Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Jamajka Blue Mountains

Ubytovanie Jamajka Blue Mountains


Jamajka Blue Mountains je jedným z najkrajších miest, ktoré si môžete vybrať pre svoj pobyt na Jamajke. Táto oblasť leží na severe ostrova a je známa svojou krásnou prírodou, kávovými plantážami a fantastickým výhľadom.

Ak hľadáte ubytovanie v Jamajka Blue Mountains, máte k dispozícii množstvo možností. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotely, chatami, hostincami alebo turistickými ubytovňami. Tieto možnosti sa líšia svojou úrovňou pohodlia, veľkosťou a cenou. Podľa svojich požiadaviek, predstáv a finančných možností si môžete zvoliť to, čo vám najviac vyhovuje.

Ak máte radi luxus a chcete si dopriaviť kvalitné ubytovanie, môžete zvoliť jeden z mnohých hotelov. Blue Mountain Inn, Strawberry Hill alebo The Jamaica Palace Hotel sú medzi nimi veľmi obľúbené. Tieto hotely ponúkajú prekrásne výhľady, prvotriedne služby a pohodlné izby. Ich ceny však môžu byť pre niektorých dosť vysoké.

Hostely, ktoré sa ponúkajú v Jamajka Blue Mountains, sú skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú ušetriť peniaze a zároveň spoznať nových ľudí. Cute & Cozy Cabin alebo Rustic Sone Hut sú niektoré z hostincov, ktoré sú populárne medzi cestovateľmi. Tieto hostely ponúkajú skromné izby, ktoré nemusia byť tak komfortné ako hotely, ale zaručia vám jednoduchosť, pohodlie a bezpečie.

Ak chcete byť čo najbližšie k prírode a zažiť tieto krásne hory úplne, môžete zvoliť turistické ubytovne alebo chaty. Tie ponúkajú útulné izby, ktoré majú obmedzené zariadenie, ale zato sú veľmi lacné. Niektoré z týchto ubytovaní sú Secret Valley Escape, Mount Edge Guest House alebo Whitfield Hall.

Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, budete mať v Jamajka Blue Mountains neskutočný zážitok. Toto miesto ponúka množstvo aktivít – medzičasom si niekoľko šálok čaju z miestnych kávových plantáží, prejdite sa po nekonečných túrach alebo jednoducho si oddýchnite svojím spôsobom. To všetko užijete s úžasným výhľadom na prírodu a jej krásy.


Dovolenka Jamajka Blue Mountains


Jamajka Blue Mountains - dobrodružstvo pre milovníkov kávy a prírody

Ak hľadáte niečo iné a originálne, zvoľte si dovolenku na Jamajke Blue Mountains. Toto oblasť nie je tak známa ako klasické dovolenkové destinácie na Jamajke, ale určite stojí za to ju objaviť.

Blue Mountains sa nachádzajú na východnom konci Jamajky a sú domovom najlepších kvalitných káv na svete. Oblasť je zasadená do tropickej prírody a pozostáva z krásnych zelenej krajiny a hôr.

Pre všetkých milovníkov prírody a prechádzok ponúkajú Blue Mountains nádherné trasy, kde môžete objaviť krásy Jamajky. Väčšina trás vedie cez úžasné panorámy a prekrásne kopce.

Káva Blue Mountains je tiež jedným z najdôležitejších produktov, ktoré túto oblasť robia slávnou a populárnou. Tie najlepšie značky kávy Blue Mountains sú vzácne a drahé a sú značkou vynikajúcej kvality na celom svete. Turisti sa môžu účastniť prehliadok najlepších kávových plantáží a sledovať, ako sa káva pestuje, zbiera a spracováva, vedieť viac o histórii Blue Mountains a špeciálnom mikroklimatu, ktorý umožňuje pestovať takú vynikajúcu kávu.

Rozhodnete sa teda pre dovolenku na Jamajke Blue Mountains a zažijete skutočné dobrodružstvo v zelenej krajine plnej kávy a tropickej prírody!


Počasie Jamajka Blue Mountains


Jamajka je známa svojou nádhernou prírodou, a najmä Blue Mountains sú klenotom na ostrove. Nachádza sa tu aj najvyšší vrchol ostrova Blue Mountain Peak s nadmorskou výškou 2256 metrov. Táto oblasť je tiež známa svojou kávou, ktorá pochádza z kávovníkov rastúcich na neprístupných svahoch hôr.

Ako je to však v oblasti počasia? Jamajka sa nachádza v tropickom pásme, čo znamená horúce a vlhké podnebie väčšinu roka. V Blue Mountains však platí, že s výškou klesá teplota a vlhkosť vzduchu. V najvyšších nadmorských výškach dokonca môžete zažiť aj teploty pod bodom mrazu.

Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť túto oblasť v zime, keď sú teploty príjemnejšie a vlhkosť vzduchu nižšia. Zimné mesiace sú tu od decembra do marca. V tomto období môžete očakávať teploty okolo 20-25 stupňov Celzia a menej zrážok v porovnaní s letom. Avšak, aj v tomto období sa môžu objaviť občasné búrky.

Letné mesiace sú od júna do septembra a sú zvyčajne veľmi horúce, s teplotami často dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Vlhkosť je tiež vysoká, takže pripravte sa na to, že sa budete potiť. Leto je aj obdobím dažďov, takže môžete očakávať časté búrky a silné zrážky.

Preto, ak plánujete navštíviť Blue Mountains, odporúčame vám zvoliť zimné mesiace. V tomto období budete menej vystavení horúčavam a lepším podmienkam pre turistiku a iné aktivity. A ak ste milovníkom kávy, je v zimnom období aj sezóna zberu. Takže nezabudnite ochutnať miestnu značku na zahriatie počas prechádzok po hrebeňoch hôr.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Mountains


1. Čo je to Jamajka Blue Mountains?
Odpoveď: Jamajka Blue Mountains sú pohorie na ostrove Jamajka, ktoré sa vyznačuje svojou výškou a chladeným podnebím. Taktiež tu pestujú vrcholovú kávu Blue Mountain.

2. Kde sa nachádza Jamajka Blue Mountains?
Odpoveď: Pohorie Jamajka Blue Mountains sa nachádza na východnom konci ostrova Jamajka.

3. Čo robí kávu Blue Mountain tak špeciálnou?
Odpoveď: Káva Blue Mountain sa pestuje vo výškach nad 700 metrov nad morom a má unikátnu chuťovú kombináciu, ktorá sa vyznačuje sladkosťou, jemnosťou, ovocnými tónmi a koreňovými tónmi.

4. Kde môžete ochutnať kávu Blue Mountain?
Odpoveď: Väčšina kaviarní na Jamajke ponúka kávu Blue Mountain v rôznych formách, ako napríklad espresso, americano alebo cappuccino. Okrem toho existujú výlety pre turistov, aby si mohli ich miesto výroby aj sami prezrieť.

5. Aké ďalšie atrakcie ponúka pohorie Blue Mountains?
Odpoveď: Okrem pestovania kávy Blue Mountain, ponúka pohorie Blue Mountains aj krásne výhľady, možnosť turistiky a návštevu krásnych vodopádov ako sú Napier, Mahoe a Tacky Falls.

6. Ako sa dostať na miesto k pohoriu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je prenajať si auto alebo taxi, čo vám umožní presne stanoviť trasy aj miesta zastávok. Okrem toho sú tu rôzne prehliadky a turistické výlety, ktoré vám umožnia vidieť všetky atrakcie a zároveň sa vyhnúť tradičným turistickým pasciam.


Letenka Jamajka Blue Mountains


Letenka do Jamajky Blue Mountains je sen mnohých cestovateľov, ktorí túžia zažiť dobrodružstvo v exotickom prostredí, plnom tropických lesov, nekonečných pláží a zatiahnutých reťazcov hôr. Väčšina turistov navštevuje Jamajku kvôli jej karibským plážam a rituálom rastafarianstva, no málo z nich sa vydá viac do vnútrozemia, kde sa nachádzajú prekrásne pohoria Blue Mountains.

Cena letenky na Jamajku Blue Mountains sa pohybuje v závislosti od ročného obdobia, kedy sa cestujúci rozhodnú ju zakúpiť. Najdrahšie sú letné mesiace, kedy je turizmus na Jamajke v plnom prúde. Naopak, najlacnejšie sú mesiace, kedy je turizmus menej intenzívny a počasie nie je také priaznivé.

Letenka na Jamajsku Blue Mountains by sa mala kúpiť vopred, minimálne niekoľko mesiacov pred plánovaným odletom. Najmä v porovnaní s inými karibskými destináciami je letenka na Jamajku trochu drahšia. No rozhodne sa však oplatí, pretože zážitky z cesty na Jamajku sú nezabudnuteľné.

Po prílete na letisko v hlavnom meste Jamajky Kingstonu je možné sa buď dostať do Blue Mountains komfortnými autobusmi alebo požiadať niektorú z miestnych taxíkov, ktoré na turistov čakajú pred letiskom. Cesta do pohorí trvá asi 2 hodiny, pretože sa musí zdolať výškový rozdiel vyše 2000 metrov.

Po príchode do Blue Mountains sa môže cestovateľ tešiť na pôsobivé výhľady na okolité hory a doliny, spoznať autentickú kultúru miestnych obyvateľov a prejsť sa po tamojších kávových plantážach, ktoré sú tu domovom svetoznámej značky Blue Mountain Coffee. Navyše, v pohoria sa nachádza množstvo turistických trás, ktoré splnia očakávania aj tých najnáročnejších turistov.

Výlet na Jamajku Blue Mountains je zážitkom, ktorý stojí za to absolvovať. Cesta na miesto je síce možno náročná, no pohľady na prírodu, ktoré si cestovateľ môže vychutnať, sú nezabudnuteľné. Preto, ak hľadáte exotickú dovolenku, ktorá vám prináša autentické zážitky a spoznávanie tamojšej kultúry a zvykov, nenájdete lepšiu destináciu ako Blue Mountains na Jamajke.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky