Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Thessaloniki

Ubytovanie Grécko Thessaloniki


Grécko patrí medzi najobľúbenejšie destinácie turistov z celého sveta. Jeho krásna prirodzená scenéria, úchvatné pláže a bohatá kultúra sú len niektorými z mnohých dôvodov, prečo by ste mohli navštíviť túto krajinu. V srdci Grécka sa nachádza mesto Thessaloniki, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest na Balkáne. Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych, návštevu pamiatok, alebo len tak prechádzanie sa neokončnými uličkami, potom mesto Thessaloniki je to pravé miesto pre vás.

Pri plánovaní svojej cesty do Grécka je dôležité premýšľať aj o ubytovaní. V Thessaloniki nájdete mnoho možností, ktoré vám umožňujú stráviť svoj čas v tomto úžasnom meste. Ak ste na cestách s obmedzeným rozpočtom, sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania pre každého a pre každý rozpočet.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v centre mesta, môže byť najlepšou voľbou hotel s názvom The Excelsior. Nachádza sa na hlavnom námestí Aristotelous a ponúka exkluzívne služby, ktoré zaručia príjemný pobyt. Jeho krásnych dvanásť izieb a apartmánov sú zariadené v modernom a elegantnom štýle a sú vybavené najmodernejšou technológiou. Hotovosťou tohto hotela je úchvatná strecha s terasou, ktorá ponúka nádherný výhľad na celé mesto.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom sú k dispozícii hostely, kde môžete získať dobré a lacné ubytovanie. Ak hľadáte bezpečné a príjemné miesto na ubytovanie, môžete si vybrať zo širokej škály kvalitných hostlov, ktoré sa nachádzajú v celom meste. Jeden z najúspešnejších hostelov v meste je HoHostel, ktorý ponúka nadštandardnú kvalitu ubytovania a okamžitú prístup ku kultúrnym zážitkom, zvyčajne k dispozícii iba pre miestnych obyvateľov. Hostel ponúka aj skvelý prístup ku kaviarňam a reštauráciám v okolí, kde si môžete vychutnať tradičnú grécku kuchyňu.

Niektorí turisti radšej najímajú ubytovanie súkromným majiteľom, a preto je v Thessaloniki tento typ ubytovania veľmi populárny. Ak si chcete prenajať celý byt alebo súkromnú izbu bez provízie cestovnej kancelárie, môžete navštíviť platformu Airbnb, kde nájdete mnoho možností v rôznych častiach Thessaloniki.

Okrem týchto možností ubytovania nájdete v Thessaloniki aj mnoho iných možností, ktoré sú zamerané na rôzne požiadavky a rozpočty. Bez ohľadu na to, čo si zvolíte, zaručujeme vám, že zážitky v Thessaloniki budú nezabudnuteľné. Grécko má pre vás pripravené mnoho prekvapení a kultúrne zážitky, ktoré spoja vaše srdce s touto malou krajinkou a umožnia vám objaviť v nej to, čo jej dáva osobitý charakter a vystretie.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Thessaloniki


Najčastejšie otázky a odpovede o Grécku a Thessaloniki:

1. Potrebujem vízum na návštevu Grécka či Thessaloniky?

EURÓPSKA ÚNIA: Ak ste občanom krajiny Európskej únie, prípadne krajiny zo Švajčiarska, Nórska, Islandu či Lichtenštajnska, nemusíte mať víza na návštevu Grécka a Thessaloniky. Stačí mať platný cestovný pas alebo národnú preukážku totožnosti. Ak ste občanom iného štátu, musíte si overiť, či potrebujete vízum na cestu do Grécka.

2. Ako sa dostanem do Thessaloniky?

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Thessaloniky je leteckou dopravou. Existuje veľa medzinárodných letovísk, ktoré sú priamo spojené s Thessalonikou a mnoho letových spoločností, ktoré poskytujú služby. Môžete však tiež cestovať do Thessaloniky autom alebo autobusom, a v tom prípade si užijete nádherné scenérie Grécka.

3. Aké je počasie v Thessalonike?

Thessalonika má stredomorské podnebie, takže počasie je teplé a suché väčšinu roka. V lete je obzvlášť horúco, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia, ale obvykle sú nižšie vlhkosťou. Zima v Thessalonike je mierna, ale chladná a môže byť dosť daždivá.

4. Aké miesta sa oplatí navštíviť v Thessalonike?

Thessalonika má mnoho nádherných miest a pamiatok, ktoré sa oplatí navštíviť. K najnavštevovanejším miestam patrí Král Solomonova fontána, Osmanbeyho mešita, Biele veže, Archeologické múzeum a veľa ďalších miest a pamiatok.

5. Aké jedlá a nápoje sú typické pre Thessaloniku a Grécko?

Grécko má bohatú a veľmi chutnú kuchyňu. Niektorými oblúbenými jedlami sú souvlaki (šťavnaté kúsky mäsa na špajli), tzatziki (soľanka z jogurtu a uhorky) a feta syr. Z nápojov je obľúbené pivo značky Mythos a samozrejme slávne grécke vína. Mohli by ste si užiť aj ouzo, miestny alkoholický nápoj, ktorý sa podáva ako aperitív.


Počasie Grécko Thessaloniki


Grécko je krásna krajina plná nádherných prírodných scenérií a čarovných miest, ako je Thessaloniki. Táto druhá najväčšia grécka metropola a hlavné mesto oblasti Makedónie sa nachádza na pobreží Thermaikos zálivu Egejského mora. Krehké a jemné počasie Thessaloniki priláka mnoho turistov z rôznych kútov sveta.

Počasie v mestskom prostredí v Thessaloniki je typické pre Stredomorský región. Letá bývajú teplé a suché s vysokými teplotami presahujúcimi 30 stupňov Celzia a v zime padajú teploty až na 5 stupňov Celzia. Preto je vhodné sa zapríčiniť o ochladenie. V priebehu roka sa najlepší čas na návštevu mesta považuje za jar a jeseň, kedy teploty sú miernejšie a pre turistov ponúkajú príjemnejší pobyt.

V lete, Thessaloniki uprostred júla a augusta býva dosť horúco a suché. Teploty sa často dostávajú na 40 stupňov Celzia, no vďaka moru sa teplota stáva znesiteľnejšou. Najlepšia voľba by bolo udržovať sa hydratovaný a získať ochladenie v liehových kultúrach, kaviarniach, alebo na pláži. Príjemné počasie by mohlo tiež umožniť turistovi prejsť sa po meste a obdivovať rôzne historické pamiatky a krásy.

V zime, Thessaloniki je skôr chladné a vlhké s niektorými miestami dostatok snehu. Krajina a mesto sa menia na zimnýho krása a turisti by mali mať na pamäti potrebné hrejivé oblečenie počas svojho pobytu v Thessaloniki.

Celkovo by sme mohli povedať, že počasie v Thessaloniki ponúka rôzne možnosti turistom, ktorí túžia po kultúrnom zážitku a príjemnom pobytu. Vďaka rôznym sezónnym cyklom v gréckom meste, je možné nájsť ideálny čas, ktorý odovzdáva tú správnu atmosféru a poskytuje taký pobyt, aký si turisti želajú.


Dovolenka Grécko Thessaloniki


Thessaloniki je druhé najväčšie mesto v Grécku a ponúka návštevníkom množstvo atrakcií na dovolenke. Okrem bohatej histórie a kultúry, návštevníci môžu vychutnať nádherné pláže a výborné jedlo.

Thessaloniki leží na západnom pobreží Grécka a je jedným z najdôležitejších obchodných a hospodárskych centier krajiny. Mesto má prekrásnu prístavnú oblasť, kde si návštevníci môžu vychutnať skvelé jedlo a nádherný výhľad na more.

Kultúrne bohatstvo Thessaloniki sa prejavuje v mnohých historických budovách a pamiatkach. Na návštevu sa určite oplatí ísť do Rotundy, bývalej kresťanskej svätyne z 4. storočia, ktorá je dnes využívaná ako múzeum. Ďalšími zaujímavými miestami sú Letisko, Galéria moderného umenia a Bojarský palác.

Ak ste na dovolenke v Thessaloniki, určite si nesmiete nechať ujsť návštevu miestnych pláží. Najpopulárnejšou plážou je Pláž Neoi Epivates, ktorá poskytuje jemný piesok a priezračnú vodu. Ak máte radi aktívnu dovolenku, na pláži sa dá hrať plážový volejbal alebo surfovať na doske.

V Thessaloniki je množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať grécke kulinárske špeciality, ako sú tzatziki či moussaka. Okrem toho je v Thessaloniki tiež populárne nakupovanie, kde si môžete kúpiť rôzne grécke suveníry, ako sú ručne vyrobené šperky alebo keramika.

Ak hľadáte dovolenku, kde sa spoja návšteva kultúrnych pamiatok s oddychom na pláži, Thessaloniki je pre vás tou správnou destináciou. Okrem toho je mesto veľmi priateľské k návštevníkom a ponúka mnoho možností na relax a zábavu.


Letenka Grécko Thessaloniki


Grécko je krásna krajina na juhu Európy, ktorá ponúka fantastické pláže, krásnu prírodu, bohatú históriu a skvelú kuchyňu. Thessaloniki je jedno z najväčších miest v Grécku a považuje sa za kultúrne centrum krajiny. Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje prírodu, kultúru a relaxáciu, letenka do Grécka - Thessaloniki by mohla byť tou správnou voľbou.

Ak chcete získať najlepšie ceny na letenky do Thessaloniki, odporúčame vám plánovať svoju cestu niekoľko mesiacov dopredu a vyhľadávať rôzne lety. Priemerné ceny leteniek z Európy sa môžu pohybovať od 50 do 150 eur za jednu cestu, ale dá sa nájsť aj lacnejšie. Samozrejme, veľa záleží na tom, kedy idete, koľko vopred rezervujete a ktorú leteckú spoločnosť si zvolíte.

Thessaloniki je bohatý na históriu, kultúru a architektúru, a tak nečakajte, že to bude len ďalšie prímorské letovisko. Mesto leží v blízkosti viacerých unikátnych pamiatok a národných parkov, ktoré stojí za návštevu. Napríklad, môžete navštíviť UNESCO chránené miesta ako je White Tower, Rotunda Svätého Juraja, či Agios Dimitrios, neďaleko katedrály Svätého Démetera, ktoré sú veľmi dôležité pre históriu Grécka.

Okrem množstva možností na turistické výlety je v Thessaloniki aj mnoho pláží. Pláže napríklad v Soluni a alebo Chalkidiki sú niektoré z najkrajších v Grécku. K dispozícii sú rôzne aktivity, ako napríklad potápanie, plachtenie, surfovanie alebo lovenie rýb v Jónskom mori. Pre milovníkov gastronómie a vína je Thessaloniki tiež nenahraditeľným miestom. K dispozícii sú mnohé reštaurácie a taverny, ktoré ponúkajú skvelé jedlá a Grécky nápoj ouzo.

V Thessaloniki môžete nájsť mnoho rôznych možností ubytovania, od luxusných hotelov až po lacné prenajímanie izieb. Hostely sú medzi mladými cestovateľmi veľmi populárne a samozrejme ušetria niekoľko eur pre ich pokutnú dovolenku.

V konečnom dôsledku, Thessaloniki ponúka skvelý pobyt pre všetkých turistov a cestovateľov. S nádhernou prírodou, históriou a kultúrou ponúkajúcou nekonečné možnosti, rozhodne stojí za návštevu, a preto neváhajte a kúpte si letenku do Thessaloniki už dnes.


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky