Hľadajte najlepšie ponuky leteniek

Grécko Skopelos

Počasie Grécko Skopelos


Grécko je krásna krajina, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Okrem známych miest ako Atény či Santorini, existujú v krajine aj menej známe ostrovy, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je ostrov Skopelos, ktorý má dych berúce pláže, kultúrne pamiatky a mnoho ďalších zaujímavých miest.

Avšak, aby ste si užili Skopelos naplno, je dôležité mať na pamäti počasie. Spočiatku by ste mohli myslieť, že počasie na ostrove je rovnaké ako v Aténach alebo Santorini, no nie je tomu tak. Skopelos má vlastné klimatické podmienky, ktoré môžu ovplyvniť vašu cestu. Preto sa teraz pozrieme na počasie Skopelos.

Počasie na Skopelose

Ostrov Skopelos má tzv. Mediteránne pobrežné podnebie, ktoré je typické pre oblasti s nízkym zrážkovým množstvom a vysokou vlhkosťou. V lete sa teploty pohybujú v rozmedzí 25 - 30 stupňov Celzia a je tu relatívne suché počasie. V letných mesiacoch zvyčajne padne približne 9-10 dní zrážok. Od septembra do konca decembra dážď množstvo stúpa, a stratíme tu skoro 15-dňové obdobie bez zrážok.

Zima na Skopelose znamená obdobie vyššej vlhkosti ako v lete, ale zvyčajne sú teploty mierné, pohybujúce sa v rozmedzí 10 - 15 stupňov Celzia.

Najlepší čas na návštevu Skopelos

Na základe počasia nie je jednoznačná odpoveď na to, kedy je najlepšie navštíviť Skopelos. Ak máte radi teplo, slnko a plážovanie, ideálnym obdobím je jún až august. V tomto období máte šancu vidieť celý ostrov v jeho najlepšej forme - s modrým morom, jasným slnkom a západy slnka, ktoré sú len na gréckych ostrovoch. Však musíte rátať s veľkým množstvom ľudí, ktorí sem zavítajú počas tohto obdobia.

Ak ste dramatickejší človek, ktorý má radšej zelené scenérie niekedy aj na úkor teploty a slnka, môžete prísť na Skopelos v čase od mája do júla alebo neskôr, od septembra do októbra. V tomto období sa turistami meno navštevované miesta často nietak zahltené. Bude to čas, kedy zasadia do hlavy, že toto ostrovček je naozaj pokojný.

Zhrnutie

Ak hľadáte grécku klasiku a nevadí vám množstvo ľudí, leto je správnym časom na návštevu Skopelos. Pokiaľ radšej obdivujete zelené pláne, máte radi niekedy aj dážď, určite prichádzate v čase od mája do júna alebo od septembra do októbra. V každom prípade, Skopelos stojí za to vidieť a prežiť na ňom aspoň pár dní.


Letenka Grécko Skopelos


Grécko Skopelos je jedno z najobľúbenejších miest na Gréckych ostrovoch. Tento ostrov sa preslávil tiež ako miesto, kde sa natáčal film Mamma Mia! Okrem jeho krásnej prírody a úžasného mora, tí ktorí ho navštívili, trvávali nezabudnuteľné dovolenky a vracajú sa sem každý rok.

Ak chcete navštíviť Skopelos, najlepší spôsob ako sa tam dostať, je cez letisko v Solúne. Letenky z mnohých krajín ponúka príjemné cestovanie k tomuto svetovo známemu cieľu. Letenky Grécko Skopelos sú k dispozícii na celom svete a rôzne letecké spoločnosti ponúkajú rôzne cesty s rôznymi možnosťami. Zvyčajne trvá let z Európy do Solúne niekoľko hodín a potom musíte pokračovať v ceste trajektom na Skopelos. Letisko v Solúne zaisťuje priamy let na rôzne miesta a zvyčajne sa vám podarí nájsť spojenie aj s prepravou trajektom na Skopelos.

Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky Grécko Skopelos. Niektoré z nich sú: Aegean Airlines, Ryanair, Qatar Airways a ďalšie. Väčšina týchto spoločností ponúka cenovo prístupné letenky a samozrejme, ceny sa menia v závislosti od vášho miesta odletu.

Pokiaľ chcete získať najlepší možný termín a cenu za letenky Grécko Skopelos, je dobré plánovať cestu dopredu. Ak si chcete byť istí potrebným miestom a časom odletu, odporúčame si letenky objednať cez internet. Tým si môžete zabezpečiť to najlepšie miesto a najlepšie možnosti na cestovanie.

Dôležité je si skontrolovať podmienky prepravy. Na letisku a pri preprave trajektom sú niektoré obmedzenia týkajúce sa váhy a rozmerných parametrov batožiny, aby sa predišlo nepríjemnostiam pri nástupe do lietadla.

Letenka Grécko Skopelos vám poskytne jedinečnú príležitosť nechať sa unášať krásou a pohodou Grécka. Návšteva Skopelosu je úžasná dovolenka pre každého, kto miluje krásnu pláž, malebné uličky a atmosféru gréckeho ostrova. Takže neváhajte a zarezervujte si letenku Grécko Skopelos ešte dnes a pripojte sa k mnohým, ktorí túto oázu lásky a pokojneho života oslavujú.


Dovolenka Grécko Skopelos


Grécko je populárna dovolenková destinácia s nádhernými plážami, krásnou prírodou a bohatou kultúrou. Ak hľadáte niečo viac autentické a menej preplnené ako typické letoviská, môže byť Skopelos skvelou voľbou pre vašu nasledujúcu dovolenku.

Skopelos je druhým najväčším ostrovom v oblasti Severných Sporád, ktorá sa nachádza v Egejskom mori. Tento ostrov je známy svojou prírodou, grubými plážami, krásnymi kostolmi a kultúrnymi pamiatkami. Skopelos si uchováva svoju tradíciu a históriu a je považovaný za jeden z najkrajších gréckych ostrovov.

Prvou návštevou Skopelu by mohla byť skalnatá pláž Kastani, kde sa natáčal jeden z najpopulárnejších filmov Mama Mia. Táto pláž je vzdialená len 15 minút jazdy z hlavného mesta Skopelos. Pláže na ostrove Skopelos sú však zvyčajne menej preplnené, ako napríklad na Santorini alebo Mykonos.

Ďalšou plážou, ktorú by ste nemali premeškať, je panenská pláž Limnonari. Skrytá v zálive, táto pláž je prístupná iba po mori alebo po pešej ceste skrz les. Ostrov Skopelos poskytuje mnoho takýchto okázalých zátok a pláží, ktoré sú obklopené krásnou prírodou, dokonale sa hodí pre odpočinok a relax.

Po dni strávenom na pláži si môžete prechádzať cez husté lesy a objavovať krásne kostoly. Najznámejším a najvyšším kostolom na ostrove je Agios Ioannis, ktorý sa nachádza na vrchole hory a ponúka nádherný výhľad. Tento kostol sa tiež objavil v scénach filmu Mama Mia.

Ak ste fanúšikom jazdy na bicykli, ostrov Skopelos má mnoho pekných cyklotrás. Väčšina ciest na ostrove je úzka a kopcovitá, ale ponúka nádherné výhľady na more a prírodu. Ak si chcete obzrieť celý ostrov, môžete prejsť cestu z jedného konca na druhý. Ostrov ponúka tiež mnoho turistických trás s krásnymi výhľadmi a úžasnou prírodou.

Skopelos má mnoho možností, ako si vychutnať grécku kuchyňu. Môžete si vychutnať čerstvé ryby, ktoré sú loví sa v horskom potoku, gyros, tzatziki, grécke šaláty a mnoho ďalších pochúťok. Nezabudnite si skúsiť miestne víno a olivový olej, ktoré sú veľmi kvalitné.

Skopelos je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v nerušenom prostredí so zaujímavými možnosťami na objavovanie prírody, histórie a gréckej kultúry. Tento malý ostrov má všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku.


Ubytovanie Grécko Skopelos


Grécko má množstvo nádherných ostrovov, ktoré sú ideálnym miestom pre letné dovolenky. Jedným z takýchto ostrovov je Skopelos, ktorý má zelenú krajinu, tiché pláže a čarovné prístavy. Ak plánujete svoju letnú dovolenku na tomto ostrove, určite by ste mali mať informácie o ubytovaní. V ďalšom texte sa budem venovať ubytovaniu na ostrove Skopelos v Grécku.

Ak hľadáte ubytovanie na Skopelos, mali by ste vedieť, že existuje množstvo možností. Od luxusných hotelov až po jednoduché apartmány. To znamená, že závisí od vašich preferencií a rozpočtu, ktoré ubytovanie si vyberiete.

Ak hľadáte luxus, na ostrove Skopelos nájdete mnoho štvorhviezdičkových hotelov, ktoré poskytujú vynikajúce služby a pohodlie. Hotel Aeolos Skopelos sa nachádza na vrchole kopca a ponúka krásne výhľady na more a okolitú krajinu. Zahrňuje bazén, bar pri bazéne a výborné reštaurácie. Okrem toho môžete využiť wellness centrum, ktoré ponúka širokú škálu služieb.

Ak hľadáte lacnejšie ubytovanie, apartmány sú pre vás ideálnou voľbou. Apartmany Lia sa nachádzajú v blízkosti prístavu a ponúkajú jednoduché a útulné izby s balkónom. Okrem toho môžete využiť venkovnú terasu s výhľadom na more. Táto možnosť je najlepšia pre tých, ktorí hľadajú skromné ubytovanie s dobrými službami.

Na Skopelos je tiež možné nájsť ubytovanie v súkromných vilách a domoch s nádhernými výhľadmi na more a okolitú krajinu. Takéto možnosti sú ideálne pre veľké rodiny a skupiny priateľov, ktorí chcú mať svoju vlastnú súkromie a priestor.

Pokiaľ ide o polohu, ubytovacie možnosti na ostrove Skopelos sú rozdelené do dvoch hlavných oblastí - južnej a severnej časti ostrova. Južná časť ostrova je ideálna pre tých, ktorí hľadajú rušnejšie a zábavné pláže a miesta, ako sú mestečká Panormos, Agnondas a Skopelos Town. V severnej časti ostrova si zase môžete užiť pokojnejšie a tichšie pláže a miesta, ako sú Loutraki, Glossa a Elios.

Ak hľadáte ubytovanie na ostrove Skopelos, mali by ste si vziať čas a preskúmať možnosti, ktoré sú k dispozícii, aby ste si mohli vybrať ten najlepší pre vás. Bez ohľadu na vaše preferencie, na ostrove Skopelos nájdete určite ubytovanie, ktoré uspokojí vaše potreby a očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Skopelos


Čo je Grécko Skopelos?

Grécko Skopelos je názov ostrova a mesta, ktoré sa nachádza v Grécku v súostroví Sporady.

Ako sa dostanem na Grécko Skopelos?

Najlepší spôsob ako sa dostať na Grécko Skopelos je lietadlom na letisko v Solúne a potom autobusom alebo taxíkom na prístav Volos a odtiaľ loďou na ostrov.

Aké je počasie na Grécko Skopelos?

Počasie na Grécko Skopelos je stredomorské, s veľkým množstvom slnečných dní, ktoré sú vysoké teploty v lete a mierny v zime.

Kedy je najlepší čas na návštevu Grécko Skopelos?

Najlepšie obdobie na návštevu Grécko Skopelos je od júna do septembra, keď je teplota až 30 stupňov a more je dostatočne teplé na kúpanie.

Akú menovku prijať v Grécko Skopelos?

V Grécko Skopelos akceptujú eurá a platobné karty.

Čo vidieť a robiť na Grécko Skopelos?

Na Grécko Skopelos nájdete množstvo pláží a sú tu možnosti pre potápanie, surfovanie, turistiku a výlety na ostatné ostrovy v súostroví Sporady.

Ako sa hovorí v gréckej Skopelos?

Základné grécke frázy v Skopelos sú "yo sas" (ahoj), "efcharisto" (ďakujem), "kalimera" (dobré ráno) a "kalispera" (dobrý večer).


Najväčšia online ponuka leteniek

Garantovaná najnižšia cena

98% spokojných zákazníkov

Najvýhodnejšie lety po celom svete

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky