Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Kambodža Kirirom National Park

Počasie Kambodža Kirirom National Park


Kambodža Kirirom National Park je národný park nachádzajúci sa v provincii Kampong Speu v západnom Kambodži. Je to miesto s nádhernou prírodou, plným zelene, riek a jazier, ktoré privádza turistov z celého sveta.

Vzhľadom na to, že Kambodža má tropické podnebie, národný park ponúka prevažne horúce a vlhké počasie. Počas jej letného obdobia, od mája do októbra, teploty sa môžu pohybovať od 25 do 35°C, čo môže byť pre turistov náročné. V tomto období môžu návštevníci zažiť silné dažde a búrky, takže je nevyhnutné mať so sebou vhodné odevy a obuv, aby sa zabránilo nebezpečenstvu pošmyknutia.

V zimnom období od novembra do apríla príde suchšie počasie s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 20-30°C. Toto obdobie je ideálne pre návštevy národného parku, pretože bude menej vlhké a príjemnejšie. V tomto období môžete užívať krásne zelené terény a pohorské jazierka.

Okrem toho národný park Kirirom má mnoho trás a turistických aktivít, ktoré vám umožnia objavovať a užívať si túto úžasnú krajinu. Turisti tu môžu nájsť rôzne druhy zvierat - ako krokodíle, opice, hady a vtáky - ako aj vietor spraví z návštevy národného parku určite nezabudnuteľný zážitok.

V závere, Kambodža Kirirom National Park je oblasť, ktorá ponúka jedinečnú skúsenosť v objavovaní nádherných ciest a prírodných krás. Bez ohľadu na to, kedy navštívite park, je dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a obuv, aby ste mohli využiť všetky možnosti, ktoré tento nádherný národný park má ponúknuť.


Dovolenka Kambodža Kirirom National Park


Kambodža Kirirom National Park – Dožite úžasnú dovolenku v nezvyčajnom prostredí

Kambodža Kirirom National Park je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v Kambodži. Tento národný park sa nachádza na juhu Kambodže, v provincii Kampong Speu, a rozprestiera sa na ploche takmer 350 km². Park je domovom mnohých zvierat a rastlín, ako aj atrakcií, ktoré zaujmú každého návštevníka.

Ak plánujete cestu do Kambodže a hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť v prírode a zároveň sa poutať s miestnou kultúrou, Kambodža Kirirom National Park je tou správnou voľbou. Tu nájdete mnoho turistických miest, historických pamiatok a nádherných výhľadov. Ale predovšetkým, na tejto dovolenke zažijete úplný relax v nádhernom a jedinečnom prostredí.

Jednou z hlavných atrakcií tohto národného parku je Kirirom vodopád. Tento vodopád sa nachádza v samom srdci parku a je obklopený nádhernou prírodou. Počas vašej dovolenky sa môžete prechádzať po okolí a objavovať všetky zaujímavosti jednotlivých miest. Ak sa chcete ešte viac priblížiť k prírode, môžete sa prihlásiť na horyTrekking, ktorý vám umožní preskúmať park pešo.

Ak chcete na svojej dovolenke v Kambodži vidieť niečo, čo na vašich cestách inam nenájdete, navštívte okolité obce a spoznajte miestnu kultúru. Na miestnych trhoch a v obchodoch nájdete typické miestne výrobky, ktoré vám poskytnú zážitok ako žiadne iné.

Na dovolenke v Kambodži v Kirirom National Park budete mať širokú škálu ubytovacích možností, ktoré splnia všetky vaše požiadavky. Od luxusných hotelov až po turistické ubytovne, všetky možnosti ubytovania v tomto parku sú ideálne pre rodiny, páry alebo jednotlivcov.

Celkové vyžitie na dovolenkovej destinácii Kambodža Kirirom National Park si môžete prispôsobovať sami. Leto je zvyčajne obdobím, kedy je v parku viac turistov a môžete často naraziť aj na miestne podujatia. Na jeseň a zimu sa zase turisti menej prevalujú a budete tak mať park takmer len pre seba.

V parku tiež môžete zažiť mnohé druhy športov a zábavy. Od turistiky a bicyklovania po vodné športy a rybolov. Všetko si môžete naplánovať podľa vašich predstáv a preferencií.

Na dovolenke v Kambodži Kirirom National Park si môžete oddýchnuť v nádhernom a jedinečnom prostredí, ako aj spojiť relax s objavovaním miestnej kultúry a zaujímavostí. Je ideálnym miestom pre všetkých milovníkov prírody a dobrodružstva, ako aj pre tých, ktorí si chcú užiť pokojnú dovolenku ďaleko od civilizácie. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu do Kambodže Kirirom National Park!


Letenka Kambodža Kirirom National Park


Kambodža je krajinou kontrastov. Na jednej strane trhoviská, chrámy a ulice plné života, na druhej strane zahraničné návštevníci vyhľadávajú krajiny, ako je Kirirom National Park. Pokiaľ hľadáte odpočinok a zážitky z prírody, letenka do tejto destinácie môže byť tou správnou voľbou.

Národný park Kirirom, ktorý sa nachádza asi hodinovú jazdu severozápadne od Phnom Penhu, je obľúbenou turistickou destináciou v oblasti Kampot. Jeho názov znamená "vrchol modrého kopca" a 1434 metrov vysoká hora námestím parku poskytuje zaujímavé turistické trasy a úchvatné výhľady.

Letenky do Phnom Penhu sa dajú nájsť za pomerne nízke ceny, najmä ak si ich zakúpite s dostatočným predstihom. Z tejto destinácie sa dá potom vydať na cestu do Kirirom National Parku. Po príchode do Phnom Penhu sa môžete zaregistrovať u niektorých z cestovných kancelárií alebo si na mieste prenajať vozidlo.

V parku sa nachádza celá rada turistických trás, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí sa radi túlia peši alebo jazdia na bicykli. V oblasti si môžete prenajať prístrešok alebo stan a vydať sa na telocvičnú prirodzenosť. Medzi zaujímavých tvorov, ktoré v parku žijú, patrí koťa zlatá, medveď hnedý a viac ako stovka rôznych druhov vtákov.

Navštíviť Kirirom National Park je skvelou príležitosťou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní v prírode, bez toho aby museli cestovať ďaleko. Príchod do oblasti trvá hodinu, a tým pádom si môžete krátkodobo oddýchnuť a opäť nabrať energiu. Letenka do tejto destinácie bude dobrým inzerciou vo vašom kalendári, ako aj skvelou skúsenosťou, ktorú nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Kirirom National Park


Otázka: Čo je Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Kambodža Kirirom National Park je prírodná oblasť v Kambodži, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Phnom Penh.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od toho, či sa jedná o návštevníkov z Kambodže alebo zahraničných návštevníkov.

Otázka: Aké aktivity môžem robiť v Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: V parku môžete robiť turistiku, objavovať prírodu, obdivovať scenérie, sledovať vtáky a zvieratá v ich prirodzenom prostredí alebo sa kúpať v vodopádoch.

Otázka: Mám si priniesť vlastnú stravu a vodu do parku?
Odpoveď: Áno, je to lepšie, aby ste si priniesli vlastnú stravu a pitnú vodu, pretože v parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

Otázka: Koľko trvá cesta z Phnom Penhu do Kambodža Kirirom National Park?
Odpoveď: Cesta by mala trvať asi 1,5 až 2 hodiny.

Otázka: Mám sa báť divých zvierat v parku?
Odpoveď: Nie, park sa stará o svoje zvieratá, a tak ľudia zvyčajne nezažívajú konflikty so zvieratami. Avšak, treba byť obozretný a rešpektovať prírodu.

Otázka: Je možné prenocovať v parku?
Odpoveď: Áno, existujú ubytovacie možnosti v parku, ktoré musíte rezervovať vopred.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu parku je od decembra do marca, keď je sucho a teploty sú príjemné.

Otázka: Môžu ma turističné sprievodcovia prevádzať v parku?
Odpoveď: Áno, existujú turistické sprievodcovia, ktorí sú k dispozícii na prehliadku parku, no ich služby si musíte zabezpečiť vopred.

Otázka: Aké sú pravidlá parku?
Odpoveď: Návštevníci parku musia rešpektovať prírodu, netrhať rastliny, nezabíjať zvieratá a nič v parku nevynášať. Musia sa tiež riadiť pokynmi turistických sprievodcov a izbových pravidiel v ubytovacích zariadeniach.


Ubytovanie Kambodža Kirirom National Park


Kambodža Kirirom National Park patrí medzi jednu z najkrajších oblastí v Kambodži. Tento národný park sa nachádza na juhozápadnom úpätí Kiriromských vrchov v provincii Kampong Speu, asi dve hodiny cesty autom z Phnom Penhu.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto národnom parku, máte niekoľko možností. Najpopulárnejšou možnosťou je pobyt v stanoch alebo chatkách, ktoré sú k dispozícii v blízkosti rieky Kirirom. Táto oblasť je dokonalá pre tých, ktorí hľadajú prírodný zážitok a chcú byť v tieni krásnych stromov.

Na výber máte aj niekoľko hotov, ktoré sú rozmiestnené v rôznych častiach národného parku a ponúkajú pohodlné a moderné ubytovanie. Najznámejším z nich je Kirirom Mountain Lodge, ktorý ponúka komfortné izby s vlastnou kúpeľňou a balkónom s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v štýle glampingu (glamorous camping). Kirirom Glamping, umiestnený na krásnom mieste pri rieke, ponúka návštevníkom možnosť vychutnať si prírodu v luxusnom prostredí. Chatky sú klimatizované a majú vlastnú terasu.

Ak však preferujete jednoduché ubytovanie, môžete si vybrať z množstva ubytovacích možností v blízkom okolí národného parku. Najbližšie k nemu sa nachádza mestečko Kampong Speu, ktoré ponúka niekoľko hotelov, penziónov a hostlov.

Pri výbere ubytovania v Kambodža Kirirom National Parku je dôležité mať na pamäti, že niektoré časti parku sú skôr prístupné autom a iné peši. Preto je dôležité zvoliť si ubytovanie, ktoré bude najviac vyhovovať vášmu plánu a požiadavkám.

Ak hľadáte prírodu, krásne scenérie a pokojné prostredie, Kambodža Kirirom National Park je pre vás tou správnou voľbou. Ubytovanie v tomto úžasnom prostredí vám prinesie príjemný zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky