Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jordánsko The Roman Theater

Počasie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina s rozmanitým počasím značne ovplyvneným miestnou topografiou a geografiou. Jordánsko sa nachádza v oblasti stredomorského podnebia, ktoré je charakterizované mierne vlhkými zimami a teplými, suchými letami.

V severnej časti krajiny sú teploty v zime dosť nízke, zvyčajne pod bodom mrazu, a v najhorsom prípade môže dôjsť k sneženiu. V lete je v tejto oblasti o niečo chladnejšie, priemerné teploty dosahujú približne 25 - 30 stupňov Celzia.

Na juhu krajiny sú teploty počas celej ročnej doby oveľa vyššie, často dosahujú až 40 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež trpí značnou suchosťou a nedostatkom zrážok.

Jordánsko má aj dva klimatické extrémy - oblasť mŕtveho mora a púšte Wadi Rum. Mŕtve more je známe ako najnižší bod na zemskom povrchu a má veľmi vysokú slanú koncentráciu. Táto oblasť je extrémne suchá a teploty sa tu môžu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia. Púšť Wadi Rum je tiež veľmi suchá a teplá oblasť, ktorá má však tiež pôsobivé skalné formácie a je populárnym turistickým cieľom.

Jordánsko má dve ročné obdobia - suchý čas a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od mája do októbra a počas tohto času sa vyskytuje veľmi málo zrážok. Obdobie dažďov nastáva v zime, od novembra do apríla a prinesie väčšinu zrážok krajine.

V Jordánsku je množstvo historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť, vrátane rímskeho divadla v hlavnom meste Ammáne. Toto divadlo bolo postavené v 2. storočí a je jednou z najväčších a najdôležitejších rímskych stavieb v Jordánsku. Ak plánujete návštevu tejto pamiatky, odporúča sa navštíviť ju v ranných hodinách alebo v neskorých popoludňajších hodinách, keď sú teploty o niečo nižšie a návšteva bude príjemnejšia.

V Jordánsku je teda počasie v každej oblasti krajiny rozmanité a závisí od miestnej geografie a topografie. Na vašu návštevu krajiny by ste mali plánovať v súlade s týmito faktormi, aby ste mohli užiť najlepší zážitok z pobrežia Mŕtveho mora a jordánskych pamiatok.


Letenka Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je fascinujúcim miestom pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú kultúru, históriu a architektúru. Jordánsko ponúka návštevníkom mnoho pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. Jednou z nich je The Roman Theater.

The Roman Theater, alebo rímsky amfiteáter, je ich štvrtou najväčšou atrakciou v Jordánsku. Nachádza sa v samotnom srdci mesta Amman a zachovávala sa je z doby, keď bol Amman súčasťou Rímskej ríše. Tento rímsky amfiteáter pochádza z 2. storočia a bol postavený za vlády cisára Antonina Pia.

The Roman Theater bol v minulosti využívaný pre rôzne podujatia, vrátane gladiátorských hier, dramatických predstavení a iných zábavných podujatí. V súčasnej dobe slúži ako turistická atrakcia a miesto konania rozličných kultúrnych podujatí.

Amfiteáter má kapacitu takmer 6 000 divákov, a je konštruovaný tak, aby bol dobre viditeľný z každého miesta v amfiteátri. The Roman Theater má zaujímavý dizajn, kde sú obrazy ľudských postáv vyrezané v kamenných blokoch na stenách amfiteátra. Táto akustická scéna umožňuje divákom počuť každé slovo, dokonca aj v prípade, že o dve stovky metrov ďalej stojí herec.

Návštevníci môžu vidieť rôzne kultúrne a umelecké podujatia, ktoré sa konajú v amfiteátri počas celého roka. Medzi najpopulárnejšie patrí Festival kultúrnych dedičstiev a koncerty.

The Roman Theater ponúka návštevníkom možnosť vidieť a prežiť históriu z prvej ruky. Toto miesto zastupuje jedinečný kúsok histórie a je to neodmysliteľná súčasť cesty hraničiacou južný horizont Grécka a Rímskeho impéria.

Celkovo, Jordánsko ponúka mnoho pamiatok a atrakcií, ktoré sú zaujímavé pre milovníkov histórie a archeológie. The Roman Theater je jednou z nich a návštevníci si určite užijú túto kultúrnu skvostaleť a nabitý program kultúrnych podujatí. Ak plánujete svoju cestu do Jordánska, nezabudnite navštíviť The Roman Theater a odporúčame vám, aby ste si zapli priestor na prenajatie áutového servisu, ktorý vám zodpovie otázky už na mieste. taktiež doporučujeme si pozrieť, čo sa oplatí vidieť a zažiť v Jordánsku. Happy travelling!


Ubytovanie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina bohatá na históriu a kultúru. Jednou z najzaujímavejších atrakcií pre návštevníkov je The Roman Theater – antické divadlo v centre mesta Amman.

The Roman Theater je staroveký amfiteáter, ktorý bol vybudovaný v 2. storočí nášho letopočtu za vlády rímskeho cisára Antonína Pia. Divadlo má sedadlá pre viac ako 6000 divákov a bolo používané pre rôzne kultúrne podujatia ako sú koncerty, divadelné predstavenia a súťaže. Aj keď divadlo slúžilo ako miesto pre rímske divadelné hry, o čom svedčia aj nápisy v latinčine a gréčtine, bolo používané aj pre viac ako 500 rokov po rímskom období.

V súčasnosti The Roman Theater slúži ako miesto pre kultúrne podujatia a prehliadky pre návštevníkov. Vstupné stojí len pár jordánskych dinárov a návštevníci môžu vidieť pôvodné súčasti divadla, ako sú zošikmené sedadlá, pódium a scénu. Okolo je niekoľko stánkov, kde môžu turisti kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Okrem The Roman Theater, môžu návštevníci Jordánska navštíviť aj ďalšie pamiatky ako sú Jerash, Petra a Wadi Rum. V meste Amman sa tiež nachádza hrad Qasr al-Kharrana, ktorý bol vybudovaný v 8. storočí a ktorý je v súčasnosti otvorený pre turistov.

Jordánsko je jedinečná krajina s bohatou históriou a kultúrou. The Roman Theater v Ammane je skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie antického sveta a užiť si kultúrne podujatia v autentickom prostredí. Ak cestujete do Jordánska, neváhajte The Roman Theater navštíviť. Určite sa Vám bude páčiť.


Dovolenka Jordánsko The Roman Theater


Ak hľadáte skutočne zaujímavú a nezvyčajnú dovolenku, môže byť Jordánsko skvelou voľbou. Pre mnohých turistov môže byť jednou z najväčších atrakcií Jordánska Rímske divadlo - The Roman Theater.

Rímske divadlo sa nachádza v srdci Jordánskej metropoly Ammánu, a je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Divadlo bolo vybudované v 2. storočí po Kr. a dokonca ho môžeme považovať za jedno z najlepšie zachovalých divadiel rímskeho obdobia na celom svete.

Divadlo má kapacitu približne 6 000 divákov a jeho scéna je v súčasnosti využívaná pre kultúrne podujatia, ako je napríklad festival Ammán. Cestovatelia si môžu prejsť cez divadlo a obdivovať neuveriteľnú architektúru. Vstupné na túto atrakciu sú veľmi dostupné a pre turistov sú k dispozícii sprievodcovia, ktorí vám ukážu a opíšu históriu tohto veľkolepého miesta.

Okrem samotného Rímskeho divadla si môžete v blízkosti vychutnať aj skutočne výborné jedlo v miestnych reštauráciách. Ammán je rovnako plný ďalších zaujímavostí a pamiatok, vrátane Katedrálneho radu, paláca Ummayad a historického mešitu Al-Hussein.

Jordánsko môže byť cieľom dovolenky, o ktorom ste nikdy neuvažovali, ale Rímske divadlo jednoznačne stojí za návštevu. A čo sa týka prírodných krás a úžasných pamiatok, Jordánsko ich má plné i na obzore. Od skalnatých útesov až po Koľajnicu kráľa, Jordánsko ponúka niečo pre každého. Svojim očiam je nevyhnutné priznať, že Jordánsko je jedinečná krajina, ktorá stole v sebe skutočne neopakovateľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Roman Theater


1. Čo je Rímsky divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo v Jordánsku je historická pamiatka, ktorá je stará viac ako 2000 rokov a nachádza sa v centre mesta Amman.

2. Aké je vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku je zvyčajne okolo 3 jordánskych dinárov (asi 4,25 USD).

3. Kedy bolo Rímske divadlo postavené v Jordánsku?
Divadlo bolo postavené v 2. storočí, v období rímskeho panovníctva.

4. Čo sa v Rímskom divadle koná v Jordánsku dnes?
Dnes sa v divadle nenachádzajú predstavenia, ale používa sa na konanie rôznych kultúrnych akcií a podujatí, ako sú napríklad koncerty a hudobné festivaly.

5. Ako sa dostať do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo sa nachádza v centre mesta a je ľahko dostupné autom, taxíkom alebo verejnou dopravou.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu Rímskeho divadla v Jordánsku?
Najlepšie časy na návštevu sú skoro ráno alebo večer, keď nie je tak horúco.

7. Aké iné historické pamiatky sú v blízkosti Rímskeho divadla v Jordánsku?
Blízko divadla sa nachádza aj amfiteáter, ktorý je ešte starší ako divadlo, a taktiež si môžete pozrieť Národné múzeum Jordánska a Citadellu.

8. Aké je otváracie hodiny Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo je otvorené denne od rána do večera, kondície sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

9. Čo by som mal vedieť pred návštevou Rímskeho divadla v Jordánsku?
Pred návštevou divadla si pozrite, ako si môžete zakúpiť vstupenky a zistite, či nie sú nejaké obmedzenia na fotografovanie alebo nosenie batohov a batožiny.

10. Akú históriu má Rímske divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo slúžilo ako miesto na predstavenia a divadelné hry, a jeho kapacita bola okolo 6000 ľudí. V stredoveku bolo divadlo používané ako pevnosť a neskôr, po mnohých rokoch zanedbania, bolo znovu objavené a zrenovované na účely kultúrneho vyžitia.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky