihanoukville svoje charakteristické počasie. V tomto článku sa dozviete, aké počasie môžete očakávať, keď navštívite Sihanoukville.

Podnebie v Sihanoukville

Mesto Sihanoukville sa nachádza na juhu Kambodže a má tropické podnebie. V lete, ktorý trvá od mája do septembra, teploty sa môžu pohybovať od 27 °C do 35 °C. Zimné mesiace, ktoré trvajú od novembra do marca, sú trochu chladnejšie, s teplotami okolo 25 °C. Pretože Sihanoukville leží v pobrežnej oblasti, vlhkosť je vysoká počas celého roka.

Dažde v Sihanoukville

Sihanoukville má dvoch hlavných dažďových období - od mája do júla a od septembra do októbra. V tomto období môžu byť prekvapivé búrky a silné dažde. Avšak lúčové dni, s menej zrážkami, sa vyskytujú aj v daždivých mesiacoch.

Najlepší čas na návštevu Sihanoukville

Najlepší čas na návštevu Sihanoukville je v zime, od novembra do marca, keď teploty nie sú také vysoké a je menej zrážok. Ak však plánujete svoju dovolenku v lete, od mája do septembra, pripravte sa na horúce a vlhké počasie, ale tiež na mnohé turistické aktivity, ktoré mesto ponúka.

V súhrne, Sihanoukville ponúka príjemné tropické počasie počas celého roku s vysokou vlhkosťou. Pre návštevníkov je ideálnou voľbou zimné obdobie, keď je teplota príjemná a menej je zrážok. Ale ak preferujete fantastické pláže a množstvo turistických aktivít, letné mesiace môžu byť pre vás tiež ideálne. Jednoducho si len preverte počasie pred cestou, aby ste sa mohli pripraviť na dobrý pobyt.


Letenka Kambodža Sihanoukville


Ak plánujete navštíviť Kambodžu a chcete vidieť niečo mimo obvyklých turistických ciest, mala by ste zvažovať letenku do Sihanoukvillu. Tento pobrežný mestečko na juhu Kambodže ponúka návštevníkom niekoľko krásnych pláží, ktoré vám vytvoria unikátny dovolenkový zážitok.

Sihanoukville má tri hlavné pláže - Ochheuteal, Serendipity a Otres. Prvá z nich - Ochheuteal - je najrušnějšou a najobľúbenejšou. Pláž je plná obchodov a reštaurácií, ktoré ponúkajú vynikajúce jedlo a nápoje. Serendipity pláž je takisto veľmi pekná a má veľa reštaurácií a barov. Otres pláž na druhej strane je o niečo menej preplnená a obvykle býva čistejšia.

Okrem týchto hlavných pláží, je v okolí Sihanoukvillu množstvo ďalších pláží, kde sa môžete vybrať na výlet. Medzi najpopulárnejšie patrí Kbal Chhay vodopády, ktoré sú veľmi krásne a ponúkajú oddych a chlad.

Sihanoukville nie je len o plážach. V meste si môžete užiť aj historiku, kultúru a architektúru. Navštívte napríklad Wat Krom, chrám nachádzajúci sa na východnom konci Sihanoukvillu. Pri tomto chráme sa nachádza aj veľmi pekné jazero, ktoré je toho času plné lotosových kvetov.

Ak chcete počas svojho pobytu v Kambodži vidieť aj niečo viac, môžete sa vybrať do okolitých miest, ako je napríklad Kampot alebo Kep, kde sa nachádzajú kávové plantáže, zvyšky Koloniálnych budov a krásne pláže s čerstvými morskými plodmi.

Výber letenky do Sihanoukvillu môže byť pre niekoho ťažkou úlohou, pretože nie je taký frekventovaným letiskom ako Phnom Penh. Avšak lety z iných miest v juhovýchodnej Ázii, ako napríklad Bangkok, Singapur alebo Kuala Lumpur, sú k dispozícii.

Ak sa rozhodnete navštíviť Sihanoukville, môžete sa tešiť na nádherné pláže, skvelú kuchyňu a príjemné prostredie. Je to skvelá destinácia pre tých, ktorí hľadajú kachličky na surf, prírodné krásy a malé, mierne mesto.


Dovolenka Kambodža Sihanoukville


Kambodža je skutočne úžasná destinácia, plná zaujímavých miest a pamiatok. Ak hľadáte miesto, ktoré je ešte menej turisticky vyhľadávané, mali by ste sa určite pozrieť do Sihanoukville - nádherného letoviska, ktoré sa nachádza na juhu Kambodže.

Sihanoukville je známe predovšetkým svojimi úžasnými plážami, ktoré patrí medzi najkrajšie na svete. Jedná sa o pláže s mäkkým bielym pieskom a krištáľovo čistým morom, kde sa budete cítiť ako v raji. Najpopulárnejšie z nich sú Ochheuteal Beach, Serendipity Beach a Otres Beach. Na každej z nich nájdete mnoho stánkov s občerstvením, barov a reštaurácií, takže si určite nájdete niečo, čo vám chutí.

Okrem pláží vám Sihanoukville ponúka ďalšie zaujímavé miesta, ktoré by ste si mali určite pozrieť. Jedným z nich je napríklad Kbal Chhay, ktorý je vodopádom nachádzajúcim sa v horskom teréne. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré by ste nemali nechať ujsť, je chrám Wat Leu, ktorý je obklopený zaujímavou vegetáciou a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Pre milovníkov dobrodružstva je v Sihanoukville veľmi populár vodný šport - predovšetkým potápanie. Tu nájdete mnoho škôl potápania, kde sa môžete naučiť základov a potom si užívať nádherný podvodný svet pri rôznych zaujímavých lokalitách.

Ak sa chystáte na dovolenku do Kambodže, odporúčame vám určite navštíviť Sihanoukville a presvedčiť sa o všetkých jeho krásach a vynikajúcom pohostinstve. Veríme, že sa sem budete chcieť ešte raz vrátiť.

Dole poukladávajte text do správneho poradia:

Dnes Vám budeme hovoriť o mieste, ktoré je ešte menej navštevované turistmi - Sihanoukville

Ak sa chystáte do Kambodže na dovolenku, odporúčame určite navštíviť Sihanoukville.

V Sihanoukville nájdete krásne pláže s bielym pieskom, krištáľovo čisté more a mnoho stánkov s občerstvením, barov a reštaurácií.

Najpopulárnejšie pláže sú Ochheuteal Beach, Serendipity Beach a Otres Beach.

Okrem pláží tu nájdete aj zaujímavé miesta ako Kbal Chhay alebo chrám Wat Leu.

Pre milovníkov potápania tu nájdete mnoho škôl potápania a zaujímavých lokalít.

Sihanoukville je úžasné letovisko plné krásnych miest a vynikajúceho pohostinstva, ktoré si určite zamilujete.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Sihanoukville


1. Čo je Sihanoukville a prečo by som mal/a navštíviť?

Sihanoukville je mesto na juhu Kambodže, známe pre svoje krásne pláže, tichú atmosféru a pestrú kultúru. Je to ideálne miesto pre oddych a relax po náročnej ciestte po Ázii.

2. Ako sa dostanem do Sihanoukville?

Sihanoukville má medzinárodné letisko, ale pre väčšinu cestovateľov je dopravou autobus z Phnom Penhu alebo z iných kambodžských miest.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Sihanoukville?

Ideálny čas na návštevu Sihanoukville je od decembra do marca, keď je suché obdobie a menej zrážok. Avšak aj v iných častiach roka môžete zažiť nádherné pláže a relatívne túristicky neobľúbené miesta.

4. Aké sú najlepšie pláže v Sihanoukville?

Medzi najlepšie pláže v Sihanoukville patria Ochheuteal Beach, Otres Beach a Sokha Beach. Každá z týchto pláží ponúka rôzne zážitky, od divokej a animovanej až po tichú a romantickej atmosféru.

5. Čo sa dá robiť v Sihanoukville okrem len ležania na pláži?

Okrem relaxovania na plážach, môžete navštíviť Kbal Chhay Waterfalls, Ream National Park a vydobiť sa na ostrov Koh Rong. V Sihanoukville sú tiež mnohé možnosti na šnorchlovanie a potápanie.

6. Ako je bezpečné cestovať do Sihanoukville?

Sihanoukville je celkovo bezpečné miesto na cestovanie, ale ako všade inde v Ázii, treba byť opatrný pri pohybe s hodnotami a nenechať ich na očiach zlodejov.

7. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som mal/a ochutnať?

V Kambodže zvyčajne jedia jednoduché pokrmy z ryže, mäsa a zeleniny. Najpopulárnejšie jedlo je lok lak, rezance s mäsom a kari. Určite vyskúšajte aj ich ovocie, ako mango, papája a jackfruit.

8. Ako sa oblečiem na návštevu Sihanoukville?

V Sihanoukville je veľmi horúco a vlhko, takže by ste mali obliekať ľahké oblečenie a nezabudnite na opaľovací krém a klobúk. V krajine je tradícia obliekať sa skromne, takže neobliekajte niečo príliš vyzývavé.


Ubytovanie Kambodža Sihanoukville


Sihanoukville, tiež známe ako "Pearl of Cambodia", je jedným z najobľúbenejších miest na Kambodži. Nachádza sa pri pobreží Thajského zálivu a je domovom množstva plážov a rezortov. Ak hľadáte ubytovanie v Sihanoukvile, máte na výber viacero možností.

Hotely

V Sihanoukvile nájdete množstvo hotelov rôznej kategórie. Od luxusných hotelov s výhľadom na more a bazénmi, až po malé rodinné hotely. Začnime s tými najluxusnejšími. Grand Sihanoukville Hotel je 5-hviezdičkový hotel súčasného dizajnu. Okrem klasických vybavení, ako je klimatizácia a súkromná kúpeľňa, má aj fitnescentrum, wellness a reštauráciu.

Ak hľadáte lacnejší variant, môžete sa rozhodnúť pre Mikasa Hotel. Tento 4-hviezdičkový hotel ponúka udržateľné a čisté ubytovanie s množstvom zaujímavých aktivít. Má tiež bazén a rezidentskú reštauráciu.

Hostely

Ak preferujete jednoduché a ľahko dostupné ubytovanie, pripravte sa na zootvorené dvere hostela. Tam nájdete niekoľko možností skupinového ubytovania. Backyard Hostel je skvelou voľbou, ak sa chcete stretnúť s ľuďmi z celého sveta. Hostel má veľkú spoločenskú izbu a spoločné kuchyňu a toalety.

Ďalšou možnosťou je Onederz Hostel, ktorý má striedavo súkromné izby a spoločné izby. Hostel sa nachádza v centre mesta, takže dostanete rýchly prístup k plážam a ďalším atrakciám.

Airbnb

Pokiaľ chcete mať úplnú kontrolu nad vidomou záležitosťou, Airbnb je skvelou možnosťou pre vás. Môžete vybrať si z množstva bytov a domov, ktoré sú k dispozícii v Sihanoukvile. Od malých bytov pre jednotlivcov, až po veľké domy pre celé rodiny.

Napriek tomu, ktorú možnosť si vyberiete, musíte sa pripraviť na horúce počasie. Ale, ak ste ochotní sa prispôsobiť, Sihanoukville vám poskytne skvelú dovolenku s nádhernými plážami a množstvom atrakcií.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky