Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jordánsko Wadi Bin Hammad

Dovolenka Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko sa môže pochváliť množstvom okúzľujúcich miest, ktoré nie sú závislé len na histórii a kultúre, ale aj na záznamoch prírody. Jednou z najkrajších prírodných atrakcií je Wadi Bin Hammad, často nazývaná Wadi Hammad. Oblúk sa nachádza na severe Jordánska, asi 10 km juhozápadne od mesta Ajlun, a tvorí ho údolie približne 3 km dlhé medzi horami a zářezmi.

Wadi Bin Hammad sa nachádza na pohorí Ajloun, ktorého nádherný scenár zahŕňa útoky hôrkou údolím jazera Genezaretského. Táto oblasť Jordánska je bohatá na prírodné krásy a hodnotnú z mesopotámskej histórie. Wadi Bin Hammad predstavuje prírodnú, vodnú rozmanitosť pohoria a má bohatý biologický život, ktorý zahŕňa množstvo rastlín a živočíchov.

Vodné údolie spája Wadi Al Hasa s južnej oblasti pohoria Ajloun, tým pomáha aj k aktívnej regulácii vody. Wadi Bin Hammad ponúka cestujúcim krásny scenár súvisiaci s úžasnými kanjónmi, vodopádmi a riekami, ktoré dávajú cenný príspevok k bohatstvu jordánskej prírody.

Krajina okolo Wadi Bin Hammad je úžasná. Po ceste sa objavia kamenné domčeky, biela kvietková pole, zelené lúky a husté lesy. Turisti tu budú mať možnosť vidieť zvieratá ako muflóny a hydiny a na jar aj krajšie kvitnutie kvetov.

Väčšina cestovných kancelárií tu ponúka mnoho možností pre cestovanie alebo prehliadky. Medzi obľúbené aktivity patria turistika, horská cyklistika, skalolezenie a kajakovanie. Je to určite zážitok a pamätný moment výletu počas pobytu v Jordánsku!

V Wadi Bin Hammad nájdete aj množstvo historických pamiatok a prekrásne výhľady na okolie. Výstup na najvyšší vrchol pohoria - Mount Ajloun, utvára nezabudnuteľný zážitok.

Celkovo sa tu asi ocitnete v inom svete, kde sa ukrýva tajomstvo jordánskej histórie a mesopotámskej kultúry. Ako by ste sa na na jednom mieste spojili s prírodou a s históriou.

Výlet do Wadi Bin Hammad vám prinesie veľa okúzľujúcich momentov a nezabudnuteľných zážitkov. Preto vám tento výlet určite odporúčame!


Ubytovanie Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko Wadi Bin Hammad je nádherné údolie v Jordánsku, ktoré zaujme svojou krásou a nezabudnuteľnou atmosférou. Ak hľadáte miesto na odpočinok a oddych, určite si ho nechajte len tak prejsť!

Ubytovanie v tomto údolí je s veľkou pravdepodobnosťou to najlepšie rozhodnutie, ktoré od vás môže vyžadovať. Vášniví dovolenkári by mohli vysloviť množstvo argumentov v prospech ubytovania, ktoré by mali zabezpečiť, aby sa cítili pohodlne a určite nebudú chcieť opustiť tento kúsok rajského ostrova.

V prvom rade sa pozrite na luxusné komplexy, ktoré tu nájdete. Navrhnuté so zreteľom na kvalitu služieb, sú v súčasnosti takmer neprekonateľné, pretože sú vybavené prakticky všetkými vybaveniami, ktoré si môžete predstaviť. Môžete mať najlepšie služby, najjemnejšie posteľné obliečky a vynikajúcu kuchyňu, ktorá vás udrží v teple aj pri najsilnejších mrazoch.

K dispozícii je aj veľa ďalších možností, ako zájsť na ubytovanie. Populárna je možnosť stanovania. Stačí si kúpiť stan a vydá sa do tohto krásneho údolia. Okrem toho by ste mohli skúsiť kempovanie pod holým nebom a pozerať sa na nádherné nočné nebo. Pozrite sa na miesta, kde si budete môcť zatáčať a kde sa budete cítiť ako doma.

Samozrejme, nie všetky miesta sú lacné a môžu byť celkom drahé. Preto sa pozrite na miesta, ktoré sa hodí vašej predstave a aj vašim financiám. Taktiež sa prináša viac cestovateľov na cesty a preto hostely nafukujú svoje ceny a napríklad vytvárajú cenové obomvy pre turistov - pre leženie a samozrejme pre denné stravovanie.

Vo všeobecnosti je ubytovanie v Jordánsku Wadi Bin Hammad príjemným zážitkom. Vo vašom súkromí sú vaše zariadenia k dispozícii a môžete sa pozrieť na celé miesto. Tak nezabudnite, ak chcete stráviť dovolenku v krásnej a atmosférické toto miesto, potom sa pozrite na to, čo vám môže ubytovanie Jordánsko Wadi Bin Hammad ponúknuť. Určite si ho zamilujete ako všetký deň dávajúci zážitok a oddych.


Letenka Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko je kraj, ktorý nemožno ignorovať, ak plánujete cestovať po Ázii. Tento pôvabný kraj ponúka mnoho príležitostí na objavovanie historických pamiatok a kultúrnych miest. A nedávno sa objavila nová atrakcia v Jordánsku, ktorá rozhodne stojí za návštevu - Wadi Bin Hammad.

Wadi Bin Hammad sa nachádza v južnej časti Jordánska, len desať kilometrov od vstupu do Národného parku Petra, ktorý je zároveň najpopulárnejšou turistickou atrakciou v Jordánsku. Wadi Bin Hammad je údolie obklopené pohoriami a kaňonmi, ktoré sú obrovským prírodným klenotom.

Pre tých, ktorí chcú objaviť krásy Wadi Bin Hammad, najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou je letecká cesta z hlavného mesta Ammánu. Môžete nájsť rôzne lety z rôznych letísk v Ammáne, z ktorých veľa z nich dáva možnosť vystúpiť na mieste v meste Petra.

V Wadi Bin Hammad sa nachádza niekoľko overených turistických sprievodcov, ktorí sú vám k dispozícii a ktorí sa postarajú o to, aby ste mali najlepšie zážitky z návštevy. Títo sprievodcovia sú skúsení a môžu vám ukázať každý úchvatný bod v údolí.

Čo teda môžete očakávať od návštevy Wadi Bin Hammad? Po prvé, úchvatný výhľad. Toto údolie je naplnené zelenými oázami, ktoré sú obklopené škrtiacimi kanáonmi, útesy a jazierkami, ktoré vám dajú pocit, že ste sa ocitli uprostred divokého a neznečisteného prírodného sveta. Odvážnejší turisti môžu vyskúšať aj rafting v rieke, ktorá tečie cez údolie.

Okrem toho, môžete sa tešiť na miestne obydlia, ktoré sa nachádzajú v blízkosti údolia. Miestni obyvatelia sú vždy radi priateľskí a ochotní pomôcť. V Wadi Bin Hammad nájdete aj starobylé rímske mestečko, ktoré je otvorené pre turistov a ponúka históriu a kultúru minulých tisícročí.

Takže ak hľadáte novú a úchvatnú destináciu v Jordánsku, neváhajte navštíviť Wadi Bin Hammad. A ak ste sa rozhodli pre leteckú dopravu, nechajte si vyhľadať letenky z Ammánu čo najskôr a užite si krásy tohto nádherného údolia.


Počasie Jordánsko Wadi Bin Hammad


Jordánsko Wadi Bin Hammad je miestom s tropickým podnebím, s horúcimi a suchými letami a miernymi zimami. Teplota v tomto oblasti môže dosiahnuť až 40°C počas letných mesiacov a poklesnúť až na 10-12°C počas zimných mesiacov.

Za najlepšie obdobie na návštevu Wadi Bin Hammad sa považujú jarné a jesenné mesiace, kedy teploty sú menej extrémne a podnebie je príjemnejšie. V týchto ročných obdobiach sa môžete tešiť na mierny vánek a teploty okolo 25°C - 30°C.

Počas letných mesiacov sa môže stať, že teploty budú dosahovať až na 40°C, takže by ste mali mať na pamäti, že toto obdobie bude veľmi horúce a suché. Pri návšteve počas tohto obdobia je dôležité si zabezpečiť dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnečným žiarením.

Zimné mesiace v Wadi Bin Hammad sú miernymi a vlhkými. Teploty sa môžu pohybovať okolo 10-12°C a preto sa odporúča si zobrať s sebou oblečenie na zahriatie. Väčšinou sa nedostávajú ani také náhle premeny počasia, ktoré by ohrozili turistov.

Celkovo je počasie v Wadi Bin Hammad vhodné na návštevu počas jarných a jesenných mesiacov, kedy sú teploty mierne a vzduch je príjemný. Zimné mesiace sú o niečo chladnejšie, ale stále stojí za to tieto miesta navštíviť aj počas tejto sezóny. Letné mesiace sú pre svoje extrémne teploty a suchosť menej priaznivé, ale aj vtedy môžete zažiť mnoho zážitkov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Wadi Bin Hammad, vždy si s sebou vezmite dostatočné množstvo vody a chráňte sa pred horúčavou.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Wadi Bin Hammad


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Wadi Bin Hammad?
Najlepšie obdobie na návštevu je medzi októbrom a aprílom, keď sú teploty príjemné a nepríjemné horúčavy sa vyhnete.

2. Je vstup do Wadi Bin Hammad bezplatný?
Áno, vstup je bezplatný.

3. Aké oblečenie by som mal/a na návštevu obliecť?
Odporúčame pohodlné a vzdušné oblečenie s krytými ramenami a okolo vrchu nohavíc (džínsy, dlhé nohavice atď.) a pohodlné topánky.

4. Môžem si priniesť vodu a jedlo so sebou na túru?
Áno, odporúčame mať pri sebe dostatok vody a energetického jedla.

5. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do Wadi Bin Hammad?
Najlepším spôsobom je cestou súkromného vozidla alebo organizovanou zájazdom s miestnym sprievodcom.

6. Aké aktivity môžem podnikať v Wadi Bin Hammad?
V Wadi Bin Hammad si môžete dať prechádzku, trekking alebo výlet na koni.

7. Je možné vytvoriť si vlastnú trasu na prechádzku v Wadi Bin Hammad?
Áno, je možné vytvoriť si vlastnú trasu s miestnym sprievodcom, ktorý vám poradí s najlepšími trasami a miestami, ktoré sa oplatí navštíviť.

8. Aký je najlepší čas na začatie výletu v Wadi Bin Hammad?
Najlepšie je vystartovať z ranných hodín, keď ešte nie je príliš horúco a máte dostatok času na prehliadku.

9. Sú v Wadi Bin Hammad dostupné ubytovacie možnosti?
Nie, nie sú dostupné žiadne ubytovacie možnosti v Wadi Bin Hammad, v blízkom okolí tohto miesta sa však nachádzajú hotely a ubytovne.

10. Je Wadi Bin Hammad vhodné pre rodiny s deťmi?
Wadi Bin Hammad je vhodné pre rodiny s deťmi, avšak odporúčame, aby deti boli aspoň trocha zdatné a výlety vždy pod dohľadom dospelých.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky