Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Irán Kermanshah Province

Dovolenka Irán Kermanshah Province


Irán je krajina s bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnou prírodou. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde sa stretnete s ľuďmi, ktorí sú vášniví o svojej histórii a kultúre, navštívte Kermanshah Province. Táto provincie sa nachádza v západnom Iráne, približne 500 kilometrov od Teheránu.

Kermanshah Province je pestrá destinácia, ktorá ponúka návštevníkom mnoho atrakcií. Jednou z týchto atrakcií sú pamiatky z éry Perzského impéria. Archeologické miesta, ako sú Bisotun a Taq-e Bostan, sú dôkazom akého významného miesta malo toto impérium v histórii krajiny. Bisotun je miesto, kde je možné vidieť skalné reliéfy predstavujúce perzského kráľa Dária Veľkého a jeho zrodení. Na druhej strane Taq-e Bostan je oblasť, kde môžete navštíviť skalné reliéfy zobrazujúce oslavu perských kráľov.

Ďalšou veľkou atrakciou v Kermanshah Province sú jaskyne. Kermanshah je domovom niekoľkých jaskýň, medzi ktorými je najznámejšia Takht-e Soleyman. Táto jaskyňa má nádherné klenby a na jej stenách sú zachované rôzne nápisy a fresky.

Provincia Kermanshah je tiež domovom mnohých prírodných krás. Jednou z týchto krás je horský masív Zagros, kde sa nachádza vrchol Dena, ktorý je vysoký 4 409 metrov nad morom. Tento masív je miestom, kde môžete nájsť mnoho rôznych druhov flóry a fauny vrátane kaviara, divokých oviec a rôznych vtáctiev.

Kermanshah Province ponúka aj mnoho mestečiek a dediniek, kde môžete objaviť miestnu kultúru a tradície. Ak hľadáte miesto na návštevu, môžete sa zastaviť v meste Sanandaj alebo dedinke Palangan, ktoré sú obľúbené zástavky medzi turistami. Mesto Sanandaj má fascinujúcu architektúru vtriedicových domoch, zatiaľ čo dedinka Palangan je známa svojimi strmými schodiskami, skalnatým útesom a nádhernou riekou, ktorá preteká cez dedinu.

Čo sa týka ubytovania, Kermanshah Province má mnoho možností, od hotelov po ubytovanie priamo v miestnych domoch. V Kermanshah Province je možné tiež ochutnať miestne jedlá, ako sú khorak, chelo kebab a chlovdur, ktoré sú veľmi chutné.

Dovolenka v Kermanshah Province je skvelou príležitosťou objaviť skryté poklady Iránu. Táto provincie vám ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj fascinujúcu históriu a kultúru. Ak máte radi dobrodružstvo a zároveň si chcete oddýchnuť od bežného života, Kermanshah Province je tou správnou voľbou pre vás.


Ubytovanie Irán Kermanshah Province


Kermanshah Province v Iráne je nádhernou destináciou pre turistov z celého sveta. Táto oblasť má bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete užiť počas pobytu v tomto mieste.

Ak plánujete navštíviť Kermanshah Province, určite by ste si mali zvoliť vhodné ubytovanie, ktoré bude naplniť vaše očakávania a poskytne vám komfort, ktorý potrebujete počas vašich dovolenkových aktivít. V tomto článku sa zameriame na niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Kermanshah Province.

1. Hotel Azadegan

Hotel Azadegan je luxusný hotel umiestnený v centre Kermanshah Province. Ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami a sú vhodné pre každého turistu. Hotel má reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné iránske jedlá a zároveň sa tejto oblasti bližšie spoznať.

2. Hotel Jamshid

Hotel Jamshid je ďalším luxusným hoteldom, ktorý poskytuje kvalitné ubytovanie pre turistov. Je umiestnený v centre mesta Kermanshah a ponúka rôzne typy izieb s moderným vybavením. Hotel má aj bazén a spa centrum, ktoré vám ponúka príjemné zážitky počas vašeho pobytu v tomto mieste.

3. Hotel Pars

Ak hľadáte niečo cenovo prístupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v hotely Pars. Nachádza sa v centre mesta Kermanshah a má pohodlné izby s jednoduchým vybavením. Hotel má reštauráciu a poskytuje bezplatné raňajky, čo je vynikajúcim riešením pre turistov, ktorí sa chcú zorientovať v oblasti a nechcú hľadať miesta na jedlo.

4. Saray-e Jahangardi Boutique Hotel

Saray-e Jahangardi Boutique Hotel je jedinečný hotel so zaujímavou históriou. Nachádza sa v meste Sanandaj v blízkosti Kermanshah Province. Hotel je postavený v tradičnom štýle a ponúka ubytovanie v príjemnej atmosfére. Izby sú vkusne zariadené a poskytujú skvelé zázemie pre turistov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o kultúre a histórii miesta.

5. Darvishi Royal Hotel

Darvishi Royal Hotel je ďalším vyhľadávaným hoteldom v Kermanshah Province. Nachádza sa na kopci v meste Kermanshah a ponúka úžasný výhľad na okolitú krajinu a mesto. Hotel má luxusné izby s moderným vybavením a check-in je k dispozícii 24 hodín.

V závislosti od vašich predstáv a financií, máte na výber rôzne druhy ubytovania v Kermanshah Province. Keďže ide o atraktívne miesto pre turistov, odporúčame si svoje izby zarezervovať vopred, aby ste mali istotu, že si vyberiete to najlepšie, čo vám ponúka tento kúsok sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Irán Kermanshah Province


1. Aké je hlavné mesto provincie Kermanshah v Iráne?
- Hlavné mesto provincie Kermanshah v Iráne je mesto Kermanshah.

2. Aké sú hlavné atrakcie a miesta, ktoré by sme mali navštíviť v provincii Kermanshah v Iráne?
- Hlavnými atrakciami a miestami, ktoré by ste mali navštíviť v provincii Kermanshah v Iráne, sú Tákht-e Džamšíd (perzské ruiny), Bistún (historické miesto so skalnými reliéfmi) a Bazén "Pol-e Dokhtar" (historický bazén).

3. Aké sú najlepšie oblasti alebo dediny na pobyt v provincii Kermanshah v Iráne?
- Najlepšie oblasti alebo dediny na pobyt v provincii Kermanshah v Iráne sú mestečko Bisotun, mesto Kermanshah a mestečko Kangavar.

4. Aké sú miestne zvyky a tradície v provincii Kermanshah v Iráne?
- Miestne zvyky a tradície v provincii Kermanshah v Iráne zahŕňajú používanie zlatých a strieborných mincí, nosiť arabku a turbany, tvorbu kobercov a rôznych keramických výrobkov.

5. Aké sú najlepšie časy na návštevu provincie Kermanshah v Iráne?
- Najlepšie časy na návštevu provincie Kermanshah v Iráne sú jar (od marca do kvetna) a jeseň (od septembra do novembra), kedy je počasie relatívne mierne a príroda krásne kvitne. V lete môže byť veľmi horúco a v zime veľmi chladno.


Letenka Irán Kermanshah Province


Irán Kermanshah Province je jednou z nejatraktivnějších provincií v Íránu, kterou můžete navštívit během svého cestování po této zemi. Pokud plánujete výlet do této oblasti, budete potřebovat letenku.

V Kermanshahu se nachází mnoho zajímavých míst, mezi které patří například Taq-e Bostan, který je starověkou perskou památkou a je známý svými výřezy v kameni a reliéfy. Dalším nezapomenutelným místem je Sarpol-e Zahab, který byl v roce 2017 zasažen silným zemětřesením a nyní je zde Muzeum zemětřesení.

Kromě těchto památek se zde nachází i mnoho dalších turistických atrakcí, jako jsou například Naneh Hatel, Masjed-e Jāmé a Tagh e Shah Abbasi.

Abyste se dostali do Kermanshahu, budete muset zakoupit letenku. Většina letů do této oblasti odchází z Teheránu nebo z jiných větších měst v Íránu. Cena letenky se různí v závislosti na měsíci, v němž plánujete cestovat, a na tom, jak brzy si letenku rezervujete.

Je nezbytné mít připravené potřebné dokumenty a vstupní víza do Íránu, aby vás tam mohli vpuštět. Dále se doporučuje před cestou do této oblasti získat podrobné informace o místních zvyklostech, aby bylo vaše cestování pohodlné a bez problémů.

Celkově lze říci, že Kermanshah je krásné místo, plné historie a kultury, které stojí za návštěvu. Pokud plánujete cestu do této oblasti, neváhejte a kupte si letenku i s potřebnými formuláři a vstupním vízem. A nezapomeňte si užít vše, co Kermanshah nabízí!


Počasie Irán Kermanshah Province


Irán, štát ležiaci v juhozápadnej Ázii, má bohatú kultúru a históriu, ale jeho podnebie sa líši v závislosti od polohy. Kermanshah Province, ktorý sa nachádza na západnej strane Iránu blízko hranice s Irakom, má subtropické podnebie s horkými letami a studenými zimami.

Letné mesiace (jún až august) sú v Kermanshahu veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi pravidelne vyše 40 stupňov Celsia. V tomto období bývajú krátke daždivé dni, ktoré prinesú úľavu a mapu požiarnych rizík. Teplejšie mesiace sú obvykle suché a môžu spôsobiť sucho či suché požiare v krajine.

Podnebie v zime je na druhej strane studené s vysokými zrážkami. Od decembra do februára sa teploty v Kermanshahu dostávajú pod bod mrazu a niekedy dokonca klesajú na -5 stupňov. Aj napriek tomu, že sneh je vzácny, môže sa vyskytnúť v Horách Zagros a pridať krajine scenicky prechladnutý dotyk.

Podľa štatistík zaznamenáva Kermanshah Province približne 300 mm zrážok ročne, čo ovplyvňuje nielen rastliny, ale aj hospodársku základňu mesta. Preto sa väčšina oblastí v provincii venuje pestovaniu ovocia, zeleniny a obilnín.

Všeobecne platí, že Kermanshah Province je sucho, horúce a polopúštna oblasť s obdobiami vysokých teplôt a občasnými dažďami. Aj napriek tomu je krajina plná krásnych scenérií a histórie, ktoré svojou návštevou zaujmú každého návštevníka.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky